Nyári munka

Started by Ramiz, 2005-03-31, 12:59:23

Previous topic - Next topic

Tycho

az egész nyár 1-2 hónap Ramiz... :lazza:

Ramiz

Quote from: Tycho on 2007-11-17, 13:13:15
az egész nyár 1-2 hónap Ramiz... :lazza:
1-2 = ...
Wait. Mínusz egy hónap? Francba, akkor már májusban szeptember lesz... :ejj:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho


Ramiz

#63
Jövő félévre munkát kell vállalnom, de kritérium, hogy lehessen egyetem mellett csinálni (mondjuk esténként 2-3 órás, vagy csak hétvégi), de mindenképpen rendszeres kell. Tippek, tapasztalatok, mit érdemes? Mekibe például nem mennék, kocsmába csapolni vagy pincérkedni igen, vagy bármi egyéb, mittudomén, eladó könyvesboltban...? Tycho, a pakolós munkák pl nem rosszak, csak ne egyesével kelljen felvenni, mert akkor úgyis ellinkelném... :(

ps. átnevezhetnénk a topikot Diákmunkára.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho

nem csak naponta jelentkezős van. Elviszlek a szövetkezetbe akkor.

Nakedape

én két évig hétvégi eladó voltam, jó volt azért mert heti 20 órát lehetett dolgozni két nap alatt :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Diákmunkát keresek. Részmunkaidőset, akár heti 2-3 naposat (hétvégével együtt több is lehet). Bármit megcsinálok (kivéve azt, amivel kapcsolatban már el is kezdted gépelni a :__devil: vigyorira végződő poénodat). Tippek? Valaki tud valamit? Fordítani például lehet "amatőrként", vagy csak hivatásosként? És ölni? Fiatal nőket masszírozni? Etc.

(Lehet, hogy kölcsönkérek lóvét, és megcsinálok egy masszázstanfolyamot? :D)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Közeledik a nyár, aki tuti munkáról hall valamit, ne átalljon megosztani kicsiny közösségünkkel! :D

Utóbbi 1-2 évben valaki dolgozott fesztiválon?

Azt tudom, hogy a Szigeten valami kegyetlenül lehúzzák a diákmunkásokat, legalábbis némely helyen. Ismerős végigdolgozott egy Szigetet pár éve (mínusz 1. naptól utolsó utáni napig...), és kevesebb mint 20.000 forintot kapott... :wtf:

SzIN-en gondolkozok, hogy lehetne melózni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Quote from: Ramiz on 2009-04-07, 22:52:10
Közeledik a nyár, aki tuti munkáról hall valamit, ne átalljon megosztani kicsiny közösségünkkel! :D

Utóbbi 1-2 évben valaki dolgozott fesztiválon?

Azt tudom, hogy a Szigeten valami kegyetlenül lehúzzák a diákmunkásokat, legalábbis némely helyen. Ismerős végigdolgozott egy Szigetet pár éve (mínusz 1. naptól utolsó utáni napig...), és kevesebb mint 20.000 forintot kapott... :wtf:

SzIN-en gondolkozok, hogy lehetne melózni.
Az tényleg lehúzásszámba megy, mondjuk azért érdekelne, hogy pl mennyit kellett dolgoznia (tehát 8órás standardgüri, vagy kevesebb), mennyi ideje volt mondjuk koncertekre járni, ilyesmik. Két ismerősöm is volt már kinn, az egyik nem panaszkodott, a másikat meg nem kérdeztem, mert annyira nem érdekelt akkor. Az sokkal érdekesebb, hogy nem értem, hogy egy ember miért akar pont ott dolgozni? Mármint ok, ingyen hetijegy, ami azért már összeg lenne egyébként, de pl nem zavarja őket, hogy esetleg lemaradnak olyasmiről, ami talán érdekelné őket, miközben valami félrészeg német túristát kell szervírozniuk?

Ramiz

Quote from: Lythis on 2009-04-07, 23:26:29
Az tényleg lehúzásszámba megy, mondjuk azért érdekelne, hogy pl mennyit kellett dolgoznia (tehát 8órás standardgüri, vagy kevesebb), mennyi ideje volt mondjuk koncertekre járni, ilyesmik. Két ismerősöm is volt már kinn, az egyik nem panaszkodott, a másikat meg nem kérdeztem, mert annyira nem érdekelt akkor. Az sokkal érdekesebb, hogy nem értem, hogy egy ember miért akar pont ott dolgozni? Mármint ok, ingyen hetijegy, ami azért már összeg lenne egyébként, de pl nem zavarja őket, hogy esetleg lemaradnak olyasmiről, ami talán érdekelné őket, miközben valami félrészeg német túristát kell szervírozniuk?
Több mint 8 órát melózott... és műszakokban, úgyhogy volt, hogy 4 óra alvással kellett beérnie a Nagyszínpad tövében, ahol épp hangoltak... :zomg:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cloud

Quote from: Ramiz on 2009-04-07, 22:52:10
Közeledik a nyár, aki tuti munkáról hall valamit, ne átalljon megosztani kicsiny közösségünkkel! :D

Utóbbi 1-2 évben valaki dolgozott fesztiválon?

Azt tudom, hogy a Szigeten valami kegyetlenül lehúzzák a diákmunkásokat, legalábbis némely helyen. Ismerős végigdolgozott egy Szigetet pár éve (mínusz 1. naptól utolsó utáni napig...), és kevesebb mint 20.000 forintot kapott... :wtf:

SzIN-en gondolkozok, hogy lehetne melózni.
Huh engem is érdekelne valami jó  kis meló nyárra. (mostani munka mellé  persze. ha valaki tud valamit amit esetleg hétvégente lehet végezni pls szóljon. THX. )
Szigetre megyek melózni az már biztos. De fizut nem fogok kapni.
[spoiler]Illetve a heti ingyen karszalag non-stop ingyen kaja pia az fizunak számít? Mindezt kétszer 10 óra melóért. :D[/spoiler]
:angyali:

.Attila

Szalánczy Tünde [Tücsi] :
Filmes Nyári Munka! Franciául beszélő fiatalt keres egy Magyarországon forgató stáb egész nyárra. 2-3 hónapon át, Heti 6 nap munka, 8-10.000 Ft/nap kaja, pia, jó társaság. Hívjatok és dobom a számot nektek: 70/9327987

Zsiga


Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2009-05-19, 16:07:58
Nem akar valaki kimenni Afganisztánba helpdeskre? :D
http://prohardver.hu/tema/it_help_desk_kulfodre_havi_netto_700e_huf/friss.html

:eek: höhöhö  :Kiraly:
Légkondícionált iroda?
Legalább alapkiképzést adnak? Fegyvert is?
Még a végén komolyan gondolkodóba esek... :haha:

Nakedape

én  gondolkodóba esnék,ha lenne tapasztalatom :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2009-05-19, 16:21:54
én  gondolkodóba esnék,ha lenne tapasztalatom :D

Ja... olyan dologba kóstolnál bele, amibe máshogy nemigen tudnál... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Már látom magam előtt a szalagcímeket...
"Egy bátor magyar IT help desk-es kegyetlenül leszámolt a munkaadóit túszul ejtő tálib terroristákkal. Arcát nem vállalta és csak annyit volt hajlandó mondani riporterünknek: 'Evolution doesn't take prisoners', és továbbállt."

Nakedape

theroetical evoliton courses 101 for talibans
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Moha

Quote from: Zsiga on 2009-05-19, 16:07:58
Nem akar valaki kimenni Afganisztánba helpdeskre? :D
http://prohardver.hu/tema/it_help_desk_kulfodre_havi_netto_700e_huf/friss.html
Hmm...
QuoteAmi kell:
Jó angol
IT-ismeretek
IT-help deskes vagy hasonló tapasztalat (legalább 1-2 év)
Magyar állampolgárság (NATO tagság miatt)
Ezek közül nekem mind megvan...
Komolyan el fogok rajta gondolkodni. Ha jól értem legalább fél évig kint kell maradni, jelen helyzetemben ez nem volna gond, nincs saját család, de barátnő se semmi. Egyedül anyám nem örülne neki, de ha azt nézzük, hogy ugyanazt kellene csinálnom, mint itthon, csak angolul és 6x annyi pénzért, akkor azt mondom, megéri. Pláne, ha még le sem lennénk terhelve, mert itt folyamatosan csörögnek a barmok, egy perc nyugtunk sincs mostanában, a rendszer meg lassú, mint a csiga.

Zsiga

Szerintem is érdemes, én kimennék ha meglenne a tapasztalat. :)
Viszont azt azért érdemes megemlíteni hogy a srác egy kicsit kamuzik a hirdetésben, a kandahari reptér pont az ország gázosabbik, déli végében van, és a mai napig előfordul hogy bekapnak egy-két rakétát... Nameg éjjel-nappal repkednek a helikopterek, a 8 F-16 sem épp halk, vagyis aludni csak füldugóval lehet.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2009-05-19, 18:35:25
a kandahari reptér pont az ország gázosabbik, déli végében van

Ja, írtam is :D
Érdekel, de... azért 6 hónap oda szinte bezárva mégiscsak
6 hónap. Se haverok, se buli; itteni kapcsolatok meg sorvadnak.
Plusz a száraz, forró afgán nyár, esetleg helyi vírusok...
Továbbá a fizetés a hasonló háborús övezeti civil munkákhoz
képest nem is annyira magas, sőt, még egy amerikai/kanadai/
nyugati átlagmunkásnak sem elérhetetlen, csak nekünk csóró
balkániaknak tűnik magasnak...
És mint Domi is írta/linkelte, vannak más szörnyű munka-
lehetőségek is :D

Ramiz

Bárki ismerősének, rokonának nincs véletlen alkalmi munkája? Lehet fekete is, ha megbízható... :D

Költöztetés, festés, kertásás vagy más kubikos munka stb...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho

Diplomás napszámos bazmeg? Keress részmunkaidős állást a diplomáddal, aztán még egyetem mellett is folytathatod :gyagya:

Ramiz

Quote from: Tycho on 2009-06-15, 19:36:22Diplomás napszámos bazmeg? Keress részmunkaidős állást a diplomáddal, aztán még egyetem mellett is folytathatod :gyagya:
Nézz körül a neten... döglött a diákmunka-piac, villamosmérnök-részmunkaidőre se hinném, hogy találnék valamit - főleg olyat nem, amit elkezdhetek most, de 2 hét múlva abbahagyhatom egy párnapos nyaralás erejéig, aztán kicsivel később megint egy Balcsizásra, aztán augusztusban Szigetezésre... Tippre nem. Egyedül a programozás menő, de abból meg keveset tudok (C++, Java - és mindenhol kérnek SQL-t, PHP-t, JavaScript-et meg más netes buzulásokat is).

(Egyébként a három hónapos Bosch-os gyakornoki munkáim is 500 körüli órabérre jöttek ki, a fekete munkáért pedig simán fizetnek 800-1000 forintot, tehát rövidtávon még kifizetődőbb is, amennyiben a munkaadó megbízható.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho

Pár évnyi rendszeres diákmelózás után azt mondhatom, hogy az egy vödör szar, és marhára örülök a jó kis irodai munkámnak, ami jobban is fizet a bosch-beli gyakorlatnál (aminél még a diákmelóban is jobb órabért kaptam mellesleg), pláne, ha jól dolgozom :D egyedül azt sajnálom, hogy nem szakmabeli, de whatever... :P

Ramiz

Quote from: Tycho on 2009-06-15, 21:34:40
Pár évnyi rendszeres diákmelózás után azt mondhatom, hogy az egy vödör szar, és marhára örülök a jó kis irodai munkámnak, ami jobban is fizet a bosch-beli gyakorlatnál (aminél még a diákmelóban is jobb órabért kaptam mellesleg), pláne, ha jól dolgozom :D egyedül azt sajnálom, hogy nem szakmabeli, de whatever... :P

Hát igen... én örülök a szakmabeliségnek, meg hogy nem kezdőként fogok elhelyezkedni a diplomámmal, de sajnos a nyaramra még mindig igényt tartok. Pár év és úgyis belépek a "9-to-5-world"-be, amikor meg kell szoknom az évi két hét szabit... de még nem akarom! :lame: :muhahah: Talán szeptemberben keresek részmunkaidőt, mint te, mert egyetem mellé beférne, de addig nem hinném.

Egyébként a diákmunka tényleg vödör szar. Még a rendes munkánál is nagyobb vödör. :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bicskei

diákmunka tényleg egy vacak de én megyek strandra melozni diákmunkába és lsni a csini csajokat :D
Ultras liberi