Main Menu

Slayers

Started by roderick, 2004-09-27, 17:47:13

Previous topic - Next topic

Titkos

Quote from: RelunxVhol olvastam miközben olvasgattam a Slayers világáról egy oldalon, hogy Luna (Lina testvére) elég erõvel bír ahhoz hogy Xellos méltó ellenfele legyen és le is gyõzze. Igaz ez? Van benne igazság?

Relunx

Ebben van igazság, mivel Luna Ceiphied lovagja, tehát a lelke benne él tovább, így az erejét is birtokolja valamilyen részben. Mondjuk nem lenne egy könnyû menet, de méltó ellenfele lehetne Xellosnak, és esetleg talán le is tudná gyõzni. De erre biztosan csak Kanzaka tudna válaszolni. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


olin

Quote from: White SeeDHa már a kornál tartunk, akkor csak szerintem felnõtesebb Lina a muvik-ban (Amik elvileg Gaurival való találkozás elõtt játszódnak)?
Úgy ott valahogy testalkatra, meg észre is felnõtesebbnek tûnik.
ezzel én is egyetértek :) komoly, még a melle is nagyobb!!!

Relunx: Luna, mint Ceiphied lovagja valószívûleg igen sok eséllyel indulhatna Xellos ellen (meg megerem kockáztatni talán Zellas ellen is lenne esélye, hisz a mazoku klán jócskán legyöngült a Next végére, a Tryban vannak erre utalások) Ráadásul a Ceiphied-rendi aranysárkányok (értsd: Filiáék) egybõl Lunához akartak menni hogy derítse ki a vészjósló jóslat megoldását - a jóslat teljes pusztulásról és komoly gondokról szólt, úgy hitték Luna ezt meg tudná oldani. De Luna így is a hgocskáját küldte el, és Lina meg is tudta oldani a dolgot, pedig mérföldkövekkel Luna mögött van az ereje :)
nem semmi scalád az biztos :P

Relunx

Már csak az a kár hogy Luna-t kihagyték a sorozatokból...kár, megnéztem volna Lina arcát amikor meglátja a tesóját...:D

Relunx

HVp213

Én meg arra hogy milyen náluk egy családi vita :p
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Relunx

Sztem az nem köszönné meg a világ....:D

Relunx

olin

Quote from: White SeeDUgyan ugyan. Mért kell szegényt ennyire gonosznak beállítani?
Nem lehet túl provokálható sem, hisz pincérnõként dolgozik és a világ még egyben van:)
:D :D
megvan: Luna skizo!!! a vendégekkel kedves, de ha ott van Lina, elõbújik Ms Hide...  :morci:

Bandita ^^

Nemigen rajongtam eddig a fantasy-ért, de ahogy olvasgattam a fórumot meghoztátok a kedvem...  :jee:
Mostmár csak azt nemtom h az avi-kat vagy az mkv/ogm-eket érdemesebb leszedni??? Mindenképpen japán szinkron kellene, és a minõség is fontos.
 :p
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Titkos

Quote from: Bandita ^^Nemigen rajongtam eddig a fantasy-ért, de ahogy olvasgattam a fórumot meghoztátok a kedvem...  :jee:
Mostmár csak azt nemtom h az avi-kat vagy az mkv/ogm-eket érdemesebb leszedni??? Mindenképpen japán szinkron kellene, és a minõség is fontos.
 :p

Az avi tudtommal DVD Rip és a felirat is a DVD alapján készült, szóval az perfekt, én is azt szedtem le anno. :D  Az omg, mkv gondolom annyiban jobb, hogy angol szinkron is van rajta.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Bandita ^^

"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Relunx

Újabb kérdés:
Zanafar hol helyezkedik el az erõsségi ranglétrán?
Az egyik részben vki azt mondta hogy Zanafar erejét Shabranigdu meg sem közelíti! - Lehet hogy van-e benne igazság?

Zanafar le tudná-e gyõzni:
Shabranigdu-t?
Xellost?
ValGaav-ot?
Gaav-ot?
Fibridzót?
Zellas-t?
Saigram-ot?

Relunx

olin

Quote from: RelunxÚjabb kérdés:
Zanafar hol helyezkedik el az erõsségi ranglétrán?
Az egyik részben vki azt mondta hogy Zanafar erejét Shabranigdu meg sem közelíti! - Lehet hogy van-e benne igazság?

Zanafar le tudná-e gyõzni:
Shabranigdu-t?
Xellost?
ValGaav-ot?
Gaav-ot?
Fibridzót?
Zellas-t?
Saigram-ot?

Relunx

SZVSZ lesz a következõ eszmefuttatás :D
Zanafar valóban nem tudja megközelíteni Shabby azon darabjának az erejét, amelyikkel Lináék harcoltak az elsõ évad közepe felé. Ez ugye Shabranigdou egyheted része. Szerintem Shabby, mint a világ ultimate gonosza teremtett minden gonosz lényt abban a világban, DE lehet h Zanaffar is egy másik világból jött, azonban mégse hiszem hogy erõsebb lenne Shabbynál - mert ugye nála erõsebb már csak a Lord of Nightamers (L-sama) lehet. (szerintem meg a "testvéreivel" Dark Starral, Death Foggal és Chatotic Blueval közel egyforma erõsek) Tehát Shabby-t teljes ereje teljében kétlem h legyõzné.
Xellos: ez most egy jó kérdés - attól függ. Ha belengondolsz Lina viszonylag könnyen, sárkányiga meg minden nélkül, a Szent Fa és a kard támogatásával gyõzte le Zanaffart. Igaz, a fa sokat tompított erejébõl, de annyira sokat megint nem, és Lina legyõzte. Véleményem szerint attól függ h Xellos mennyi támogatást akpna a klánjától - egyáltalán hogy harcolnának-e Zanaffar-ral - de elég kiszámíthatatlan, a körülményektõl függne. Mert azért ha utánagondolunk Zenaffar kissé több erõvel rendelkezik Xellnél...
Valgaav: sárkányi formában elképzelhetõ, viszont olyan formában ahogy a Try végén volt elképzelhetetlen mert úgy csak Darkstar fegyverei tudják egyedül legyõzni.
Gaavot: ismét a körülményektõl függ de én 1-esre tippelnék, Zanaffar közel sem olyan legyengített erõben mint Gaav (ha nem a fa közelében van). Igaz, Gaavot Lina nehezebben gyõzte le, de ugye Zanaffar erejét tompította több tényezõ. Gaavnak meg támogatója(i?) is volt(ak?). Lehet hogy csúnyán megsebezné Zanaffart, de egy teljes értékû mazoku még mindig gyõzedelmeskedik egy félvér fölöt (bocs a Gaav-fanoktól).
Phibrizzo; Zellas: na ezek kemény meccsek lennének, de szerintem 2-es. Persze itt is a klán támogatása számítana, de egy mazoku lord már nagy valószínûség szerint el tudna bánni Zanafarral. Talán Zellas könnyebben, mert Phibri a golyós trükkjével nem sokra menne :P de még ott a másik, hamvasztó támadása, szóval ismétlem magam: 2-es a mazoku Lrodok javára.
Saigram: fix 1es. Nincs kétkedés, Saigram olyan lacsony szintû mazoku hogy még tisztességes emberi alakja sincsen. Zanaffar hamar kivégezné.

remélem segítettem de várom mások véleményeit (Titkos szólj már hozzá te is :P ) mert mint az elején kifejtettem ez SZVSZ :D

Relunx

Érdekes kifejtés volt olin! Várom Titkos véleményét is!

Relunx

Relunx

Copy Rezo-Zanafar. Õ milyen erõs? Luna/Xellos/Vallgav/Gaav ellenfél lett volna?

Relunx

olin

Quote from: RelunxCopy Rezo-Zanafar. Õ milyen erõs? Luna/Xellos/Vallgav/Gaav ellenfél lett volna?

Relunx

látom Titkos kissé lusti :P de mivel azóta két hoooooszúúúú vonatutat együtt töltöttünk, tisztáztuk a dolgokat :P
szal Zanaffar nem mazoku - pardon, ezt nem tudtam :P - hanem egy... (hogy is mondta Titkos?) idézett lény, ezáltal teljesen más kategóriába sorolandó mint a mazokuk.
azt is megtudtam tõl h
Xellos a Kék Bilbia másolatait semmisítette meg, mert sokban benne volt hogy hogyan lehet a Zanaffar kategóriájú szörnyeket idézni - ha ezek a szörnyek elhatalmasodnak a mazokuk felett, az kínos  :rolleyes:
Copy-Rezo & Zavaffar... hmhm, érdekes. nagyjából ugyanaz akkor, mint a másik amit Zanafarról írtam, csak nagyban befolyásolja hogy hol van - ha nem a Szent fa közelében, akkor elég erõs, azon a szinten amirõl nemrég írtam (amikor azt hittem h Zanaffar mazoku)
ha meg a fa környékében akkor jóval gyengébb - még Lina is meg tudta ölni :P

Cobra

Én egy dolgot nem értek (na jó, sok mindent nem a magyar verzióban, de most ez lett megemlítve :) ) a Claire Bible-bõl (ha jól emlékszem ez a neve az eredeti verzióban) hogy lett kék biblia??  Bár lehet úgy, mint az Inverse-bõl Verselõ  :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Relunx

Én úgy tudom hogy "Szent Könyv"-nek lett fordítva magyarra. A "Kék Biblia" fordítást most hallom elösször.

Relunx

Darkstar

Quote from: RelunxÉn úgy tudom hogy "Szent Könyv"-nek lett fordítva magyarra. A "Kék Biblia" fordítást most hallom elösször.

Relunx

Volt az mind a kettõ. Mindíg attól föggött, éppen ki fordítja. Ilyenek elõfordultak (ld. még varázslatok nevei).
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Raisu-Sama

Sõt, Tiszta biblia is volt :)

olin

igen talán tényleg úgy mint az Inverse-bõl verselõ :P claire az tudtommal tiszta (olyan tiszta h majdnem átlátszó) talán ebbõl asszociáltak, meg lehet h színmisztika is van a dologban. Vagy egyszerûen kék a könyv, kék a gömb az introban/sorozat vége felé és azért ;)

Relunx

Csak egy észrevétel: ha Lina amikor "beleolvasott" a Szent könyvbe, akkor ugyebár megfejtette a Rémálmok Ura "titkát" és így megtudta idézni a Ragna Blade-et! Namármost: sztem nem esett volna nehezére ha megkérdezni hogy mi az a varázslat, ami visszaváltoztatja Zelgadis-t eredeti formájára...vagy ott volt még Copy-Rezo-Zanafar is, akitõl szintén megkérdezhette volna Zelgadis hogy mi is az a vaázslat, hiszen ha vki akkor õ tudhatta volna.

Relunx

olin

Quote from: RelunxCsak egy észrevétel: ha Lina amikor "beleolvasott" a Szent könyvbe, akkor ugyebár megfejtette a Rémálmok Ura "titkát" és így megtudta idézni a Ragna Blade-et! Namármost: sztem nem esett volna nehezére ha megkérdezni hogy mi az a varázslat, ami visszaváltoztatja Zelgadis-t eredeti formájára...vagy ott volt még Copy-Rezo-Zanafar is, akitõl szintén megkérdezhette volna Zelgadis hogy mi is az a vaázslat, hiszen ha vki akkor õ tudhatta volna.

Relunx

hát na igen...
1. Linának vhogy esze ágában sem volt az egyik csatlósával foglalkozni amikor a világot kellett megmentenie ;) nem is vádolom h nem volt a fejében Zel, mert még a mogorva kiméra maga is megfeledkezett errõl a dolgoról :P
akkor és ott sokkal fontosabb dolog volt Phibrizzo elpusztítása, és Linát sokkolta a LON feladata, léte.
2. hmmmm... Copii... nah ez nem rossz viszont megint ott voltak h legyõzés a legfontosabb. És sztem Zel van olyan büszke h az ellenségétõl egyáltalán nem akar segítséget :D

Relunx

Hmmm. büszke Zel...Örökre Golem Zel....

Relunx

Titkos

Gomen, kissé tényleg lusta voltam, hogy csak most írok, de látom olin már elmondta a nagy részét. :)
Szóval igen: Zanaffar nem mazoku, hanem egy mágikus lény, amit varázslattal hoznak létre. Tehát elméletileg lehetséges egy Shabranigdunál is erõsebb Zanaffart létrehozni, csak gondolom ahhoz egy megfelelõen képzett varázslóra van szükség, meg arra, hogy tisztában legyen a létrehozás módjával. Ezt már olin is írta, de Xellosnak is pontosan ezért kellett megsemmisíteni a Claire Bible másolatait, mert azok a Zanaffar készítés módját is tartalmazták. Ha pedig az emberek sok Zanaffar-t hoztak volna létre, azok elõbb-utóbb legyõzték volna a nagyszámú gyengébb mazokukat, utána pedig már az erõsebb Xellos-szintû mazokuknak sem lett volna esélye, hiszen a Zanaffarok lettek volna túlerõben.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Relunx

Vhol olvastam vmi olyat hogy Linának és Gaurry-nak született egy gyereke, ez igaz? Ugyértem ez vhol megjelenik vmilyeik OVA/Movie-ban?

Relunx

Darkstar

Quote from: RelunxVhol olvastam vmi olyat hogy Linának és Gaurry-nak született egy gyereke, ez igaz? Ugyértem ez vhol megjelenik vmilyeik OVA/Movie-ban?

Relunx

Nem igaz, csak valamelyik fan agyszüleménye.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

olin

Quote from: DarkstarNem igaz, csak valamelyik fan agyszüleménye.
egyetértek :D
oh én már olvastam olyanokat is h Xellosnak és Linának született gyereke... :eeek:

Relunx

Mivel MÉG nem láttam a Slayers OVA-kat és a Movie-kat, így velük kapcsolatban lenne eg ykérdésem: Valamelyikben szerepel Zangulus?

Relunx

Relunx

Olvastam egy fórumon, és ott volt egy kép a Lord of Nightmares-rõl:
Lord of Nightmares
Õ lenne az?

Relunx

Darkstar

Quote from: RelunxOlvastam egy fórumon, és ott volt egy kép a Lord of Nightmares-rõl:
Lord of Nightmares
Õ lenne az?

Relunx

Mondjuk úgy, hogy lehet ilyen is. De a kép õt ábrázolja.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Relunx

#359
Ismét néhány kérdés merült fel bennem:
A Slayers Next utolsó részében, amikor a LON elviszi Linát és Gaurry utána megy. A legvégén (amikor az igazi Lina megjelenik Gaurry karjaiban) az a helyszín a: Sea of Chaos? (a LON eredeti helye, ahonnan figyeli mind a 4 világot)

Második kérdés:
Õ itt Luna Inverse?
(neki szemmel láthatólag nincsenek mell próblémái mint Linának, már ha õ van a képen :D)

Relunx