Main Menu

Japán játékok

Started by Kupo, 2005-01-19, 22:17:23

Previous topic - Next topic

Kupo

***
Edit by mod: Kuroi Tenshi 2006. 12. 12.-én:
A "Go" és a "Japán játékok" témák összeolvasztása, hiszen együvé
tartoznak; a régebbi Go a 0.-tól a 22. hozzászólásig; Japán játékok
azután.
***


A Go egy japán sport.Olyasmi mint a sakk, csak kicsit más.Én a Hikaru no Go-ból ismertem meg a Go-t.So khelrõl meg lehet találni.70 valahány részes.Innen le lehet tölteni egy jó kis Go-s jáékot amivel neten lehet játszani.Néha szoktam játszani vele.
Én még annyira nem vagyok jó benne.Ki ismeri? :)

Moha

Én már sokszor hallorram róla - és szerintem itt már mindenki hallott róla - de nem ismerem igazán. Tudnál esetleg olyan oldalt linkelni, ahol le vannak írva pl a szabályai?

Kupo

Itt  a Magyar Go Egyesület oldala.Meg lehet egy kicsit tanulni íhy.Meg ha nézed a Hikaru no Go-t. :)

Zanador

Go
#3
Nekem inkább az a kérdésem, hogy ki tud Gozni? Részemrõl én szeretek, csak kevesen halandóak velem élõben játszani (van egy gyenge mûanyag készletem, de játszani azt tökéletesen lehet vele), neten meg hiába vannak egyes helyeken külön csoportba oszta a profik és a kezdõk, sose találok olyat, akivel kb-ra hasoló szinten vagyok. Ha valaki innen szeret még játszani, akkor az küldjön pm-et :)

UI: én elég sokat játszottam a nyáron a yahoo.com Go progjával is, ha valaki nem akar tölteni, de van ott emailcime, akkor az is jó hely lehet.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Rounin

Quote from: KupoA Go egy japán sport.Olyasmi mint a sakk, csak kicsit más.Én a Hikaru no Go-ból ismertem meg a Go-t.So khelrõl meg lehet találni.70 valahány részes.Innen le lehet tölteni egy jó kis Go-s jáékot amivel neten lehet játszani.Néha szoktam játszani vele.
Én még annyira nem vagyok jó benne.Ki ismeri? :)

Ismerni ugyan ismerem, de még egy hóbortra sajnos nincs idõm ;) Szóval egy darabig ez is kimarad :)

Feldin

Quote from: ZanadorNekem inkább az a kérdésem, hogy ki tud Gozni? Részemrõl én szeretek, csak kevesen halandóak velem élõben játszani (van egy gyenge mûanyag készletem, de játszani azt tökéletesen lehet vele), neten meg hiába vannak egyes helyeken külön csoportba oszta a profik és a kezdõk, sose találok olyat, akivel kb-ra hasoló szinten vagyok. Ha valaki innen szeret még játszani, akkor az küldjön pm-et :)

UI: én elég sokat játszottam a nyáron a yahoo.com Go progjával is, ha valaki nem akar tölteni, de van ott emailcime, akkor az is jó hely lehet.
Pesti vagy???
Ha megtanítasz játszani én játszom veled!!!
Már rég meg akartam tanulni!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Zanador

Quote from: FeldinPesti vagy???
Ha megtanítasz játszani én játszom veled!!!
Már rég meg akartam tanulni!!!!
Sajnos nem vagyok pesti, max jövõre leszek az, de ebben a tanévben még nem...
Neten át meg sajna elég nehéz tanitani, még akkor is, ha go szabályokból van kb 4-5.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Feldin

Quote from: ZanadorSajnos nem vagyok pesti, max jövõre leszek az, de ebben a tanévben még nem...
Neten át meg sajna elég nehéz tanitani, még akkor is, ha go szabályokból van kb 4-5.
Akkor majd jövõre vagy meeten egyszer.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

teraflare

Ez nem tudom mennyire jó, de elmagyaráz ezt-azt. (Még csak most próbálok játszani majd elõször)
http://www.terebess.hu/keletkultinfo/gotanfolyam.html

Doggod

lenne valakinek kedve KGS-en(Kiseido Go server) Go-zni? itt találjátok a klienst. Szívesen megpróbálok valakit megtanítani az alapokra. most vagyok 18-20 kyos.

//www.goproblems.com - egy kis gyakorlásnak megteszi, sokat lehet rajta tanulni.

zolan43

Quote from: Doggodlenne valakinek kedve KGS-en(Kiseido Go server) Go-zni? itt találjátok a klienst. Szívesen megpróbálok valakit megtanítani az alapokra. most vagyok 18-20 kyos.

//www.goproblems.com - egy kis gyakorlásnak megteszi, sokat lehet rajta tanulni.

Milyen néven vagy fönt KGS-en?

Ramiz

Na az alapokkal nagyjából tisztába jöttem...
Már csak azt nem tudom, hogy egy nagy táblán merre és miért menjek.
Szóval játszanom kéne, és kérdeznem: most miért pont oda?
Meetre ha jöttök, és van valamilyen hordozható go-tok, akkor játszhatunk.
Egyébként olyan programot/netes alkalmazást nem tudtok, ahol nem szerveren keresztül lehet játszani, hanem egy gép elõtt két embernek "multiban"? (A GoWin nem tud ilyet.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Quote from: RamizNa az alapokkal nagyjából tisztába jöttem...
Már csak azt nem tudom, hogy egy nagy táblán merre és miért menjek.
Szóval játszanom kéne, és kérdeznem: most miért pont oda?
Meetre ha jöttök, és van valamilyen hordozható go-tok, akkor játszhatunk.
Egyébként olyan programot/netes alkalmazást nem tudtok, ahol nem szerveren keresztül lehet játszani, hanem egy gép elõtt két embernek "multiban"? (A GoWin nem tud ilyet.)
ha találsz mond meg
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

Quote from: Feldinha találsz, mondd meg
OK. Amúgy van kedved játszani/gyakorolni velem?
Lehet h rajzolok valami strapa mûanyag "papírra" egy táblát meg "ácsolok" bábukat. Nem lesz a legprofibb, de játszhatunk a Siriusban.
(Kezdetnek elég 9x9, vagy 20x20 kell?)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Quote from: RamizOK. Amúgy van kedved játszani/gyakorolni velem?
Lehet h rajzolok valami strapa mûanyag "papírra" egy táblát meg "ácsolok" bábukat. Nem lesz a legprofibb, de játszhatunk a Siriusban.
(Kezdetnek elég 9x9, vagy 20x20 kell?)
persze, bármikor.
Kezdetnek elég a 9x9. az a tanuló tábla.
Találtam progit is.
Dariush a neve.
http://ricoh51.free.fr/indexeng.htm
egyébként ajánlom go.lap.hu
Kgs-en Feldin néven vagyok amikor vagyok.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

Go
#15
Quote from: Feldinpersze, bármikor.
Kezdetnek elég a 9x9. az a tanuló tábla.
Találtam progit is.
Dariush a neve.
http://ricoh51.free.fr/indexeng.htm
egyébként ajánlom go.lap.hu
Kgs-en Feldin néven vagyok amikor vagyok.
OK, letöltöm a kliens programot, aztán majd játszhatunk egyet, amikor látom msnen hogy fent vagy.

edit: ez a Daiush jó program. Végsõ esetben játszhatunk kölcsönkért laptopon. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Quote from: RamizOK, letöltöm a kliens programot, aztán majd játszhatunk egyet, amikor látom msnen hogy fent vagy.

edit: ez a Daiush jó program. Végsõ esetben játszhatunk kölcsönkért laptopon. :D

bezony :)
most vasárnap nem tok menni, mert edzõtábor.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Nimlot

Hali emberek! Én is próbálgatok Goval játszani habár én a yahoo-n. játszottam pár meccset és rájöttem hogy ezt még tanulmányozni kell uh mostanában még csak azt nézem hogy a profibb emberek mit mûvelnek a pályán értékelem aztán majd meglátjuk mi lesz belõle :)
"Being too kind is also... cruel!"

Ramiz

Csak ne legyél túl profi mert én se vagyok és játszani akarok :)
Egyébként megtaláltam itthon a mûanyag narancssárga lapos go pályát, már csak a zsetonokat kell, de azt lehet mással is helyettesíteni. És akkor BANZAI!!! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Csak ne legyél túl profi mert én se vagyok és játszani akarok :)
Egyébként megtaláltam itthon a mûanyag narancssárga lapos go pályát, már csak a zsetonokat kell, de azt lehet mással is helyettesíteni. És akkor BANZAI!!! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

egyszer elég Ramiz :D
na akkor mikor játszunk?
sõt, Ramiz!
//www.dragongoserver.net
Regelj és hívj meg egy játékra!
Ez ilyen nem realtime go server.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Ramiz

Feldin, mesélj arról a go klubról! :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Meske

Mivel nem nagyon láttam ilyen témát, gondoltam megnyitom. :)

Én mostanában nagyon rááltam a Sudoku játszására. Szerintem nagyon jó kis logikai játék. :) A Naplóban szinte minden másnap van, s én mindig megfejtem őket. :) Sőt ballagásomra kaptam Mohától egy Sudoku Gamert, amiben többféle szinten lehet játszani, s több millió feladvány van benne, valamint én is írhatok bele újakat. :D Nagyon jó kis játék, nekem nagyon tetszik. :)

Nem tudom miért van az, hogy mostanában egyre több helyen látom, nagyon népszerű lett, de nem is bánom. Egyre több lehetőség van így, amiket megfejthetek. :D

Sőt, a napokban találtam egy netes Sudoku játékot is: ezen az oldalon alulról a második, és itt még tovább lehet nehezíteni a játékot, ami már mondjuk eltér az eredeti sudokutól...

Ti mit szóltok ehhez a játékhoz?

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Xipe

nekiestem en is egyszer eme jateknak.
nem mondom, szorakoztato, foleg amikor 1-2 szamot rontassz csak el de at kell rendezni a haromnegyedet.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Djinn

Mi is szoktunk játszani sokat. Lehet venni könyveket amik tele vannak sudoku-val, ált. veszünk 2 egyformát és versenyzünk.   :lazza:

Akkor ez most japán játék? Én már olyat is olvastam, hogy igazából Angol. Mondjuk mindegy, a lényeg, hgy jó. :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Feldin

ahhoz nekem nincs türelmem.
én shogizpm vagy gozom :)
meg meg kéne tanulni majd a hana-s kártyajátékot.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Xipe

Quote from: White SeeD on 2006-07-03, 11:59:43
Hmmm, bárki mondhat bármit, a legjobb japán game a Final Fantasy :jee:

Én néha Majhongozok de az mintha kínai lenne, így nem tudok mást nyilatkozni :smile:

hja, persze a jatekban az a legjobb hogy mindegyiknek benne van a cimeben hogy "Vegso vagy Utolso" de mar hanyadik? Hatvanadik resznel tart?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Xipe

Quote from: White SeeD on 2006-07-03, 14:44:04
Quote from: Xipe on 2006-07-03, 14:39:00
Quote from: White SeeD on 2006-07-03, 11:59:43
Hmmm, bárki mondhat bármit, a legjobb japán game a Final Fantasy :jee:

Én néha Majhongozok de az mintha kínai lenne, így nem tudok mást nyilatkozni :smile:

hja, persze a jatekban az a legjobb hogy mindegyiknek benne van a cimeben hogy "Vegso vagy Utolso" de mar hanyadik? Hatvanadik resznel tart?

Hát őő, szerintem a végső az a határra vonatkozik, vagyis "legvégső" fantázia azaz fantáziák közt a legfantáziáltabb. Na eztjólmegaszontam :D

amúgy tény, hogy a 9... inkább 8 óta már nyugodtan adhatnának nekik más címeket, mert már semmi közük az alap FF-ekhez :ejj:

szerintem mar az elso utan masik cimet kene viselnie, mivelhogy az elso jatek volt az utolso vegso fantazia.
de ha az a jatek cime hogy Newest Fantasy, akkor valszeg nem adnak el belole ennyit, barmilyen gyatra is valojaban a jatek.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Meske

Quote from: Xipe on 2006-07-02, 19:39:10
nekiestem en is egyszer eme jateknak.
nem mondom, szorakoztato, foleg amikor 1-2 szamot rontassz csak el de at kell rendezni a haromnegyedet.
Hehe, már jártam én is így. És az alegdühítőbb, amikor csak figyelmetlenségből nem veszem észre, hogy már abban a sorban már van egy olyan szám, majd csak később, amikor már majdnem az egészet megoldottam, s kezdhetem az egészet előről...

De nem baj, mert talán épp ez benne a szórakoztató! :D

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.