Main Menu

Japán játékok

Started by Kupo, 2005-01-19, 22:17:23

Previous topic - Next topic

teraflare

#30
Quote from: White SeeD on 2006-07-03, 14:44:04
Hát őő, szerintem a végső az a határra vonatkozik, vagyis "legvégső" fantázia azaz fantáziák közt a legfantáziáltabb. Na eztjólmegaszontam :D
A final szó nem emiatt van ott, hanem mivel amikor régesrég a cég a csőd szélén állt, már csak 1 játék kiadására futotta az anyagijaikból és ha az nem jön be akkor az lesz a végső (final) játékuk, ami témáját tekintve fantasy volt, így kapta a final fantasy nevet. Később meg szerintem lusták voltak kitalálni újat, meg ugye a világok közötti apró kapcsolatok (chocobo, Sid, Shiva, Ifrit, Bahamut...) de ez a japán játékok topic szóval ez mind  :_off:
On:Én is kedvelem a Sudoku-t a legjobbak a metróban lévő néha megfejthetetlen táblák  :lol: (merthogy a 1-es és a 7-es, a 3-as és a 8-as néha helyet cserélnek)

Meske

Quote from: teraflare on 2006-07-04, 14:02:03
(merthogy a 1-es és a 7-es, a 3-as és a 8-as néha helyet cserélnek)
:eek: He? Ezt nem értem? Hogyhogy helyet cserélnek? Felcseréled őket? :confused:

Valamelyik nap volt itt nálunk papám, s hozott Metró újságot, s meg is találtam benne a sudokut! :D Ebben mindig kettő sudoku tábla szokott lenni, vagy csak szerencsém volt? Mert ha mindig, akkor igyekszem minél többször beszerezni! :D

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Xipe

#32
teraflare, az FF japan jatek.
es azert Final Fantasy a neve mert Sakaguchi nyugdijba akart vonulni a jatek elkeszitese utan.

mellesleg mostanaban en csak netem SUdoKUzom.
papri szerintem nem birna a radirozast.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Meske

Quote from: Xipe on 2006-07-04, 18:05:59
papri szerintem nem birna a radirozast.
Én kapásból tollal szoktam kitölteni a táblát, mert általában az akad a leghamarabb a kezembe... :rolleyes:
Csak akkor van gáz, ha elrontok egy számot, mert akkor olyan csúnya lesz az egész, na de mind1... (Ha a lustaság fájna... :D) (De azért olyankor mindenképpen keresek egy ceruzát, ha már nem tudok tovább jutni anélkül, hogy végignézegetném az egyes mezőket, hogy hova hány szám írható...)

De mondjuk az a legegyszerűbb dolog, ha előveszem a Sudoku Gamert, s a papíron lévőket is beírom abba, s majd csak a megoldást írom át, de néha ehhez is lusta vagyok... :p

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

teraflare

#34
Quote from: Meske on 2006-07-04, 17:52:54
Quote from: teraflare on 2006-07-04, 14:02:03
(merthogy a 1-es és a 7-es, a 3-as és a 8-as néha helyet cserélnek)
:eek: He? Ezt nem értem? Hogyhogy helyet cserélnek? Felcseréled őket? :confused:
Nem én, hanem akik készítették a táblázatot. Merthogy a következő metróban ott van a megfejtés, és látszott, hogy a hasonló alakú számok néha rossz helyre kerülnek be. A leggyorsabb az a tábla volt, ahol 2 egyforma szám volt ugyanabban az oszlopban. Bár úgy tűnik mostmár figyelnek az ilyenekre, mivel abban a hónapban fellángolt ez, de azóta nem volt újra (vagy én jutok kevesebb metróhoz a hajnali 11-es ébredésemmel)

Na ma Diszkrét Tomográfia előadáson eszembe jutott egy másik játék. Japanese puzzle a neve (nem tudom már magyarul mi volt, talán japán rejtvény). A lényege, hogy van egy négyzetrács, és megvan adva hogy az adott sorban/oszlopban milyen hosszú sötét szakaszok vannak és milyen sorrendben. Ha rendesen sötétíted be a négyzetrácsot, akkor kapsz a végén egy képet.

Meske

Quote from: teraflare on 2006-07-05, 09:42:18
Nem én, hanem akik készítették a táblázatot. Merthogy a következő metróban ott van a megfejtés, és látszott, hogy a hasonló alakú számok néha rossz helyre kerülnek be. A leggyorsabb az a tábla volt, ahol 2 egyforma szám volt ugyanabban az oszlopban. Bár úgy tűnik mostmár figyelnek az ilyenekre, mivel abban a hónapban fellángolt ez, de azóta nem volt újra (vagy én jutok kevesebb metróhoz a hajnali 11-es ébredésemmel)
Aha, így már értem. :) Akkor úgy tűnik, hogy nekem szerencsém volt annál az egy példánynál, amit én töltöttem ki. :)

QuoteNa ma Diszkrét Tomográfia előadáson eszembe jutott egy másik játék. Japanese puzzle a neve (nem tudom már magyarul mi volt, talán japán rejtvény). A lényege, hogy van egy négyzetrács, és megvan adva hogy az adott sorban/oszlopban milyen hosszú sötét szakaszok vannak és milyen sorrendben. Ha rendesen sötétíted be a négyzetrácsot, akkor kapsz a végén egy képet.
Jól hangzik! És esetleg tudsz mutatni valahonnan egy ilyet, mert szívesen kipróbálnám! :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

teraflare

Quote from: Meske on 2006-07-06, 22:42:58
És esetleg tudsz mutatni valahonnan egy ilyet, mert szívesen kipróbálnám! :)
majd megpróbálok pár oldalt bescannelni, de nem tudom mikor leszek legközelebb netközelben.

Próféta

Tudtátok, hogy az amőba is japán játék? Magyarországon kívül go-mo-ku / gomoku / gomoko néven ismerik.
Én pár hónapja tudtam csak meg  :lame:

Meske

Quote from: teraflare on 2006-07-07, 12:56:20
Quote from: Meske on 2006-07-06, 22:42:58
És esetleg tudsz mutatni valahonnan egy ilyet, mert szívesen kipróbálnám! :)
majd megpróbálok pár oldalt bescannelni, de nem tudom mikor leszek legközelebb netközelben.
Ok, előre is köszi! :) Ráér, mert holnap megyek a mátrába, szóval én se jövök fel egy darabig.

Quote from: Próféta on 2006-07-07, 13:16:36
Tudtátok, hogy az amőba is japán játék? Magyarországon kívül go-mo-ku / gomoku / gomoko néven ismerik.
Én pár hónapja tudtam csak meg  :lame:
WOW!  :eek: Ezt nem is tudtam! Na, akkor egy újabb játékkal bővült a kedvelt japán játékok tábora! :D

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Yakumo

#39
Quote from: Próféta on 2006-07-07, 13:16:36
Tudtátok, hogy az amőba is japán játék? Magyarországon kívül go-mo-ku / gomoku / gomoko néven ismerik.
Én pár hónapja tudtam csak meg  :lame:

Én meg csak most. :lame: ^^
Jó tudni. ;)

És az FF bizony japán játék, tehát ON lehet itt is. ;)

Lt. Simoan Blarke

wahhh. ma talaltam egy jo kis japan jatekot. Sudoku a neve, nem tudom ki ismeri es mennyire.
logikai "jatek", leginkabb rejtveny celu a cucc. van egy 3x3-as tabla, aminek minden mezoje tovabbi 3x3-as reszekre van osztva. a lenyeg, hogy a 81 mezobe szamok vannak irva. a tablat ki kell tolteni szamokkal ugy, hogy
1. minden sorban minden szamjegy pontosan egyszer szerepeljen (1-9);
2. minden oszlopban minden szamjegy pontosan egyszer szerepeljen (1-9);
3. minden olyan kis 3x3-as tablaban, ami a nagy 3x3-as tabla mezoiben van, minden szamjegy pontosan egyszer szerepeljen. (tehat pl. a 3.,4.,5. sor plusz 2.,3.,4. oszlop atfedeseibol keletkezo 3x3-as cuccban nem kell vizsgalni.)
na most a feladvanyokban a 81 mezobol csak keves van kitoltve, es ennek alapjan ki kell tolteni.
a magyar Sudoku kiadvany szerint vigyazni kell vele, mert nagyon addiktiv. hat en meg csak 7 oraja szorakozok vele :D gl

(egyeb: javaslom a sudoku.lap.hu-t, ha jol latom, vannak peldafeladatok is :) )

(ja & GOMEN, de _NEM_ olvastam vissza, csak 1 oldalt :lame: )
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Fénymarék

#41
Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-07-18, 00:56:10
wahhh. ma talaltam egy jo kis japan jatekot. Sudoku a neve, nem tudom ki ismeri es mennyire.
logikai "jatek", leginkabb rejtveny celu a cucc. van egy 3x3-as tabla, aminek minden mezoje tovabbi 3x3-as reszekre van osztva. a lenyeg, hogy a 81 mezobe szamok vannak irva. a tablat ki kell tolteni szamokkal ugy, hogy
1. minden sorban minden szamjegy pontosan egyszer szerepeljen (1-9);
2. minden oszlopban minden szamjegy pontosan egyszer szerepeljen (1-9);
3. minden olyan kis 3x3-as tablaban, ami a nagy 3x3-as tabla mezoiben van, minden szamjegy pontosan egyszer szerepeljen. (tehat pl. a 3.,4.,5. sor plusz 2.,3.,4. oszlop atfedeseibol keletkezo 3x3-as cuccban nem kell vizsgalni.)
na most a feladvanyokban a 81 mezobol csak keves van kitoltve, es ennek alapjan ki kell tolteni.
a magyar Sudoku kiadvany szerint vigyazni kell vele, mert nagyon addiktiv. hat en meg csak 7 oraja szorakozok vele :D gl

(egyeb: javaslom a sudoku.lap.hu-t, ha jol latom, vannak peldafeladatok is :) )

(ja & GOMEN, de _NEM_ olvastam vissza, csak 1 oldalt :lame: )
háát egy kicsit megismlepődtem ezen aposton :D
de aranyos volt :D

megnézem azt az odlalt felkeltettétek a figyelmem :P
és mintha én is játszottam volna már Sodokuval, deaz nem számos volt...
wazz a memoóriám üreset mutat néha....:D

Edit: jajd  ehüle vagyok

az FFről si volt véleményem

Quote
Hmmm, bárki mondhat bármit, a legjobb japán game a Final Fantasy :jee:

Én néha Majhongozok de az mintha kínai lenne, így nem tudok mást nyilatkozni :smile:

Igaz-igaz a legjobb ez :D

Quotehja, persze a jatekban az a legjobb hogy mindegyiknek benne van a cimeben hogy "Vegso vagy Utolso" de mar hanyadik? Hatvanadik resznel tart?
jellemző...:P Xipe :)

QuoteHát őő, szerintem a végső az a határra vonatkozik, vagyis "legvégső" fantázia azaz fantáziák közt a legfantáziáltabb. Na eztjólmegaszontam :D
eddig én is ezt gondoltam, de amit ezután postoltatok rádöbbnetett h talán mégsincs így :D
Quoteamúgy tény, hogy a 9... inkább 8 óta már nyugodtan adhatnának nekik más címeket, mert már semmi közük az alap FF-ekhez :ejj:
háát lehet deszerintem nem gáz....alényeg h a 9is és a továbbiak is FF-k és szerintme jó ez így :P

Lt. Simoan Blarke

Fenymarek: lattam, hogy van ilyen topic. a Games topicban is tolnak tablas strategias threadet, pedig alapvetoen azt gondolna az ember, hogy az (is) szamitogepes cucc :) {plusz megtetszett ez a rejtvenyvaltozat, gondoltam, erdekelhet meg masvalakit is :hehe: } kulonben is, amobarol volt szo par posttal lejjebb :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Meske

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-07-18, 00:56:10
(egyeb: javaslom a sudoku.lap.hu-t, ha jol latom, vannak peldafeladatok is :) )
Ezért :merci:
Nem is gondoltam volna, hogy van sudokus lap.hu, de ez tök jó, mostmár aztán válogathatok a sok-sok-sok lehetőség közül! :D

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

teraflare

Na bescanneltem 6 oldalt a fentebb említett rejtvényből, megtalálhatóak a galériában a /b -ben a többit majd szeptember eleje fele ha kell még.

Moha

Hello mindenki!

Igen, mostanában tényleg keveset írok, tudom, ejnye-bejnye. :D
De! Csak annyit szeretnék megosztani veletek (hátha érdekel valakit), hogy találtam itthon kendamát. Én speciel már régóta szeretnék egyet, de itthon sehol nem láttam. Ma viszont a bazárban alig akartam hinni a szememnek, mivel az egyik standnál jópár kendamát vettem észre.
Az árus meg is jegyezte, hogy én vagyok az első, aki tudom is, hogy mi az, mert legtöbben csak érdeklődve kérdezik, hogy "az meg micsoda?" :D
Igaz, ezen látszik, hogy "made in Hungary", de azért jó kis darab. Holnap teszek fel képet róla (lehet, hogy még most)

Szumma szummárom, aki szeretne egy kendamát, az írjon PM-et vagy válaszoljon itt (inkább az előbbi, azt hamarabb észreveszem) és veszek neki egyet. Az árusok augusztus 20-ig biztosan itt lesznek, és nem valószínű, hogy hamar elkapkodnák az összes kendamát.

Meske

Hihi! Karácsonyra keptam egy sudoku-s rejtvény-újságot, ami tele van jó kis játékokkal!! :D (pl. van egy 25X25-ös sudoku is!!! :D)

Szóval az a lényeg, hogy az elején leír egy kis sudoku történelmet: "E logikai rejtvény elismert feltalálója Howard Garns. Első feladványa egy amerikai rejtvényújságban jelent meg 1979-ben, Number place néven. Az újdonság akkor nem hozott átütő sikert. Talán ma már senki nem emlékezne rá, ha nem érkezett volna 1984-ben Japánba. A szigetországban elsőként a Nikoli magazinban jelent meg a játék, az akkori elnevezésből alakult ki a mai sudoku elnevezés. A jelentése "su", azaz szám és "doku", vagyis egyszeri. Az igazi sikert 2004 novemberétől az hozta, hogy a londoni The Times is naponta közöl sudokut."

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Lazzaret

én most vettem egy kínai sakkot. Tetszik. Érdekes mert mteljesen másképpen kell taktikázni mint a nálunk is ismert sakkban.

Viszont szeretnék beszereni egy Shogit, de eddig még nem találtam. Ha valaki tudna ebben segíteni az kérem jelezze felém már régóta vágyom egyre. Bármilyen megteszi akár hazai akár külhoni (ezzel ált csak az a baj hogy nem tudom megszerezni :( ).


www.arkangyalok.uw.hu

Feldin

Quote from: Lazzaret on 2006-12-31, 01:21:57
én most vettem egy kínai sakkot. Tetszik. Érdekes mert mteljesen másképpen kell taktikázni mint a nálunk is ismert sakkban.

Viszont szeretnék beszereni egy Shogit, de eddig még nem találtam. Ha valaki tudna ebben segíteni az kérem jelezze felém már régóta vágyom egyre. Bármilyen megteszi akár hazai akár külhoni (ezzel ált csak az a baj hogy nem tudom megszerezni :( ).
csinálj egyet.
haverral is úgy játszunk néha hogy ő csinált.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Lazzaret

Az lesz. Már találtam is egy oldalt ahol fent van minden sablonként


www.arkangyalok.uw.hu

Feldin

Quote from: Lazzaret on 2007-01-03, 19:40:54
Az lesz. Már találtam is egy oldalt ahol fent van minden sablonként

linket!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Lazzaret

No meg is van a link:

http://www.genedavissoftware.com/

Ezen az oldalon a Boards menü pont alatt találod meg a sablonokat pdf formátumban.


www.arkangyalok.uw.hu