Milyen animét csinálnál?

Started by Ramiz, 2004-11-03, 16:27:58

Previous topic - Next topic

Fenrir

Megfilmesíteném a Hyperiont...50-60 rész kitelne belõle...
Vagy a Kárhozottek légióját Sven Hasseltõl...
Vagy Lovecraft-mestertõl a Call of Cthulhut...
Valami vidámat... :haha:
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Flaser

Quote from: FenrirMegfilmesíteném a Hyperiont...50-60 rész kitelne belõle...
Vagy a Kárhozottek légióját Sven Hasseltõl...
Vagy Lovecraft-mestertõl a Call of Cthulhut...
Valami vidámat... :haha:

A Kárhozotttak Légiójába én is beszállnék.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fenrir

Akkor olvasd el a Hyperiont is...Vagy ez az ajánlás nem ebbe a topicba való? :rolleyes:
De a Monte Cassinóból is nagy anime lenne...olvastad? Nem azt, ami keménykötésben díszborítóval lett kiadva. 80-as években az elsõ magyar kiadása még más nyelvezetû volt. Ég és föld.
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Flaser

Quote from: FenrirAkkor olvasd el a Hyperiont is...Vagy ez az ajánlás nem ebbe a topicba való? :rolleyes:
De a Monte Cassinóból is nagy anime lenne...olvastad? Nem azt, ami keménykötésben díszborítóval lett kiadva. 80-as években az elsõ magyar kiadása még más nyelvezetû volt. Ég és föld.

Sajnos csak a 90' -es kiadások vannak meg.
Az SS Tábornokon kivül minden könyve meg van. Csak a Gyalogoshadosztályt és a Komisszárt nem olvastam még (+SS).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

The KID

#94
Nos, az én anime-stílusomban nagyon jó okosan hülyéskedések és komoly témák is lennének egyszerre (pl.: RK). Olyan lenne, ami az én korosztályom (28) agyát is megmozgatná. Elsõsorban NO nyál!!!!!!!!!
Jó csajokkal és pasikkal, akik tényleg csajok és pasik!
Az IQ és a bölcsességszint 16 (AD&D) körül lenne! Néhol jó csatákkal és párbajokkkal fûszerezve! ;)

Ha van valakinek egy jó ötlete és gyûjthetõ rá néminemû pénzmag én megcsinálom!
Seijuushi Bismarc ELEMENT .:-Great Balls of FIRE-:.
:cool:

.Attila

Quote from: The KIDNos, az én anime-stílusomban nagyon jó okosan hülyéskedések és komoly témák is lennének egyszerre (pl.: RK). Olyan lenne, ami az én korosztályom (28) agyát is megmozgatná. Elsõsorban NO nyál!!!!!!!!!
Jó csajokkal és pasikkal, akik tényleg csajok és pasik!
Az IQ és a bölcsességszint 16 (AD&D) körül lenne! Néhol jó csatákkal és párbajokkkal fûszerezve! ;)

Ha van valakinek egy jó ötlete és gyûjthetõ rá néminemû pénzmag én megcsinálom!
Olvasd át ezt légy szíves!

Ramiz

Quote from: The KIDNos, az én anime-stílusomban nagyon jó okosan hülyéskedések és komoly témák is lennének egyszerre (pl.: RK). Olyan lenne, ami az én korosztályom (28) agyát is megmozgatná. Elsõsorban NO nyál!!!!!!!!!
Jó csajokkal és pasikkal, akik tényleg csajok és pasik!
Az IQ és a bölcsességszint 16 (AD&D) körül lenne! Néhol jó csatákkal és párbajokkkal fûszerezve! ;)
Ha van valakinek egy jó ötlete és gyûjthetõ rá néminemû pénzmag én megcsinálom!
Pénz sosincs elég. :) Sajnos...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

The KID

Bocsi! :3
Csecsemõnek minden poén új! X)

Sajna error a képgaléria... T_T....
Seijuushi Bismarc ELEMENT .:-Great Balls of FIRE-:.
:cool:

ReLax18

Valszeg az animém sorozat lenne, mûfaja fantasy/dráma/horror keveréke lenne.
Egy középkori fantasy világ lenne orkokkal, élõholtakkal, démonokkal, varázslókkal stb. Fõszereplõ egy fiatal (kb. 18 éves) jobbágy lenne, akit egy nagyobb hatalom fölszabadít a jobbágyi kötelékek alól, és megbízza egy feladattal. Ez csak a kezdés lenne, mert azután több feladatot kap a királytól/varázslótól stb. Persze megtanulna harcolni, és ügyes kardforgatóvá válna. Azonban a feladatok, sérülései miatt egyre jobban megõrül. Igaz szerez bajtársakat, de azok nem igazi barátok, hogy vissza tudják rántani az õrületbõl. A végén a fõhõs meghal, de megmenti a királyságot (és valszeg az egész világot ezáltal).
Kicsit szomorú lenne, de ez kell a népnek...nomeg Love Hina :D
Miss Excel, my tears are flowing like waterfalls! :lul:

Relunx

Hogy milyen animét csinálnék. Hmm jó kérdés...
Az én elképzelésem egy olyan kissé futurisztikus a közeli jõvõben játszódó animét csinálnék, bersze bunyós animét! :D Tennék bele akciójeleneteket, megfûszerezném némi romantikával és rengeteg csavart tennék bele! +Happy End-et csinálnék neki! - Egyékbént az igazság az hogy már írtam is egy "fanfic" nevezetû szösszenetet, amiben egy ilyen általam tervezett/készített animét írok  le...

Relunx

Meske

Quote from: RelunxEgyékbént az igazság az hogy már írtam is egy "fanfic" nevezetû szösszenetet, amiben egy ilyen általam tervezett/készített animét írok  le...

Relunx
Hát akkor mire vársz még, mutatsd be/meg! ;)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Relunx

Miért is ne. De ez még csak egy nagyon összekapoot "valami" még finomítanom kell rajta. Nos íme a Fanfic
Aztán hallani akarom róla véleményedet, meg másokét is!

Relunx

Meske

Quote from: RelunxMiért is ne. De ez még csak egy nagyon összekapoot "valami" még finomítanom kell rajta. Nos íme a Fanfic
Aztán hallani akarom róla véleményedet, meg másokét is!

Relunx
Még nem volt alkalmam elolvasni, csak a leírásokat néztem meg, és errõl lenne egy kérdésem:

Ha a Kleox klánnak csak nõi tagjai lehetnek, akkor hogy lehet, hogy egy férfi a vezetõje?  :3x3:


Majd holnap el olvasom az egészet! :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Relunx

QuoteOriginally Posted by Meske
Ha a Kleox klánnak csak nõi tagjai lehetnek, akkor hogy lehet, hogy egy férfi a vezetõje?
Valszeg elírtam...Gomen! - De kössz hogy figyelsz az ilyen apró részletekre is! Mint már említettem ez még csak egy összekapoot "valami", még jócskán van mit javítani rajta!  Majd kijavítom!

Relunx

Meske

Elolvastam, és íme a véleményem:

Nagyon jó szerintem, nekem tetszik! :jee: Mikor fogod folytatni? :)

Egy-két dolog, amit még észrevettem:

"nyakát szorító szorításból" helyett inkább "nyakát szorító kézbõl" kéne szerintem.

"Míg Sakota és Hinomi az Arel embereivel harcolt, addig Nakamoto Metalloval harcolt." - Az egyik "harcolt" szót ki lehet venni a mondatból, mert úgy is értelmes, és így elkerülheted a szóismétlést. ;)

"Nakamoto, csak a gyorsaságában és ügyességében bízhatott, ugyanis ereje kisebb volt a gyíklénynél. Nakamoto minden erejét megfeszítve Metallora támadt, de azt könnyedén hárította a gyíklény." Itt is szóismétlés van.
Én mondjuk, valahogy így írnám a második mondatot:
"A hõs minden erejét megfeszítve Metallora támadt, de az könnyedén hárította csapását." vagy valami ilyesmi. :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Mantaray

Most olvasom, és nekem is teccik ám :D
Nagyon jó, és remélem lesz folytatása/javítása :)


Pár hiba, ami szerintem javításra vár, a föntebb megemlített szóismétlés.
Rengeteg "volt" szerepel a szövegben,és néha ugrándozik a neo és a hagyományos-írásmód. Példa : használsz ilyen szavakat/rövidítéseket/, hogy "kb". Szerintem nem illik a szövegtérbe.
Vagy a "gyíklény" megnevezés. Javításra javaslom :Találj ki szegényeknek egy nevet :) .

De hogy ne csak roszat mondjak, mert azért nagyon lebilincselõ sztori. Legalább is engem megfogott, és alig várom a többi részét :D
A karaktereket szépen, és áthatóan bemutattad, kissé kevés érzelmet mutatnak egyes helyzetekben.
A ruháikat viszont nagyon részletesen leírtad, csakúgy, mint Neo Tokyo City történetét is, ami kifejezetten tetszett.

Szóval összefoglalva mindent Király, és hirdesd ki a következõ Episodokat is pls :D, mert nagyon várom õket :)
In a fight between Good and Evil
Is not the power that counts,
But the Beauty...



Relunx

Örülök hogy tetszett a fanfic Meske és Mantaray!
Köszönöm a véleményeket és a segítségeket is! És igérem ki fogom javítani a szó ismétléseket, meg az egyéb hibákat! - Tudjátok nyelvtanban nem vagyok vmi jó  :rolleyes:
A folytatás is megvan már, csak azok még nagyon vázlatosak (olyan
fél-oldal/epizód) még kicsit át kell dolgoznom õket hogy 3 oldalasak legyenek!
Az egész Történet tulajdonképpen egy Trilógia, és mindegyik Trilógia-rész 7 epizódból áll! (Tulajdonképpen az összes Trilógia-rész (és a részeken belüli epizódok) már megvannak vázlatosan.
Folyt. köv:
A harmadik epizód címe: Blazing Departure (Fénylõ elutazás). - Sztem jõvõhétre meglesz, a már általatok is elolvasott két rész javításával együtt!

Relunx

Mantaray

In a fight between Good and Evil
Is not the power that counts,
But the Beauty...



Relunx

Meske-nek és Mantaray-nek:
Ma (Hétfõ) felújítottam/kijavítottam az elsõ részt! 3 oldaról 4 oldalra nõtt a mérete! Honap (kedd) kijavítom a 2.dik részt, és Szerdán megcsinálom a 3.dik részt és ha okés akkor feltöltöm Szerda este az új javított kiadást! (Vagy max csüt esete, ha szerdán még apróbb javítások végzek rajtuk/ ill korrigálok és ellenörzök)

Relunx

Mantaray

:D
kirra, Episode 3 :D:D:D
Szerintem, ha nem javítanád ki a hibákat akkor is ennyire várnám.
In a fight between Good and Evil
Is not the power that counts,
But the Beauty...



Meske

Én is nagyon várom már a folytatást!! :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Relunx

Nah ismét javítottam az epizódokon, íme ezek lennének:
Az egészre nézve: párbeszédesre csináltam meg õket.
1 epizód javításai:
Sakota és Kawasaki harcát leírtam részletesen, támadásokkal és mindennel együtt
2.dik epizód javtásai:
A kórtermes részeket kicsit átalakítottam
A kórházas jelenetet túl rövidnek tartotam (miután átolvastam), mivel szinte alig van róla szó, igy kitaláltam hogy a kórházon belül is legyenek bunyók, és majd ott keresik meg egymást a szereplõk, miközben bunyóba keverednek...
ma estére ill szerda reggelre befejezem.
3.dik rész:
Szerán elkezdem...remélem be tudom fejezni csütörtök estére, (és remélem semmi nem fog közbejönni)

Relunx

Relunx

Amit tegnap este javítottam:
2.dik epizód 1 oldalából csináltam 4-et.
Továbbá leírtam a többi karakter külsejét és ruházatát (Nakamoto, Hinomi és Metrallo)
A korházos részbõl meg csináltam egy külön kis "korházas-bunyós részt".
Ha minden jól megy akkor estére befejezem. Ha akrjátok akkor felteszem a javítást.

Relunx

Mantaray

1 oldalas 2. epizód? woww nagyon kitettél magadért. :D
A kórházas-bunyós részre nagyon kíváncsi vagyok, jól hangzik...
Mé ma este lesz fönn, vagy várnunk kell csütörtökig?
remélem még ma :D:D:D
de nem siettetlek, mert a lényeg, hogy jó legyen, ugyebár. :)
In a fight between Good and Evil
Is not the power that counts,
But the Beauty...



Relunx

Nah elkészült a javított kiadás: Javított Fanfic
A 3.dik részt holnapra (csüt) kész lesz. Este rakom fel 22:00-24:00 között.
Várom a véleményeteket a javított kiadásról. És nyugodtan mondhatjátok a legapprób észrevételeiteket is! Szivesen fogadom a rossz kritikát is, hiszen azokból lehet igazán tanulni. Most is az 1 oldalas 2.dik részbõl lett egy 4 oldalas, és ez nektek köszönhetõ.

Relunx

Mantaray

A sok javítgatás élvezhetõbbé tette ám a mûved. a kórházas rész nagyon jó lett, de nézd még át egyszer... :D
ami az egészben zavart, hogy most másodjára is elolvastam, a beszélgetések utáni magyarázatok. szerintem nem szükséges a szereplõk minden mondata után magyarázat.

még egy pár dolog... ami szerintem 'nyugodtan' hiányozhat...:
1. a kórházi jelenetben, mikor Nakamoto, és Hinomi menekûl nagyon részletesen leírod a mosodát... de szerintem a szereplõk félelme, vagy meglepõdöttsége jobb    an illene ide. a mosodáról egy sor elég lenne.
2. nem tudom mióta tevékenykedsz íróként, de beleesel nagyon sok írói útvesztõbe. igen, a sok szóismétlés /majd/. van olyan mondat, amiben kétszer is elõfordul.
3. olyan hibákat is látok, amik arra utalnak, hogy nem régóta írsz. pl ha a mondatokat nem helyesen fogalmazod meg, az nagyon elronthatja a cselekmény történéseit. a hibára kényszerítenek, nem a story-ra. itt erre gondolok: "Nakamoto körbenézett, majd átkarolva kedvese derekát és a levegõbe vetette magát, "...
ezt pl. és nélkûl kellene...

pár dolog ami hiányzik...:
1. szerintem a varázslatokhoz írhatnál némi háttérinfót. pl. mikor tanulták meg, hogyan. /hosszabb lenne a mû, és többrétegû is. néha nem árt a múltat fölhozni.../
2. a szereplõk érzelmei még mindíg nem érzékelhetõek, ami szerintem nagyon fontos lenne. bepillantást nyernénk mindennapjaikba.
3. ezt a dlgot csak most vettem észre, de amíg Sakota és Ralina minden szerdán edzenek a parkban, Nayitoval addig mi történik??? egyedül ül otthon és nézi a tv-t? erre adhatnál utalást, hogy jobban beleélhessük magunk.
4. az ilyenfajta irományokban sokkal több hasonlatot szoktam meg.

amik tetszettek...:
nagyon jó, amit a kórházi jelenettel csináltál. így élvezhetõbb a mûvészi alkotást :)
az is nagyon jó, hogy megnóvelted a terjedelmet, de sokkal több is lehetne. :)/fönn le vannak írva/

hát ennyi tellett, és ne haragudj a sok negatív hozzászólásért, hibák megemlítéséért, de sokkal jobban is meg tudod ezt írni...

jah, és alig várom már a harmadik epizódot, mert majd megöl a kíváncsiság mi fog történni... :D:D:D
In a fight between Good and Evil
Is not the power that counts,
But the Beauty...



Relunx

#116
Köszönöm a véleményedet Mantaray, és ne aggódj a negatív vélemenyek miatt. Igyekszem javítani azokat a dolgokat amiket mondtál. A harmadik részen kívûl azért még átolvastam párszor és az elsõ két részben kijavítottam néhány mondtaot (többek közt az és, sok majd és szóismétléseket próbáltam a minimumra venni) de mint rátapintottál a lényegre csak nemolyanrég kezdtem el irni. Szal incsenek írói vénáim. :D
Íme a folytatás: 3. rész

Meske? A te véleményedre is kiváncsi vagyok!

Relunx

Mantaray

nah ez teccik :D:D:D
Huhh, azt hittem tényleg meghalt Hitomi, de nagy megkönnyebülést éreztem, amikor kiderült, nem halt meg, csak valamilyen transzban van :D
az egyetlen hiba, ami véleményem szerint amiatt van, hogy nagyon siettél a megírással, az a következõ.: a legvégén, mikor megérkeznek a mester házába Sakota leveszi Ralinát a hátáról, majd este elindul a megmentésére...
nah ezt találtam furának, de kijavítható.
a harmadik részre pedig megérte várni :), mert nagyon jó lett. nem hittem h Metallo ilyen erõs.
yahh, és remélem a mestertõl látunk még valami "bemutató" szerûséget :D
In a fight between Good and Evil
Is not the power that counts,
But the Beauty...



Relunx

Köszönöm a véleményt! Örülök hogy tetszett a 3.dik rész! Az öregtõl még fogtok látni "bemutató" szerûségeket!.
A negyedik rész még kicsit odébb van, egyenlõre még azt a rengeteg javítást kell megcsinálnom amit többek közt te javasoltál. Jõvõhétre sztem kész leszek vele +  a 4.dik részzel.
A 4.dik rész címe: Gate of Fate (A sors KApuja)

Relunx

Nimlot

Nekem fûnyírás közben jutott eszembe (lehet más is mondta már) hogy a Diabló PC-s játékból is lehetne kreálni mangát nem? Szerintem nem lehetetlen... igaz a lényeg az ellen gyaszatolása de nem ezt szeretjük sokban? Túltápolás és nagy gyõzelem szerintem beleillik a képbe. Javítsatok ki ha tévedek!!!
"Being too kind is also... cruel!"