Milyen animét csinálnál?

Started by Ramiz, 2004-11-03, 16:27:58

Previous topic - Next topic

Ramiz

Ha az egész rajtad múlna... Ha lenne egy stúdiód vagy ilyesmi, és te írhatnád a sztorit, te választanál zenét...

Milyen stílusú volna? Milyen hangulatú? Melyikre hasonlítana a képi világa - esetleg valami egészen újszerû?

Milyen lenne a sztori? Lenne mondanivalója, vagy "csak" elmesélne egy történetet?

Egyáltalán: inkább sorozatot vagy filmet készítenél?

ÁLMODJATOK
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Meske

Quote from: RamizHa az egész rajtad múlna... Ha lenne egy stúdiód vagy ilyesmi, és te írhatnád a sztorit, te választanál zenét...

Milyen stílusú volna? Milyen hangulatú? Melyikre hasonlítana a képi világa - esetleg valami egészen újszerû?

Milyen lenne a sztori? Lenne mondanivalója, vagy "csak" elmesélne egy történetet?

Egyáltalán: inkább sorozatot vagy filmet készítenél?

ÁLMODJATOK
Nem rossz ötlet... Elgondolkodtató...

Az biztos, hogy sorozat lenne. Szerintem csak úgy elmesélne egy sztorit, de lehet hogy lenne a végén valami mondani valója is. (Pl. nem lenne rossz megrajzfilmesíteni a regényemet, amit írok... :p)
Szerintem csinálnék vidám és szomorú hangulatú animéket is.
Stílusra, nem tudom... Valószínüleg a történetbõl jönne ki, amit kitaláltam, vagyis ez is vegyes lenne. Talán...
Most így hirtelen ennyi, amit megtudok határozni (ha egyáltalán meghatároztam valamit... :rolleyes: )

Ezen azért még komolyabban el fogok merengni... :zen:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

.Attila

Romantikus vígjáték vagy dráma :)
Hiába, ezek a kedvenceim ;)
Ha vígjáték, akkor csak úgy szórakoztatásra (pl. Lova Hina).
Ha dráma, akkor realista, bár nem muszály, hogy az legyen, és legyen mondanivalója (ami fõleg az emberek közötti kapcsolatról szólna).
És mindenképpen sorozat :zen:

Lord AO

Hali!

Részemrõl egy jó hosszú sorozat lenne, amolyan 1700-as évek beli szinten, ágyúk nélkül, elöltöltõs puskával és szamurájkarddal. Kicsit vadnyugatias stílusban. Vagy sci-fi lenne Warhammer 40k világában, de ez biztosan brutális/drámai lenne. Vagy egy jó kis fantasy vígjáték mágiával, sárkányokkal, repülõ városokkal...
Nem is lehet egyetlen filmet készíteni. :hehe:

TurboK

Escaflowne-szerû, középkori/fantasy hangulatvilágú de mondanivaló szempontjából nagyon is mai történet, technikai irrealitásoktól mentes (nincsenek 30 emelet magas robotpáncélok kardcsatázó emberek mellett), hangsúlyt fektetve a szereplõk lelkivilágára és egyéni problémáira. A történet végén természetesen nem gyõz a jó, hanem egyre inkább apokaliptikus hangulatú, romlott káoszba torkollik a világ, amelyet a fõhõsök nem tudnak megállitani, de legalább felismerik és megpróbálnak túlélni és elmenekülni belõle, mert 2-3 figura nem tudja megváltoztatni a világot akármilyen erõs az érzelmük/akaratuk/stb.

A zenét mondjuk egy Ennio Morricone / Nightwish / Dream Theater / esetleg még Vangelis kombináció nyomhatná (mondjuk akkor már a soundtrack sikeresebb lenne mint maga a történet).

És elég hosszú lenne. Igazság szerint már kipattant az agyamból valami ilyesmi, de még nem vetettem papírra (annak ellenére hogy már a harmadik generációnál tart a történet, nagyfilm megoldással is vagy 5 rész minimum).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: TriviRomantikus vígjáték vagy dráma :)
Hiába, ezek a kedvenceim ;)
:tezsvir: Nekem úgyszintén.
Én is mindenképpen sorozatot csinálnék, és (mostani hangulatom alapján) inkább romantikus drámát. Nem olyan szomorút, mint pl a Kimi, csak azért legyen elgondolkodtató. Képi világra Ghibli stílust ;), zenét meg pl Onitsuka Chihiro-t tennék alá (eddigi kedvenc Jpop elõadóm) :D

Majd még gondolkodom rajta.

Manu

Én nem igazán bíznék ilyen téren magamban, meg egyébként is a jappók is a csoportmunkát kultizálják, így hát:
1. Szereznék sok pénzt
2. felkérnék egy neves és elismert, vagy egy fiatal tehetséges storyboardert
3. felkérnék egy neves és elismert, vagy egy fiatal tehetséges rendezõt
4. felkérnék egy neves és elismert, vagy egy fiatal tehetséges designert
5. felkérnék egy neves és elismert, vagy egy fiatal tehetséges animációs stúdiót
6. felkérnékém a kedvenc jazzegyüttesemet
7. utasítanám õket, hogy csináljanak egy animet rólam, a jazzrõl, a nõkrõl, amiben van fight, szerelem, nevetés, rövid, de véres és megrázó jelenetek, meg persze sok zene és fokozott figyelmet fordítsanak a jellemrajzra:D.

Hogy ezt mind bele tudják gyúrni, legalább 100 rész kell:D.
A mondanivaló lehetõleg az utolsó rész, utolsó képsoraiban jöjjön, de akkor nagyot üssön.

Marfy

Quote from: TriviRomantikus vígjáték vagy dráma :)
Hiába, ezek a kedvenceim ;)

Nekem is, nekem is  :hopp: .
De azért egykis akcióval megfûszerezném.
Romantikus akció vígjáték dráma :).

Mattanja

Biztosan sorozatot, legalább 26, de akkor már inkább 52 résszel.
Az elején még talán lehetne benne néhány könnyedebb rész, aztán már szinte csak dráma/akció/ + sci-fi vagy fantasy.
Amolyan világvége-hangulatú lenne, de legalábbis kegyetlen-komor.
Vagy vallási téma lenne benne, vagy filozófiai. A pszichológiai vonatkozást már meg sem merem említeni... Mindenesetre olyan lenne, hogy ne értse meg mindenki, csak azok, akik gondolkodni is tudnak. Akik meg nem képesek rá, azok csak egy jól megrajzolt, de amúgy "értelmetlen" akció-animét látnának. Talán egy kis szerelem is belefér.
Komolyzenei aláfestéssel.
A fõszereplõ/fõhõs(?) lehetõleg szenvedjen eleget, de a vége happy end (bár most engem is meglep, hogy ilyenre gondoltam).
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Damnatus

Hali!

Én live hentai-tcsinálnék!  :hehe:   :lol:
Na jó,nem.
Az biztos, hogy nem lenne szomorú, mertnem szeretem a szomorú animékat.
Inkább idillikus lenne, olyan szereplõkkel és olyan környezetben, hogy azt mondjam: "én is szeretnék itt, így, velük lenni". Pl. egy Haibane Renmei szerût szomorú és drámai részeket leszámítva.

Marfy

Quote from: DamnatusHali!

Én live hentai-tcsinálnék!  :hehe:   :lol:
Na jó,nem.
Kibújt a szög a zsákból.  :_piszka:  :hopp:

roderick

Saját ötletet nyilván nem árulok el... majd vegyétek meg DVD-n, hogy tudjak egy kis trópusi szigeten élni a bevételböl...
De amit szivesen megcsináltatnék, az a Blame! és a teljes Angel Sanctuary...
meg a Berserk mangából is össze lehetne csemegézni 1-2 OVA-ra valót még... (lenne benne sok VÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉR  :bsd:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Mattanja

Quote from: roderickBlame!
Ez legalább viszonylag olcsó lenne: tele lehetne rakni állóképekkel.  ;) De erre az animére tényleg szükség lenne, mert ami most van... :rolleyes:
Quote from: roderickteljes Angel Sanctuary...
Ha megcsinálnád, akkor viszont csak ennek az eladásából el tudnál menni arra a kis trópusi szigetre élni...  :)
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Cobra

Én azoknak a sorozatoknak a folytatását csinálnám meg, amiket elég lezáratlanul hagytak abba vagy lezárták ugyan, de sokan látnának folytatást belõle.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manu

Quote from: DamnatusHali!

Én live hentai-tcsinálnék!  :hehe:   :lol:
Nem is olyan vicces, sok pénzt lehetne vele kaszálni! :D Elvállalom a fõszerepet... vagy inkább a fõgonosz lennék, kiber-csápokkal meg minden... :D :D :D

Marfy

Quote from: ManuElvállalom a fõszerepet... vagy inkább a fõgonosz lennék, kiber-csápokkal meg minden... :D :D :D


 :rotflol:

Damnatus

Hali!

Quote from: Manukiber-csápokkal meg minden... :D :D :D

Bocs ezt nem tudom kihagyni ;): legalább nem kéne a jelmezért fizetni  :lol:

Ramiz

#17
Quote from: TurboKEscaflowne-szerû, középkori/fantasy hangulatvilágú de mondanivaló szempontjából nagyon is mai történet, technikai irrealitásoktól mentes (nincsenek 30 emelet magas robotpáncélok kardcsatázó emberek mellett), hangsúlyt fektetve a szereplõk lelkivilágára és egyéni problémáira. A történet végén természetesen nem gyõz a jó, hanem egyre inkább apokaliptikus hangulatú, romlott káoszba torkollik a világ, amelyet a fõhõsök nem tudnak megállitani, de legalább felismerik és megpróbálnak túlélni és elmenekülni belõle, mert 2-3 figura nem tudja megváltoztatni a világot akármilyen erõs az érzelmük/akaratuk/stb.

Ez jöhet! Akár neki is állhatsz... ;)

Quote from: ManuÉn nem igazán bíznék ilyen téren magamban, meg egyébként is a jappók is a csoportmunkát kultizálják, így hát:
1. Szereznék sok pénzt
2. felkérnék egy neves és elismert, vagy egy fiatal tehetséges storyboardert
3. felkérnék egy neves és elismert, vagy egy fiatal tehetséges rendezõt
4. felkérnék egy neves és elismert, vagy egy fiatal tehetséges designert
5. felkérnék egy neves és elismert, vagy egy fiatal tehetséges animációs stúdiót
6. felkérnékém a kedvenc jazzegyüttesemet
7. utasítanám õket, hogy csináljanak egy animet rólam, a jazzrõl, a nõkrõl, amiben van fight, szerelem, nevetés, rövid, de véres és megrázó jelenetek, meg persze sok zene és fokozott figyelmet fordítsanak a jellemrajzra.

Ez így nem ér! :D
Tehát rólad is szólna... és te melyik típusú jelenteben szerepelnél? A nõsben, a nevetõsben vagy a megrázóban? Vagy rögtön te lennél a fõhõs?

Quote from: roderickDe amit szivesen megcsináltatnék, az a Blame! és a teljes Angel Sanctuary...
meg a Berserk mangából is össze lehetne csemegézni 1-2 OVA-ra valót még... (lenne benne sok VÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉR :bsd

Szívembõl szóltál!
És te milyennek gondoltad a Blame!-et? Színesnek? Szerintem az csak fekete-fehérben az igazi. Ugyanez Berserkre. Nem nagyon tetszik az anime, még az akck is unalmasak, sok piros és kész. Bezzeg a mangában lehetett csemegézni a kipattanó szemeken és hasonló zaftos részleteken!


Ja azt kihagytam, hogy én milyet sinálnék!
Szóval...

Ha filmet, akkor egy nyomasztó hangulatú, majdnem fekete-fehér (színtelen, elmosódott színek) egy háborúról. Hangulatilag olyasmi világ lenne, mint a Memories utolsó sztorijában. Politika is lenne benne bõven meg ármány. Nem optimista, de valamiféle kiegyezõs félig-reménykeltõnek induló befejezés, ami a legislegvégén átcsap totálisan negatív végkicsengésûbe. Nem piros vér fröcskölne, hanem inkább a leszakadt tagokkal vergõdõ sebesültek, rozsda és kosz miatti vérmérgezéssel haldoklók, õrültek és halottak, rothadásszag dominálna.

Ha sorozatot, akkor 13 rész. Végig jazz szólna. Egy gengszter sztori lenne, árulásokkal és leszámolásokkal. Kisváros, megpróbálhatsz pártatlan maradni, de nem biztos, hogy sikerül. Cinikus fekete humor, morbid jelenetek. Nem lenne kifejezett fõszereplõ. Aránylag sokat tudnánk a jazzegyüttes tagjairól (mintegy rajtuk, az õ példáikon keresztül megismerve a hely(zet)et) és a bárról, ahol esténként játszanak. Ahogy kihullanak a tagok, egyre inkább szóló-jellege lesz a zenének...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Azért jól néz ki a Blame! szinesben is, elég ránézni az Artbookra... csak ahogy pl. a minisorozatban megcsinálták, kicsit elszálltra sikeredett, igazából sokkal inkább szürkébbnek kellet volna lennie szerintem... habár annak pont a mangától való elszakadás volt az egyik lényege de mindegy...

Berserkel sztem nem volt baj, csak azért eléggé visszafogták a történetet és aki az anime után olvassa mangát azért általában meglepödik és rájön, hogy nem az ö müfaja...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

TurboK

Quote from: RamizEz jöhet! Akár neki is állhatsz... ;)
olvasd el az alatta lévõ commentet...

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Dragon

Mivel a mozikban hasonló témában leadott anyagokat elég silány felhozatalnak találom, én egy White-wolf: World Of Darkness -en alapuló Vampire/Wraith/Werewolf sorozatot csinálnék, ami komoly mondanivalóval, és a személyiségek elõtérbe állításával és mély lelki felboncolásával párosuló pszichothriller/horror lenne, romantikus és brutális jelenetekkel egyaránt.
Erõsen kötõdne bibliai és mitológiai dolgokhoz (némi oktató jelleggel), és a vége apokaliptikus lenne, totális megsemmisüléssel, hogy tátongó ûrt hagyjon a nézõ lelkében az erõs katarzis-hatás elérése érdekében.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

Quote from: CobraÉn azoknak a sorozatoknak a folytatását csinálnám meg, amiket elég lezáratlanul hagytak abba vagy lezárták ugyan, de sokan látnának folytatást belõle.
Ranma!

Shadowolf

Quote from: TriviRanma!

Így lenne ötösöm a lottón...:hehe:

.Attila

Quote from: ShadowolfÍgy lenne ötösöm a lottón...:hehe:
A lotto számok nem ilyen könnyen prediktálhatók :D

Itachi

Quote from: roderickSaját ötletet nyilván nem árulok el... majd vegyétek meg DVD-n, hogy tudjak egy kis trópusi szigeten élni a bevételböl...
De amit szivesen megcsináltatnék, az a Blame! és a teljes Angel Sanctuary...
meg a Berserk mangából is össze lehetne csemegézni 1-2 OVA-ra valót még... (lenne benne sok VÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉR  :bsd:)
Hááát...ha Berserkbõl folytatást csinálnánk akkor az megdöntené a brutalitás-rekordot. :bsd: (mivel az anime be az összes light os dolgot felhasználták.) :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

roderick

Quote from: bpka000Mivel a mozikban hasonló témában leadott anyagokat elég silány felhozatalnak találom, én egy White-wolf: World Of Darkness -en alapuló Vampire/Wraith/Werewolf sorozatot csinálnék, ami komoly mondanivalóval, és a személyiségek elõtérbe állításával és mély lelki felboncolásával párosuló pszichothriller/horror lenne, romantikus és brutális jelenetekkel egyaránt.
Erõsen kötõdne bibliai és mitológiai dolgokhoz (némi oktató jelleggel), és a vége apokaliptikus lenne, totális megsemmisüléssel, hogy tátongó ûrt hagyjon a nézõ lelkében az erõs katarzis-hatás elérése érdekében.

Igen WoD-ban elég sok fantázia van, csak számolni kell azzal, hogy a rajongótábor eléggé.. khm... kritikus szemmel áll hozzá a dolgokhoz, föleg ha Vampire-ról van szó... viszont a Mage és Hunter dolgokat se szabad hanyagolni, azokból is jó sorozatot lehet kihozni... lásd WHR

Látom a világvége dolog eléggé általános... istenem, az NGE egy egész generációt tett tönkre... (najó ezt nem mondtam komolyan:) )
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Dragon

Quote from: roderickIgen WoD-ban elég sok fantázia van, csak számolni kell azzal, hogy a rajongótábor eléggé.. khm... kritikus szemmel áll hozzá a dolgokhoz, föleg ha Vampire-ról van szó... viszont a Mage és Hunter dolgokat se szabad hanyagolni, azokból is jó sorozatot lehet kihozni... lásd WHR

Látom a világvége dolog eléggé általános... istenem, az NGE egy egész generációt tett tönkre... (najó ezt nem mondtam komolyan:) )

Mondjuk úgy, hogy én nem a kapitalista eszméket és a bevételhajhászást követve alkotnám meg ezt a sorozatot, hanem hogy én örömöm leljem benne, és az én szemem gyönyörködtesse.

Mibõl gondolod, hogy ez az NGE hatása? Ilyen nyilvánvaló lenne?
De nem egészen olyan világvégére gondoltam,
[SPOILER]
mert az nem 100%-os megsemmisülés,
habár Rei, mint isten nekem tetszett

[/SPOILER]
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

roderick

Jó persze az NGE-t nem komolyan írtam... csak nekem mindig az ugrik be, mert kvázi elsö animém volt...amúgy még elég sokban vége lesz a világnak...:)

QuoteMondjuk úgy, hogy én nem a kapitalista eszméket és a bevételhajhászást követve alkotnám meg ezt a sorozatot
Énse (csak) azért írtam, csak sztem. elég szar érzés lehet, ha csinálsz valamit és azt nem azért kritizálják, mert más az izlésük hanem azért mert a 234. oldal negyedik bekezdésének ellent mond a 3 jelenet a filmben... mert általában ez szokott lenni adaptációknál, ahol az eredetinek fanatikus tábora van...
De föleg WoD-ben zavar ez, merthát a megjelent regények enyhén szólva kritikán aluliak (saját vélemény)... pedig sokkal, de sokkal több van a világban... talán ha azok írnának regényeket, akik kitalálják a dolgot jobb lenne a helyzet, de ez már nagyon offtopic...

Inkább azt mondjátok meg, inkább mangában vagy animében gondolkoznátok saját ötletnél? Mert én speciel sokkal szivesebben csinálnék/csináltatnék mangát, valahogy közelebb áll a gondolkodásmódomhoz az a "balladai homály" amit bele lehet paszírozni két képkocka közé...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

.Attila

Részemrõl anime, mert a mangaból nem jön ki a teljes hangulat (karakterek finom mozdulatai, hangok (nagyon fontos!!! ezért is alapból rossz, ha szinkronizált), és ált. véve az, hogy mozognak).
Pl. Ranma - Shampoo -> a seiyuu nagyon eltalált, mangaban nem jött volna ki az igazi, az animeben viszont egyenesen tökéletes volt :)

Meske

Én megcsinálnám/csináltatnám a történetnek mind a mangáját, mind az animéjét is! :D
Miért kéne választanunk? :zen:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.