Main Menu

World of WarCraft

Started by Felsmuk, 2005-02-17, 08:36:12

Previous topic - Next topic

Lythis

#3000
Chickening out, are we?  :ejnye:

Lényeg a lényeg: WoW az nem csak wow, hanem az is, amit áthoztak (meg amit kifacsartak és keresztbeerőszakoltak) a Warcraft sorozatból.
Sylvanasék eredetileg "dögöljönmegmindenkimás" frakciónak tervezték, aztán valahogy be kellett őket erőltetni a horda oldalára, merthát ugye a szövetség oldalán zombikat mégse, mert ott vannak a "szép" népek (meg a gnómok -.- ).
Innen eljutottunk oda, hogy Sylvanas nem is tud arról, hogy Putressék gennyládát játszanak, és persze így Varimathras elviheti a balhét, Varian begőzöl, kikiáltja a háborút, de frakcióvezetőt nem kell feláldozni ezért. Persze Varian lezúzná thrall-t is, de Jaina (igen, ugyanaz, akitől Varian a pöpec kis kardjait kapta) aztmondja, hogy baaaaw, Thrall-t szeressük, és nyeeeem. És egy olyan deus-ex-METZEN-t tol, hogy az összes görög eposzban nincs ilyen...

Mi maradt? Egy Thrall, aki eddig is elég kiskedvenc volt, egy Sylvanas, aki megúszta, hogy mégis egy rohadt szenya dög legyen (merthogy eljárogat Northrendbe, hogy felügyelje az új vírust, de amikor a WrathGate-nél beüt a ..., akkor nem tud róla.) Ahogy arról sem, hogy Varimathras elárulja - micsoda csavar... próbálják már beadni, hogy nem is jutott eszébe... persze.
A szövetség az eddigi tejbetök banda után végre kap egy "badass" vezért. Aki mellékesen sokat szenvedett, meg mindenkit elvesztett, ergó totálisan normális, hog yakkor mondja azt, hogy HÁBORÚ 'SZAMEG, amikor éppen együttes erővel másztak a WrathGate-re...

Az evvel a gáz, hogy se a Forsaken, se a Blood Elf frakció nem illik igazán a hordába, mégis bele vannak erőltetve. Persze történtek simítgatások (retconfeszt), de még mindíg olyan, mintha csak belecelluxozták volna őket. A többséget ez persze nem izgatja, szóval nem is kell erre annyira figyelni, elég arra teperni, hogy meglegyen az évi egy kieg.

thrall

Quote from: Lythis on 2009-07-21, 03:05:03
pink-wall-of-text
+1

és még egy kis hozzáfűznivaló: szerinted Varian-t hol érdekli az, hogy a Wrathgate-nél meghalt egy raklapnyi horda is? Téged izgatna, hogy hány ellenséges katona hal meg, hogyha a tieidből is majdnem mind megdöglik? (kivéve furcsa mód A hős vagyis te éli túl, mert nemhinném, hogy egy ekkora csatában te csak állsz a táborodban és nézed a végkifejletet... viszont akkor hogyhogy nem halt meg a karakter? de ez nem lényeg)

Rounin

Quote from: thrall on 2009-07-21, 13:24:38
Quote from: Lythis on 2009-07-21, 03:05:03
pink-wall-of-text
+1

és még egy kis hozzáfűznivaló: szerinted Varian-t hol érdekli az, hogy a Wrathgate-nél meghalt egy raklapnyi horda is? Téged izgatna, hogy hány ellenséges katona hal meg, hogyha a tieidből is majdnem mind megdöglik? (kivéve furcsa mód A hős vagyis te éli túl, mert nemhinném, hogy egy ekkora csatában te csak állsz a táborodban és nézed a végkifejletet... viszont akkor hogyhogy nem halt meg a karakter? de ez nem lényeg)

Neked, mint hősnek nem szabad ilyen apróságokkal foglalkoznod, elvégre neked Arthasra kell tartogatnod az erőd. :p
Később. Személyesen.

Xzone

Mindjárt 80-as lesz a hordás altom. Leginkább az icecrowni események érdekelnek, ha jól emlékszem, ott volt valami "a szemét horda hátbatámadott" questsorozat Alliance oldalon.

Darkstar

Yeah, Broken Front. Horda részről ritka ocsmánynak találtam azt a chaint, majd meglátod miért.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Lythis

Quote from: thrall on 2009-07-21, 13:24:38
Quote from: Lythis on 2009-07-21, 03:05:03
pink-wall-of-text
this is pink and this is purple

learn the difference  :ejnye:


Quote from: Rounin on 2009-07-21, 13:46:11
Neked, mint hősnek nem szabad ilyen apróságokkal foglalkoznod, elvégre neked Arthasra kell tartogatnod az erőd. :p
Később. Személyesen.
alap. Mert te KÜLÖNLEGES vagy! egy egyedi kis hópihe. Kit érdekel, hogy már-már félisteni hatalommal rohangáló dögök élnek Azeroth-on, akiknek az elmúlt PÁREZER életéve avval telt, hogy minél nagyobb hatalomra tegyenek szert? Te meg a 24 haverod jól elkenitek a szájukat.. hetente. Elvégre hősök vagytok. Hogyan is ne lennétek azok akkora vállapokkal?

Rounin

Quote from: Lythis on 2009-07-21, 15:26:24
Hogyan is ne lennétek azok akkora vállapokkal?

Don't diss the pauldrons!
[spoiler][/spoiler]

And i'm a soddin AVALANCHE!

White SeeD

Quote from: Darkstar on 2009-07-20, 20:00:16
Varian > all  :Kiraly:

Semmit, csak gyűjteni lehet. Alapértelmezettként y-al tudod előhozni az achi interfacet.

Interface/Objectives/Instant quest text

Omen

:merci:


Közben inkább visszajöttem a pvp szerverre. Igaz friend list tök üres. Nem csoda, csaknem egy éve otthagytam :D
Az a pve szerver elég sz@r. 3 nap alatt nem sikerült belépni egy klánba sem :eek: Ennyire utálják az alacsonyabb playereket?
Néhány nagylolarc nagyban kijelentette hogy márpedig a game 80on kezdődik, és akkor vesznek be ha eléri az ember a 80at... Meg nagyban feszítettet az egyik hogy ő 2 hét alatt 80 lett... jam aki kocka az kocka...
Ennyit erről a szerverről.

Viszont pvp-n egész jó tapasztalatok voltak a nehéz kezdet után. Alig volt hordás a városban. 61-ről 62-re egy óra alatt léptem :eek:
Viszont rugot még mindíg nem sikerült nerfelniük. Nevetséges hogy bestunnol és onnantól vége az embernek, pillanatok alatt leöl. :ejj:
A mocsok pont a portálnál állt.

pvp szerveren, amint megjelentem a fővárosban nyomban 3 ajánlatot kaptam hogy csatlakozzak a klánba.. ennyit arról hogy 80 alatt nincs élet :P
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Bishop

Quote from: White SeeD on 2009-07-21, 23:47:23
Viszont rugot még mindíg nem sikerült nerfelniük. Nevetséges hogy bestunnol és onnantól vége az embernek, pillanatok alatt leöl. :ejj:
A mocsok pont a portálnál állt.
Huntered van ugye? Go Beast Mastery Sir :lazza: Bestial Wrath aztán pew pew, esetleg 60on már van exotic pet, beszerzel valami nagy dögöt és megeszi reggelire :D
Nem kell rugót nerfelni, csak ami igaz az igaz 80on van az élet bizonyos szempontból. Sok minden arra van kalkulálva.

anyway ha bővíteni akarod a friend listet csak szólj, még akár pvp gondokba is tudok segíteni ha ép nincs sok tenni valóm  :D

2 hét meg tényleg kockaság de 60-70 kb 1 hét, ha nagyon casualba akarod tólni akkor is 2. 70-80 meg még ugyanennyi vagy picivel több.

White SeeD

exotic pet? Utánanézek. A baglyom nemtúlegzotikus :D
A pet éppen halott volt, mivel a túloldalt menekülnöm kellett, mert a dögök áttörték a védelmi vonalat, és egyéb player hiányában engem néztek ki, így az öngyilkos pet feltartotta őket 2 ütés erejéig míg átrohantam a kapun :redface:

A beast mastery szerintem kicsit túl van legendalizálva. Nincs az a hülye aki a petet támadja mikor ott a gazdája. A wrath kemény 16 secig él, 2 perces cooldownal. (ami picit csökkenthető).
A hunteren meg nincs túl sok páncél, és az élete sem túl sok. Hamar meg tud halni.
Ha messziről észreveszem akkor persze le tudom szedni, de ha már mögöttem van akkor általában végem.

Segítséget megköszönöm, kereslek ha bent leszek.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Bishop


Darkstar

Quote from: Bishop on 2009-07-22, 01:06:40
http://www.wowhead.com/?spell=19263, és pew pew.
Deterrence közben nem tud semmit csinálni, max mozogni :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Xzone

QuoteNéhány nagylolarc nagyban kijelentette hogy márpedig a game 80on kezdődik

Na most... ez így van. 80 alatt csak egy sztorival megspékelt tutorial a játék gyakorlatilag.

Bishop

aha szal ez úgy mükdödik XD, nem baj pet majd lenukeolja XD Én sem vok egy skilles pvp-ben de azt tudom hogy rugóknak bm hunter a rémálmuk, vagyis ezt hallotam, persze ha van skill az más.

Xzone

Végre rászántam magam, hogy elolvassam a Mirai Nikkit.

Ez egy geist lenne?

thrall

#3015
Quote from: Xzone on 2009-07-22, 13:35:38
Végre rászántam magam, hogy elolvassam a Mirai Nikkit.

Ez egy geist lenne?
in world of kidcraft yea.

http://www.wowhead.com/?npc=32469#. ez meg a rendes :D

White SeeD

Na jó, kezdem fura lenni számomra.
Tehát 80 alatt nincs semmi.
akkor mi volt addig míg nem jött ki az új kieg? Vagy azóta kitörölték az instákat, bossokat/ felhúzták őket 80+-ra?

Mi van lv80-on? A térkép nagy részét már felderítetted, elérted a max szintet.
Max annyi lehet, hogy lehet menni a legújabb legnagyobb bossokra, és reménykedni hogy majd csak esik valami jó kis cucc. De ha rosszul látom valaki világosítson fel ;)

De, azt még mindíg nem értem, miért nem veszik be az embert guildba alacsony szinten az embert? Elvégre az ember az ember, több ember több fun. Lehet vele beszélgetni, neadjisten segíteni neki hogy hamarabb elérje a magasabb szintet.
Ilyen hülyeséget eddíg csak a wowban tapasztaltam. :ejj:


más: Valahol olvastam hogy már a pvp-s helyeken exp jár a player leszedéséért, és ezzel a twinkereket próbálják saját kis csoportba elkülöníteni a többi playertől. Csak én éreztem hogy ez nemigen sikerült? pve-s szerveren lv 20on már lehetne napi questelni pvp-s térképen, benéztem, de még mindíg kb a playerek80%-a twinker volt...
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Bishop

Talentek és a skillek 80on lesznek teljesek, ezzel elérve a max potenciált a karakternek, illetve ami 60on 70en volt gear az már nagy része haszontalan, mert Blizz nme upgradelte őket, minden a 80as itemekre van kalkulálva, ahoz hogy maxot kihozd a karakteredből.
Ami a guildeket illeti erre nincs magyarázat, legalább is én nem tudok. Mire én bekerültem már ez a rendszer/szokás alakult ki.

a Twinkes dolog meg patch 3.2be lesz ami még nincs live szerveren csak ptr-en.

Xzone

Mi volt, amíg nem jött ki a WotLK? Hát 70-es endgame természetesen. Raid és PvP. A játékot mindig az aktuális maximális szinten igyekeznek kiegyensúlyozni, így például fölösleges azért rinyálni, mert egy rogue megölt alacsony szinten.

Az 1-80 arra való, hogy megtanuld kezelni a karaktered. Raideken és PvP-ben tudnod kell, milyen skilleket kell használnod a különböző helyzetekben. Az alacsony szintű 5 emberes instance-ek (de még a 80-as és heroic instance-ek is) erre készítenek fel (az utóbbiak gearrel is).

A raidelő guildek pedig még egyéb dolgokat is megkövetelnek: raidtapasztalatot főként. Aki nem volt Black Temple-ben legalább, az nem biztos, hogy megállja a helyét a hard módok előtt. Pre-3.0 M'uru/Kil'jaeden, vanilla Naxxramas, az ilyesmik sok pluszpontot érnek.

tl;dr:

"Komoly" guildbe csak nagy erőfeszítésekkel tudnál bekerülni, amit esetleg megcélozhatsz (pug heroicfarmolás után), az egy 10-es instance-eket raidelő guild.

thrall

Quote from: Xzone on 2009-07-22, 16:36:43
Mi volt, amíg nem jött ki a WotLK? Hát 70-es endgame természetesen. Raid és PvP. A játékot mindig az aktuális maximális szinten igyekeznek kiegyensúlyozni, így például fölösleges azért rinyálni, mert egy rogue megölt alacsony szinten.

Az 1-80 arra való, hogy megtanuld kezelni a karaktered. Raideken és PvP-ben tudnod kell, milyen skilleket kell használnod a különböző helyzetekben. Az alacsony szintű 5 emberes instance-ek (de még a 80-as és heroic instance-ek is) erre készítenek fel (az utóbbiak gearrel is).

A raidelő guildek pedig még egyéb dolgokat is megkövetelnek: raidtapasztalatot főként. Aki nem volt Black Temple-ben legalább, az nem biztos, hogy megállja a helyét a hard módok előtt. Pre-3.0 M'uru/Kil'jaeden, vanilla Naxxramas, az ilyesmik sok pluszpontot érnek.

tl;dr:

"Komoly" guildbe csak nagy erőfeszítésekkel tudnál bekerülni, amit esetleg megcélozhatsz (pug heroicfarmolás után), az egy 10-es instance-eket raidelő guild.

az utolsó része azért nem olyan biztos. Nálunk is a klán uldu25-be jár, és ami kell abból boldog-boldogtalant felveszünk, mert egyszerűen nem találunk embert, és gyorsabb 2 hét alatt felgearelni, mint 4 hétig keresni egy jól gearelt játékost.

Darkstar

Azért U25be elég sokan járnak (mi pl altokal/puggal), a "komoly" guildek a hardemodokon/Algalonon dolgoznak.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

thrall

.. akkor most kiemelem azt, amire válaszoltam
Quote from: Xzone on 2009-07-22, 16:36:43
amit esetleg megcélozhatsz (pug heroicfarmolás után), az egy 10-es instance-eket raidelő guild.
mert azért a "komoly" guildekbe tényleg sok munka kell

Rounin

Quote from: Xzone on 2009-07-22, 16:36:43
Az 1-80 arra való, hogy megtanuld kezelni a karaktered.

Azt hittem, arra, hogy játsszak.

chilip

én jelenleg erősen pöcsölök a karakteremmel :D kiélvezem minden percét (kivéve mikor a szar szerezz meg x quest-itemet moboktól amik csak 2% esélyjel esnek küldetéseket oldom), főleg mikor hordásakat üldözök és ezért jön egy magasabb szintű (lvl ??) és ő üldöz engem  :Kiraly: volt pár nagy menekülésem már :D

Xzone

Quote from: chilip on 2009-07-23, 00:19:07
szar szerezz meg x quest-itemet moboktól amik csak 2% esélyjel esnek küldetések

Hohó! Olyan már elméletileg nincs. Az egyik interviewban azt mondta a fődesigner, hogy WotLK óta valami speckó nemtudommilyen-képletet használ a droprendszer, így minden sikertelen killel egyre nagyobb eséllyel esik az adott quest item, amíg végül 100% nem lesz. All hail Blizzard.

Bishop

És ez csak northrenden van vagy updatelték a többi questet is, nehéz elhinni :D

chilip

lehet ez, de nem vagyok kisegítve ha 50 mobot kell megöljek 8 tárgyért. akkor is időhúzás...

thrall

nem csak Northrend-en van így. Nemtudom emlékeztek-e a Dustwallow Marsh-os öld a teknőcöket, és nekik az valamijüket szerezd meg. Azt kín szenvedés volt megcsinálni anno, mert nagyon nem dobták.

Xzone

Quote from: thrall on 2009-07-23, 12:58:12
nem csak Northrend-en van így. Nemtudom emlékeztek-e a Dustwallow Marsh-os öld a teknőcöket, és nekik az valamijüket szerezd meg. Azt kín szenvedés volt megcsinálni anno, mert nagyon nem dobták.

Nekem a "szedj össze 30 troll agyarat" volt a kedvencem. Egyesével dobálták őket a trollok, pedig mindegyiknek kettő van. WotLK-ben már figyeltek erre, és például amikor a Sons of Hodir óriásszemeket kér, akkor már mindegyikből kettőt szedsz ki :)

Bishop

Quote from: thrall on 2009-07-23, 12:58:12
nem csak Northrend-en van így. Nemtudom emlékeztek-e a Dustwallow Marsh-os öld a teknőcöket, és nekik az valamijüket szerezd meg. Azt kín szenvedés volt megcsinálni anno, mert nagyon nem dobták.
szerintem az még midnig fárasztó küldi  :smile: