Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Raggie

"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

teraflare

Quote from: NLZ on 2011-01-04, 14:59:02
[spoiler]Sztem pusztán azzal baszták el, hogy a végén mutatták azt a jelenetet, hogy ül a lépcsőn és megint összeesküvéselméletekről hadovál. Ha ez kimaradt volna, akkor szépen nyitott maradt volna a kérdés, hogy ez most tényleg haluzás, vagy csak szopatják. Kár érte.[/spoiler]
[spoiler]és vajon szándékosan haluzott mert meg akart halni amíg normális volt vagy tényleg komolyan gondolta?[/spoiler]

Cloud

Quote from: nikici on 2011-01-04, 14:37:23
Ez jó kérdés. Szerintem nem. De akkor rákeresek. :D Mennyivel több amúgy?

A bővített 20 perccel hosszabb(136perc), de én csak simát láttam azért kérdeztem mert megmondhattad volna mennyivel nyújt többet a hosszabb verzió. :D

Fazék

A következő filmet küldeném mindenkinek, aki szereti a csápos hentai témát: http://hardwired.hu/forum/forum.phtml?area=comment&id=28519


de én azt hiszem ki fogom hagyni ^^"

Cloud

Skyline


Crysis stílusú alienek bejöttek nagyon nekem, csak minden más volt rossz. Nagyon max egyszer nézhető, ha tényleg nincs semmi más néznivaló. Talán a Battle: LA jobb lesz nála.

Gregory

betegeskedem itthon, úgyhogy jobb dolgom nem lévén inkább filmezek:

Nightmare on Elm Street: Klasszikus. 1984-es film, tehát a megjelenítéshez is így kell hozzáállni(ami egyébként így is kurvajó, lehet mostanra értem meg az ilyesmikhez), de mindemellett nagyon jó alapötlettel rendelkezik, és ezt végülis remekül ki is használják. Nem sok film esetében van ilyen(most pl egyet se tudnék felsorolni), de ennek a megtekintése után szabályosan bennem volt a félelem, mikor éjszaka mászkáltam a házban teáért.
Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's revenge: amilyen jó volt az első film, olyan fos volt ez. Igazából nem is értettem hogy ez így mi.
Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors: Határozott javulás a 2. részhez képest, viszont a horror felől elcsúszott egy kissé az akció irányába. Jó film, a 2. résznél mindenképp jobb, de az elsőhöz nem ér fel.
Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master: Végülis rendben volt a film, de elvesztette a creepy jellegét, igazából nem nagyon élveztem.

Friday the 13th - A másik nagy gonosztevő/gyilkos karakter, Jason Voorhees debütálása. Azt kell, hogy mondjam, hogy ez egy szar film. A gyilkosságok gépiesen egymás után történnek anélkül, hogy a még életben maradt áldozatok észlelnék hogy mi is történik, így gyakorlatilag semmilyen feszültség nem érezhető a film nagy részében. A végére ez egy kissé változik és felgyorsulnak az események, de az is valami hihetetlen idióta módon lett kivitelezve.[spoiler=talán spoiler](ha nekem sikerülne leütni azt aki az előbb megpróbált kivégezni, akkor szerintem nem rohannék el, hanem addig űtném/rúgnám/akármi, amíg mozog, és még tovább is inkább...)[/spoiler] Összefoglalva: unalmas, és bár lehet hogy stílusalkotó, de legkevésbé sem ijedtem/borzongtam meg tőle.
Friday the 13th Part 2: Egy fokkal jobb az első résznél, de annyival nem hogy különösebben élvezhetőbb(azaz jelen esetben rémisztőbb) legyen. Megj.: Mindkét filmben kiemelten jelen vannak az ifjúsági táborok szervezői/felügyelői(akik egyébként maguk is fiatalok) között végbemenő szexuális kapcsolatok.

The Exorcist: Megintcsak egy régebbi klasszikus, elég nagy hírnévvel. Nekem tetszett, magát a filmet szórakoztatónak találtam, és bár személy szerint rám nem nagyon volt rémisztő hatással, több ismerősöm is esküszik erre a filmre, mint legfélelmetesebbre. Mondjuk szerintem nem is a rémisztgetésre koncentrál, hanem a bizarr ellentétre a megszálló és a megszállt "személy" között.

The Wolfman(2010): Ez már egy viszonylag újabb film, tele fantörpikus grafikai effektekkel, minden ahogy kell. Ennek ellenére nem mondhatni, hogy különösebben érdekes lett volna a film. Ez olyan 'nincs mit nézni ma este, ezért keressünk gyorsan valamit' típusú film. Ha valakinek - hozzám hasonlóan - tetszik ez a 18.-19. századi sötét hangulat(hasonló a Sleepy Hollow c. filmben találhatóhoz), akkor talán érdemes megnézni.

Kvikveg

Akkor most meg nezd meg az Omen cimu szinten klasszikust. :)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Saw VII


Hát... Unatkoztam és megnéztem. HOzta az elmúlt részek színvonalát, de az első két résztől olyan messze van mint Makó Jeruzsálemtől. A vége tetszett, meg az hogy Chester benne volt az LP-ből. :D

Acchan

Quote from: Cloud on 2011-01-05, 18:57:52
Saw VII


Hát... Unatkoztam és megnéztem. HOzta az elmúlt részek színvonalát, de az első két résztől olyan messze van mint Makó Jeruzsálemtől. A vége tetszett, meg az hogy Chester benne volt az LP-ből. :D
Ebben ki egyáltalán a főgonosz?  :3x3:

Cloud

Quote from: Acchan on 2011-01-05, 18:59:48
Quote from: Cloud on 2011-01-05, 18:57:52
Saw VII


Hát... Unatkoztam és megnéztem. HOzta az elmúlt részek színvonalát, de az első két résztől olyan messze van mint Makó Jeruzsálemtől. A vége tetszett, meg az hogy Chester benne volt az LP-ből. :D
Ebben ki egyáltalán a főgonosz?  :3x3:
Elvileg Jigsaw, de ő már meghalt. :D  Zavaros az egész sokszor. :D

Leara

A Saw első részét imádtam, emlékszem, hogy nem egyszer újra is néztem, pedig nálam ez ritka (legalábbis horrorfilmeknél). Tök jól összerakott sztori volt, a többi rész színvonala viszont folyamatosan csökkent. A második még egész jó volt, de a többi már nem hagyott bennem túl mély nyomot... bár az utolsó két részt még nem néztem meg.
MAL

Cloud

Az első rész rohadt jó volt. Imádtam. Utána meg erős lejtmenet következett.

Fazék

Az első részben bebizonyították, hogy az emberek képesek visszafejlődni eszközhasználó állatokból, öncsonkoló idiótává. már nem rémlik pontosan hogyan, de emlékszem, hogy ez az egy élmény maradt meg igazán a filmből. addig egész tűrhetően építették föl, egy a közepestől meglepően jobb horrornak tűnt, de a végjátékkal elpancserkodták az egészet.

a Halálos Fegyverben megkedvelt Danny Glover-nek pedig sikerült nyújtania élete egyik leghiteltelenebb alakítását.


kikuchiyo

Failure is the default option

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2011-01-09, 17:03:46
Ütősgeci főcím:
http://www.youtube.com/watch?v=tPxgi-PiNFE
hümm. már leszedtem egy ideje a 720p-s változatot, kedvem támadt megnézni :D

Gregory

Quote from: Kvikveg on 2011-01-05, 18:34:54
Akkor most meg nezd meg az Omen cimu szinten klasszikust. :)
Köszi az ajánlást, már le is szedtem, csak még nem volt hangulatom megnézni :)
(mondjuk a 2006-os feldolgozást láttam, az elég siralmas volt, de ez gyakorlatilag a legtöbb klasszikus feldolgozásáról elmondható)

Nightmare on the Elm Street 5-7: Nem voltak ezek se rosszak, főleg a 7-es tetszett, az kicsit szakított a korábbi filmek sémájával. 5-6: 6/10; 7: 8/10

Egy kissé modernebb vizekre evezve:

The departed(2006): Határozottan tetszett a film, igazából nem is nagyon fűznék hozzá semmit, de egy valamit nem értettem a végén:
[spoiler]A borítéknak, amit Billy(DiCaprio) odaad a nőnek - hogy ne nézze meg amíg ő azt nem mondja, vagy meg nem hal - milyen jelentőssége lett végül a végkifejletben?[/spoiler]
9/10

Law Abiding Citizen: Megintcsak egy remek film volt. Pontosabban lett volna, ha a végét nem rontják így el.
[spoiler] Miért kell ezt a 'jó mindig győz' dolgot erőltetni? Pláne egy ilyen filmben, ami azzal is játszik, hogy ki számít igazából "jónak". A végén olyan "amatőr" hibákon ment el az egész, ami addig egyáltalán nem jellemezte a "főhőst".[/spoiler]
8/10(a vége lehúzta)

Catch me if you can: Ez is nagyon tetszett, főleg Frank Abagnale Jr. karaktere, improvizációs készsége, gondolkodásmódja fogott meg ebben a filmben. Érdekes élete lehetett.
8,5/10

The Ugly Truth: A trailere jópofának tűnt, ezért néztem meg. Végülis egy könnyed kis romantikus vígjáték, semmi extra, bár Gerard Butler szövegeit bírtam. Gondolkodás nélküli kikapcsolódásra jó. 6,5/10
Valentine's Day: Újabb romantikus film, leginkább az Igazából Szerelem c. filmhez tudnám hasonlítani, ugyanis itt is egy nagyobb "ünnep" köré fonódó történetszálakat kísérhetünk figyelemmel. Szórakoztató, kellemes, de igazából semmi egetrengető. 6/10
RED: Akció-vígjáték Bruce Willis-szel és még néhány ex-CIA ügynökkel. Nem több, mint aminek ígéri magát, de a szerepét remekül betöltötte. 7/10
Knight and day: Romantikus akció vígjáték. Igazából megy az előzőekkel egy csoportba, szórakoztató, kellemes hangulatú, de igazából semmi különleges. 6,5/10
The bounty hunter: Következő a sorban, szintén romantikus akció vígjáték, szórakoztató blablabla 5,5/10
Transylmania: Rémes. Alsó kategóriás tinifilm, de valami kegyetlen rossz. Nem is értem miért néztem végig. 2/10
Easy A: Elég sokat olvastam, hogy nagyon jó tinivígjátékra sikerült, de igazából egyszer sem nevettem rajta, Emma Stone pedig annyira nem jön be, hogy élvezzem a filmet. Önnek ezt nem ajánlom. 4/10


Cashback: Ez a film viszont határozottan elkülönül az eddig felsoroltaktól. Kifejezetten lassú történetvezetés jellemzi, és az egészet belengi egy bizonyos melankólikus hangulat. Elgondolkodtató, nyugtató hatású romantikus film. Nem csak "nézzünk meg valamit hogy ne unatkozzunk" típusú film. 8/10


Üvegtigris 3: Ez a rész szakít az előző filmek hagyományával, amik majdhogynem összefüggéstelen jeleneteket sorakoztattak fel. Itt van egy történetszálunk és azon megyünk szépen végig. Elszabadulunk az Üvegtigris büféjétől is, ami szintén nagy újításnak számít. Végülis poénok tetszettek, karakterek/színészek hozták a formájukat, befejezés keserű mellékíze különösen bejött és végül de nem utolsó sorban Szabó Erika  :Kiraly: 7,5/10


Braindead - Dead Alive : Egyszerűen nevetséges történet, iszonyú mértékű zs-kategóriás hentelés, zombik, valami fantasztikus színészi játék, véget nem érő (ön)iróniával. Életem filmje :D. A zombigyilkos harcművész pap megjelenése volt számomra a vég. Csillagos ötösss

Acchan

Quote from: Gregory on 2011-01-12, 01:40:39
Braindead - Dead Alive : Egyszerűen nevetséges történet, iszonyú mértékű zs-kategóriás hentelés, zombik, valami fantasztikus színészi játék, véget nem érő (ön)iróniával. Életem filmje :D. A zombigyilkos harcművész pap megjelenése volt számomra a vég. Csillagos ötösss
:tezsvir:
Szumátrai patkánymajom FTW.  :whoah:

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Gregory


Selmo


A tökéletesség unalmas.

Xzone

Tarantino első filmjéből a 36 perc, ami megmaradt. Nagyon fasza cucc szerintem :D

http://www.youtube.com/watch?v=v0cQF8dBK7k

Ramiz

Ez az Into The Void igazi radvány csatakos gecrety csaffantásnak tűnik, ideális lenne a következő filmmaratonra, a Schramm és az Arrivederci Amore Ciao! közé... :cool: És ha hozzácsapjuk még ehhez a Spoorlos-t, akkor végre megvalósulna a régóta tervezgetett Elit Öngyilkos Kommandó Depression Party.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Acchan

Quote from: Próféta on 2011-01-15, 18:20:23
Quote from: Acchan on 2011-01-15, 17:03:03
a Moon-hoz hasonlítják.  :jee:
Vagy Szolarisz?
Csak a könyvet ismerem, a film kimaradt. Gondolom, ebből is a régebbit érdemes megnézni, nem a remake-et.
Nagyon régen (14-15 évesen) olvastam, de akkor eléggé vontatottnak tűnt - remélem, a film(ek)ben azért ezt sikerült ellensúlyozni.

Próféta

Quote from: Acchan on 2011-01-15, 18:48:12
Csak a könyvet ismerem, a film kimaradt. Gondolom, ebből is a régebbit érdemes megnézni, nem a remake-et.
Nagyon régen (14-15 évesen) olvastam, de akkor eléggé vontatottnak tűnt - remélem, a film(ek)ben azért ezt sikerült ellensúlyozni.
Én meg csak a régi filmet láttam. Nem, nem sikerült ellensúlyozni, meg ne nézd :)

Acchan

Quote from: Próféta on 2011-01-15, 18:51:53
Quote from: Acchan on 2011-01-15, 18:48:12
Csak a könyvet ismerem, a film kimaradt. Gondolom, ebből is a régebbit érdemes megnézni, nem a remake-et.
Nagyon régen (14-15 évesen) olvastam, de akkor eléggé vontatottnak tűnt - remélem, a film(ek)ben azért ezt sikerült ellensúlyozni.
Én meg csak a régi filmet láttam. Nem, nem sikerült ellensúlyozni, meg ne nézd :)
OK.  :haha:

Kvikveg

Quote from: Acchan on 2011-01-15, 19:00:00
Quote from: Próféta on 2011-01-15, 18:51:53
Quote from: Acchan on 2011-01-15, 18:48:12
Csak a könyvet ismerem, a film kimaradt. Gondolom, ebből is a régebbit érdemes megnézni, nem a remake-et.
Nagyon régen (14-15 évesen) olvastam, de akkor eléggé vontatottnak tűnt - remélem, a film(ek)ben azért ezt sikerült ellensúlyozni.
Én meg csak a régi filmet láttam. Nem, nem sikerült ellensúlyozni, meg ne nézd :)
OK.  :haha:
Az uj film azert joval nezhetobb, en inkabb azt javaslom. A regin majd' elaludtam.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2011-01-15, 18:51:53
Quote from: Acchan on 2011-01-15, 18:48:12
Csak a könyvet ismerem, a film kimaradt. Gondolom, ebből is a régebbit érdemes megnézni, nem a remake-et.
Nagyon régen (14-15 évesen) olvastam, de akkor eléggé vontatottnak tűnt - remélem, a film(ek)ben azért ezt sikerült ellensúlyozni.
Én meg csak a régi filmet láttam. Nem, nem sikerült ellensúlyozni, meg ne nézd :)


Szerintem egyáltalán nem vontatott a Solaris (a regény). Én épphogy letehetetlenül izgalmasnak találtam: Lem a kedvenc alaptézisét, miszerint mit akarunk mi az egyébként megismerhetetlen világ megismerésétől, amikor magunkat sem ismerjük, egy üldözős thriller intenzitásával tudta regénnyé fejleszteni.

A film, mármint a Tarkovszkij-féle, pedig tudatosan és jelentős erőfeszítéssel igyekezett a regényből minél kevesebbet megtartani, hogy minél inkább arról szóljon, amiről Tarkovszkij szerint kellett volna, hogy szóljon. Ez egyeseknek talán vontatottnak tűnhet, valóban.
Failure is the default option

Acchan

14-15 évesen, PKD után nem kötött le úgy, de a vége már akkor is nagy hatással volt rám. Lehet, hogy újraolvasom - ezúttal érettebb (?) fejjel.  :D