Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

Xipe

Quote from: ShiroiÚj Slipknot -ot (Vol. 3 - The Subliminal Verses) valaki? A 14 számból még csak a 9.-nél tartok, de 5 már most nagyon tetszik (ez nálam jó arány). Van benne dallamos, és idegbeteg szám is.

És azok az Evanescence számok, amik nem a Fallen c. albumról származnak, tetszenek itt valakinek? Arról az albumról már csak a My Touniquet-et és a My Immortal-t hallgatom, a többi nem az igazi a korábbi számaikhoz képest.


hat a negyedik Slipknot album igazabol azoknak tetszik akik fejlodtek az egyuttessel.
nekem az egyik kedvenc szamom a Vermillion.
Evanescence, hat nekik is vannak jo szamaik, de a regi underground cuccaik jobbak voltak.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Karma XXL

A Slipknot 3. albumáról fõleg a 2 Vermilliont, a Circlest és a Duality-t hallgattam. Az elmebeteg számokat mostanában nem fogadja be az agyam (mint pl. a Scissors volt az elsõ (második?) albumon).

Részemrõl nehezen tudom elképzelni, hogy a sok maszkos állat hogyan adja elõ a Vermillion Pt. 2-t a hozzájuk illõ közönségnek :rolleyes: . Most már nem lepõdnének meg, de az album kiadása körül megnéztem volna egy koncertet :)

Xipe

en kinnt voltam meg amikor megjelent a CD.
a koncert meg nagyon is jo volt.
sok numetal kisgyreknek nem tetszett, de hat kit erdekel.

kulonben a Slipknot albumok igy jonnek:
1. Mate.feed.kill.repeat
2.Slipknot
3.Iowa
4.Subliminal Verses

annyi a kulonbseg hogy a m.f.k.r-bol csak 1000db keszult 1991-ben es mas volt az enekes, viszont nagyon sok szam onna fel lett dolgozva(Gently,Diluted), sajnos az eredeti jobb volt mint a mostani(ami szinten kiraly.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

TurboK

a topikot át lehet nevezni teszemazt "gitár alapú zene" vagy valami hasonlóra mert már rég nem a linkin park a téma (ami ugye nem is baj).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Xipe

Quote from: TurboKa topikot át lehet nevezni teszemazt "gitár alapú zene" vagy valami hasonlóra mert már rég nem a linkin park a téma (ami ugye nem is baj).


Tamogatom a javaslatot.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

Quote from: TurboKa topikot át lehet nevezni teszemazt "gitár alapú zene" vagy valami hasonlóra mert már rég nem a linkin park a téma (ami ugye nem is baj).
Nem is lenne muszáj a gitár alapú, belõlem már régen kikívánkozik egy L.T.J. Bukem lemez istenítése.

Mattanja

Nile albuma nincs valamelyikõtöknek - vagy esetleg egy link, hogy honnan tölthetõ? Nekem sajnos csak az In Their Darkened Shrines van meg tõlük.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Pirula

Quote from: ShiroiNile albuma nincs valamelyikõtöknek - vagy esetleg egy link, hogy honnan tölthetõ? Nekem sajnos csak az In Their Darkened Shrines van meg tõlük.
Egggészen véletlenül megvan az In The Catacombs Of Nephren-Ka és a Black Seeds Of Vengeance.

Xipe

Quote from: PirulaEgggészen véletlenül megvan az In The Catacombs Of Nephren-Ka és a Black Seeds Of Vengeance.


Az az az nekem is kene,ha nem vagyok nagyon pofatlan.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Karma XXL

Shattersphere nincs esetleg valakinek? a ChroniX Radio-ról rippeltem egy számot, asszem Concept Of Infinite a címe, és nagyon tetszett!

Azt a rádiót amúgy is ajánlom, egész jó számok szoktak rajta menn :__devil:

Pirula

Quote from: XipeAz az az nekem is kene,ha nem vagyok nagyon pofatlan.
PM ment!

Pirula

Ismét csak ajánlgatok, most az Agregator nevezetû tatabányai bandát. Õk jók. Lemezen és koncerten is. Ami nekem különösen tetszik az az hogy magyarul nyomják és jó szövegeik vannak, ami sajna ritkaságszámba megy kicsiny hazánkban.
Hallgassatok bele, nézzétek meg mert van klip is - a Túlontúl erõsen javallott - abban pedig metálos kiállás, fekete gönc, szörnyespóló meg hajdobálás. Így kell ezt na.
Agregator

Xipe

en viszont ajanlom mindenkinek a Soilwork-ot.
nagyon jo sved metal zene.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

TurboK

Scissor Sisters viszonylag jó zenét nyom, de állitólag élõ koncertben 5x jobb úgy adják elõ.

Ha magyar zenénél tartunk, a Másfél is jó zene. Pláne amit a SWINEhoz produkáltak (a Ballast c. albumon van belõle 2 szám enyhén remixelve)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Pirula

Quote from: TurboKHa magyar zenénél tartunk, a Másfél is jó zene.
Egyetértés! Még valamikor '98-'99 táján láttam õket koncertezni egy motorostalálkozón, ugyan abszolút nem illettek ilyen környezetbe, de marha jók voltak. Pedig akkor még el nem tudtam képzelni hogy énekes nélkül is lehet jó zenét nyomni. :)

Mai ajánlat pedig:
Caninus
Igazi kuriózum a brutálzenék között, lehet hogy már hallottatok róluk mert mostanában nagy visszhangjuk volt itt a neten.
Két pitbull az énekes.
Nagyon ölõs.

Dragon

Quote from: PirulaCaninus
Igazi kuriózum a brutálzenék között, lehet hogy már hallottatok róluk mert mostanában nagy visszhangjuk volt itt a neten.
Két pitbull az énekes.
Nagyon ölõs.
Hát ez valami elképesztõ.....
már csak az hiányzik hogy kórusnak betegyenek pár halat pl. :D
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Pirula

Quote from: bpka000már csak az hiányzik hogy kórusnak betegyenek pár halat pl. :D
A halak csak tátognak! Nem kell a playback! :D

TurboK

Quote from: PirulaEgyetértés! Még valamikor '98-'99 táján láttam õket koncertezni egy motorostalálkozón, ugyan abszolút nem illettek ilyen környezetbe, de marha jók voltak. Pedig akkor még el nem tudtam képzelni hogy énekes nélkül is lehet jó zenét nyomni. :)

Hát akkor nagyon nagy tévedésben éltél. Ha beleéled magad egy zenébe, akkor az érzelmeket kelthet benned - depresszió, szerelem, küzdelem, egy álom, akármi - és ha így van, na akkor igazán jó az a zene. Tapasztalataim szerint ilyesmi instrumentális dallamoknál könnyebb, mert amúgy túlságosan is a szövegre figyelsz. Persze szöveggel is lehet hasonlót tenni egy zenénél, bizonyitja ezt pl. a Scenes of a Memory a Dream Theatertõl.

Más. Épp most vettem meg a Nightwish - Once - Platin Edition c. lemezt, és bátran ajánlom MINDEKINEK aki egy kicsit is ismeri a zenéjüket - ilyen gyönyörûen összerakott albumot én még életemben nem láttam. Olyan ezüstösen csillog az egész mint egy darab kristálytiszta jég. És érdekesen van összerakva is, igazi kuriózum, nem gyakoriak a hasonló szétfelé nyitható dobozok, és kézikönyv helyett amolyan "szórólap" megoldással van benne a dalszöveget tartalmazó kisfüzet. Minden lap külön, egyik felén art a másikon szöveg. A tartalom is rendben van = a sima album + 2 extra szám + Nemo klip.

Csak az a baj hogy olyan gyönyörû hogy túlságosan meglátszik rajta bármilyen ujjlenyomat, emiatt szégyellem kinyitni is =( Vigyázni kell ám rá!
Habár anno az Alien Legacy DVD boxszal is ez volt a gond, de ott csak a külsõ volt szép, itt minden.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Pirula

Quote from: TurboKHát akkor nagyon nagy tévedésben éltél. Ha beleéled magad egy zenébe, akkor az érzelmeket kelthet benned - depresszió, szerelem, küzdelem, egy álom, akármi - és ha így van, na akkor igazán jó az a zene. Tapasztalataim szerint ilyesmi instrumentális dallamoknál könnyebb, mert amúgy túlságosan is a szövegre figyelsz. Persze szöveggel is lehet hasonlót tenni egy zenénél, bizonyitja ezt pl. a Scenes of a Memory a Dream Theatertõl.
1. szintû fiatal rokker voltam, nem igazán merültem még el a zenében, elsõsorban a bulizós jelleg dominált. Most már azért összehasonlíthatatlanul többféle zenét hallgatok. (Azért megmaradt ez az oldalam is. :))
Az a DT album pedig tényleg nagyon oda lett téve szövegileg is. Nem sok bandának olvasom el a szövegeit, mert az a tapasztalatom hogy leginkább csak arra jók hogy meglegyen az énekdallam aztán kész, de ez kivételt képez.
Quote from: TurboKMás. Épp most vettem meg a Nightwish - Once - Platin Edition c. lemezt, és bátran ajánlom MINDEKINEK aki egy kicsit is ismeri a zenéjüket - ilyen gyönyörûen összerakott albumot én még életemben nem láttam. Olyan ezüstösen csillog az egész mint egy darab kristálytiszta jég.
Ez olyan szépen hangzott hogy a végén még utánanézek!

Xipe

en most megyek megvenni.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Baldy

Ajánlom mindenki figyelmébe a Green Day mostani albumát, és Gwen Stefani szólóalbumát, vagyis az ismertebb számokat azokról, nagyon jók :)

Jah persze és Evanescence mindenek felett! :D
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Pirula

Quote from: BaldyJah persze és Evanescence mindenek felett! :D
Ha szereted a nõi ének dzsüdzsü-gitár párosítást akkor ajánlom - nem csak neked persze - a The Gatheringet. Mostanság kattantam rá egy korai albumukra, a Mandylion címûre, amibe a honlapjukon bele is lehet hallgani. Halkan jegyzem meg: az In Motion c. szám mellesleg egy mestermû.
Ami jók mostanában még mennek nálam: Aphex Twin meg RAM Trilogy, de ezek stílust tekintve nagyon nem férnek be ide.

Fazék

Quote from: PirulaHa szereted a nõi ének dzsüdzsü-gitár párosítást akkor ajánlom - nem csak neked persze - a The Gatheringet. Mostanság kattantam rá egy korai albumukra, a Mandylion címûre, amibe a honlapjukon bele is lehet hallgani. Halkan jegyzem meg: az In Motion c. szám mellesleg egy mestermû.
Ami jók mostanában még mennek nálam: Aphex Twin meg RAM Trilogy, de ezek stílust tekintve nagyon nem férnek be ide.
hát igen a Mandylion tényleg nagyon jó, ott még eléggé doom-osak a számok, elõbbi albumokat már nem nekem találták ki, de Mandylion nagy kedvenc volt anno, amúgy tipikusan pont megszerettem, na mikor jönnek koncertezni, haver szól, hogy múlt hónapban (és akkor még nem nagyon járogattak szigetre, és kb 3 év múlva jöttek újból :rolleyes: )... nem voltam rosszkedvû csöppet se :) ilyen Mandylion pólót még a húgom is vetetett velem magának, pedig õ aztán nagyon nem ezeket hallgatja, szóval a borító is jól sikerült :)

Xipe

hallgassatok Kidney Thieves-et.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Baldy

Quote from: PirulaHa szereted a nõi ének dzsüdzsü-gitár párosítást akkor ajánlom - nem csak neked persze - a The Gatheringet. Mostanság kattantam rá egy korai albumukra, a Mandylion címûre, amibe a honlapjukon bele is lehet hallgani. Halkan jegyzem meg: az In Motion c. szám mellesleg egy mestermû.
Ami jók mostanában még mennek nálam: Aphex Twin meg RAM Trilogy, de ezek stílust tekintve nagyon nem férnek be ide.

El tudnád hozni meetre a The Gathering-t? Érdekelne nagyon, de számomra most nem beszerezhetõ... :(
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Mattanja

Quote from: PirulaThe Gathering ... In Motion c. szám mellesleg egy mestermû.
Szerintem is! Nagy-nagy kedvenc az a szám, nem tudom eleget hallgatni!
:öngyilok:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

Quote from: ShiroiSzerintem is! Nagy-nagy kedvenc az a szám, nem tudom eleget hallgatni!
:öngyilok:


meet-en varlak Shiroi.
nagy zenehianyom van.
 :hopp:  :bruhuhu:  :bruhuhu:  :teccik:
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

Quote from: Xipemeet-en varlak Shiroi.
nagy zenehianyom van.
 :hopp:  :bruhuhu:  :bruhuhu:  :teccik:
Sejtem, mire gondolsz. ;)
Idén talán én is megyek...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

Quote from: ShiroiSejtem, mire gondolsz. ;)
Idén talán én is megyek...


III. ker.-bol nem olyan nehez kijutni odaig.
de majd raduszitom Baldy-t.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Karma XXL

Wikipedián olvastam, hogy a Tool énekese, Maynard James Keenan az "A Perfect Circle" nevû együttesnek is énekese.

SoulSeeken egész szép mennyiségben található, szerintem egész jó zene. Ajánlom azoknak, akik a Toolt szeretik, bár nem annyira "húzós".