Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2008-12-12, 00:03:31
Quote from: Kvikveg on 2008-12-11, 23:54:06
The Machinist
A vegen
[spoiler]a baleset utan ongyilkos lett. Ha jol ertettem.[/spoiler]
Más kiadást láttunk?
[spoiler]Nekem valamiért az rémlik, hogy végre bevallja magának, hogy az ő felelőtlensége okozta a balesetet. Elmegy a rendőrségre, és feladja magát. Lecsukják. És ott, hosszú idő óta végre először, nyugodt álomba merül. Na ez tetszett nagyon. [/spoiler]
En ugy ertelmeztem,
[spoiler]hogy az alagut utan meghalt, es ez a purgatorium. Mint a kisvasuton: balra repter, menekules = pokol, jobbra belvaros, a bun bevallasa, mennyorszag. A cella meg feltunoen hofeher volt...
Az is egy ertelmezes, hogy becsavarodott, es hallucinal mindenfelet, eloszor en is igy ertelmeztem.
Tulkepp mindketto lehetseges, csak szerintem ennyit osszehallucinalni azert ize... azert kezdtem tovabb gondolkodni, mert ez nekem mar tul elszallt volt, hogy valosag lehessen.
De tenyleg szep a vege, bar nem megnyugtato. Ugy ertem erzelmileg nem nyugtatott meg. Alvo allapotban inkabb hullanak nezett ki, mint onmagaval (valamennyire) kibekult embernek.  :oops:[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2008-12-12, 00:03:31
Quote from: Kvikveg on 2008-12-11, 23:54:06
The Machinist
A vegen
[spoiler]a baleset utan ongyilkos lett. Ha jol ertettem.[/spoiler]
Más kiadást láttunk?
[spoiler]Nekem valamiért az rémlik, hogy végre bevallja magának, hogy az ő felelőtlensége okozta a balesetet. Elmegy a rendőrségre, és feladja magát. Lecsukják. És ott, hosszú idő óta végre először, nyugodt álomba merül. Na ez tetszett nagyon. [/spoiler]

Egyetértek, én is így értelmeztem. Az egész film arról szól, hogy a bűntudat milyen mélységű őrületbe képes az embert letaszítani. Az inszomniás emberek meg hallucinálnak, szóval ilyen menny-pokol-purgatórium-szerű üzenet szerintem nincs benne közvetlenül (Jákob lajtorjájában, na ott van).

Van egy idézet, amit a főhős mond el a film közepe fele: "A little guilt goes a long way." Ez a mondat a kulcs a film értelmezéséhez.

Kvikveg

#5792
Hat azert a vidamparkos kisvasut eleg eros celzas volt... XD

Eastern Promises milyen?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2008-12-12, 14:19:33
Miert, tul brutalmaffias es semmi elegans nincs benne?
Kezdd el ezt olvasgatni, ha a feléig eljutsz és még mindig meg akarod nézni akkor hajrá. :)

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2008-12-12, 14:43:36
Quote from: Kvikveg on 2008-12-12, 14:19:33
Miert, tul brutalmaffias es semmi elegans nincs benne?
Kezdd el ezt olvasgatni, ha a feléig eljutsz és még mindig meg akarod nézni akkor hajrá. :)
Na most egy kicsit meginogtam... brrr..
http://www.imdb.com/title/tt0765443/board/nest/123306157?d=123651295&p=1#123651295
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Kvikveg on 2008-12-12, 16:10:25
Quote from: Zsiga on 2008-12-12, 14:43:36
Quote from: Kvikveg on 2008-12-12, 14:19:33
Miert, tul brutalmaffias es semmi elegans nincs benne?
Kezdd el ezt olvasgatni, ha a feléig eljutsz és még mindig meg akarod nézni akkor hajrá. :)
Na most egy kicsit meginogtam... brrr..
http://www.imdb.com/title/tt0765443/board/nest/123306157?d=123651295&p=1#123651295
nézd meg. sztem túl van lihegve. én speciel nem emlékszem rá, hogy bármivel is sokkoltak volna benne.

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2008-12-12, 16:12:27
Quote from: Kvikveg on 2008-12-12, 16:10:25
Quote from: Zsiga on 2008-12-12, 14:43:36
Quote from: Kvikveg on 2008-12-12, 14:19:33
Miert, tul brutalmaffias es semmi elegans nincs benne?
Kezdd el ezt olvasgatni, ha a feléig eljutsz és még mindig meg akarod nézni akkor hajrá. :)
Na most egy kicsit meginogtam... brrr..
http://www.imdb.com/title/tt0765443/board/nest/123306157?d=123651295&p=1#123651295
nézd meg. sztem túl van lihegve. én speciel nem emlékszem rá, hogy bármivel is sokkoltak volna benne.
Ker valaki 2000ert hasznalt DVDt ha nem tetszene? :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-12-12, 16:12:27
nézd meg. sztem túl van lihegve. én speciel nem emlékszem rá, hogy bármivel is sokkoltak volna benne.

Nem túl durva, visszafogottan Cronenberg, sima 5 csillagos jófilm.

Haver csak 4-et adott rá, de olvasd azért el a cikket:

http://geekz.blog.hu/2008/03/11/filmkritika_gyilkos_igeretek_eastern_promises_angol_kanadai_amerikai_2007
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én

Irodalmon megnéztük Krúdy - Szimbád című novellájából készült filmet. Biztos sokan elájulnak tőle, hogy mekkora művészfilm, én inkább a művészkedő film katgegóriába sorolom. Srsly, WTF? Még a kajálós jelenet volt a legjobb, mert azt legalább nem volt kínos nézni.

Dreamcleaver

#5801
Quote from: Solid Snake on 2008-12-11, 21:48:53
Mirrors

The Exorcist + Silent Hill + Kiefer "Damn it" Sutherland =  :Kiraly:

...ha a felvezetés nem lenne uncsi. De azt is végig kell nézni, amíg valakinek le nem esik az álla.  :haha: :__devil:

Véleményem szerint a befejezés is óriási elb@szás...
[spoiler]...lett volna, de aztán az utolsó jelenet akkora nagybetűs WTF (ismétlem:  :wtf:), hogy elégedett lettem. Na ezt nevezem ütős lezárásnak.  :jee:

8/10
[/spoiler]

Sztem pont a film első fele frenetikus. A kiégett bevásárlóközpont hangulata nagyon ott van.
[spoiler]A jelenet a megégett csajjal az öltöző fülkében nagyon üt![/spoiler]Carson tesójának jelenete után a film leül, a végső bossfight meg egyenesen gagyi imho. Sokkal többet is ki lehetett volna hozni belőle. Végig azt vártam, hogy lesz valami a bábukkal.  :smile: A végcsavar viszont megint eszméletlenül jó!  :jee:
Így összegészében adok rá egy 7/10-t, de sokkal jobb is lehetett volna.

Quote from: Fazék on 2008-12-11, 22:15:17
Forbidden Kingdom

szerencsére 720p-ben néztem, a képminőség nélkül még kevesebb lett volna ez a film. aranyos meg néhol vicces, meg szép meg minden, de nem estem tőle hanyatt. kb mintha egy 15 évvel ezelőtti Walt Disney filmet láttam volna történetileg, mai technikai színvonalon.
azért egyszer jó volt.
fag. Amúgy meg hol hiba ha egy történet mese? mégis mire számítottál? :rolleyes:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kikuchiyo

Quote from: Dreamcleaver on 2008-12-14, 02:33:18
mégis mire számítottál? :rolleyes:

Például arra, hogy a Jackie Chan és Jet Li közös filmje a kettejük hírnevéhez méltó, epikus harcművészeti etalon lesz, és nem egy Dragon Ball live action nyálgép főszereplővel? :rolleyes:
(Igen, tudom, hogy mindketten 70 évesek és valójában járókerettel tudnak csak mozogni, de illúziói azért lehetnek az embernek. :D)

Más:
Megnéztem a Hotel Ruandát, adták a tévében.
Kétségtelenül erős film, de az erőssége egyben a gyengéje is. Mert mégis, hogy lehet egy ilyen történethez (aminek a filmbeli változata a valóságnak nyilván egy százszorosan felhígított, cukrozott származéka) viszonyulni? Egymillió embert lemészároltak, majd a végefőcím után mi fölkelünk a karosszékünkből és iszunk egy sört. Pedig épp ez a legégetőbb kérdés, vagy ha úgy tetszik, vád, amit a film felvet: hogy a világ többi része, konkrétan a nyugati országok nem tettek semmit, csak nézték.
A másik őrjítő gondolat, amit inkább nem is gondolunk végig, a szellemi épségünk megőrzése érdekében, hogy ez tényleg a valóságon alapult. És a valóságos emberek sorsa nem ért véget a filmbéli örömzenével meg a gyerekekről készült nagytotállal, éppen ellenkezőleg, az azóta eltelt időt jórészt menekülttáborokban és zavaros háborúkban szívták végig.

Asszem inkább nem gondolom tovább, hanem megyek és iszok egy sört. :(
Failure is the default option

Dreamcleaver

#5803
Quote from: kikuchiyo on 2008-12-14, 02:51:42
Quote from: Dreamcleaver on 2008-12-14, 02:33:18
mégis mire számítottál? :rolleyes:
Például arra, hogy a Jackie Chan és Jet Li közös filmje a kettejük hírnevéhez méltó, epikus harcművészeti etalon lesz, és nem egy Dragon Ball live action nyálgép főszereplővel? :rolleyes:
(Igen, tudom, hogy mindketten 70 évesek és valójában járókerettel tudnak csak mozogni, de illúziói azért lehetnek az embernek. :D)
Harcművészetnek etalon.

Epikussághoz meg annyit, hogy aki elolvassa a plot szinopszis-t és nem esik le neki, hogy mire számítson...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

#5804
Quote from: Dreamcleaver on 2008-12-14, 02:55:09Epikusághoz meg annyit, hogy aki elolvassa a plot szinopszis-t és nem esik le neki, hogy mire számítson...
bocsáss meg drága barátom, hogy nem voltam képes se egy darab előzetest, se bármiféle infót megnézni/olvasni a filmmel kapcsolatban megtekintése előtt. szted így nem lehet leülni egy film elé? bűnt követtem el? ???
annyit tudtam, hogy Jet Li és Jackie Chan szerepelnek benne, kb a környezetet láttam 1-2 képről amiben játszódik, és hogy érdemes lehet megnézni.
QuoteAmúgy meg hol hiba ha egy történet mese?
ezen különösen jót nevettem. kérlek idézd tőlem, ahol negatívumként róttam föl neki, hogy mese. :)

Fazék



Quote from: Dreamcleaver#5807 on: Today at 02:07:10
In your previous post genius...duh...
hmm 27 éves vagy. általánosban nyelvtan/irodalom órán nyílván tanultatok szövegértelmezést. ideje lenne frissíteni tudásodat :)

kikuchiyo

Failure is the default option

Dreamcleaver

Wow that was fast.  :eek:

Also I'm not putting my cock in there.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2008-12-14, 02:51:42Megnéztem a Hotel Ruandát, adták a tévében.
Kétségtelenül erős film, de az erőssége egyben a gyengéje is. Mert mégis, hogy lehet egy ilyen történethez (aminek a filmbeli változata a valóságnak nyilván egy százszorosan felhígított, cukrozott származéka) viszonyulni? Egymillió embert lemészároltak, majd a végefőcím után mi fölkelünk a karosszékünkből és iszunk egy sört. Pedig épp ez a legégetőbb kérdés, vagy ha úgy tetszik, vád, amit a film felvet: hogy a világ többi része, konkrétan a nyugati országok nem tettek semmit, csak nézték.
A másik őrjítő gondolat, amit inkább nem is gondolunk végig, a szellemi épségünk megőrzése érdekében, hogy ez tényleg a valóságon alapult. És a valóságos emberek sorsa nem ért véget a filmbéli örömzenével meg a gyerekekről készült nagytotállal, éppen ellenkezőleg, az azóta eltelt időt jórészt menekülttáborokban és zavaros háborúkban szívták végig.

Asszem inkább nem gondolom tovább, hanem megyek és iszok egy sört. :(
ezt pontosan így kell csinálni. aztán aludni rá egyet és másnap már van esély rá, hogy eszedbe se jut a téma. én legalábbis így csinálom. és tök jó érzéssel tölt el, hogy azért egy pár órát aggódtam a lelki üdvükért szegényeknek, esetleg pár könnycseppet is hullattam, ezzel leróva éves tartozásom a világban történő kegyetlenségekkel szemben empátia tekintetében.

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2008-12-14, 02:51:42
...
Más:
Megnéztem a Hotel Ruandát, adták a tévében.
...
Asszem inkább nem gondolom tovább, hanem megyek és iszok egy sört. :(
Na kb en is igy voltam vele.
Mindenesetre gratulalok a nemeteknek/belgaknak(?), hogy sikerult az oszd meg es uralkodj-modszert a tokelyre fejleszteniuk.
http://en.wikipedia.org/wiki/Rwanda#Colonial_era
Erdekes olvasmany...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-12-14, 03:37:18
ezt pontosan így kell csinálni. aztán aludni rá egyet és másnap már van esély rá, hogy eszedbe se jut a téma. én legalábbis így csinálom. és tök jó érzéssel tölt el, hogy azért egy pár órát aggódtam a lelki üdvükért szegényeknek, esetleg pár könnycseppet is hullattam, ezzel leróva éves tartozásom a világban történő kegyetlenségekkel szemben empátia tekintetében.

Én annyit sem adok az agyamból az ilyen gondolatoknak. Úgysem segít, és én meg boldog akarok lenni. És ha nem teljesen hülyék, akik most szívnak, ugyanígy tennének, ha én lennék a helyükben. Life's a beach...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Solid Snake

#5811
The Fountain

Három történet a múltból, jelenből, jövőből. Központi téma: az Élet Fájának és a halhatatlanságnak a keresése, a halál értelmének boncolgatása, sok-sok mindfuckkal.

Lehet, hogy máskor csak néztem volna ki a fejemből, hogy mi a fene volt ez, de most úgy tűnik, hogy megfelelő hangulatban fogtam ki, így jó, értelmes, átgondolt művészfilmként marad meg bennem.

8/10

Próféta

Quote from: Solid Snake on 2008-12-14, 23:31:59
Három történet a múltból, jelenből, jövőből. Központi téma: az Élet Fájának és a halhatatlanságnak a keresése, a halál értelmének boncolgatása, sok-sok mindfuckkal.
Bennem úgy csapódott le, hogy a mese, a valóság és a meditáció. És mivel mindfuckot vártam, ahhoz képest meglepően kézzel foghatónak, életszagúnak tűnt az egész. És nagyon jónak.
De ezt a filmet tényleg mindenki másként emészti meg, szóval nem csoda, ha mást hallottál ki belőle.

Kvikveg

En viszont kevesbe mindfuckot vartam, ugyhogy csak neztem ki a fejembol. Sok reszlete tetszett viszont.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Randal

Aranypolgár / Citizen Kane

Ne várjatok tőlem elemzést, mert nem tudok írni erről a filmről.
Nem mondom hogy kimagasló, de azt sem, hogy rossz. A maga idejében biztosan korszakalkotó volt, mostani szemmel talán már kicsit kopottasabb. ettől függetlenül a színészi játék jó, a karaktereknek van eleganciájuk, a fényképezés jó és kezdek rájönni, hogy nagyon-nagyon érdemes lenne visszahozni a fekete-fehér filmezést. Sokkal jobban ki lehet vele hangsúlyozni a történéseket, a mozdulatokat, a képeket.

Értékelés nincs.

Várok személyes véleményeket a filmről, ugyanis érdekel mások gondolata, elemzése:)

Fazék

Red (2008)

Egy újabb film a bosszúról, annak megtagadhatatlanságáról és értelmetlenségéről. A fényképezés módjából látni lehet, hogy kis költségvetésű film, de ennek ellenére a színészek, úgy mint Brian Cox és Tom Sizemore hibátlanul hozzák a szerepüket és a mellékszereplők is mind a helyükön vannak. Hogy mond, mutat-e bármi újat a film? Nem hiszem. Ha minden igaz hűen követi a könyvet, jó feldolgozás, egy megható történet. Az alapszituáció kicsit túlerőltetettnek érződik, de sajnos simán hihető. Egy idős bolttulajdonos (Brian Cox) magányosan él telkén 14 éves kutyájával. egy nap mikor békésen horgászik, fölbukkan három 18 éves suhanc és ki akarják rabolni. Mivel elégedetlenek az eredménnyel, egyikőjük főbelövi a kutyát szórakozásból. A gazda természetesen szeretné ha magyarázatot kapna a történtekre...

egyszer sztem érdemes megnézni, ha érdekel az ilyesmi történet és nem érzed túl hatásvadásznak

Nakedape

The American Astronaut (2001)

újra  megnézve, végre felirattal, szóval nem tökéletes a film, vége, második fele nekem leül.
sztori furcsa,  néhol, túl lassú
De: nullaközeli költségvetésből egyedi és JÓ látványvilág,  érdekes hangulat, western+scifi,  sok felé nagyon nagyon jó zene, 110%os karakterek.

tehát rajta marad a kedvencek listáján

trailer:
http://uk.youtube.com/watch?v=fGDhJHwnOwc

egyik kedvenc számom
http://uk.youtube.com/watch?v=UDqQRuY-Voo

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

double post mert teljesen más, és csak:
Mostani ünnephez, két rövidfilm!
rare export
rare export part 2

kemények :D
ha valaki kötözködik h jutúb, akkor linkeljen mást is
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Zen

Mit nézzek meg előbb, Elveszett gyerekek városa, vagy Jay és Néma Bob visszavág?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Solid Snake

Quote from: Zen on 2008-12-19, 19:18:18
Mit nézzek meg előbb, Elveszett gyerekek városa, vagy Jay és Néma Bob visszavág?

Attól függ. Steampunkot vagy agyf@szt akarsz?  :__devil: