Nyári munka

Started by Ramiz, 2005-03-31, 12:59:23

Previous topic - Next topic

Moha

Quote from: DjinnÉn még nem is találkoztam olyan programozóval, aki ne írt volna legalább egy számlázó programot. Úgy látszik ez kötelezõ.  :haha:
Hát lehet.
De akkor tudod, mennyi bonyodalom van egy ilyennel... na, akkor ahhoz még add hozzá, hogy benzinkutas rendszerrõl van szó, és le kell kezelni a kútvezérlõt, plusz figyelni kell, hogy tankolást nem törölhetnek, összegek egyezzenek a kúton és a programban, több féle kedvezmény, pontkártyák, stb... Jelenleg a számlanyomtatással kínlódok, igazi Hawaii... :rolleyes:

Pirula

Lám, lám senki sem dolgozott még nyári munkaként a mezõgazdaságban? Címerezés, mákszedés és hasonló finomságok? Vidéken pedig ez viszi a prímet, ha kíváncsiak vagytok rá, szervezek nektek élménycímerezést Jánossomorja festõi kukoricaföldjein. 400Ft/óra, ásványvizet adunk, kaját hozzatok!  :haha:
Sváboknál mondjuk jobb az ár, ott a napi 10(!) rugót meg lehet keresni, csak hallottam már olyat hogy bújócskázni kell a helikopteren érkezõ kommandósokkal... hja, aki nincs bejelentve... :rolleyes::)

Moha

Quote from: Pirulaha kíváncsiak vagytok rá, szervezek nektek élménycímerezést Jánossomorja festõi kukoricaföldjein. 400Ft/óra, ásványvizet adunk, kaját hozzatok!  :haha:
Hallod én megyek pár napra! :D Kis felüdülés az állandó egyhelyben ülés után és még az órabér is jobb (egy kicsivel)... :p

Pirula

Quote from: MohaHallod én megyek pár napra! :D Kis felüdülés az állandó egyhelyben ülés után és még az órabér is jobb (egy kicsivel)... :p
Oké, felírtalak, csak még nem döntöttem el hogy a 400-at kérjem-e vagy fizessem? :)

Rounin

Quote from: PirulaLám, lám senki sem dolgozott még nyári munkaként a mezõgazdaságban? Címerezés, mákszedés és hasonló finomságok? Vidéken pedig ez viszi a prímet, ha kíváncsiak vagytok rá, szervezek nektek élménycímerezést Jánossomorja festõi kukoricaföldjein. 400Ft/óra, ásványvizet adunk, kaját hozzatok!  :haha:
Sváboknál mondjuk jobb az ár, ott a napi 10(!) rugót meg lehet keresni, csak hallottam már olyat hogy bújócskázni kell a helikopteren érkezõ kommandósokkal... hja, aki nincs bejelentve... :rolleyes::)

Mák és címerezés.... grrr...rángó arcidegek.. Hagyj már, öcsém a mákban esett össze ;) És menet közben vûltoztatták a bért o.O Ott is hagytuk õket gyorsan :(

Pirula

Quote from: RouninMák és címerezés.... grrr...rángó arcidegek.. Hagyj már, öcsém a mákban esett össze ;) És menet közben vûltoztatták a bért o.O Ott is hagytuk õket gyorsan :(
Akkor már értem, csak az elfojtás miatt nem írt eddig senki ilyenekrõl, én meg tépkedem a sebeket. :) Mákban én azt szeretem hogy csak negyvennyolc fokos hõségben lehet szedni, mert különben nem törik. Meg hogy tüskés. Meg ha dísznek kell akkor törd méteres szárral aztán kösd kévébe. Nesze neked újkor. Errõl a rugalmas bérezésrõl még nem hallottam, de én sem maradtam volna soká az biztos. Ország melyik részén volt ez?

Rounin

Quote from: PirulaAkkor már értem, csak az elfojtás miatt nem írt eddig senki ilyenekrõl, én meg tépkedem a sebeket. :) Mákban én azt szeretem hogy csak negyvennyolc fokos hõségben lehet szedni, mert különben nem törik. Meg hogy tüskés. Meg ha dísznek kell akkor törd méteres szárral aztán kösd kévébe. Nesze neked újkor. Errõl a rugalmas bérezésrõl még nem hallottam, de én sem maradtam volna soká az biztos. Ország melyik részén volt ez?

Mohács környékén :/ A hõség hagyján, a két méteres gaz jobban zavart :/

Mondjuk nekem nyolc volt, fizettek és kész. Valamennyit. Aztán mentem segédmunkára :) Engem az idegesített, hogy szinte kicentizték, mekkora szárral törd el, és ha nagyobb egy kicsit, már nem akartak fizetni, mert csalsz a súllyal :/

Moha

Quote from: PirulaOké, felírtalak, csak még nem döntöttem el hogy a 400-at kérjem-e vagy fizessem? :)
Azért nehogy komolyan vedd! :D Jánossomorja baromi messze van. ;)
Csak arra akartam célozni, hogy jelenleg minden nap csak programozok, szóval már kicsit monoton, ráadásul az órabérem is csak 370ft... :rolleyes:

Lythis

Címerezés??? Uhh, ha valami, akkor az közel áll a tömör gyönyörhöz... izületgyulladás, és társai alapból ottfigyelnek, ráadásul a nagyobb kukorica szépen össze is nyiszálja a bõröd, amit meg sem érzel, egész addig, amíg nagyon meleg nem lesz/egyéb okból izzadsz...
 Viszyont legalább napi 4000HUF-ot kaszáltam vele. Ha a társaság jó, akkor egész tûrhetõ tud lenni...

Sidney

Na és mit szóltok a barackozáshoz? Ezt csináljuk már szombat óta...
Még szerencse, hogy a társaság jó, különben ezt a meleget egyedül tuti nem viselném el, fõleg hogy hosszú nadrágban kell lenni. De sztem ez még mindig jobb, mint a címerezés, és jobban is fizetnek!

Baldy

Quote from: SidneyNa és mit szóltok a barackozáshoz? Ezt csináljuk már szombat óta...
Még szerencse, hogy a társaság jó, különben ezt a meleget egyedül tuti nem viselném el, fõleg hogy hosszú nadrágban kell lenni. De sztem ez még mindig jobb, mint a címerezés, és jobban is fizetnek!

Mennyit és hol? :)
Az emberek ritkán hiszik el az igazságot, amikor látják, és még kevésbé, amikor nem akarják látni

Öngyilkosság: fõnév: amikor azt mondod Istennek, hogy nem rúghat ki, mert felmondasz.

animoni

Quote from: SidneyDe sztem ez még mindig jobb, mint a címerezés, és jobban is fizetnek!
Címerezés!!! Ne is mond a barátom is azt csinálja és szabály szerûen egy tyúkólban laknak!!! Nagyon aggódom miatta,mert nagyon szar munka de azt mondja megéri!Hát....
You called me strong, you called me weak
But your secrets I will keep
[/COLOR]

Damnatus

Én még igyekszem ezt meg a jövõ nyarat megúszni munka nélkül, aztán meg úgyis be kell állnom nekem is a taposómalomba.

Lythis

Sztem aki volt címerezni, vagy közeli ismerõse mesélt neki a dologról, az kb vágja, h mennyire "érdekes" körülmények tudnak ott lenni. Mondjuk legalább gyorsan jutsz viszonylag sok pénzhez. A kérdés az az h neked ez mennyire éri meg...
 

 Idén nyarat én is kihúzom meló nélkül. Eleve az ember szerintem alapból nem szivesen melózik nyáron.

Pirula

Quote from: LythisCímerezés??? Uhh, ha valami, akkor az közel áll a tömör gyönyörhöz... izületgyulladás, és társai alapból ottfigyelnek, ráadásul a nagyobb kukorica szépen össze is nyiszálja a bõröd, amit meg sem érzel, egész addig, amíg nagyon meleg nem lesz/egyéb okból izzadsz...
 Viszyont legalább napi 4000HUF-ot kaszáltam vele. Ha a társaság jó, akkor egész tûrhetõ tud lenni...
Ki kell menni sógorokhoz. Osztrákoknál napi 10-12000 forint megvan. Ha jó családot fog ki az ember akkor emellett reggelit, napközben innivalót, jégkrémet is kap, mostanában pedig már be is szokták jelenteni a melósokat ami azért nem kevés parától kímél meg a határon.
Persze ez csak itt a határ mellett járhatóbb, a napi ingázás még így is baromi megterhelõ, meg nem ártanak a jó kapcsolatok mert egy csomó melót már nyár elején lezsíroznak.

Meske

Én most nyáron szeretnék tanítani, de az öcsém nem akar tanulni, pedig neki kéne, mert augusztusban felvételi vizsgát ír. A szüleim meg még érettségi előtt azt kérték, hogy majd, ha leérettségiztem, tanítsam meg őket angolul, de sajna visszamondták, mert sosem érnek rá. Pedig én tényleg szeretnék tanítani!!

Esetleg lehetne, olyat, hogy válalok idegenek korrepetálását, csak nem tudom, hogy egyáltalán van e olyan, aki nyáron tanárt keres, na mind1... Majd talán máskor...

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Ramiz

Nyári és nemcsak nyári... csináltok valamit egyetem mellett?
Esetleg "BME related"?
Totál nincs tapasztalatom, viszont egyre jobban kéne a pénz és most úgyis pocsékok lesznek a jegyeim. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho

az az érzésem te most fasztatsz :muhahah: mióta hívtalak melózni, meg mondogattam mit csinálok BME mellett is :lazza:

Ramiz

#48
Quote from: Tycho on 2007-11-14, 22:37:12
az az érzésem te most fasztatsz :muhahah: mióta hívtalak melózni, meg mondogattam mit csinálok BME mellett is :lazza:

Vasárnap éjjel sajnos aludni szeretnék... :o
Hétköznap lehet, hogy nekiállok. Muszáj lesz. De pénzkeresés ügyben amúgy is beszélnünk kell majd, konkrétumok érdekelnek. :)
De hátha a többiektől kapunk még jobb ötleteket! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Jobb ötlet kéne?
Nem láttad ezeket az "otthon ülve pár óra alatt milliókat
kereshet, csak fizessen be előre ennyit és ennyit.."
hirdetéseket? Vagy statisztákat keresnek hardcore scat,
gore-sm és mutilation művészfilmekhez, amiket csak szűk
körben terjesztenek (értsd: underground 8mm módra...)
:haha:
Na jó, a vágóhídon is keresnek bélpakolókat. Iszonyat
gusztustalan munka, de jól (4e/ó) megfizetik (mert senki
sem vállalja).


Nincs mindenkinek elérhető kiskapu (ha lenne, azt hívnák az
útnak), keményen kell dolgozni egy kevésért is. Én most
egyetem mellett heti 20(+) órát dolgozok.

Nakedape

ezen a bélpakoláson most elgondolkodtam:) melyik vágóhíd?:)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Fogalmam sincs. Apám mondta, hogy az iskolában viccelődött
evvel pár gyerek, hogy még ha el is buknak, még milyen karrier-
és kereseti kilátásaik vannak :haha: Sztem kérdezz körbe; bár
mintha a Ferencvárosi (Közvágóhíd) rémlene...

Tycho

és most az egész fórum fölvág bélpakolónak :muhahah: (4.000 azaz négyezer/óra??? DO WANT!)

Nakedape

Quote from: Tycho on 2007-11-15, 00:08:11
és most az egész fórum fölvág bélpakolónak :muhahah: (4.000 azaz négyezer/óra??? DO WANT!)

félek h csak urban legend...
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Baggio

én még 3 éve nyáron voltam londíner egy nagy hotelban 1 hónapig. nem volt rossz, csak debrecenből ki kellet járnom szoboszlóra minden reggel vagy délután, ami azért annyira nem adta. végül kb borravalóval együtt 50 ezret zsebeltem be. Nem volt rosszt meló, bár néhány emberrel (főportás) eléggé össszevesztem de különösebben nem tudtak hatni rám. Kb egész nap állni kellet meg csomagokat cipelni (nyilván) de elviselhető. Meg hát hirességekkel is találkozhat az ember (Győzike and Co. :D ). nem tudom hol lehet ilyen melőt szerezni csak ugy, nekem faterom szerezte. szóval szerintem csak ismerősön keresztül

Zsiga

Egy hónap melóért jattal együtt 50k?  :eek: Egy utolsó Tesco-árufeltöltő vagy McDonald's WC-pucoló megkap diákmunkában 400-at órabérnek, az 20 munkanappal számolva 64k/hó.

Selmo

Nem biztos, hogy napi 8 órát melózott.

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Azzal a szöveggel, hogy x-edéves egyetemi hallgató vagy, BSc papír előtt egy/másfél/akárhány évvel, jó eséllyel "komolyabb" állásokra is megpróbálhatsz felvételizni, nem csak "rabszolgamunkára" (elnézést a túlzásért), mint az éjjeli videodigitalizálás, szüretelés, *khm* gyerektáborbeli konyházás. Akár részmunkaidőben, akár nyári munkaként. Hogy fel is vesznek, azt nem ígérhetem, de nálunk rengetegen űznek valamit az egyetem mellett.

A "komoly munka" persze lehet, hogy végül annyit jelent, hogy papírról Excel táblába kell adatokat kopizni a cégnek. Kontraszt: pl. egy évfolyamtársnőm negyedév után elhúzott Mountain View-ba (később Seattle) a Google-höz programozni. Olyan munka is van, ami tulajdonképpen képesítést nem igényel, csak rátermettséget, hozzáállást; a mérnökségből max szemléletet; ilyet is próbálhatsz keresni. BME-related: épp kedd-szerda volt a BME állásbörze...
Quote from: Nemzetbiztonsági Hivatal standja @ tavalyi BME állásbörzeMi romákat is felveszünk, meg a lovári nyelvvizsga is szempont! Sőt, mi bölcsészeket is felveszünk!

Én magam sosem voltam ennyire kalandvágyó, gyakorlatilag a BME berkeiben dolgoztam év közben és nyáron is. Ilyen mindenféle tanszéki kutatómunkákhoz mindig örülnek az embernek. WARNING: ha nem érzel magadban szakmai elhivatottságot, ill. érdeklődést az adott téma iránt, akkor eszedbe ne jusson. Azt hiszem, ez nem éppen Ramiz-kompatibilis vonal.

Ekkora grafomániával (5000+ post  :eek:) persze ez a munka is jó választás lehet :D

teraflare

Quote from: Selmo on 2007-11-15, 01:30:19
Nem biztos, hogy napi 8 órát melózott.
Lehet hogy csak azt az időt számolták amíg cipelte a csomagot.  :D
Én nyaranta a hagymaföldön dolgoztam (meg a szőlőnkben, de azt ingyé). Általában meleg volt, aminek hatására a lányok erőteljes vetkőzésnek indultak. (volt pár nagyon boobies is :D ) Meg délben pancsi a DVCS-ből elvezetett csatornában.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2007-11-15, 02:08:52
Azzal a szöveggel, hogy x-edéves egyetemi hallgató vagy, BSc papír előtt egy/másfél/akárhány évvel, jó eséllyel "komolyabb" állásokra is megpróbálhatsz felvételizni, nem csak "rabszolgamunkára" (elnézést a túlzásért), mint az éjjeli videodigitalizálás, szüretelés, *khm* gyerektáborbeli konyházás.

Ez megint kóstolgat... :D
Amúgy nékem aztán tökmindegy, bélpakolás vagy Verilog programozás... csak nem hiszem, hogy komolyabb céghez felvesznek rövidtávra is, egész nyáron viszont nem szeretnék 8+ órában melózni, max egy-két hónapot.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!