Fórumos találkozó ("meet")

Started by Ramiz, 2004-12-20, 16:04:06

Previous topic - Next topic

Damnatus

Nekem attól függ, hogy jövök-e, hogy vasárnap haverokkal kártyázunk-e?

HVp213

Bebiztositanám a helyem! Ha nem késtem le ^^
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

.Attila

Lefoglaltam a helyet, mienk vasárnap 5tõl.

Darkstar

Quote from: BonciLefoglaltam a helyet, mienk vasárnap 5tõl.

Ok, mi ott leszünk.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Necrid^

#1564
Quote from: BonciLefoglaltam a helyet, mienk vasárnap 5tõl.
Negyed órával elöbb ott leszunk Relunxal.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

death_scythe

Mi is biztos ott leszünk bár lehet hogy picit késünk(max 10 perc) de azért igyekszünk inkább idõre ott lenni.
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

.Attila

Sajna a mostani egy kicsit unalmas volt :S

3 alkalom van hátra, míg én elutazom (ha tartjuk a 2 hetes periódust).
A többiekkel beszélgettünk a vetítés után, és arra jutottunk, hogy ezalatt a 3 alkalom alatt pont le lehet játszani a Tenchi Muyo OVA-t (amire én vállalok garanciát, hogy jó).

Ha most nem haragszotok, kis diktatúrát keverek a demokráciába. 2 választási lehetõség van:
Macskafogó
Tenchi Muyo OVA
(erre a kettõre szavaztak a legtöbben, már-már egyhangúan a vetítés után).
Ha Macskafogó, akkor a Tenchire már nem lesz idõ a köv alkalmakkal, akkor mást kell majd nézni.

edit: gyors véleményeket várok, mert én most nézem a Tenchi Muyo OVA-t, és félbeszakítom, ha azt fogjuk nézni :)

HVp213

Quote from: Bonciedit: gyors véleményeket várok, mert én most nézem a Tenchi Muyo OVA-t, és félbeszakítom, ha azt fogjuk nézni :)
gyors!: Megszavazva! :jee:


:p
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Djinn

Nekünk is megfelel a Tenchi Muyo, ha önállóan is élvezhetõ és nem kapcsolódik semmihez. (sorozat, movie) :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

.Attila

Quote from: DjinnNekünk is megfelel a Tenchi Muyo, ha önállóan is élvezhetõ és nem kapcsolódik semmihez. (sorozat, movie) :)
Az OVA teljesen önálló, és az egyik legjobb vígjáték, amit valaha láttam :jee:

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Necrid^

#1572
Quote from: BonciSajna a mostani egy kicsit unalmas volt :S
Nem volt vészes , Az tény hogy aludtam min egy negyed órát de jó volt :)

johet Tenchi.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Darkstar

Quote from: BonciSajna a mostani egy kicsit unalmas volt :S
Azért nem volt annyira vészes. :) Grafikailag meg nagyon szép volt.  :jee:

Quote from: Boncigyors véleményeket várok, mert én most nézem a Tenchi Muyo OVA-t, és félbeszakítom, ha azt fogjuk nézni :)

Jöhet.  :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Quote from: DarkstarAzért nem volt annyira vészes. :) Grafikailag meg nagyon szép volt.

akkor egyedül én gondolom, hogy a gyönyörûszép hátterekhez és egyéb "díszletelemekhez" viszonyítva a karakterek elég minimalisták voltak?

Darkstar

Quote from: Lythisakkor egyedül én gondolom, hogy a gyönyörûszép hátterekhez és egyéb "díszletelemekhez" viszonyítva a karakterek elég minimalisták voltak?

Miért voltak minimalisták? Vagy most a "karakterkifejtésre" gondolsz?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Gondolom csak az elsõ 13 részt akarod levetíteni, a 14-tõl sajnos elég gyenge minõségûek a ripek, meg gondolom nincs is magyar felirat (fõleg a hardsub miatt).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lythis

Nem leszólásképpen mondom, de szerintem a karakterek nagyon sok szempontból nem voltak "igazi karakterek". A filmben próbáltak nagyon sokat utalni a háttérben meghúzódó - javarészt belsõ - vívódásokra, és feszültségekre, de szvsz ez nem nagyon jött össze. Emellett a karakterek jelleme szinte meg sem mutatkozott. Valamint szerintem a háttérhez, és a táj kidolgozottságához viszonyítva a karakterek nagyon "összecsapottak", vagy ha úgytetszik egyszerûek voltak.
 Ez nem jelenti kifejezetten azt, hogy a film rossz volt, pusztán azt, hogy szerintem azért hagyott kívánnivalót maga után.

Darkstar

Quote from: LythisNem leszólásképpen mondom, de szerintem a karakterek nagyon sok szempontból nem voltak "igazi karakterek". A filmben próbáltak nagyon sokat utalni a háttérben meghúzódó - javarészt belsõ - vívódásokra, és feszültségekre, de szvsz ez nem nagyon jött össze. Emellett a karakterek jelleme szinte meg sem mutatkozott. Valamint szerintem a háttérhez, és a táj kidolgozottságához viszonyítva a karakterek nagyon "összecsapottak", vagy ha úgytetszik egyszerûek voltak.
 Ez nem jelenti kifejezetten azt, hogy a film rossz volt, pusztán azt, hogy szerintem azért hagyott kívánnivalót maga után.

Én sem mondtam, hogy tökéletes volt. Sõt... Néha túl sok rész maradt ki, ami bõvebb kifejtést igényelt volna ("3 év múlva" :D), pár helyen meg szerintem túl elvont volt. A karaterek jelleme tényleg alig volt kidolgozva (bár egy 1,5 órás filmben erre túl sok idõ sincs). Viszont nekem a rajzolása minden téren tetszett.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Quote from: CobraGondolom csak az elsõ 13 részt akarod levetíteni, a 14-tõl sajnos elég gyenge minõségûek a ripek, meg gondolom nincs is magyar felirat (fõleg a hardsub miatt).
Vetítünk, azaz vetítés során a rip minõsége sokkal kevésbé látszanak a minõségi problémák, mint a számítógépen.
A Golden Boy minõsége sem a legjobb, mégis halálra nevettük magunkat rajta ;)

Lythis

Na ja, tény hogy kell egy háttérsztori az íróktól, hogy pontosan tudd, hogy ki, mit, miért csinált. Nem vagyok kibékülve vele, hogy ennyire statikus. Szerintem egy filmben elmegy, ha egyes jeleneteket, és szituációkat a statikus beállítással, és a háttér mozgásával próbálnak hangsúlyozni (elég csak a mesterien megrajzolt, fagyott mozdulatlanságba dermedt tájak felett szálló cseresznyevirág-szirmokra gondolni), ugyanakkor értetlenül álltam a film elõtt, mert itt éppenséggel a helyszínek voltak a szereplõk, és a karakterek a "hatás".

 off:Említettem a Shinobi c. filmet, amely tartalmaz anime szerû elemeket, és beállításokat. Ha tehetitek nézzétek meg a trailert. Direct linkkel nem tudok szolgálni, mert flash-site, de a hivatalos honlapot elérhetitek ITT . (elõfordulhat h elsõre nem reagál, ezesetben klikkelni megin.)

kecsap

Shinobi: Megneztem a trailer-t, de anime-szeru elemnek nekem csak max. az tunt, hogy ebben is japanul beszelnek. :rolleyes:

Beyond the coulds: Nekem bejott, bar nem volt annyira konnyu. Nekem a karakterek megrajzolasa is nagyon tetszett. :) Meg kulonben is szeretem ezt a rendezot...Hoshi no koe rulez! :)

death_scythe

Ha a többi Tenchi Muyo nélkül élvezhetõ akkor én is benne vagyok az OVA nézésben.
A Beyond the clouds szerintem nem volt rossz, néhol kicsit lassan mentek az események de egyébként élveztem.Bár az számomra nem derült ki miért volt szükség háborúra.
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

.Attila

A Tenchi Muyo OVA teljesen különálló történet a többitõl.

Lythis

Nekem oks. Ezekszerint ez akkor a végleges?

.Attila

Nagyon úgy tûnik.
Ezennel megnyitom a Tenchi Muyo OVA magyar felirata iránti vadász szezont. Különben nem valószínû, hogy lesz felirat, bár lehet, hogy én nekiállok lefordítani az angol feliratról, de az idõzítést biztos nem csinálom meg.

Djinn

Quote from: BonciNagyon úgy tûnik.
Ezennel megnyitom a Tenchi Muyo OVA magyar felirata iránti vadász szezont. Különben nem valószínû, hogy lesz felirat, bár lehet, hogy én nekiállok lefordítani az angol feliratról, de az idõzítést biztos nem csinálom meg.
animeaddicts-on van magyar felirat hozzá!  :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Cobra

Elsõ 13-nál benne van a magyar felirat az ogm-ben, a többihez nem tudom van-e. Ha van, akkor biztos jó lesz a szerveren lévõ verzióhoz, mert más ripet nem találtam.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: Djinnanimeaddicts-on van magyar felirat hozzá!  :)
Most látom, hogy az elsõ 13 rész ogm-jeihez van beépített magyar felirat. De jól fog jönni a többihez a maradék, köszi :)
Btw. ezt a 13 részt WMP-rõl fogjuk nézni, mert mplayer nem hajlandó lejátszani.

Necrid^

Bele néztem, nem olyan nehéz szöveg van benne sztem magyar felirat nékül is menni fog.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!