Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Selmo

Terminator: Salvation:[spoiler][/spoiler]

A tökéletesség unalmas.

chilip


Selmo

Mindenki kerülje messzire.

A tökéletesség unalmas.

chilip

azért ennyire rossz nem lehet, 7,4et kapott imdb-n és a commentekben is azt írták van benne hiba de azért nem olyan rossz...

Selmo

Terminator: The Sarah Connor Chronicles 7.6/10 ::)
Akkor nem rossz, nézd meg nyugodtan, csak én nem szeretem a se füle, se farka, értelmetlen, messze szarunk az előzményekre dolgokat.

A tökéletesség unalmas.

Raggie

#6275
American History X
Jó dráma, jó színészekkel de túl van dícsérve. Mindenhol istenítik, de ez szerintem csak a tipikusan hype-olható története meg témája(fasiszta banda egyik tagja és annak családja Los Angelesben) miatt van, meg mert a rasszizmus körüli dolgokat mindig is szerették az amcsik filmen. Mindenesetre az a fejszétrúgás a szegélykövön tényleg durva jelenet...
Edward Norton még mindíg jó színész és hihetően át tudja adni a begőzölt neofasiszta suhancot is és a börtönévek alatt megváltozott, felelősségteljes és a családjára gondoló felnőttet is. Meglepetésemre az öccsét alakító fiatalabb fiú is egész jól alakít, szóval összességében azért mindenkinek ajánlanám. 8/10
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie on 2009-05-30, 16:18:29
American History X
8/10

Egyetértek az értékeléssel. Valóban erősen hype-olt film, de azért jópár erős, emlékezetes jelenet benne (betonba harapáson kívül ott van még az ass-raep, a film zárójelenete (koponya újbóli borotválása...) vagy a kedvencem, a neonáci vezérrel való beszélgetés a börtönből szabadulás után ("Ááá, látom, nem borotválod a fejed... úgy látszik, már túljutottál ezen!").
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Raggie on 2009-05-30, 16:18:29
American History X
Jó dráma, jó színészekkel de túl van dícsérve. Mindenhol istenítik, de ez szerintem csak a tipikusan hype-olható története meg témája(fasiszta banda egyik tagja és annak családja Los Angelesben) miatt van, meg mert a rasszizmus körüli dolgokat mindig is szerették az amcsik filmen. Mindenesetre az a fejszétrúgás a szegélykövön tényleg durva jelenet...
Edward Norton még mindíg jó színész és hihetően át tudja adni a begőzölt neofasiszta suhancot is és a börtönévek alatt megváltozott, felelősségteljes és a családjára gondoló felnőttet is. Meglepetésemre az öccsét alakító fiatalabb fiú is egész jól alakít, szóval összességében azért mindenkinek ajánlanám. 8/10
Az occse a Terminator 2bol Edward Furlong ha jol emlekszem. :)
Az a jardabakarapas a legrosszabb filmjelenet amit lattam, marmint ami megremiszt, brrr :zomg: . Fajnak a fogaim ha csak ragondolok.
Szerintem teljesen elbenaztak a bortonbeli atvaltozasat, nagyon sablonosra sikerult.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Solid Snake

Requiem for a Dream

:zomg:

[spoiler]theme song-on azért meglepődtem[/spoiler]

Próféta

Quote from: Solid Snake on 2009-05-30, 22:10:29
Requiem for a Dream
Házi feladat bepótolni a rendező egyéb műveit :angyali:
(Jut eszembe, a Wrestlert még én se láttam)

Quote from: Solid Snake on 2009-05-30, 22:10:29
theme song-on azért meglepődtem
Pedig innen származik eredetileg...

Solid Snake

#6280
Quote from: Próféta on 2009-05-30, 22:28:46
Quote from: Solid Snake on 2009-05-30, 22:10:29
Requiem for a Dream
Házi feladat bepótolni a rendező egyéb műveit :angyali:

Házi feladat már teljesítve, a PI, The Fountain (eredeti DVD-ben meg is van), The Wrestler kipipálva (nyugodtan megnézheted, én amolyan sötétebb hangulatú Rocky-nak nevezném -- Stallone-hoz hasonlóan Mickey Rourke-nak is egy ilyen típusú szerep tekinthető a pályafutása csúcsának). ;)

A Requiem is már régóta pihent a vinyón, a tegnapi Perfect Blue nézés után a DVD extrák között áradozott róla Satoshi Kon, így gondoltam, ideje bepótolni.

Quote from: Próféta on 2009-05-30, 22:28:46
Quote from: Solid Snake on 2009-05-30, 22:10:29
theme song-on azért meglepődtem
Pedig innen származik eredetileg...

Jaja, pont ezért lepődtem meg. :)
Ezt a zenét már annyi trailerben/AMV-ben hallottam, hogy így visszahallva fura volt. Viszont annyi tény, hogy Clint Mansell igencsak középpontba került most már nálam (The Fountain OST-t is gyakran hallgatom tanulás közben).

Randal

Outland / Gyilkos bolygó

Főszereplő: Sean Connery, szal nem mai film.
Alapszitu, hogy a Jupiter körüli Io holdon bányászkolóniát létesítettek, ahová küldenek egy új marshallt is, felügyelni a biztonságtechnikai dolgokat, plusz rendet tartani. Emberünk kőkeményen becsületes, bár egy-két a helyi vezetővel és az orvosnővel folytatott beszélgetés során kiderül, hogy azért mégsem annyira klisés.
Szóval, a történet lényege, hogy emberek kezdenek meghalni, víziókat látnak, vagy öngyilkosok lesznek, esetleg megbolondulnak. Hősünk ennek próbál utánnajárni, természetesen mindenféle akadály ütközik útjába.

A film mondhatni korrekt. Kellemes kikapcsolódást nyújt, túl sok mindent ne várjon az ember tőle. Mivel már nem mai így pár dolog blődségnek hathat illetve klisésnek, de lehet anno volt egy-két újszerű dolog benne. A sztori amúgy valóban egy elcsépelt kliséhalmaz, csak éppen az űrbe, azaz egy idegen helyszínre helyezték. Engem igazság szerint ennek a megvalósítása érdekelt és az emberek filmbeli viselkedése. Amiben persze találtam kivetnivalót, dehát miben nem lehet.

Hibák szerintem:
[spoiler]
-Milyen már, hogy az üvegházban a birka fejvadász lő mindenre ami mozog, eszébe se jutva, hogy ezzel bajt okoz magának is.
- Plusz hová tűnt és ki vette el a puskát amit elrejtett (talán a néger helyettes)
- A néger helyettes miért nem tűntette el a dokinőt?
-Kamerák... Mintha senki se tudna róluk...pedig akkorák...[/spoiler]

Végülis könnyed kikapcsolódásra alkalmas cucc, úgyhogy kap egy 5/10-et.

Androméda törzs 1971

Maga a film tetszett, hosszasan nem tudnék írni róla, mert szerintem felesleges. Egy igazán érdekfeszítő film amit megint fel lehetne dolgozni (meg is tették 2 részes mini sorozat szinten 2008-ban, sok jót nem hallottam róla). Az igazság az, hogy maga az alapsztori olyan és az alapfilm is olyan, hogy sokkal több játékidőt is kaphatott volna, illetve sokkal több helyszínt, jelentet, stb. Mégis, ezek ellenére nagyon jó volt.
Egyetlen negatívum nem a filmet érheti hanem a magyar szinkront. Komolyan, valami kritikán aluli volt a film nagy részben. Mintha a párt által alkalmazott hangokat hallottam volna valami propagandafilmben:S Egyszerűen annyira szörnyű volt sokszor...

Értékelés: 7/10...

Kvikveg

Ooo, az Androméda törzs nagy klasszikus.  :jee:
A konyvet talan Crichton irta ha jol tevedek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Rounin

Quote from: Kvikveg on 2009-05-31, 00:36:43
Ooo, az Androméda törzs nagy klasszikus.  :jee:
A konyvet talan Crichton irta ha jol tevedek.

Ő bizony. Tetszett is, a filmet meg nem láttam még, bár most lehet, hogy nekiugrok.

sirtomi

Macskafogó 2

Egyszer nézhető volt, de elég nehezen.
Rajz és animáció nagyon jó volt, de a történet valami borzalmas. A végeredmény pedig egy összacsapott katyvasz, értelmetlen hülyeség.
A végén a jó és gonosz harcán kifeküdtem.

1/10

Nakedape

Quote from: sirtomi on 2009-06-02, 10:41:27
Macskafogó 2

Egyszer nézhető volt, de elég nehezen.
Rajz és animáció nagyon jó volt, de a történet valami borzalmas. A végeredmény pedig egy összacsapott katyvasz, értelmetlen hülyeség.
A végén a jó és gonosz harcán kifeküdtem.

1/10

kapcsolgatás közbe belenéztem, anno moziban láttam, annyira rossz volt, h nem is emlékeztem részeire, és belenézve rosszabb is volt, mint emlékeztem
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Zen

Enyhén szólva fos volt, de maga a Sátán Macskája nagyon nagy arc. :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Nakedape

Quote from: Zen on 2009-06-02, 11:57:50
Enyhén szólva fos volt, de maga a Sátán Macskája nagyon nagy arc. :D

jja pont ez a szomorú benne, h még energia, meg karakterek is akadnak benne, tehát nem olyan elbahott , mint  a kisvuk, ami .. hagyjuk, oszt mégis f*s
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud

#6288
Terminator Salvation

http://www.imdb.com/title/tt0438488/

Kezdjük ott hogy le kell  szögeznem: rohadtul tetszett a film. Látványos volt, akciódús, a történet is viszonylag tűrhető volt. A 3. résznél szerintem fényévekkel jobb volt, de persze 2. rész színvonalát  nem éri el. Talán az első részhez lehet kicsit hasonlítani.
Szóval megérte a mozizás...
DE


Volt egy pár jelenet ami, ha nem is azt mondom hogy idiótaság volt, de totálisan logikátlan, vagy szimplán ott kevergett bennem a "NANEE"  érzés.
Pl.:

[spoiler]Harvester:

Total felesleges volt beletenni. Rohadt jól nézett ki a benga dög, nemkicsit Transformers beütése volt. De kérdem én. Ha Skynet ekkora dögöket is tud építeni akkor mért nem ilyenekkel rohanja le az emberiséget? Megépít pár ezer  Harvester nagyságú robit és nincs az az ellenállás ami meg tudja őket állítani.

Motorterminátor:

Azt most hagyjuk hogy nem volt értelme a robinak, de hogy JC  simán átveszi az irányítást miután lezúzta...Havernak is mondtam hogy, Skynet biztos úgy építette meg mocirobikat, hogy ha megsérülnek akkor egy ember simán  el tudja majd még  vezetni őket.  Hisz simán van rajta mondjuk gázkar, fékkar stb.  :fekverohog:

JC szívenszúrása:

Ok.  Ő a nagy vezető. Ő vezeti az ellenállást a robik ellen. (mondjuk ez nem teljesen így van a filmben)
De hogy simán túlél azt hogy egy T-800-as vasrúddal átszúrja a szívét az nemkicsit túlzás. Szerintem. 

Ja és ugye atom támadás után vagyunk. Sugárzás az  nuku persze.  :D

Ami tetszett nagyon,

-Az első szériás robik szerepeltetése  a gyűjtőtáborban (bár ha jól láttam nem a T3-beli gépek voltak.
Talán új fejlesztések)
-Michael Ironside  szereplése,(Nem is  tudtam hogy  benne lesz a filmben.) 
-Schwarzi is befigyelt egy kis jelenet erejéig. Végig azt figyeltem hogy mennyire lehet látni hogy csak digitális karakter, de az átlag  néző szerintem simán elhiszi hogy  valós embert lát.
-HK  egységek még mindig favoritok


Szerintem viszont van megint egy paradoxon.  Ha jól értelmeztem Marcus volt a T-800-asok utáni széria prototípusa(vagy magának a 800-as szériának?Igazából nem lényeges)
Őt a Cyberdine hozta létre. De kérdem  én hogyan.  Cyberdine elpusztult nem? Mondjuk ilyeneken már meg sem lepődök.
:D
[/spoiler]
Szal összeségében nagyon tetszett a film, csak volt benne egy két rész amit mégse kellett volna.
Valószínű  hogy következő megnézés már  csak a DVD  uncut verzió lesz, mivel sajna úgy vágták meg a filmet hogy kb. fél órával hosszabb lesz majd a DVD.
Meg remélem hogy vér is lesz benne. (haver megjegyezte: több könny folyt a filmben mint vér. Pedig 16-os karikát kapott.)

A film nálam simán 8/10.

Kvikveg

A The Perfect Storm (2000) a kovetkezokbol all:
1. Jo szereplogarda
2. Olyan tema, ami nem tolt ki ket orat
3. A vegen.. szerintem mindenki ki tudja talalni mi tortenik. Ld az elozetes veget: kapitany: ááááá, egyes matroz: ááááááá, kettes matroz: ááááááá blugyblugybluggy.
4. A nezo reakcioja: francba.
Nagyjabol bemutatjak, hogy milyen a varoska(falu?) elete, de csak feluletesen, az ido tulnyomo reszeben a tengert nezheti az ember es a halaszatot. Ez utobbi annyira nem izgalmas. Persze annyira nem volt szadista a rendezo es a forgatokonyviro, hogy egy ora tetlensegre karhoztassa a szineszeket, es malmozasra kenyszeritse a nezot, de valahogy megsem fogott meg. (A legjobb az, amikor kifogjak a gumi-kardhalat.)
A kedvenc jelenetem a vegen van, amikor a viharban egy pillanatra felcsillan a remeny, hogy megusszak - kint kivilagosodik, hajnalpir jelenik meg a kapitany arcan, csak hogy lassan megint besotetedjen. 45 perc nyomaszto vihar utan zsenialis hatasa van. Es ugyanakkor hihetetlenul sablonos modon hatasvadasz.
Mindezek ellenere megsem mondanam, hogy rossz film, ha az ember este elegge faradt, akkor egyszer szerintem megeri. Talan. Csak ne szamitsunk happy end-re.
http://perfectstorm.warnerbros.com/ (a menuben baloldat felul lehet kikapcsolni a hangot)
http://www.imdb.com/title/tt0177971/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Raggie

#6290
Made in Hungária
Nagyon jó! Mindenkinek kötelező megnézni, aki kicsit is szeret rockizni, vagy a rock n' roll-t, vagy csak az életstílust vagy csak a Hungáriát vagy akármit. Én speciel imádom mindegyiket úgyhogy nagyon élveztem a filmet, de azért ha más szemével próbálom nézni akkor is minimum király film ez. Kicsit olyan "Moszkva tér/Szezon a 60-as 70-es években" feelingje van, de jól áll neki.
Szóval let's rock, csavard fel a szőnyeget!
10/10
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

.Attila

Mi történt a postommal?
Ha valaki kitörölte, igazán szólhatott volna és azt is elmondhatta volna, hogy mégis miért.

Randal

#6292
The Right Stuff

Film a tesztpilótákról akik állandóan a repülési sebesség határait feszegették félelmet nem ismerve, és film a Mercury program űrhajósairól. Jól bemutatja mindennapjaikat, küzdelmeiket, feleségeik életét és azt, hogy hogyan váltak nemzeti hőssé.

A film egyik főszereplője Chuck Yaeger tesztpilóta, A tesztpilóta. Mindenki irigyli, mindenki a rekordját szeretné megdönteni, és ha megtette, akkor tudta, hogy Yaeger nemsokára megdönti azt is. A film első része végülis róla és a többi tesztpilótáról szól, aztán szépen átcsúszik a Mercury programra, annak is az embereket bemutató oldalára.

Ez inkább nevezhető dokumentumfilmnek, kosztümös történelmi filmnek mint mondjuk akciófilmnek vagy másnak, de nekem nagyon tetszett.

Maga Chuck Yaeger is szerepel a filmben egy cameo erejéig. Ő "játsza" Fredet az öregembert, aki megkérdezi a NASA-s fickótól Pancho kocsmájában, hogy kér-e whiskeyt, mikor azok épp vállalkozókat keresnek a Mercury programhoz.

Sztem kötelező darab mindenkinek akit kicsit is érdekel az űrhajózás.


Terminator: Salvation

Nem is tudom mit mondjak erre:S
Annyi de annyi gagyiság volt benne, hogy sírva tudtam fakadni tőle:S
Egyszer nézős cucc nagyon, és sajnos alig-alig kapcsolódik bármelyik részhez is.
Sokszor olyan érzésem volt mintha bizonyos jelenetek a Mátrixból valóak lettek volna, vagy legalábbis nagyon-nagyon emlékeztetett rá.

[spoiler]
Harvesterek:
Nekem nem volt problémám velük, tetszettek és egyáltalán nem hasonlítottak Transformerre. Csak azért mert robot és nagy, még nem Transformer.

Motorok
Ezt most miért kellett? De most komolyan, meg USB csatlakozó is kell rá, aha, persze.

Skynet központ
Hmm, nagyon-nagyon sötét és gonosz hely, tisztára mint Szauron tornya, vagy a Mátrixból valami, vagy a Star Warsból hasonló helyek. Sötét ééés gonoooosz. Húúúú.

Marcus karaktere
Ember vagyoook. Lol. Az persze fel se tűnik neki, hogy kurvanagy sebességgel csinál pár bukfencet a vízen, aztán simán továbbmegy. Meg a többi hülyeség.

Lehetne még folytatni, de annyira gáz volt maga a karakter, meg a rendezés többi része, hogy felsorolni is sok lenne.

[/spoiler]

Értékelés: Kemény 4/10, de csak azért mert Terminator és talán a következő két rész jobb lesz. Amúgy csak egy sima akciófilm. Sőt, még az se, mert annak is gyenge.

Cloud

Eléggé lehúztad Terminator-t, de szerintem egész jó lett.  T3-nál persze ezerszer jobb.

Randal

Cloud: Erre nem tudok mit mondani. Végülis sorban leírhatnám, hogy mi nem tetszett a filmben, mi az ami miatt szerintem nem Terminator. Legalábbis nem az a Terminator film, ami szervesen illik az eddigiekbe, de úgy látszik most egy teljesen más értelmezést látunk majd. Az akciók tetszettek, de rengeteg bugyutaság volt benne.

.Attila

A spoiler tag-eket rendezd már át, mert pont a lényeg nincs spoiler alatt.

Egyszer már írtam ide a T4-ről, de eltűnt a postom és nem volt kedvem még egyszer megírni.

Én sem húznám le ennyire a T4-et, egész élvezetes volt nézni, látványos az eleje és a közepe, ill. a vége sem volt rossz.
A mátrixos megjegyzést őszintén nem értem, mert szerintem semmi ilyesmi nem volt benne.
[spoiler] A zuhanó helikopteres rész iszonyat jó volt, nekem nagyon tetszett és ilyet korábban még nem láttam.[/spoiler]

[spoiler]Harvester: itt Cloudra reagálnék. Lehetséges néhány magyarázat, hogy miért nem épít a skynet csupa ilyen robotokat. Pl. lehet, hogy nincs rá elég erőforrás, hogy elegendő számút építsen. Aztán ennek a robotnak is megvannak a korlátai, hátrányai: pl. olyan benga nagy, hogy az A-10-es bombázók röhögve kilövik, másrészt méretük miatt sok helyen nem férnének el, így az ellenállás könnyen el tudna bújni előlük.[/spoiler]

[spoiler]Motorok: én is csak néztem, amikor JC felpattant az egyikre. Az egyébként elképzelhető, hogy van csatlakozó, talán azért, hogy a terminátor magára tudjon csatlakoztatni eszközöket, ha kell. Még az is oké, hogy JC elvezeti a kütyüvel. De nem úgy ült rá, mintha ezt tenné, hanem mintha egy sima motorra pattant volna.[/spoiler]

[spoiler]Én úgy láttam, hogy JC-t nem szíven, hanem középen a mellkasán szúrták. Mondjuk ettől még inkább megmagyarázhatatlan a dolog, hiszen akkor már tüdőt is kéne transzplantálni...[/spoiler]

Szóval szerintem sem rossz a film, egész jól nézhető mozi. A történet valóban nincs a toppon, hangulatilag sem egy extra, mint mondjuk az első és a második rész.
Az esetek többségében úgy érzem, azért kap lehúzást, mert az első két részhez viszonyítják. Persze lehet mondani, hogy az első két részhez nudli a film, de azért önmagában véve nem az.

Selmo

#6296
Bazz, el ne kezdjétek logikusan megmagyarázni, hogy mi miért van/lehet, egy tök logikátlan filmutánzatban, mert körberöhöglek titeket.

Quote from: .Attila on 2009-06-06, 12:29:22
Az esetek többségében úgy érzem, azért kap lehúzást, mert az első két részhez viszonyítják. Persze lehet mondani, hogy az első két részhez nudli a film, de azért önmagában véve nem az.
Mégis mihez kéne viszonyítanom? Hófehérkéhez?

A tökéletesség unalmas.

Zen

Quote from: Selmo on 2009-06-06, 13:06:54
Bazz, el ne kezdjétek logikusan megmagyarázni, hogy mi miért van/lehet, egy tök logikátlan filmutánzatban, mert körberöhöglek titeket.
:lol:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

.Attila

Quote from: Selmo on 2009-06-06, 13:06:54
Mégis mihez kéne viszonyítanom? Hófehérkéhez?

Mondtam én, hogy viszonyítani kéne bármihez is?
Az első három teljesen már körülmények között játszódik, az egész kontextus megváltozott, hogy akarod összehasonlítani így őket?
Lehet azt mondani, hogy hangulatra jobb az első két rész, de közvetlen párhuzamot vonni elég merész dolog.

Cloud

Quote from: .Attila on 2009-06-06, 12:29:22
Az esetek többségében úgy érzem, azért kap lehúzást, mert az első két részhez viszonyítják. Persze lehet mondani, hogy az első két részhez nudli a film, de azért önmagában véve nem az.

Nagyon valószínű hogy pont ezért húzzák le jópáran. Mindegy mindenkinek megvan saját véleménye.
Arra azért kíváncsi leszek hogy a DVD verzióban látható plusz fél óra jelenet mennyivel nyújt majd többet, de az biztos hogy nem lesz rosszabb tőle.(az se biztos hogy jobb lesz de azért reménykedek. )