Metal, rock és hasonlók...

Started by TurboK, 2004-11-12, 15:13:18

Previous topic - Next topic

Ramiz

Végre nincs limitem! Úgyhogy mostantól bármilyen zenét szedhetek, nem kell attól félnem, hogy nem fog tetszeni esetleg és "pazarlom a letöltést". Tudtok ajánlani a legjobb metálokból? Lehet olyan "alap" is, amit ti már untok, de érdemes meghallgatni. (Pölö Soulfly-t és Sepultura-t is csak nemrég ismertem meg.) Lehet akármilyen brutál, de visszafogott is. Hörgésért nem vagyok oda, de már nem zavar. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

Quote from: RamizVégre nincs limitem! Úgyhogy mostantól bármilyen zenét szedhetek, nem kell attól félnem, hogy nem fog tetszeni esetleg és "pazarlom a letöltést". Tudtok ajánlani a legjobb metálokból? Lehet olyan "alap" is, amit ti már untok, de érdemes meghallgatni. (Pölö Soulfly-t és Sepultura-t is csak nemrég ismertem meg.) Lehet akármilyen brutál, de visszafogott is. Hörgésért nem vagyok oda, de már nem zavar. :)
Anorexia Nervosa, Behemoth, Bathory, Borknagar, Cannibal Corpse, Dies Irae, Dimmu Borgir, Cradle of filth, Disturbed, Emperor, Falconer, Finntroll, Graveworm, Immolation, In Flames, Kamelot, Katatonia, Manowar, Morbid angel, My dying bride, Nile, Opeth, Paradise lost, Sear Bliss, Slayer, Stratovarius, Theatre of tragedy, Therion, Tool, Tristania, Vader, Within temptation... kezdésnek elég lesz ennyi szerintem.

Edit: Soilwork, The crown.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Kuroi Tenshi

Quote from: RamizVégre nincs limitem!
Ha! Azt te csak hiszed!
De te is tudod, hinni a templomban kell :p

Szép felsorolás, Shiroi!
Még néhány:
az örök klasszikus Iron Maiden
metál csellókon - Apocalyptica
meg akiket sokat dolgoztak fel: Metallica (inkább a régebbi albumok, a legújabb sztem xar)
egy kis prog-metál - Mudvayne

na ezekkel el leszel egy jó ideig ;)

Ja meg ha párosítani akarod egy kis jazzel, akkor Jaco Pastorius - Heavy 'n Jazz - nagyon :kiraly: album :jee:

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

Quote from: Kuro_Tenshiaz örök klasszikus Iron Maiden
metál csellókon - Apocalyptica
meg akiket sokat dolgoztak fel: Metallica (inkább a régebbi albumok, a legújabb sztem xar)
Minden igaz ebbõl a szövegbõl! :) Apocalyptica-t csak azért hagytam ki, mert hülye vagyok, a Metallica-t pedig a te általad is említett dolog okozta sokk miatt. Iron maiden-re nincs mentségem.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

#635
Quote from: ShiroiMinden igaz ebbõl a szövegbõl! :) Apocalyptica-t csak azért hagytam ki, mert hülye vagyok, a Metallica-t pedig a te általad is említett dolog okozta sokk miatt. Iron Maiden-re nincs mentségem.
Sebaj, ezeket azért még én is ismerem. :) Apocalyptica vicces, de nem esik jól hallani, ahogy a csellókat nyüvik. :rolleyes: Iron Maiden stílusban szerintem vannak jobb zenekarok, de történetileg biztos fontos. (Nemtom, ahhoz túl fiatal vagyok, hogy emlékezzek ilyen régi zenekarok fénykorára. Vagy csak akkor még nem tudtam róluk.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Quote from: ShiroiApocalyptica-t csak azért hagytam ki, mert hülye vagyok, a Metallica-t pedig a te általad is említett dolog okozta sokk miatt. Iron maiden-re nincs mentségem.
1.)[SIZE="1"]*gonosz vigyor* nem én mondtam *fütyörészve nézi a plafont*[/SIZE] :D
2.) hát az az album ... :3x3: hja
3.) 5 Miatyánkért megbocsátjuk :p

Quote from: RamizIron Maiden stílusban szerintem vannak jobb zenekarok, de történetileg biztos fontos.
Hát... azért vannak elég jó számaik és albumaik is, tudtak (tudnak) ám õk!

Mattanja

Quote from: Kuro_Tenshi1.)[SIZE="1"]*gonosz vigyor* nem én mondtam *fütyörészve nézi a plafont*[/SIZE] :D
2.) hát az az album ... :3x3: hja
3.) 5 Miatyánkért megbocsátjuk :p
1. Tudom.
2. Így kell lerombolni a puszta kezünkkel épített várat.
3. Nem lesz kevés?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

Good Charlotte - Nagyon meglepõdtem ezen a zenén, nekem nagyon popos! Az éneklés, a témák tisztára a Blink 128-ra emlékeztettek (Predictable). Egy másik számuk meg egész más (once upon a time the battle for life and death). Hallgatok még párat, hogy megismerjem az igazi arcukat.

Nile - Marha jó lendületes dübörgõ zene, tisztára feltölt energiával. :D Keresek albumokat aztán szedek. (Ftp nem nagyon van zenébõl sem, ugye? Mert filmek csak torrenten vannak általában, azt tapasztaltam.) Mi a neve ennek a stílusnak egyébként?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

Quote from: RamizNile - Marha jó lendületes dübörgõ zene, tisztára feltölt energiával. :D Keresek albumokat aztán szedek. (Ftp nem nagyon van zenébõl sem, ugye? Mert filmek csak torrenten vannak általában, azt tapasztaltam.) Mi a neve ennek a stílusnak egyébként?
Örülök, hogy tetszik a legjobb banda. Brutal death metal, és megvan tõlük minden, ha érdekel...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

#640
Quote from: ShiroiÖrülök, hogy tetszik a legjobb banda. Brutal death metal, és megvan tõlük minden, ha érdekel...
Persze hogy persze. :D Meeten majd valamikor oda tudod passzolni?

Katatonia - Ez is elég jó, de nem annyira energikus, mint a Nile, inkább olyan lassú, és nagyon dühös... Ha lesz egy rossz napom, reggel Nile-t fogok hallgatni, este meg Katatnia-ra fog habzani a szám. :whoah: (Tomb of insomnia szármra írtam ezt. Walking by a wire, Dancing december: ezek nyugisabbak. Elõzõ jobban tetszett, melyik albumuk a leginkább olyan stílusú? :) )

In Flames - Valahogyan túl kevésnek érzem a zenét az ének alatt és viccesnek az énekes ugató éneklését. Teljesen szubjektív vélemény.

(Ezek persze csak kóstolók. Majd albumok végighallgatása után teljesebb képem lesz.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

Quote from: RamizPersze hogy persze. :D Meeten majd valamikor oda tudod passzolni?
Persze, majd odaadom rw-cd-n.
Quote from: RamizKatatonia - Ez is elég jó, de nem annyira energikus, mint a Nile, inkább olyan lassú, és nagyon dühös... Ha lesz egy rossz napom, reggel Nile-t fogok hallgatni, este meg Katatnia-ra fog habzani a szám. :)
Persze, hogy más. Olvasd el a leírásomat kicsivel feljebb. A stílus is teljesen különbözõ.
Quote from: RamizIn Flames - Valahogyan túl kevésnek érzem a zenét az ének alatt és viccesnek az énekes ugató éneklését. Teljesen szubjektív vélemény.
Szerintem jól érzed, tényleg sok az ének, és tényleg ugat - de attól még jó. :)
Quote from: RamizGood Charlotte - Nagyon meglepõdtem ezen a zenén, nekem nagyon popos! Az éneklés, a témák tisztára a Blink 128-ra emlékeztettek (Predictable). Egy másik számuk meg egész más (once upon a time the battle for life and death). Hallgatok még párat, hogy megismerjem az igazi arcukat.
Pár hónapja én is beléjük hallgattam, voltak érdekes témák, de összeségében nem fogott meg, mert jó ideje nem jutnak eszembe.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

Úgy látszik, van, amiben egész hasonló az ízlésünk. ;)

Quote from: ShiroiPersze, hogy más. Olvasd el a leírásomat kicsivel feljebb. A stílus is teljesen különbözõ.
Olvastam a leírásodat, az alapján is kaptam rá nagy kedvet. :) Tõlük is van pár albumod, ugye? :kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Túl zajosnak találod a régi Hellacopters anyagok hangzását?
Az újakat tisztának de lendületét vesztetteknek?
Szereted a koszos, húgyszagú rockkocsmákat, a gebe rakendroll sztárokat?
A térdnél lógó gitárt, az S-es bõrdzsekit és a szád szélébõl lógó dekket?

Backyard Babies - Total 13

Megtalálod a jobb fájlcserélõrendszereken!
_____________________________________________________


Szõrös raszta hörög.
Hullák.
Gyilok.
Kenderrel benõtt kripta szaga.
Szárazság.
Sötét.
Deathmetal ami lazaságában alázza a rakendroll bandák kilencven százalékát.


Six Feet Under - 13


Vigyázz, sok helyen még csak a beledumálós verziót tudod beszerezni!

Ramiz

Quote from: PirulaBackyard Babies - Total 13
Asszem ezt is elkérném majd a Voltaire összessel. :o Úgyis érik már egy sörözés. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizAsszem ezt is elkérném majd a Voltaire összessel. :o Úgyis érik már egy sörözés. :D
Okksa. Csak az a gond hogy kezdõdik már az oskola és ez kicsit megrágcsálja az idõmet. De csak sort kerítünk rá valahogy.

Ramiz

#646
Quote from: PirulaOkksa. Csak az a gond hogy kezdõdik már az oskola és ez kicsit megrágcsálja az idõmet. De csak sort kerítünk rá valahogy.
Meg sört. ;) Egyébként is, elõbb érkezik meg az ûrbõl Harley Davidsonon az "Apokalipszis Négy Motorosa" (by Terry Pratchett), mint hogy neked sehogyse legyen idõd egy sörözésre az iskola mellett. ^^


Children of Bodom (Follow the Reaper album)

Nem rossz, nem rossz. Gitártémák kellemesek, énekesnek lehetne mélyebb hangja. Viszont kicsit unalmasnak éreztem a zenét hosszútávon (album végére...), nem tudom, miért.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizChildren of Bodom (Follow the Reaper album)

Nem rossz, nem rossz. Gitártémák kellemesek, énekesnek lehetne mélyebb hangja. Viszont kicsit unalmasnak éreztem a zenét hosszútávon (album végére...), nem tudom, miért.
Azért mert szerintem az ötletek nagy részét ellövik már közben. Sajnos az ilyen agyonhangszerelt zenéknek ez a halála. Rhapsody is jó, de két albumnál ne többet, mert csak ugyanazt passzolják el legfeljebb egy olyan álcával hogy, né itt most jobb a hangzás, meg igazi kórus énekli fel, a szimfonikusok Stradivari hegedûkön játszanak. Nekem még ilyen a Nightwish is, a Wishmastert máig szívesen hallgatom, de kövezzen meg akárki, nekem abból a stílusból annyi pont elég. Itt van viszont egy szám ami egy szál gitárral lett feljátszva és akárhányszor hallgatja meg az ember csak felpöcköl benne valamit. Corrosion of Conformity - Without Wings
Vajh szükség van e 64+ sávra?
blarke nem válaszolhat! :)

Didico

Kezdem magam kényelmetlenûl érzeni... Én leragadtam a Sepulturánál, Slipknotnál, Static-X, Metallicánál, Ossiánnál, Black Sabbathnál, Rammsteinnél és... még sok másnál... Rossz érzés, h ezeket nem ismerem amikrõl beszéltek... és még én tartottam magam rockernek...:beken: :bruhuhu: :oops:


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Pirula

Ha valami érdekelne azok közül amiket nem ismersz csak szólj és megoldjuk. ;)
Amúgy Sabbath nagy kedvenczem. :)

Didico

Minden újdonságra nyitott vok. Csak rock legyen! :hahaha:


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Lt. Simoan Blarke

Quote from: RamizChildren of Bodom (Follow the Reaper album)

Nem rossz, nem rossz. Gitártémák kellemesek, énekesnek lehetne mélyebb hangja. Viszont kicsit unalmasnak éreztem a zenét hosszútávon (album végére...), nem tudom, miért.
mert sok benne az ismétlõdés... hallgass Tokyo Warheartsot, az igazi felüdülés, azt a végére sem érzed felüdülésnek. sõt, benne van a "The Rock" egyik motívuma is :D

Quote from: Ramizaminek már sok ember áldozatul esett, pl blarke, mondjuk egy diszkós ("Utánajárunk!") mit is keres ott?
wtf? mikor tagadott ki? és miért vagyok diszkós? csak azért, mert tucctucc zenére pogózok és hedbengerezek?:D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lythis

#652
Juhúúú, ide sem nagyon szoktam írogatni, mert szerintem ehhez a totálisan sötét halálmetálhoz annyira sok közöm nincs - vagy van, csak nem tudok róla, vagy nem veszem észre, vagy mittomén.
 Shiroi jóvoltából alkalmam volt végigrágni magam a Nile discography-n, és az igazat megvallva kellemes felüdülés a default metál szcénától, tekintettel, hogy végre nem azt kell hallgatni, hogy megyek a nagy fagyott pusztába', hátamon a mjölnirrel, me' vikingnek lenni milyen király..meg az élõhalottas sátános téma is boooooring..." Az Egyiptomosdi legalább egyedi - legalábbis eddig nem nagyon hallottam ilyesmit. Szóval van még ilyesmi? Mármint most így viccen kívül, esetleg valami szanszkrít hörgés, vagy mondjuk tényleg egyiptomiul valami? De ha a default "hideg van, és havazik" témánál akarunk maradni, akkor felõlem tibeti is jöhet...

 Egyéébiránt a vinyómon turkálva ráakadtam az elsõ 2 Kovenant albumra (In Times Before The Light, Nexus Polaris). Szerintem kifejezetten kellemes, és hallgatható, még a billentyûk is szépen csengenek benne, egyedül talán a vokálokkal nem vagyok teljesen kibékülve (az igazat megvallva ..õõõ... háát...pocsék?)..nekem az ilyen dolgokkal -black/death/doom metal vokálok - általábban ez a baj, mert nem nagyon van benne váltás, és emiatt kissé - najó, néha nagyon - monoton. Mindenesetre most azt hallgatom. Egyébként megjegyzendõ, és nem kis "fegyvertény", hogy az elsõ banda, ami Grammy díjat nyert.Itt még van róluk infó, meg szanaszét a neten.

Pirula

Sajnos sem szanszkrit sem ógörög nyelvû metalt nem tudok mutatni, ellenben kutyául igen. Érdemes elgondolkozni szövegeken. :D

Ramiz

Quote from: PirulaSajnos sem szanszkrit sem ógörög nyelvû metalt nem tudok mutatni, ellenben kutyául igen. Érdemes elgondolkozni szövegeken. :D
Ez marha jó! :cool: Itt ugat meg zúzik rá a vizslánk! :whoah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Quote from: PirulaSajnos sem szanszkrit sem ógörög nyelvû metalt nem tudok mutatni, ellenben kutyául igen. Érdemes elgondolkozni szövegeken. :D
õõõ... ha megbocsájtasz azt kihagyom. Ógörög meg nem érdekel, az nem hangzik jól.

Pirula

:eek: Te jó ég... lehet hogy idén nem Szigetre megyek hanem ide?
Ráadásul itt van kb. 50 kilóméterre és akkor sokat mondok.

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Pirula:eek: Te jó ég... lehet hogy idén nem Szigetre megyek hanem ide?
Ráadásul itt van kb. 50 kilóméterre és akkor sokat mondok.
elég impozáns lista, ráadásul van olyan, amit még én is ismerek :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Aephidon

Én ide fogok menni a haverokkal a nyáron:

Obscene Extreme 2006

Érdemes megnézni a Gallery-t, nagyon jó fotók vannak róla. De azért elõre szólok, hogy tekintettel arra, hogy ez egy alapjában véve grindcore fesztivál, senki se számítson könnyen emészthetõ tartalomra... :rolleyes:
Reggel ránéztem a cigisdobozra és megláttam a feliratot: a dohányzás halált okozhat! Halált megvetô bátorsággal gyújtottam rá!

,,Their wives are raped upon their dead children"
Deathspell Omega - Sacrilegious Terror

Pirula

Quote from: AephidonÉrdemes megnézni a Gallery-t, nagyon jó fotók vannak róla. De azért elõre szólok, hogy tekintettel arra, hogy ez egy alapjában véve grindcore fesztivál, senki se számítson könnyen emészthetõ tartalomra... :rolleyes:
Ehhehe... Jó kis szenny buli lehet ez. :D