Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

TurboK

OK, ismétcsak ajánlanom kell a Scenes From a Memory c. Dream Theater albumot, ugyanis olvastam egy ilyet:
http://www.dtfaq.com/category/12#1032

teljes leírás az albumról... Ami után végig is hallgattam az egészet, a dalszövegre figyelve... Most hirtelen nem tudom eldönteni hogy hová sorolhatnám be a zenét, mert a stílusa az progresszív metál, de úgy meséli a történetet a zene, illusztrálva az érzelmeket és helyszineket, hogy szinte azt is mondhatnám hogy ez egy Musical. Ez valami rettenetes, hogyan képesek ezek ennyi mindent belezsúfolni a zenéjükbe?

És a többi dalleírás is hasonló. Komolyan mondom, ezeket kéne elemezni magyar órán, kb. 10szer bonyolultabb mint egy akármilyen vers.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Pirula

Quote from: TurboKOK, ismétcsak ajánlanom kell a Scenes From a Memory c. Dream Theater albumot, ugyanis olvastam egy ilyet:
http://www.dtfaq.com/category/12#1032
Ezt :merci: milliószor!!! Már nagyon régóta kerestem valami kimerítõbb leírást errõl a lemezrõl mert volt néhány része a sztorinak amit nem igazán értettem.
Quote from: ShiroiSzerintem is! Nagy-nagy kedvenc az a szám, nem tudom eleget hallgatni!
:öngyilok:
Még a végén tömeges öngyis szektává alakulunk itt egy szám hatására.
Méghogy a metál nem a sátán zenéje!!! :D

Xipe

Quote from: PirulaEzt :merci: milliószor!!! Már nagyon régóta kerestem valami kimerítõbb leírást errõl a lemezrõl mert volt néhány része a sztorinak amit nem igazán értettem.
 
Még a végén tömeges öngyis szektává alakulunk itt egy szám hatására.
Méghogy a metál nem a sátán zenéje!!! :D


nem a metal a satan zeneje.
a satan zeneje az a millio fiu es lanycsapat amit tomegesen nyomnak a nep ele.
a metal az maga Odin zeneje amit Valhalla mennyei kapuin keresztul juttatnak el az igazi zenehallgatoknak.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

Quote from: Xipenem a metal a satan zeneje.
a satan zeneje az a millio fiu es lanycsapat amit tomegesen nyomnak a nep ele.
Szegény Dark Funeral, Marduk, Mayhem és Gorgoroth tagok most biztos egymás vállain sírnak hogy ezt megtudták. :D
Quote from: Xipea metal az maga Odin zeneje amit Valhalla mennyei kapuin keresztul juttatnak el az igazi zenehallgatoknak.
Én a Valhallában régen csak könyveket vettem, nem tudtam hogy CDkkel is foglalkoznak. :szõkítetthaj:

Xipe

Quote from: PirulaSzegény Dark Funeral, Marduk, Mayhem és Gorgoroth tagok most biztos egymás vállain sírnak hogy ezt megtudták. :D

Én a Valhallában régen csak könyveket vettem, nem tudtam hogy CDkkel is foglalkoznak. :szõkítetthaj:


na ne mondd hogy nem tudod micsoda Valhalla.
Valhalla az eszaki harcosok menyorszaga ahol osszegyulnek varvan a vilag veget ahol megkuzdenek Ragnarokkal.
Ragnarokk egy sarkany ami a vilag veget kivanja elhozni.
a Valhalla-i harcosok pedig ennek megakadalyozasara torekednek majd ellene.
itt el es uralkodik Odin es fia Thor.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

Nincs valakinek Testament-je? Eddig csak a D.N.R. címû számot hallottam tõlük, és nagyon tetszik!  :whoah:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

Quote from: ShiroiNincs valakinek Testament-je? Eddig csak a D.N.R. címû számot hallottam tõlük, és nagyon tetszik!  :whoah:


huha, regen volt, max kazettan van meg most.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

#97
Immolation van valakinek? Pirula jóvoltából tudom most hallgatni "Close to a world below" c. albumukat, és bár ez valóban sátánistának tûnik (disc and lyrics), a zenéjük ettõl függetlenül jó.

EDIT: és még valami...
Nem kellene átnevezni szerintetek ezt a thread-et valami átfogóbbra, hogy a "friss halak" is idetaláljanak, és ne rémíssze el a kemény zenét hallgató újakat a cím?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Dragon

Quote from: ShiroiNem kellene átnevezni szerintetek ezt a thread-et valami átfogóbbra, hogy a "friss halak" is idetaláljanak, és ne rémíssze el a kemény zenét hallgató újakat a cím?
Ezt már többször is javasoltuk, ám a címválasztással járó megtiszteltetést átadnánk neked. :D
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

TurboK

Uraim, engedjék meg hogy elemezzek egy-egy már emlitett albumot. Történt ugyanis hogy ujra össze lett rakva az 5.1es szett s igy lett alkalmam a multichannel DVD felvételek elemzésére. Ennek tárgya most: Linkin Park Live in Texas DVD Video és Iron Maiden Dance of Death DVD Audio lemez.

A Linkin Park nagyon rendben van. A kép váltottsoros, és emiatt elég "szellemképes", de ez mondjuk nem probléma mert annyira nem vagyok kiváncsi a képrükre, csak feltünt. Hang az van sztereó és 5.1. Mindkettõ csak AC3, 48khz. A sztereo változat kb az amit a CDre mixeltek (ott a számok kb. 1/3 részét lehagyták, meg össze is van vagdosva, fõleg csak dumákat hagytak ki).
Az 5.1 változat viszont tetszik. Elõlrõl szól a zene, enyhe térhangzással, amit megdob az is hogy hátulról is enyhe visszhanggal szól, halkabban. Viszont a hátsó hangfalakból örjöng a közönség. Mintha ott lennél a koncert elsõ sorában. Egykét zenénél ez nagyon bejön, pl. a Crawling-nál ahol a refrént örjöngi a tömeg, az engem sirva fakaszt. (milyen érzés lehet, 50 perc ordibálás után, félig berekedten, csontig le vagy izzadva, és ennyien ott segitenek neked, éneklik a te dalod amikor te szinte már nem is bírod - valahogy így jött le nekem ez a rész. Esküszöm, én egy ilyen helyzetben sírnék.).
Persze lehetne igényesebb is a DVD, ugyanis nincs extra, csak a "Session" c. szám a stáblistánál. Vagy lehetne DTS hang. Habár ha ezt nézzük hogy ez csak amolyan "had szóljon" tipusú mûfaj, nem is lep meg a DVD ilyen módú elkészitése (mindössze egyrétegû a lemez). Ja, meg lényegében a DVD az extra az album mellé, ajándék lónak pedig ugyebár.
4.5 pont az ötbõl.

Kicsit másmilyen az Iron Maiden lemez. DVD Audio, azaz a veleje abban merül ki hogy magasfelbontású a zene, szebben szól. Ebbõl én semmit nem hallottam, hacsaknem azt hogy az ötcsatornás keverés miatt jobban ki lehet venni a különbözõ hangszereket. Az igazségba beletartozik hogy nincs igazi 192/24 hangkártyám, így sokat nem is hallhatok a zenébõl. Van 5.1 és Sztereo keverés, DVD Audio inkompatibilis lejátszók kapnak egy szabvény sztereo, 5.1 AC3, és egy 5.1 DTS hangsávot. Ezenkívül van még 2 plusz videóklipp (átlagosak) és dalszövegek a zene mellé. Jól szól már csak az 5.1 miatt is, de a nagyon magas árhoz képest ANNYIRA nem jól.
Ja, és mivel ez egy DVD Audio lemez, video anyag nincs, mindössze zene (leszámitva a két videoklippet, az egyik a Rainmaker a másikra nem emlékszem). A tartalom ugyanaz mint a sima CD kiadás, csak több csatornán, magasabb felbontásban. Emlitettem még hogy ötcsatornás a dalok keverése, ami viszont betalált - elõl gitárvihar, hátul dallamosabb szösszenetek, klasszikus koncerthez illõ hangszerek kavalkádja, középen pedig a dalszöveg.
Iron Maiden fanoknak mindenképpen jöhet a lemez, másnak csak teszthallgatás után, ha nagyon bejön.
4 pont az ötbõl, mert Iron Maiden fan vagyok (amúgy csak 3.5)

Ha minden jól megy hamarosan beszerzére kerül a Dream Theater - Live at Budokon amirõl nagyon sok szépet hallottam már. Ezenkívül még egy Scissor Sisters DVD is tervbe van véve, ahol a képi anyag is betaláló egy rokonom szerint. Majd meglátjuk hogy mi lesz.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Xipe

umm, ez a "(milyen érzés lehet, 50 perc ordibálás után, félig berekedten, csontig le vagy izzadva, és ennyien ott segitenek neked, éneklik a te dalod amikor te szinte már nem is bírod - valahogy így jött le nekem ez a rész. Esküszöm, én egy ilyen helyzetben sírnék.)." kijelentes, pontosabban megmozdulas MINDEN koncerten elofordul.
a dal meg nem az ovek.
nem ok irtak.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

TurboK

Attól még nagyon jól szól. Az hogy ki írta a zenét az meg ott és akkor nem számít. amolyan "te énekled - teneked éneklik" dolog.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Xipe

Quote from: TurboKAttól még nagyon jól szól. Az hogy ki írta a zenét az meg ott és akkor nem számít. amolyan "te énekled - teneked éneklik" dolog.


hat nem tudom, hogy Linkin Parkra valaha is mondanam hogy jol szol.
engem speciel irrital Bennington hangja meg a kislanyos mozgasa.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

Quote from: ShiroiPirula jóvoltából tudom most hallgatni "Close to a world below" c. albumukat, és bár ez valóban sátánistának tûnik, a zenéjük ettõl függetlenül jó.
Nem kell az ilyen sátánkodást mindig nagyon komolyan venni. Van szerencsém ismerni néhány black/death bandában játszó embert - mi több, már játszottam is ilyenben egy ideig - és egyikük sem él kecskevéren és csecsemõagyvelõn. Legfeljebb kritikus szemmel nézik a kereszténységet aztán annyi. A floridai death bandákban meg úgyis a zenei komplexitás viszi a prímet a mondanivaló elõtt.

Quote from: ShiroiEDIT: és még valami...
Nem kellene átnevezni szerintetek ezt a thread-et valami átfogóbbra, hogy a "friss halak" is idetaláljanak, és ne rémíssze el a kemény zenét hallgató újakat a cím?
Jó, legyen a cím Kúpszegecses fémkoporsó (avagy a metál akropolisza) :D:whoah:

Xipe

Quote from: PirulaNem kell az ilyen sátánkodást mindig nagyon komolyan venni. Van szerencsém ismerni néhány black/death bandában játszó embert - mi több, már játszottam is ilyenben egy ideig - és egyikük sem él kecskevéren és csecsemõagyvelõn. Legfeljebb kritikus szemmel nézik a kereszténységet aztán annyi. A floridai death bandákban meg úgyis a zenei komplexitás viszi a prímet a mondanivaló elõtt.


Jó, legyen a cím Kúpszegecses fémkoporsó (avagy a metál akropolisza) :D:whoah:


miert nem lehetne az a topic cime hogy "Satans Corner"
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Baldy

Quote from: PirulaNem kell az ilyen sátánkodást mindig nagyon komolyan venni. Van szerencsém ismerni néhány black/death bandában játszó embert - mi több, már játszottam is ilyenben egy ideig - és egyikük sem él kecskevéren és csecsemõagyvelõn.

Hmmm... Csecsemõagyvelõ :)
Fincsi dolog nagyon :D:D:D
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

Mattanja

#106
Quote from: PirulaNem kell az ilyen sátánkodást mindig nagyon komolyan venni
Beleovastam a dalszövegekbe, azért mondtam. Persze lehet, hogy csak szeretnek "vetítetni".
Quote from: PirulaJó, legyen a cím Kúpszegecses fémkoporsó (avagy a metál akropolisza) :D:whoah:
Késõ... ;)
Quote from: Xipemiert nem lehetne az a topic cime hogy "Satans Corner"
Mert ez nem az!
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Pirula

Quote from: ShiroiBeleovastam a dalszövegekbe, azért mondtam. Persze lehet, hogy csak szeretnek "vetítetni".
Nekem van egy ezeréves, pocsék minõségû .mpg riport filmem a death/black metalról, mit ne mondjak érdekes. Kérdezgetnek "diszkós" fiatalokat is, meg zenészekkel is csinálnak interjúkat benne. Az Immortal meg a Deicide riporton megfeküdtem. Meg a végén van még egy "nemmutatjukmegazarcátmerthûdetitokzatos" ficak is aki a metal és a sátánizmus kapcsolatát boncolgatja. Mókás.
A film apropója szerintem a Mayhem körüli ön- és egyéb gyilkosságok lehettek biztos azért kellett így lezárni.
Quote from: ShiroiKésõ... ;)
:beken: Ó, mi lesz most!

Pirula

Quote from: Xipemiert nem lehetne az a topic cime hogy "Satans Corner"
Mert akkor mi lesz a keresztény, buddhista, mohamedán és sámáni ihletésû metal zenékkel? :)

Mattanja

Quote from: PirulaNekem van egy ezeréves, pocsék minõségû .mpg riport filmem a death/black metalról
Érdekelne, régen láttam vicces riportot. Az arcfestésektõl is csak vigyorgok, és azoktól a szöges alkar-lábszár-egyéb-védõktõl is, amit magukra aggatnak! :)
Quote from: Pirulabuddhista
:eeek: A többire még talán én is tudnék példát, de erre...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

Quote from: ShiroiBeleovastam a dalszövegekbe, azért mondtam. Persze lehet, hogy csak szeretnek "vetítetni".

Késõ... ;)

Mert ez nem az!


jo van na Shiroi.
nincs veletlenul ElvenPath albumod?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

Quote from: ShiroiÉrdekelne, régen láttam vicces riportot. Az arcfestésektõl is csak vigyorgok, és azoktól a szöges alkar-lábszár-egyéb-védõktõl is, amit magukra aggatnak! :)
Pedig ebben aztán van ebbõl dögivel! Mondjuk nagy a pofám, aztán nekem is itt lóg a derekamon negyven deka szegecs, meg van a kezemre való is.  :)
Quote from: Shiroi:eeek: A többire még talán én is tudnék példát, de erre...
Én sem tudok, de biztos van. Krisnás is van, meg 70 féle pogány, miért ez ne lenne?

Mattanja

Quote from: Pirulanekem is itt lóg a derekamon negyven deka szegecs, meg van a kezemre való is.  :)
Ez szerintem más, én is gondolkodtam rajta, hogy veszek majd ilyen övet (amin kis piramis van, nem pedig 5 centis szög).
Quote from: Xipenincs veletlenul ElvenPath albumod?
Sajnos nincs. Legyen? Egyébként (amellett, hogy power metal) milyen zenét játszanak (példákra gondolok) ?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

Quote from: ShiroiEz szerintem más, én is gondolkodtam rajta, hogy veszek majd ilyen övet (amin kis piramis van, nem pedig 5 centis szög).

Sajnos nincs. Legyen? Egyébként (amellett, hogy power metal) milyen zenét játszanak (példákra gondolok) ?


hat ha nem gond akkor legyen.
osszvissz 4 szamot hallottam toluk es leginkabb a Nightwish-hez tudnam oket hasonlitani.
ha kell az FTP-re felrakom oket ha erdekel.

javitas, nem Elvenpath hanem Elvenking.
Elvenpath az egy szam neve.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

#114
Quote from: Xipejavitas, nem Elvenpath hanem Elvenking.
Elvenpath az egy szam neve.
Az mindjárt más! De akkor sincs. Majd lövök neked a környéken 1-2 albumot, ha tudok. Én pedig Behemoth -ot kérnék (töltsétek le a klippet és azt az 5 számot, amit lehet - megéri). Persze nem csak tõled fogadom el, más jószádénkúak is jelentkezhetnek!

Edit:
nincs meg valamelyikõtöknek a Limp Bizkit-féle Behind Blue Eyes?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

Quote from: ShiroiAz mindjárt más! De akkor sincs. Majd lövök neked a környéken 1-2 albumot, ha tudok. Én pedig Behemoth -ot kérnék (töltsétek le a klippet és azt az 5 számot, amit lehet - megéri). Persze nem csak tõled fogadom el, más jószádénkúak is jelentkezhetnek!


mindjart megnezem van-e Behemoth az FTP-n.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Dragon

Quote from: ShiroiEz szerintem más, én is gondolkodtam rajta, hogy veszek majd ilyen övet (amin kis piramis van, nem pedig 5 centis szög).

^
|
Nekem ilyen vashemüge kell, mint Vic-nek van, az avataromban :D
igaz, nemtom milyen dioptria kell, hogy ki is lássak rajta  :lol:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Bruce

Quote from: ShiroiEdit:
nincs meg valamelyikõtöknek a Limp Bizkit-féle Behind Blue Eyes?
Az csak egy szám, vagy egy album címe is? Limp Bizkitet nem szoktam hallgatni, de egy ilyen címû számot találtam a koli belsõ hálóján.

Amúgy most szedtem le a Rhapsody legújabb albumát. Róluk asszem itt még nem esett szó... Hiába, láccik hogy itt még nem jártam ;) Nagyon jó zenét játszanak, kicsit ír, kicsit szinfonikus, kicsit opera és nagyon metal. És kõkemény fantasy: Az albumokat érdemes eredetiben megvenni mert a számok körítéseként egy nagyon jó sztori van! :whoah: És az új albumuk a legjobbak között van!

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Fazék

a Rhapsody elsõ 2-3 albumát még nagyon szerettem anno, de végül rohadtul rájuk untam, amikor szinte hajszálpontosan ugyanazt hozták a többi albumukkal is... ettõl függetlenül gondolom nem rossz, de ha van rá jó áron vevõ, szívesen eladom az Emerald Sword kislemezt és a Legendary Tales cd-met közepesen agyonhallgatott állapotban :) - bár az is lehet hogy inkább marad emléknek

amúgy jelenleg Samael - The Passage c. albumát hallgatom és még mindig valami állati egy hangzása van. aki bírja a hörgõs zenét és az idõnkénti dobgép + néha már Rammstein felé kacsintgató hangzás se nagyon zavarja akkor mindenképpen ajánlom meghallgatásra.  én mondjuk nem bírom a Rammstein-t, de jelenleg lenne egy nõismerõsöm, aki megy a koncertre, csak éppen még társasága nincsen, és azzal is nyaggat hogy szerezzek már neki Rammstein koncert-videókat satöbbi... ilyenekkel tudtok segíteni?

TurboK

Quote from: Xipehat nem tudom, hogy Linkin Parkra valaha is mondanam hogy jol szol.
engem speciel irrital Bennington hangja meg a kislanyos mozgasa.

A hangkeverésre és a felvételre értem hogy jól szól.

A zene se rossz, pláne 2-3 sör után. Lehet énekelni hangosan.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>