Main Menu

Slayers

Started by roderick, 2004-09-27, 17:47:13

Previous topic - Next topic

Darkstar

Quote from: RelunxDe azért a Try-ban lesz vmi fõszõrnyike (ha már a megmaradt 3 fõ monster nem lesz benne) aki ellen majd keményen megizzadnak. És aki ellen ismét be lehet vetni a Ragna Blade-et.
Lina fog tanulni új varázslatot a Try-ban? Pl.: egy még hatalmasabbat?

Habár nem varázslat, de együtt fogják használni az öt darkstar fegyvert, aminek elég brutális ereje van. Fõszörnikének ott lesz Valgaav és Darkstar (ld avatarom  :) )
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Relunx

Darkstar-nak:
Áhá! Szóval õ az avatárod! Sejtettem! Amikor megnéztem titkos által belinkelt "race-ranglista piramist" ott volt a "neved". Egybõl gondoltam hogy valszeg (olyan 90%-ra biztosan) hogy csakis õ lehet az avatárod.
És erõs a "kicsike"? Mellesleg abszolút nemtom kivenni az avatárból hogy milyen az alakja...

Relunx

Darkstar

Quote from: RelunxÉs erõs a "kicsike"? Mellesleg abszolút nemtom kivenni az avatárból hogy milyen az alakja...

Elég erõs. Az egyik "másik" világ démonura (ereje akkora, mint az egész Shabranigdu-nak)
Az alakját én sem igazán ismerertem fel a sorozatban sem.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Titkos

Jöhet akármilyen új szörny, nekem akkor is Xellos volt a kedvencem a Try-ban is. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Relunx

Hali mindenki!
Van egy elméletem hogy a Next végén miért "teljesítette" a Lord of Nightmares Lina "kívánságát" azaz: hozza vissza neki Gaury-t.

Namármos:
Fibridzó el akarta pusztítani a világot. És ugyebár a világot csak "egyféleképp" tudná elpusztítani mindenkivel együtt, ha vki elrontja a Szörnybékjót!
Meg elméletileg Shabranigdu is eltudná pusztítani mert asszem õ is tudja a Szörnykébjót, de mivel Shabranigdu halott így õ nem jöhetett számításba. Maradt Lina.

És itt jön az ami sztem a kulcsa az egésznek:
A Lord of Nightmares EZT nem nészte jó szemmel hogy vki el akarja pusztítani
a világot, MIVEL õ termtette a világot, logikus hogy csakis Õ pusztíthatja el - vagyis csak neki van joga erre!
(Meg valszeg a LON még azt akarta hogy "éljen" a világa)
És EZÉRT nem nézte jó szemmel amikor Fibridzó megpórbálta elpusztítani a világot...
(Mert Õ az ISTEN és ha õ vmivel nem ért egyed vagy a "jóváhagyása" nélkül történik
vmi akkor nagyon morci lesz...)
Ha a világ elpusztul azt csak is a LON fogja megtenni, de mivel MÉG nem akarta
elpusztítani, így még a világ élhet egy darabig. Ha el akarja pusztítani a világot, akkor ugyis megteszi és
senki nem tudja ebben megakadályozni...

Egyébként sztem kb. 3 "lény" tudja elpusztítani a vilgáot: (Szörnybékjó)
Lina
Shabranigdu
Lord of Nightmares

Mellesleg sztem ha Shabranigdu próbálta volna meg ugyanazt amit Fibridzó, akkor
sztem õt is gondolkodás nélkül elhamvasztotta volna a Lord of Nightmares.

Relunx

Manitu

Quote from: White SeeDMegjegyzés: Lord of Nightmares maga a szörnybékjó:)
Szal egyedül õrajta múlik minden.
De most jön a kérdés. Õt ki teremtette?:D
Ez tipikusan a tyúk és a tojás problémája :)


Raisu-Sama

Quote from: RelunxHali mindenki!
Van egy elméletem hogy a Next végén miért "teljesítette" a Lord of Nightmares Lina "kívánságát" azaz: hozza vissza neki Gaury-t.

Namármos:
Fibridzó el akarta pusztítani a világot. És ugyebár a világot csak "egyféleképp" tudná elpusztítani mindenkivel együtt, ha vki elrontja a Szörnybékjót!
Meg elméletileg Shabranigdu is eltudná pusztítani mert asszem õ is tudja a Szörnykébjót, de mivel Shabranigdu halott így õ nem jöhetett számításba. Maradt Lina.

És itt jön az ami sztem a kulcsa az egésznek:
A Lord of Nightmares EZT nem nészte jó szemmel hogy vki el akarja pusztítani
a világot, MIVEL õ termtette a világot, logikus hogy csakis Õ pusztíthatja el - vagyis csak neki van joga erre!
(Meg valszeg a LON még azt akarta hogy "éljen" a világa)
És EZÉRT nem nézte jó szemmel amikor Fibridzó megpórbálta elpusztítani a világot...
(Mert Õ az ISTEN és ha õ vmivel nem ért egyed vagy a "jóváhagyása" nélkül történik
vmi akkor nagyon morci lesz...)
Ha a világ elpusztul azt csak is a LON fogja megtenni, de mivel MÉG nem akarta
elpusztítani, így még a világ élhet egy darabig. Ha el akarja pusztítani a világot, akkor ugyis megteszi és
senki nem tudja ebben megakadályozni...

Egyébként sztem kb. 3 "lény" tudja elpusztítani a vilgáot: (Szörnybékjó)
Lina
Shabranigdu
Lord of Nightmares

Mellesleg sztem ha Shabranigdu próbálta volna meg ugyanazt amit Fibridzó, akkor
sztem õt is gondolkodás nélkül elhamvasztotta volna a Lord of Nightmares.

Relunx

Most nem azért, dee szóval akkor miért is teljesítette Lina kérését? ^^"

kozdav

#277
Raisu-sama:
A Rémálmok Hercege Lina lelkéért cserébe mentette meg Gourry-t.

Néhány magyarhang:
Lina Inverse-Szabó Gertrúd.
(További anime-szinkronok:Kikyou az InuYasha-ból)
Gourry Gabriev-Pálmai Szabolcs.
(További anime-szinkronok:IQ az Akcióban Mary-Kate és Ashley-bõl)
Amelia Wil Tesla Seyluun-Bogdányi Titanilla
(További anime-szinkronok:-Sango az InuYashaból
                                    -Mary-Kate az Akcióban Mary-Kate és Ashley-bõl)

Varázslatok:

Sárhullám(First)
Végtelen föld
Te, ki táplálsz minden életet
Temesd magadba most e félelmetes szörnyeteget(Zel)

Sárkányiga erõnövelõ talizmánokkal(Next)
Túlvilági erõ, Karmazsin vérfolyam
Régmúlt idõk homályából ismét felbukkansz.
Mágikus erõm és varázslatom árán
Megtisztul a lélek, és elpusztul az ármány.
A végtelen idõben megidézek téged
Ott, hol kopogtat a halál, s véget ér az élet.
Kérlek, most segíts nekem
Hogy ellenségem semmivé legyen.
Nem riadok vissza
Hogy a gonosz megússza.
A rám ruházott hatalom
Add, hogy gonoszt pusztítson!
SÁRKÁNY IGA!(Lina)

Manitu

Quote from: kozdavRaisu-sama:
A Rémálmok Hercege Lina lelkéért cserébe mentette meg Gourry-t.
Ez mind rendben van, de mért adta vissza Linát Gourrynak? Meg hát a Try-ban úgy tûnik, eléggé megvan Lina lelke :)

Quote from: kozdavNéhány magyarhang:
Lina Inverse-Szabó Gertrúd.
(További anime-szinkronok:Kikyou az InuYasha-ból)
Gourry Gabriev-Pálmai Szabolcs.
(További anime-szinkronok:IQ az Akcióban Mary-Kate és Ashley-bõl)
Amelia Wil Tesla Seyluun-Bogdányi Titanilla
(További anime-szinkronok:-Sango az InuYashaból
                                    -Mary-Kate az Akcióban Mary-Kate és Ashley-bõl)
Azért azt a két ikerlányt nem kéne animének nevezni  :mad:


kozdav

Quote from: ManituEz mind rendben van, de mért adta vissza Linát Gourrynak? Meg hát a Try-ban úgy tûnik, eléggé megvan Lina lelke :)

"A GIGA SLAVE varázslat amely a Lord of NIGHTMARES-tõl ered, valójában maga a Lord of NIGHTMARES.
Amikor Lina kénytelen a GIGA SLAVE varázslatot alkalmazni Phibrizzo ellen (pedig megfogadta hogy soha nem alkalmazza ezt a kegyetlen varázslatot. Phibrizzo csak erre várt, megzavarja Linát hogy elrontsa a varázslatot,
a következmények katasztrófálisak... (Phibrizzo-nak esélye sincs a Lord of NIGHTMARES ellen.)
De Gourry-nak köszönhetõen, a Lord of NIGHTMARES elhagyja a világot, és "visszaadja" Linát Gourry-nak."
Gourry a Lina iránt táplált szerelmével vette rá arra a Lon-t, hogy adja vissza neki Linát.

Quote from: ManituAzért azt a két ikerlányt nem kéne animének nevezni  :mad:
Az anime pluszon úgy hirdették, h anime.....

kozdav

Teszt/katt a képre/:

Relunx

Mindenkinek mégegyszer:
ÉN nem azt fejtegettem hogy a LON a szörnybékjó-e vagy sem (ez tény hogy õ az mivel ez a sorozatban is elhangzik), meg nem azt fejtegettem hogy miért teljesítette Lina kérését a LON.

ÉN azt fejtegettem hogy MIÉRT pusztította el a LORD OF NIGHTMAREs Fibridzót.

Egyébként furcsa hogy Titkos még nem is szólt hozzá a "fejtegetéshez"... :rolleyes:

Relunx

Relunx

#282
Íme az én eredményem:
http://www.inverse.org/tests/slayers">http://www.inverse.org/tests/slayers/zangulus.jpg" ALT="If I were a Slayers character, I'd be Zangulus!  Who would you be?" WIDTH="250" HEIGHT="150" BORDER="0">
És ez pont illik rám! Ugyanis Zangulus a kedvenc karakterem!
És ez pont elég "indok" hogy megváltoztassam az aláírásomat!:D

Your matches, in order, are as follows:
1: Zangulus
2: Gourry Gabriev
3: Sylphiel Nels Rada
4: Lina Inverse
5: Filia ul Copt

Relunx

Raisu-Sama

Quote from: "RelunxHali mindenki!
Van egy elméletem hogy a Next végén miért "teljesítette" a Lord of Nightmares Lina "kívánságát" azaz: hozza vissza neki Gaury-t.

Akkor ezt itt elgépelted ^__^

Raisu-Sama

Az M-K&A-ra sose mondták, hogy anime  :rolleyes: Amikor még csak a neten lehetett olvasni a csatornáról írták, hogy amerikai "akció" sorozat :)

Meske

http://www.inverse.org/tests/slayers"target=_blank>http://www.inverse.org/tests/slayers/sylphiel.jpg" ALT="If I were a Slayers character, I'd be Sylphiel Nels Rada!  Who would you be?" WIDTH="250" HEIGHT="150" BORDER="0">
Your matches, in order, are as follows:
1: Sylphiel Nels Rada
2: Zangulus
3: Amelia wil tesla Saillune
4: Filia ul Copt
5: Lina Inverse

Jó tudni! :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Relunx

Meglehet hogy elgépeltem Raisu-Sama.
Egyébként mi a véleményetek az elméletemrõl? (hogy a LON miért pusztította el Phibridzót).

White-Seed-nek:
Filia ul Copt
Õ kicsoda? Valszeg vmi Try-os szereplõ...mert még soha sem hallottam róla...

Relunx

kozdav

Filia egy aranysárkány, ugyanúgy mint Milgacia, csak õ a Try-ban bukkan fel elõször.

Az elméletem Phibrizzo és a LON-os dologról:
-A LON ugyebár a káosz ura, a szörnyek teremtõje, a világ uralkodója.
A szörnybékjó gyakorlatilag a megidézõnek megadja az esélyt, hogy életre keltse a Lon-t. Phibrizzo azt akarta , hogy a LON pusztítsa el a világot. Ám a Lon még életben akarta hagyni a világot, a mûvét. Ezért ölte meg Phibrizzot.(Másként hogy szabadította volna ki Gourryt?)

Relunx

#288
QuoteOriginally Posted by kozdav
Phibrizzo azt akarta , hogy a LON pusztítsa el a világot.

Ez nem "teljesen" igaz! Valóban azt akarta hogy pusztuljon el a világ, de nem a LON-tól, mivel akkor az animében Phibridzo nem kérdezte volna meg (miután látta hogy "Lina" kontrollálja a szörnybékjót) hogy KI VAGY TE?

Más:
Zangulus szerepel a Try-ban?

Relunx

kozdav

Úgy értettem, hogy mivel a szörnybékjó a Lon, így azzal akart pusztítani

Titkos

#290
Quote from: RelunxEgyébként furcsa hogy Titkos még nem is szólt hozzá a "fejtegetéshez"... :rolleyes:

Gomen, a hétvégén nem voltam gépközelben. ;)  Szerintem azért pusztította el Phibrizo-t LON, mivel Lina azt kérte. Megidézte a Szörnybékjót, ezzel együtt LON-t, és mindent kockára tett, csakhogy legyõzze Phibrizo-t és megmenthesse a barátait (fõleg Gourry-t). LON pedig tisztelte ezt benne. Szerintem. :)  (Tehát hasonló indokok miatt, mint amiért Gourry-nak is "visszaadta" Lina-t.)
Ami viszont biztos, hogy Shabranigdu nem képes megidézni a Szörnybékjót, mivel a szörnyek nem használhatnak mágiát, csak a saját erejüket. Ha egy szörny varázsolna, az azt jelentené, hogy lealacsonyodik egy ember szintjére, ezzel pedig oly mértékben megsértené a saját önbecsülését, hogy abba akár bele is halhatna.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Titkos

Quote from: RelunxMás:
Zangulus szerepel a Try-ban?

Nem. ;)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Relunx

Ez nem igazság, nem szerepel benne a kedvenc karaterem...akkor már megse nézem a TRY-t...csak vicceltem :rolleyes:

Relunx

Relunx

Nah megnéztem a Slayers Try-t! ÉS nagyon tetszett! Bár azt sajnálom hogy kicsit elhúzták a fõgonosz kinyírását, igazán beiktathattak volna mégegy fõgonoszt mint pl a Next-ben! De az öszzhatás az nagyon jó volt! Visszaidézte a jó öreg Slayers hangulatot, ami már hiányzott (fene az A+-ba...hogy leszedte a mûsorról...)
Kérdések:
Shabranigdu-t meg lehet ölni a Ragna Blade-el?

Dark Star-t meg lehet ölni a Ragna Blade-el?

Xellos meg tudná ölni Linát? (Lina meg tudná-e õt ölni a Ragna Blade-el?)

Lina miért fél a testvérétõl Luna-tól? Mert nem tudtam pontosan
kisilabizálni az okot...egyébként kár hogy nem volt benne a Try-ban...

Spoiler Kérdések a Try-al kapcsolatban:
Kérdés1:
A Try-ban miért mondta mindenki hogy Lina ölte meg Gaav-ot és
Hellmaster-t? Valójában persze Hellmaster ölte meg Gaav-ot,
és ha ezt ValGaav megtudta volna, akkor nemtudom hogy mihez kezdett
volna, hiszen Hellmaster-t meg a LON ölte meg.


Kérdés2:
Xellos kinek magyaráz a végén? Ki ez a csaj? A Fönöke?

Kérdés3:
Jillas a sorozat vége felé (amikor visszatért falujába) sírt emelt
ValGaav-nak és a Gyíklény fönökének. A végén viszont látjuk hogy
Jillas a Gyíklény fönökével együtt + Filia-val együtt egy kancsó
kereskedõ-boltban dolgoznak...


Kérdés3:
Mi történt ValGaav-val (a végén)? Újjászületett (abban a fénygömbben)?

Kérdés4:
Nem értem hogy Lina miért a Giga Slave-el próbálkozott ValGaav-ellen?
Holott sztem a Ragna Blade hatásosabb lett volna, még Almyce-t is
megsebezte vele.


Kérdés5:
Dark Star minek hozta létre az 5 fegyvert ha tudta hogy azokkal meg
lehet õt ölni?


Kérdés6:
ValGaav tulajdonképpen egy keverék:
Ancient Dragon (önmaga) +
Mazoku (amivé Gaav tette) +
Dragon Gods (Vorfeed) +
Evil Lords (Dark Star)
Kihagytam vkit?
Ha ezeket az erõket mind birtokolta, a LON még így is
egy csettintéssel meg tudta volna ölni? Tulajdonképp lehet mondani hogy
ez a "keverék" ValGaav a 2.dik legyerõsebb teremtmény? (Volt)

Sárkányok és a Szörnyek közötti háború az
Ruby Eye Shaburanigdu és Flare Dragon Ceiphied csatájával kezdõdött?

Amit hiányoltam a Try-ból (szereplõk):
Zangulus, Martnia, Sylphil. Igazán kaphattak volna vmi szerepet...
Kár hogy csak 1 "igazi" fõellenség volt a sorozatban.

Relunx

Relunx

Köszönöm a válaszokat White SeeD!
Remélem majd Titkos is idetéved vmikor...asszem õ a fõszakértõ...

Relunx

olin

#295
na végre betévedtem ebbe a fórumba is, s ezen belül ebbe a topicba. amire tudok, én is adnék választ :D
Quote from: RelunxKérdés6:
ValGaav tulajdonképpen egy keverék:
Ancient Dragon (önmaga) +
Mazoku (amivé Gaav tette) +
Dragon Gods (Vorfeed) +
Evil Lords (Dark Star)
Kihagytam vkit?
Ha ezeket az erõket mind birtokolta, a LON még így is
egy csettintéssel meg tudta volna ölni? Tulajdonképp lehet mondani hogy
ez a "keverék" ValGaav a 2.dik legyerõsebb teremtmény? (Volt)

nem egészen. ez volt éppen a hátránya a dolognak mert egyik sem tudott teljesen érvényesülni. a sárkányság a mazoku lét miatt, Dark Star Vorfeed miatt. ez mind-mind rettentõen legyengítette. és ha még emlékszel, a végén nem az "egész" Dark Star csatlakozott Valgaav-hoz (ezt akarták elkerülni) hanem csak egy része.
szóval nem Valgaav volt a legerõsebb teremtmény, márcsak azért sem mert ott van pl. Death Fog vagy Chaotic Blue vagy az õ világukhoz tartozó istenek akiknek hatalma zavartalan volt, tehát ha nagyon akarták volna talán még õk is le tudták volna gyõzni Valgaav-ot (de fenét se tudtak rüla és nem is érdekelte õket ;) )

Quote from: RelunxSárkányok és a Szörnyek közötti háború az
Ruby Eye Shaburanigdu és Flare Dragon Ceiphied csatájával kezdõdött?

majdnem. MINDEN a kettõjük háborúzásával kezdõdött, ennek eredménye hogy Shabby 7, Ceiphied pedig 4 darabra "szakadt". ezután Shabby egyik darabja emberben született ujjá, õ volt Lei Magnus. És emiatt a kedves fiatalember miatt volt a Kouma háború. Õt ugyanis, mint Shabranigdou régi hatalmának lehetséges feltámasztóját, a mazokuk pártfogolták, és Lei összecsapott Ceiphied egyik "részével", a Víz sárkányával (azért kellett a mazokuk pártfogolása mert Shabby 7, Cei viszont 4 darabra szakadt, tehát Shabby erõi jobban szét voltak osztva.
szóval végülis megint õk harcoltak, csak a körülmények mások :)

Ja és még ahhoz (nem igazán olvastam vissza ha valaki már említett volna hát bocsánat) hogy LON miért nyírta ki Phibrizzo-t.
LON az egyensúlyra törekszik és Phibrizzo csak pusztulást, káoszt akart. LON bár a káosz istennõje, mégis úgy teremtette a dolgokat hogy meglegyen az egyensúly, és nagyon nem tetszett neki mikor Phibrizzo ezt el akarta rontani. Viszont Mei-ou (Phib) elértette LON törekvéseit, azt hitte hogy õ is káoszt akar.

olin

ja, remélem Titkos ezért nem vágja le a fejem, hogy elveszem a kenyerét :D :D :D

olin

#297
nos még egy kicsit magyarázgatok, ha nem bánjátok. Titkos úgyis oda meeten, én ráérek. remélem õ sem bánja (ha meg igen, majd megszól valahol :P )
tudom hogy itt elég freshmannek számítok de elég jól ismerem és még jobban szeretem a Slayers-univerzumot és nagyon imádok különbözõ kérdésekre válaszolni :)
szal csak kérdezzetek nyugodtan Titkos egy ideig úgyse igen fordul elõ...

Quote from: RelunxKérdés2:
Xellos kinek magyaráz a végén? Ki ez a csaj? A Fönöke?
Válasz:
Beastmaster Zellas (vagy Zellas Metallium, ahogy jobban tetszik) Xellos "anyja" és fõnöke. Miután Phibrizzo elpusztult õ lett a legerõsebb mazoku.

Quote from: RelunxKérdés3:
Jillas a sorozat vége felé (amikor visszatért falujába) sírt emelt
ValGaav-nak és a Gyíklény fönökének. A végén viszont látjuk hogy
Jillas a Gyíklény fönökével együtt + Filia-val együtt egy kancsó
kereskedõ-boltban dolgoznak...
Vases and maces - váza és buzogánybolt ;) és sajnos nekem nincs meg az a rész, de azt hiszem mikor a két kiskölyökkel vannak, és a két edénybõl kiengedik a jó és gonosz erõket, akkor azok legyõzik Valgaav-Darkstar fegyverét (gomen, név nem jut eszembe) és a robbanás kisodorja Gavrost - a gyíkhapsi - az ûrbe, az utolsó részben még mutatják is az ûrben. hogy lehozni hogy hozták le, rejtély... de Jillas azt hitte mindketten meghaltak.


Quote from: RelunxKérdés4:
Nem értem hogy Lina miért a Giga Slave-el próbálkozott ValGaav-ellen?
Holott sztem a Ragna Blade hatásosabb lett volna, még Almyce-t is
megsebezte vele.
Egyetértek abban hogy bezony-bezony a kard használója a hatalmasabb. ;)
És mellesleg nem túl valószínû, hogy elérte volna Valgaavot a fegyverrel, meg ugye a Ragna Blade-et csak lassabb ellenfeleknél tanácsos bevetni, lehet hogy tudta h Valgaav túl gyors ehhez a támadához.

Quote from: RelunxKérdés5:
Dark Star minek hozta létre az 5 fegyvert ha tudta hogy azokkal meg
lehet õt ölni?
ez egy nagyon jó kérdés... utána kell néznem :D

olin

Quote from: White SeeD(Amúgy nem ártana a sárkányok faját védett fajnak nyilvánítani. Már csak 2-en maradtak:))

gomen, ha tévedek de úgy tudom hogy Dark Star/Valgaav csak a Cheiphied-rendi aranysárkányokat nyírta ki. Szerintem a külsõ világ összes aranysárkánya nem csak abba a rendbe tömörült, nem is beszélve arról, hogy a Next-ben Dragon Peek-ben is élnek Õs és Arany sárkányok, akiknek semmi bajuk nem lett. Tehát nyugalom, nem csak ketten vannak ;)
én spec el tudnék képzelni egy Migazia x Filia párost...  :rolleyes:

olin

Quote from: RelunxKérdés5:
Dark Star minek hozta létre az 5 fegyvert ha tudta hogy azokkal meg
lehet õt ölni?

válasz:
na megkérdeztem. azt írták nekem h saját magából kreálta õket tehát mivel önmaga a fegyverek, azokkal meg lehet sebezni/ölni. persze õ se úgy gondolta h ellene használják, hanem magánál tartja és erõsíti önmagát ezzel, dehát az "ellen" kezébe került...