Main Menu

Társasjátékok

Started by Djinn, 2005-02-15, 00:54:32

Previous topic - Next topic

Lythis

Quote from: Lazzaret on 2007-12-10, 22:42:40
Nekem a kedvenc társasom a Warhammer 40.000 nevű wargames, csak sajna évente ha 1x tudok ilyet játszani. Sajna már nagyon rég nyomtam utóljára asszem Lythis volt ott amikor az átkozott Chaos ledarált a pályáról :) Hú az már nyagyon rég volt  :ejj:
yup, én voltam ott, halálkómásan 28 órás nap után :) , de marha jó volt, szal ha legközelebb is mész itt a főváros környékén, akkor nyugodtan szólj :)

Selmo

Quote from: Suszi on 2007-12-10, 22:22:44
Catan telepeseit ismeri valaki? Nálam az a best of.
Az is jó. Időközben kiderítettem, hogy az a kerekasztalos német és valami Camelot a hivatalos címe. Ja és természetesen ne hagyjuk ki a Bang! nevezetű csodás western kártyajátékot, ebben mindent meg lehet bosszúlni, amit Munchkin alatt elszenvedett az ember. :jee: Van Battletech is, de azzal már régen nem játszottunk, na és persze kártya, jó kis rikiki partik szoktak lenni. :hehe:

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Quote from: Selmo on 2007-12-10, 23:21:09Ja és természetesen ne hagyjuk ki a Bang! nevezetű csodás western kártyajátékot
Az állati jó!  :cool:
De sajnos csak és kizárólag heten (7, azaz hetes darab játékossal!) lehet játszani :(
Ha más a létszám, akkor olyan kiegészítő szabályokat kell bevezetni, amelyek eléggé elrontják a játékot.

minuszmiki

Diplomacy, anyone? Épp egy másik fórumon játsszuk (illetve én már csak játszottam, levertek) az online verzióját, társasjátékot rég élveztem ennyire.

Catan, Bang! szintén nagyon jók, koliban nagyon sokat toltuk őket.

Selmo

#94
Quote from: Próféta on 2007-12-11, 00:40:33
Quote from: Selmo on 2007-12-10, 23:21:09Ja és természetesen ne hagyjuk ki a Bang! nevezetű csodás western kártyajátékot
Az állati jó!  :cool:
De sajnos csak és kizárólag heten (7, azaz hetes darab játékossal!) lehet játszani :(
Ha más a létszám, akkor olyan kiegészítő szabályokat kell bevezetni, amelyek eléggé elrontják a játékot.
He? :confused: Ezt meg honnan vettétek? 4+ ember játszhatja, a szabálykönyvben le van írva hány játékosnál hány bandita és helyettes van, öten semmivel sem rosszabb, mint heten. Sőt Dodge Cityvel akár 15-en is lehet, bár ilyet nem vállalnék be.

Ez a Diplomacy jól hangzik, az online verzió webes felületet jelent, vagy külön játék?

A tökéletesség unalmas.

minuszmiki

Nincs hozzá külön webes felület, nem is kell. Egy fórum elég hozzá, meg egy játékvezető, akinek el kell küldeni a parancsokat, ő meg szépen kiértékeli őket és közli az eredményüket. A lényege a dolognak (nyilván) a diplomácia, egyezkedni kell a többi játékossal, egyezményeket kötni, mit közölsz a nyilvánossággal, mit tartasz be és szegsz meg, ilyesmi. Itt egy manual az asztali játékhoz, gyakorlatilag ugyanezek a szabályok az online verzióban is. Egyetlen hátránya (bár nem is biztos, hogy az), hogy nagyon sok ideig tart, amiben játszottam, egy hónapja kezdődött, de még a felénél sem tart.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

minuszmiki

No erről nem tudtam. :redface: Mindenesetre nem szükséges a játékhoz. :)

Lazzaret

Végre sikerült néhány társassal bővíteni szegényes készletem. Eddig csak egy Riziko, Tikal, Sakk, Kínai sakk, és egy nyomtatott Shogi készletem volt. Most bővült a kollekcióm egy Carcassonne, Munchkin alap+1. kieg, és egy Kragmortha társassal. Amint teszteltem írom a véleményemet róluk.


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

No kérem megvagyok a tesztelésekkel :)

Elsőnek a Munchkin. Nagyon őrült és nagyon jó. Öcsémet jól meg is szivattam  :__devil: Nem baj had szokja.
Na komolyabban. A kártyák picit kissebbek a "megszokotnál" de még ha be is bugyizza az ember a lapokat akkor se válik kezelhetetlenné keverésnél a pakli. A szabályok egyszerűek és jól kigondoltak. A Doboz amiben érkezet baromi kemény ugyhogy a nem túl nagy mérete véget is jól hordozható. Az egész játék pofon egyszerű és könnyen tanulható(nem úgy mint a Vampire). A kieg. az kicsit igénytelen ahogy csomagolva van (legalább egy kis dobozban lett volna, nem pedig egy mappa szerüségben. Igaz még őrültebbé teszi az alap játékot még nagyobb élményt nyújtva.

10/9 a kisebb méretü lapok és a kieg rossz csomagolása miatt.


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

Valaki játszott már a Wow táblás társassal?


www.arkangyalok.uw.hu

Zen

Sajna nem, csak közelről láttam hogy néz ki.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Lazzaret

Na sikerült kipróbálni a Carcassone tásast is és nem gondoltam volna hogy ez lesz a család új kedvence. Pedig így lett. Én jobban kedvelem a Munchkint meert hosszabb és izgalmasabb de ez is nagyon tetszik. Csak sajna nagyon rövid ha csak az alapjátékkal játszól, kb 30 perc. De legalább egy kicsitt kell benne gondolkodni is. Amint lesz pénzem megveszem a kieg.ket is hozzá. egy összetett és nagyonjó kis társas csak ajánlani tudom mindenkinek.


www.arkangyalok.uw.hu

Feldin

Quote from: Lazzaret on 2008-01-07, 17:22:14
Na sikerült kipróbálni a Carcassone tásast is és nem gondoltam volna hogy ez lesz a család új kedvence. Pedig így lett. Én jobban kedvelem a Munchkint meert hosszabb és izgalmasabb de ez is nagyon tetszik. Csak sajna nagyon rövid ha csak az alapjátékkal játszól, kb 30 perc. De legalább egy kicsitt kell benne gondolkodni is. Amint lesz pénzem megveszem a kieg.ket is hozzá. egy összetett és nagyonjó kis társas csak ajánlani tudom mindenkinek.
uraim, akkor elevenítsük fel a cdfüves nagy asztalos társaspartikat.
hm?
kedv?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Zsiga

Quote from: Feldin on 2008-01-19, 00:26:53
uraim, akkor elevenítsük fel a cdfüves nagy asztalos társaspartikat.
hm?
kedv?
Olvass meet topicot. ;)

Feldin

Quote from: Zsiga on 2008-01-19, 00:28:42
Quote from: Feldin on 2008-01-19, 00:26:53
uraim, akkor elevenítsük fel a cdfüves nagy asztalos társaspartikat.
hm?
kedv?
Olvass meet topicot. ;)
hai hai
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Draconire

Trónok harca

Ahhoz túl összetett, hogy egy rövid összefoglalót írjak róla úgy, hogy még érteni is lehessen, ezért csak a véleményemet mondom:  :Kiraly:

5-en játszottunk kb 6 órán keresztül, hát nem semmi parti volt. Egyaránt fontos a diplomácia és a taktika is, de semmi sem biztos, hisz a kiadott parancsokat mutató jelzéseket lefordítva kell kirakni, így sose lehet igazán megbízni a másikban, főleg a játék vége felé.
A viszonylag nagy játéktér lehetőséget ad egész meredek manőverekre, főleg a tengeri szállítás segítségével, így akár az utolsó körben is meg lehet szívni. Kb. úgy kell elképzelni, mit a Total War sorozat térképes-bábútologatásos rendszerét.

Remek játék, már ha van rá ideje az embernek.  :smile:

Fazék

Ma elkérte tőlem kikuchiyo a Catan-t pár napra

Nakedape megjegyzése: "Peti most otthon ül, dobálja a kockákat és jegyzetel"

:__devil:  :muhahah:

kikuchiyo

Vazze, jó ötlet :)

De szerintem viszek saját kockákat, amiket már finomhangoltam. A társaságból más úgysem Catanozott még, ezért a kiegészítő nélkül fogunk játszani, és én szabhatom meg a szabályokat.  :__devil:
Failure is the default option

teraflare

Erről esetleg tudtok valamit?
Meg szeretném rendelni, csak nem tudom hogy elég jó-e.

Fazék

#110
Quote from: teraflare on 2008-02-11, 10:30:12
Erről esetleg tudtok valamit?
Meg szeretném rendelni, csak nem tudom hogy elég jó-e.
pont pár hete vettem észre egy havernál és rákérdeztem milyen, azt mondta, hogy hát szép meg minden, de rettentően lassú a játékmenet és inkább akkor már gépen érdemes tolni. de persze jó a játék, csak fél napot kell áldozni 1 meccsre :)
amúgy boardgamegeek.com -ra érdemes elnézni társasjátékok általános értékelését illetően

Zsiga

Quote from: teraflare on 2008-02-11, 10:30:12
Erről
QuoteA sokoldalú Terran, a misztikus Zerg és telhetetlen Protoss fajok
LOL FAIL

Ramiz

http://www.bangjatek.hu/

A játék neve Bang!, olaszok csinálták pár éve, és minden benne van, ami miatt a spagettiwesterneket szeretjük: sör, párbajok, indiánok, gatling gun :whoah: és így tovább. Az alapok a rendőr-pandúros (a.k.a. "Gyilkosos") játékból vannak átvéve, de itt nincsen "éjszaka" meg nincsenek civilek sem. Egyszerű (kb 20 perc egy menet), van benne némi trükközés is, meg csomó szopatós lap meg egymás hátba támadása. Ráadásul egy A5-ös méretű dobozban elfér az egész, nem olyan baszott nagy, mint a legtöbb társasjáték-doboz. Hosszú idő óta az első cucc, ami le tudott ültetni többször, egymást követő napokon is, az Activity-n kívül. Nyári kempingezésekhez, strandolásokhoz erősen ajánlott! :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Tényleg marha jó játék.
Sajnos úgy rémlik, hogy ha nem pont heten vagytok, akkor nem jönnek ki annyira jól az erőviszonyok, de azért mindenképpen élvezetes. Csak azt sajnálom, hogy mindig elsőnek kinyírnak, ha a beépített volcanicos szereplőt választom :)

Lazzaret

Na akkor ide is.

Mivel jobb helyet sajna nem találtam (talán az off) úgyhogy itt hirdetném meg:
El startoltattam saját társasjátékokat ismertető blogomat.
Hamarosan (amint meglesz a webkamerám) lesznek fent belinkelve videók is az egyes játékokról.
Egyenlőre csak kettő játékról van fent infó, de hamarosan bővülni fog a dolog.

http://boardgame.blog.hu/




www.arkangyalok.uw.hu

szpeter

#115
Akkó nemszótam.  :angyali: Nem is vettem észre  :rotfl:  Annyit megtartanék belőle hogy jójáték, amúgy én is gondolkoztam magamban miért a kultúra topicban van :D

Kuroi Tenshi

Jé, hogy itt is van egy társasjátékos topic, nem csak a
Gamesben, ahol a helye lenne? És egyesek a holtakat
ahelyett, hogy nyugodni hagynák, még feleslegesen fel
is keltik (a- ez a games boardra való, b- a többség
már ismeri, ld pár posttal feletted -- ami amúgy négy
éves post -- is volt róla említés :) )? Ezek a mai fiatalok..

Alkyra

Ez a post azok számára lesz érdekes kik játszanak riichi mahjong-ot. Csináltam egy magyar leírást hozzá és azt kérném a többi hozzá értő kollegától, hogy amennyiben van ideje elolvasni és talál valamilyen hibát az útmutatóban kérem értesítsenek engem. Egyelőre csak az alapokat írtam le és folytatom majd a többi dologgal ahogy telik az idő, így nincs sok szabály leírva még benne.

Előre is köszönöm a segítséget mindenkitől.

Itt megtalálhatjátok a stuffot.

http://number361.freeblog.hu/

Próféta

Quote from: Alkyra on 2010-02-07, 15:21:11
http://number361.freeblog.hu/
Remek tesztalany vagyok, mert nem ismerem a szabályokat, de érdekel egy kicsit :)


  • Itt-ott kicsit nyakatekertek a mondatok ("A játékos ki így lett kiválasztva" == "az így kiválasztott játékos"), de nem nyelvtannáculok. Egy helyesírás-ellenőrzőt azért futtass le! ("zártáság", stb.)
  • "Kéz" definíciója - ez römiből világos volt, de a szövegben mintha csak utalás lett volna rá.
  • "Érdekes módon a szelek nem követik a normális égtájak irányait, erre kérem, figyeljünk a játék során." vs. "Kelet, Dél, Nyugat és Észak". Látszólag stimmel a sorrend, tehát vagy elírtad, vagy a mondatot nem úgy értetted.
  • "Halott Fal" - erre nincs valami magyarosabb név? Holtfal, vakfal, talon? Tükörfordításban tűzfal lenne (mármint a házon lévő), még az is jobban hangzik, mint a halott fal.
  • Leülés után, a fal megbontásánál nem értettem meg a szabályt. A két kocka összegét számolja le... mármint ennyi embert, vagy ennyi oszlopot? Utána újat kell dobni, hogy a kiválasztott ember mennyit számoljon le, vagy ugyanennyit számol le, vagy mindig 3? (Ezt egyértelműbben kéne megfogalmazni, vagy szerencsésebb példán bemutatni...) A kövekben vagy kétköves oszlopokban méri, hogy mennyit számol le? Azért zavaros, mert az ábrán hármas dobásnál három oszlopot számol le, de ha tizenkettes dobásnál tizenkét oszlopot számolna le, akkor 14 helyett máris 24 kő lenne a holtfalban.
  • "Indikátor" = jelző?
  • "kör": keveredik, hogy ez egy játékos cselekvési ideje, négyszer ennyi, vagy egy egész parti. Pl. körönként négyszer lehet négyes csoportot csinálni, de ez melyik kör? (Gondolom a parti, a halott fal méreteiből adódóan.) Le kéne kicsit tisztázni a terminológiát.
  • A Kan leírási kicsit zavaros lett. Leírod, hogy miként kell utána helyreállítani a halott falat, és csak később derül ki, hogy azért kell egyáltalán helyreállítani, mert húztál egyet belőle.

Amúgy köszi, így végre érteni fogok valamit az Akagiból!  :cool:
Hajrá a folytatáshoz!

Alkyra

#119
Quote from: Próféta on 2010-02-07, 16:11:17
Quote from: Alkyra on 2010-02-07, 15:21:11
http://number361.freeblog.hu/
Remek tesztalany vagyok, mert nem ismerem a szabályokat, de érdekel egy kicsit :)

Remek. ^^

Quote from: Próféta on 2010-02-07, 16:11:17
  • Itt-ott kicsit nyakatekertek a mondatok ("A játékos ki így lett kiválasztva" == "az így kiválasztott játékos"), de nem nyelvtannáculok. Egy helyesírás-ellenőrzőt azért futtass le! ("zártáság", stb.)

Azonnal javítom, az ilyen nyelvtani hibát nyugodtan mondjátok. Word amúgy nem szólt semmit.:)

Quote from: Próféta on 2010-02-07, 16:11:17
  • "Kéz" definíciója - ez römiből világos volt, de a szövegben mintha csak utalás lett volna rá.

Akkor ezt is belerakom. A kéz az előtted álló köveket melyekből a kombinációt ki kell majd rakni.

Quote from: Próféta on 2010-02-07, 16:11:17
  • "Érdekes módon a szelek nem követik a normális égtájak irányait, erre kérem, figyeljünk a játék során." vs. "Kelet, Dél, Nyugat és Észak". Látszólag stimmel a sorrend, tehát vagy elírtad, vagy a mondatot nem úgy értetted.

Előttem van Észak, mögöttem van Dél, Balra a Nap Nyugszik, jobbra pedig Kél. Most nézd meg, hogy miként is ülnek a mahjongban. (Keletnek balra van Észak, jobbra Dél és szemben van vele Nyugat)


Quote from: Próféta on 2010-02-07, 16:11:17
  • "Halott Fal" - erre nincs valami magyarosabb név? Holtfal, vakfal, talon? Tükörfordításban tűzfal lenne (mármint a házon lévő), még az is jobban hangzik, mint a halott fal.

Dead Wall a hivatalos neve. Holtfal is jó név, lehet cserélem erre.

Quote from: Próféta on 2010-02-07, 16:11:17
  • Leülés után, a fal megbontásánál nem értettem meg a szabályt. A két kocka összegét számolja le... mármint ennyi embert, vagy ennyi oszlopot? Utána újat kell dobni, hogy a kiválasztott ember mennyit számoljon le, vagy ugyanennyit számol le, vagy mindig 3? (Ezt egyértelműbben kéne megfogalmazni, vagy szerencsésebb példán bemutatni...) A kövekben vagy kétköves oszlopokban méri, hogy mennyit számol le? Azért zavaros, mert az ábrán hármas dobásnál három oszlopot számol le, de ha tizenkettes dobásnál tizenkét oszlopot számolna le, akkor 14 helyett máris 24 kő lenne a holtfalban.

Kelet dob, utána magával kezdve leszámolja az embereket az óra járásával ellentétesen. Akit így kiszámolt az fogja megbontani a falat. Akinek bontania kell a falat az jobbról balra leszámol oszlopokban annyit az előtte lévő falon amennyi a kocka dobásának értéke volt és ott töri meg a falát.  Utána ahol a törés volt jobbra visszaszámol mindig hetet. Ez lesz a 'Holtfal'.(ezért lesz 14 mindig, 2*7)


Quote from: Próféta on 2010-02-07, 16:11:17
  • "Indikátor" = jelző?

"Jelző, mutató, mutatótábla, jelzőtábla. "-szótár szerint, tehát igen.

Quote from: Próféta on 2010-02-07, 16:11:17

  • "kör": keveredik, hogy ez egy játékos cselekvési ideje, négyszer ennyi, vagy egy egész parti. Pl. körönként négyszer lehet négyes csoportot csinálni, de ez melyik kör? (Gondolom a parti, a halott fal méreteiből adódóan.) Le kéne kicsit tisztázni a terminológiát.

Egy kör: addig tart míg egy játékos nem nyer vagy el nem fogynak a kövek.
Egy parti: míg mindenki legalább egyszer Keleti Szél volt.(erről még nem írtam, következő frissítésben már benne lesz)

Quote from: Próféta on 2010-02-07, 16:11:17
  • A Kan leírási kicsit zavaros lett. Leírod, hogy miként kell utána helyreállítani a halott falat, és csak később derül ki, hogy azért kell egyáltalán helyreállítani, mert húztál egyet belőle.

Hopsz, az baki. Külön írtam meg a két részt idő hiány miatt és rosszul helyeztem be. Elnézést érte.



Quote from: Próféta on 2010-02-07, 16:11:17
Amúgy köszi, így végre érteni fogok valamit az Akagiból!  :cool:
Hajrá a folytatáshoz!

Nincs mit, azonnal javítom a hibákat benne, amint lesz több időm. (most épp szakdolgozatot írok.^^)[/list]