Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Hard to be a God (Es is nicht leicht ein Gott zu sein)

Klasszikusnak nem nevezném, de már régóta meg akartam nézni. Az eredetije, a Sztrugackij-fivérek által írt könyv a kedvenceim közé tartozik. Arról szól, hogy egy jövőbeli, utópisztikus Földről érkezett megfigyelők beépülnek egy távoli bolygó középkori jellegű társadalmába. Több okból is szeretem: egyrészt a szerzőknek meg kellett alkotni egyuk hiteles középkor-fantasy-szerű világot, és ez fényesen sikerült nekik. Nagyon magával ragadó a könyv, könnyű belefelejtkezni, ugyanakkor a filozófiai mondanivalónak sincs híján, amikor olyan kérdéseket fejteget, hogy a megfigyelőknek van-e joga beavatkozni - illetve nem beavatkozni. Másrészt a mögöttes politikai töltet miatt: a sorok között olvasva nyilvánvalóvá válik, hogy az írástudók megsemmisítéséről, a reménytelen, kilátástalan mindennapokról szóló nyomasztó leírások valójában a szovjet rendszerről szólnak. A főintrikus Don Reba személyéhez nem nehéz modern analógiákat társítani. Egyszóval mind a történet, mind a szereplők, mind a hangulat elsőrangú a könyvben, lássuk, mi maradt ebből a filmben.

Ez a változat 1990-ben készült, német-szovjet-francia-kitudjamégmilyen koprodukcióban. Sztrugackijék nem voltak vele megelégedve, talán ezért is készül egy másik filmváltozat is (under production, imdb szerint).
Kissé meglepődtem, mert én a könyv alapján egy viszonylag rendezett, európai jellegű középkori környezetet képzeltem el, településekkel, erdőkkel és hasonlókkal, a film ellenben sivatagi környezetben játszódik, kőkorszaki romok között. Az eredeti hangulatának nagy része elvész ezzel. A történetet is erősen átvariálták, kulcsinformációkat korábban fednek fel,  így hiába vették át sok helyen szinte szó szerint a könyv dialógusait, az egésznek nincs akkora hatása. A díszletek és a zene miatt a film a Dűne és a török Star Wars keverékére emlékeztet, a főszereplő pedig a Hegylakó-beli Christopher Lambert fejszerkezetével gyakja végig a cselekményt. Sajnos a lényeg nagy része hiányzik, és hiába próbál meg a film további filozófiai kérdéseket is becsempészni, az ügyetlen rendezésnek köszönhetően ezek sem ülnek igazán.

Számszerű értékelés: 5/10. Voltak jó pillanatai, de összességében nem tartom jó adaptációnak.
Failure is the default option

Próféta

Sítáborból hazafelé buszon videózás = FAIL.

Sprung (1997)
imdb

Az a történet, hogy van két srác meg két lány, aztán egy éjjeli partin a srácok a kölcsön jó autóval meg menő szereléssel meg kamu dumával el akarják kábítani és fel akarják csípni a lányokat, aztán az egyiknek sikerül, de lebukik, a másik srác meg lány esetében nem jön össze, de ők legalább beszélgetnek, (eddig kb. 3 óra telt el a filmből fergeteges iramban) aztán a másik pár baja összesodorja őket, aztán a srác tovább udvarol a csajnak, aztán a csaj kinyilvánítja, hogy nem tetszik neki a srác, aztán aludtam egy kicsit, aztán összejöttek, de a másik pár szét akarja választani őket, aztán sikerült, aztán mégsem, aztán megint aludtam egy kicsit, aztán esküvő.

Rossz film. Abból a fajtából, ami nem annyira rossz, hogy jó legyen, hanem inkább simán el kellene felejteni, hogy létezik, és bedobni egy sötét sarokba, stb, stb...
#include <kikuchiyo/RahXephon.h>

trivia1: amennyit ébren láttam belőle, az összes szereplő fekete volt.
trivia2: szerencsére kellő elrettentő erővel bír a magyar cím, így honfitársainknak jó esélyük van időben elkerülni a mű megtekintését. Az inkriminált filmcím: [spoiler=Csak erős idegzetű nézőinknek]"Ne légy barom 3"  :falba:
(természetesen nem folytatás, ez csak a magyar forgalmazó zsenialitása)[/spoiler]

Fazék

#5012
Alpha Dog

drogos film tinikről tiniknek
igen, ennyire rossz.
már hiányoltam a végéről a "hey kids, don't do drugs" szöveget

egyetlen pozitívum van a filmben (a House nézőinek). Thirteen levetkőzik benne.
(de csak a vége felé, szóval tapossatok rá a tekerés gombra...)

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-03-19, 01:54:15egyetlen pozitívum van a filmben (a House nézőinek). Thirteen levetkőzik benne.
Screencap (or didn't happen)! :D
(Micsoda véletlen, egy 4chanos 13 VS Cameron topik kapcsán épp tegnap kerestem nude képeket 13-ről... :__devil:)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

hargharg

The Shining
muhaha, jokat nevettem rajta, gyerekkorom nehany vidam napja visszakoszont... X DDD
es amugy jo volt, hogy nem a hirtelen vagasokkal keltette a feszultseget, hanem szinte csak a zenevel.
mondjuk elejen meg parszor osszerezzentem, mikor hirtelen beugrott, hogy "szerda" meg "csutortok", de aztan megszoktam. : )
The Shining in 5 seconds : D
rofl

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-03-19, 01:54:15
egyetlen pozitívum van a filmben (a House nézőinek). Thirteen levetkőzik benne.

Screencap??? :muhahah:

Ezek az öt másodpercesek azért nem tetszenek, mert nem viccesek, csak ki van vágva pár jelenet, jobb esetben reagálnak is egymásra, de ennyi. A nyuszisak szellemesebbek voltak.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2008-03-20, 09:45:10
Screencap??? :muhahah:
valahogy éreztem, hogy rákérdez még ma :D tegnap este nem voltam magamnál, de ma már talán nem felejtem el :)

Próféta

http://www.magyar.film.hu/jatssz.ivy
Lehet jegyeket níerni egy magyar scifi filmes vetítésre (Szíriusz, Az idő ablakai, Meteo).

hargharg

Quote from: Ramiz on 2008-03-20, 09:45:10
...Ezek az öt másodpercesek azért nem tetszenek, mert nem viccesek, csak ki van vágva pár jelenet, jobb esetben reagálnak is egymásra, de ennyi. A nyuszisak szellemesebbek voltak.

angol humort se mindenki kedveli, ez van, Onnek nem jott be. ^_^
nekem a legtobb marhara tetszett, es kedvcsinalonak fantasztikus a tobbseguk. speciel ebben az esetben csak azert neztem meg a filmet, mert elotte lattam az ot masodperces verziojat, es az (meg persze a rengeteg jo, amit hallottam rola) meghozta hozza a kedvemet.
rofl

Én

Nekem is tetszett a legtöbb (NGE, Mátrix, Rocky: lol :D )

Lt. Simoan Blarke

Tomb Raider
Jó régi lemaradás. Sose játszottam a játékokkal, de jobb ötletem nem lévén lehalásztam a Tomb Raider 1-2-t. Nem mondom, hogy megbántam, teljesen korrekt fun volt :D, sablonos, meg logikátlan, de legalább rövid. Nem hittem volna hogy ekkora mellei vannak annak a nőnek, Brad Pitt akarok lenni  :rotfl: Sztori? Van valami kulcs, amit a Lara faterja elrejtett, meg van két zár, amiket csak 5000 évente lehet kinyitni, és persze ez pont most van, a kinyílt zárakból kipotyognak fél háromszögek, amikkel urallni lehet az időt. Stb. Nyilván nem ez az erőssége :lul:
5/10

Ginger Snaps 3
(Thx @ Lythis)
Adott egy testvérpáros...  két helyes kis leányzó. Gondolom az első két részből kiderül, hogy hogy kerülnek oda, ahova, de ez annyira nem is fontos - lényeg, hogy valami tajga jellegű helyen lovagolnak, amikor egy sátrat találnak, ami csupa vér, meg van egy indián néni is, a ló elszalad, a lányok utána, a fiatalabb pedig belelép egy medvecsapdába. Jön fiatal indiánsrác, elviszi őket a közeli erődbe. Aztán jönnek mindenféle érdekes dolgok: lázálmok, csúnya lények, erődön belüli hatalmi harc, elrendeltetés... a vége pláne tetszett, teljesen nem az volt mint amit vártam (meg amit az indiánok vártak) :D Csak sajnos... nem kötött le túlságosan, pedig alapvetően nem unalmas. 7/10
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lythis

Trivia 4 Ginger Snaps 3: Kronológiailag ez az első rész, az 1-2 már a modern korban játszódik. A tajga szerű vidék meg valahol észak amerika. Egyébként nincsmit :)

Kvikveg

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-20, 15:30:36
Tomb Raider
Jó régi lemaradás. Sose játszottam a játékokkal, de jobb ötletem nem lévén lehalásztam a Tomb Raider 1-2-t.
...
Trivia vagy mi: a 2ben vizbe lovik az akkor meg leendo James Bondot.
Szerintem a film... ehh...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Lythis on 2008-03-20, 15:37:08
A tajga szerű vidék meg valahol észak amerika.
az indiánok és az erőd alapján aszittem ez azért érthető, de akkor mea culpa :D
Kvikveg: a 2 majd akkor, ha lekódoltam JDBC-ben, amit le kéne kódolni :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Solid Snake

Quote from: Kvikveg on 2008-03-20, 15:49:00
Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-20, 15:30:36
Tomb Raider
Jó régi lemaradás. Sose játszottam a játékokkal, de jobb ötletem nem lévén lehalásztam a Tomb Raider 1-2-t.
...
Trivia vagy mi: a 2ben vizbe lovik az akkor meg leendo James Bondot.
Szerintem a film... ehh...

Daniel Craig az első Tomb Raiderben szerepelt.  :ejnye:

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Solid Snake on 2008-03-20, 17:57:31Daniel Craig az első Tomb Raiderben szerepelt.  :ejnye:
hm. akkor onnan volt olyan ismerős.
miazhogy vízbe lövik? belevágnak egy dobótőrt, aztán bezúzza a forgolódó izé jó gyorsan. :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Nakedape

annyira nem volt jó film, h emlékezzek belőle részekre a TR részemről..
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Zsiga

Quote from: Nakedape on 2008-03-20, 18:16:16
annyira nem volt jó film, h emlékezzek belőle részekre a TR részemről..
Nem láttad meg benne a lényeget... :angyali:

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Zsiga on 2008-03-20, 19:55:28Nem láttad meg benne a lényeget... :angyali:
ahaha
[spoiler=legerősebb benyomásom][19:49:51] <@blarke> ennek aztan vannak dudai :o
[19:59:30] <@blarke> brad pitt megdogolhet hogy ezt dugja, es meg a gyerekeket is inkabb orokbe fogadja mint megszuli[/spoiler] :D
EZ volt a film lényege.

...

nem?  ^^"
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zsiga

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-20, 19:58:44
Quote from: Zsiga on 2008-03-20, 19:55:28Nem láttad meg benne a lényeget... :angyali:
ahaha
[spoiler=legerősebb benyomásom][19:49:51] <@blarke> ennek aztan vannak dudai :o
[19:59:30] <@blarke> brad pitt megdogolhet hogy ezt dugja, es meg a gyerekeket is inkabb orokbe fogadja mint megszuli[/spoiler] :D
EZ volt a film lényege.

...

nem?  ^^"
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=509.msg293668;topicseen#msg293668 :D

Kvikveg

Ja hogy az elso reszben... Dobotor, golyo, nem mindegy? XD

Mas: tesom ismerose mondta, hogy Javier Bardem-et latta par filmben, es mindegyikben toktotal mas volt. Ugye most kapott Oscart a No Country for Old Men-ert, en meg csak neztem, hogy haaat, rola sem hallottam meg... Tudtok filmet ajanlani?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lt. Simoan Blarke

#5031
Quote from: Zsiga on 2007-09-30, 23:40:30badass bitch plus big boobs 'n cool guns equals win. :angyali:
jólvan Zsiga, asszem nem csak én vagyok teljesen és mértéktelenül degenerált, de SO FUCKIN TRUE, meg +1  :tezsvir: :rotfl:

edit: Quicky: megnéztem a fószer film-listáját, a Before Night Falls-ról elég sok jót hallottam, szerintem azt pl bepróbálhatnád.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Én

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-20, 20:06:14
Quote from: Zsiga on 2007-09-30, 23:40:30badass bitch plus big boobs 'n cool guns equals win. :angyali:
jólvan Zsiga, asszem nem csak én vagyok teljesen és mértéktelenül hetero, de SO FUCKIN TRUE, meg +1  :tezsvir: :rotfl:
Fix'd

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Solid Snake

The Mist (2007)


  • Hangulat: Silent Hill + Dawn of the Dead
  • Alkotók: Stephen King + Frank Darabont

Ezen "egyenletrendszer" összeadásaként eredményül a következő üzenet jelenik meg a képernyőn:
EPIC WIN  :hail:

Lythis

Quote from: Zsiga on 2008-03-20, 20:01:18
Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-03-20, 19:58:44
Quote from: Zsiga on 2008-03-20, 19:55:28Nem láttad meg benne a lényeget... :angyali:
ahaha
[spoiler=legerősebb benyomásom][19:49:51] <@blarke> ennek aztan vannak dudai :o
[19:59:30] <@blarke> brad pitt megdogolhet hogy ezt dugja, es meg a gyerekeket is inkabb orokbe fogadja mint megszuli[/spoiler] :D
EZ volt a film lényege.

...

nem?  ^^"
http://usteam.hu/forum/index.php?topic=509.msg293668;topicseen#msg293668 :D
review-old mán a második részt is plz :D

Zsiga

Quote from: Lythis on 2008-03-21, 18:04:43
review-old mán a második részt is plz :D
Amint felkerül a kedvenc trackeremre a 720p (elvileg 1-2 hét) letöltöm, megnézem, aztán majd firkálgatok róla valamit. :D

Lythis

#5037
Quote from: Zsiga on 2008-03-21, 19:25:59
Quote from: Lythis on 2008-03-21, 18:04:43
review-old mán a második részt is plz :D
Amint felkerül a kedvenc trackeremre a 720p (elvileg 1-2 hét) letöltöm, megnézem, aztán majd firkálgatok róla valamit. :D
:D nem láttad moziban?  :ejnye: :ejnye:

also: 10000 B.C.
jóindulattal 4,5-5/10, mert a látványvilág és a fényképezés végülis korrekt volt.

Zsiga


Fazék

Kingdom of Heaven

vmiért sokkal rosszabbra számítottam. vmi Trója féle epic fail-re. ehelyett egy meglepően korrekt filmet kap a néző.
még Orlando Bloom se lógott ki. pedig a héten láttam tőle a PotC3-mat és ott igencsak felejtős alakítást nyújtott, itt sokkal inkább szerepben volt.

azzal meg csak a film végén a stáblistánál szembesültem, hogy vmi névtelen Ridley Scott rendezte :haha:
szóval nem véletlenül volt jó film.
nem tökéletes, de jó :)
megérdemelte ezt a 190 percet :)