Main Menu

visual-kei (J-Rock)

Started by Aeternus, 2004-10-26, 11:32:39

Previous topic - Next topic

Aeternus

üdv!
kíváncsi vagyok ti ismeritek-e a visual-kei stílust, avagy a japán rockzenét...
mint pl: Dir en grey, MUCC, Plastic Tree, X-Japan, D'espairs Ray, Malice Mizer... stb stb...

ha érdekel valakit itt érdemes olvasni:
www.soundofjapan.hu
www.jmusiceuropa.com

amúgy ftp-re rakhattok fel ilyen mp3-makat is, vagy az illegális lenne?

Suszi

Hali. Én még nem is hallottam róla, de szívesen meghallgatnék egy-két ilyen mûvet. Ha tudod (és megengedik), akkor légyszi rakj fel párat az ftp-re.
Elõre is  :merci: !

Rounin

//www.aznmusic.com

Dir En Grey, Gackt, meg egyéb teljes albumok letölthetõk :D Van koreai is, akit érdekel :D

Feldin

Szupi hogy ilyeneket írtok! Engem is érdekel, DE van már jpop jrock topic. Folytassuk/áok ott. Egy moderátor meg pakolja ezt át oda.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Shadowolf

Quote from: FeldinSzupi hogy ilyeneket írtok! Engem is érdekel, DE van már jpop jrock topic. Folytassuk/ok ott. Egy moderátor meg pakolja ezt át oda.

A thread pillanatnyilag le van zárva ugyanis valami iszonyú nagy hülyeséget csináltam. Szóval egyenlõre ide postoljatok...

Aeternus

hát elvileg nem  lehet ezt feltölteni, mert az illegális lenne, az meg nem tenne jót az ftp-nek... de pl dc++-on van pár ezzel foglalkozó hub... például a pope.serveftp.org ott keress rá valamelyik együttesre, ajánlom Dir en grey-t :)

ja és bocsi, h megnyitottam másik topicot, de nem találtam ilyet, és úgy gondoltam, ebbe az altémába a legmegfelelõbb létrehoznom...

Rounin

Quote from: ShadowolfA thread pillanatnyilag le van zárva ugyanis valami iszonyú nagy hülyeséget csináltam. Szóval egyenlõre ide postoljatok...

Akkor:

wwew.aznmusic.com

Koreai, japán, kínai zenék :)

Gackt, Dir en Grey albumok (meg egyebek is ;) )

Jó csemegézést :)

Baldy

Na most akkor mondanám a témát, hiszen végülis a JPop/JRock threadet én nyitottam meg: StabWest volt anno, aki sok anyaggal ellátott engem, és ami még lényegesebb: Az egész threadet egy visual-kei buli után nyitottam meg, ami rohadtul bejött nekem. Nagyon tudom ajánlani azt a bulit. Ja és ha valakinek kellenek számok, Visual Kei vagy JRock, akkor szóljon nekem, vagy kaparja elõ a föld alól is StabWest-t, mert tudunk adni :)
Amugy tudom erõsen ajánlani a Malice Mizer Beast of Blood c. számát, nekem nagyon bejött. És a videoklippük se rossz.
És tudom még ajánlani az LD50 honlapját, õk nagyon odateszik magukat ebben a témában
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

StabWest

XDDDDD. A hatodikon lakok, nem kell a föld alól elõkaparni!
Kedvencek: Penicillin * _ *, Laruku, Malice Mizer, Aliene Ma'riage, Noir Fleurir, Moi dix Mois, Eliphas Levi, Nookicky, Baiser, Endorphine, Laputa, D, Madeth Gray'll...
Érdemes a Sound of Japan "requestes"  részlegét nézegetni. Most pl. van pár Eliphas Levi, D, Noir Fleurir, Vidoll cucc fent.

Baldy

Quote from: StabWestXDDDDD. A hatodikon lakok, nem kell a föld alól elõkaparni!
Kedvencek: Penicillin * _ *, Laruku, Malice Mizer, Aliene Ma'riage, Noir Fleurir, Moi dix Mois, Eliphas Levi, Nookicky, Baiser, Endorphine, Laputa, D, Madeth Gray'll...
Érdemes a Sound of Japan "requestes"  részlegét nézegetni. Most pl. van pár Eliphas Levi, D, Noir Fleurir, Vidoll cucc fent.

Részemrõl még mindig az elsõ meghallgatott szám ebbõl a kategóriából a kedvencem. Malice Mizer - Beast of Blood :) de azért a Vidoll - Boku boku c. száma is ott van a toppon nagyon :)
Amugy moderátorokat kérném, hogyha lehetséges, a 2 topicból csináljanak 1-t, hiszen a téma egy az egyben ugyanaz.
StabWest: mikor lesz már megint Visual Kei buli, mert már elvonási tüneteim vannak, és már beoltottam a témával kapcsolatban vagy 10 emberkét, és õk is kérdezik, mikor lesz már a buli, mert nagyon várják :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

StabWest

Nem tudom, mikor lesz buli. Amint Case kikürtöli, ideírom :) . A 27-én rendezett Animeconon lesz egy kis zenei vetítés (nem csak jrock, visual kei lesz, hanem jpop, meg más stílusokat képviselõk videói is).

Shadowolf

Quote from: BaldyAmugy moderátorokat kérném, hogyha lehetséges, a 2 topicból csináljanak 1-t, hiszen a téma egy az egyben ugyanaz.

Mint írtam anno, valamit nagyon elcsesztem szóval amíg azt nem sikerül valahogy rendbehozni, addig ebbe a topicba vagytok kénytelenek írni...gomen.

Baldy

Quote from: ShadowolfMint írtam anno, valamit nagyon elcsesztem szóval amíg azt nem sikerül valahogy rendbehozni, addig ebbe a topicba vagytok kénytelenek írni...gomen.

Hmmm... Na jó, nekem mindegy... Amugy akkor szólnék megint mindenkinek, hogy szócséplés helyett nem árt, ha elõbb elolvassa a másik topicot ezzel a témával kapcsolatban, mert sok kimondatlan kérdésére választ találhat ott. Amugy jelenlegi tudásom szerint ennek a témának nagy szakértõje StabWest, ugyhogy ha nagyon fontos a kérdésetek, akkor õt keressétek.
StabWest: nem kéred a CD-det vissza? Soxor az utamba akadt már, pedig azt hittem, már visszaadtam :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Shadowolf

Quote from: Baldynem árt, ha elõbb elolvassa a másik topicot ezzel a témával kapcsolatban

Ha megtalálod, kapsz egy sütit...

Baldy

Quote from: ShadowolfHa megtalálod, kapsz egy sütit...

Jesszus!
Te letörölted azt???
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Shadowolf

Quote from: BaldyJesszus!
Te letörölted azt???

Na annyira béna azért még én sem vagyok. Szóval megvan, de egy kicsit igényes procedúra lesz újra üzembe helyezni...

.Attila

Quote from: ShadowolfNa annyira béna azért még én sem vagyok. Szóval megvan, de egy kicsit igényes procedúra lesz újra üzembe helyezni...
Egyesen rákérdezek: nem akarod elmondani, mit csináltál vele?

Shadowolf

Quote from: TriviEgyesen rákérdezek: nem akarod elmondani, mit csináltál vele?

Nemtom hogy, de mergeltem a mik kerülnek fel threaddel...

Baldy

Quote from: ShadowolfNemtom hogy, de mergeltem a mik kerülnek fel threaddel...

Nem akarok gonosz lenni, de ez se volt sokkal ügyesebb huzás :p
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Shadowolf

Quote from: BaldyNem akarok gonosz lenni, de ez se volt sokkal ügyesebb huzás :p

Tény, de így legalább nem veszettel el teljesen. :)

Baldy

Quote from: ShadowolfTény, de így legalább nem veszettel el teljesen. :)

Az a szerencséd, mert akkor már fáklyával és vasvillával állnék az ajtótok elõtt lincselõs hangulatban :p:p:p
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

StabWest

Quote from: BaldyAmugy jelenlegi tudásom szerint ennek a témának nagy szakértõje StabWest, ugyhogy ha nagyon fontos a kérdésetek, akkor õt keressétek.
Kucc...  Köszi!
Quote from: BaldyStabWest: nem kéred a CD-det vissza? Soxor az utamba akadt már, pedig azt hittem, már visszaadtam :)
XD Lehet, hogy még Nálad lesz ki tudja meddig XD.
JROCK BULI
Majd késõbb lesz bõvebb információ is.

Baldy

Quote from: StabWestJROCK BULI
Majd késõbb lesz bõvebb információ is.

Remélem, mert  a kép nem jelenik meg, csak egy üres lap  :beken:
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

StabWest

O_O Nekem bejön...

Visual kei & Jrock party
2005. 2. 26.
Marco Polo Club VII. Nyár u. 6.

Baldy

Quote from: StabWestO_O Nekem bejön...

Visual kei & Jrock party
2005. 2. 26.
Marco Polo Club VII. Nyár u. 6.

Jajj de soká lesz még  :beken:
Sebaj, a dolog lényege, hogy lesz, már most készülõdöm rá :D
Megint jöhetnek a ruhaötletek! :) A nyaklánc rész már megvan ;)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

StabWest

XD Itt van néhány ruhaötlet:
Amadeus
Sajnos, nem aktívak és elég kevés cucc jelent meg Tõlük : /. Kis klasszikus, teátrális beütés, operaszerû énekkel (2 énekes van - egy férfi és egy nõ).
Devil Kitty
Elég elborult zenei világgal rendelkezõ csapat XD.

Baldy

Quote from: StabWestXD Itt van néhány ruhaötlet:
Amadeus
Sajnos, nem aktívak és elég kevés cucc jelent meg Tõlük : /. Kis klasszikus, teátrális beütés, operaszerû énekkel (2 énekes van - egy férfi és egy nõ).
Devil Kitty
Elég elborult zenei világgal rendelkezõ csapat XD.

Nagyon jó ötletek, de kéne a segitséged a megvalósitásukhoz :):):)
És lehet, hogy másoké is kéne :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Mosquiton

#27
Hehe, ha már kedves SW tesóm felhívta erre a topicra a figyelmem, akkor gondoltam jövök szemetelni ide is : :hopp:


Nah akkor õket bírom:

Aliene Ma'riage, Noir Fleurir, Baiser, Penicillin, Endorphine, Eliphas Levi, Amadeus, Madeth Gray'll, Malice Mizer (igen, Beast Of Blood rulzik), Nookicky, Devil Kitty, Luna Sea, Art Marju Duchain, Moi Dix Mois

Pár szám oké: Laruku,+Despairsray, Rentren En Soi, Laputa

Amit nagyon nem szeretek az a DEG :hehe:

És igen, itt lehetne már február :rotflol:

StabWest

Baldy: XD A Devil Kitty-s cucchoz csak rúzs és némi szemfesték kell XDDD. A többi kelléket könnyebb beszerezni XD.

Tesóóóó XD: Jó ízlésed van és az avatarod is OK :cool: . Ha már a Nookicky kedvenc, egyszer majd hallgattatok Veled Guniw Tools-t is (még mindig hiányos...).

Baldy

Ejnye, moszkito, le sem tagadhatnád, hogy StabWest a tesód :D Ennyire azonos izlésvilágot  :hehe:
Na de most már legyen végre február, rég voltam már Visual Kei-n... És StabWest most már biztosan jösz, nem érdekel, hogy nincs idõd, hogy fáradt vagy, de ha még a lábadat is amputálnák mondjuk, az sem érdekelne, akkor is jönnöd kell, vagy ráncigállak magammal :) Meg amugy is viszek sok kis nyálas emberkét, szóval jönnöd kell, hogy legyen hova meglépni elõlük  :hopp:
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.