Utazgatás

Started by Ramiz, 2005-04-26, 20:46:00

Previous topic - Next topic

Raggie

Huh, ecsém te aztán szerencsés egy munkahelyet választottál!! A képek naggyon jók, és asszem az utazás is ilyensmi lehetett. Ha mész megint, megint kérünk képeket!! ;)

Mi "csak" Csehországban voltunk most Ramizzal, de az is hihetetlen jóóó volt! :D Ha annyit mondok csak, hogy szeretjük a jó sört, és hogy Csehország a világ legjobb söreinek hazája, akkor el is tudjátok képzelni mennyire élveztük. Nna de nem csak ez volt a lényeg. Prága Európa legszebb városává lépett elõ a szememben(szorosan versenyezve Rómával), tényleg megéri elruccanni oda. Nem is olyan vészes az utazás(10000,-bõl megvan a buszjegy oda-vissza) és ott minden 20%-al olcsóbb mint itthon!! Ez komoly! Például Pilsner Urquell csapolva egy átlagos helyen 200 Ft átszámolva!!!
Nna mindegy, majd ha Ramiz elõhivatta a képeit, akkor felrakjuk õket és még kibõvítjük ezt a rövidke kis beszámolót!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie GordonNna mindegy, majd ha Ramiz elõhivatta a képeit, akkor felrakjuk õket és még kibõvítjük ezt a rövidke kis beszámolót!
Persze csak ha van rá igény... de egypár képet mindenképp. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tutegal

Quote from: Raggie GordonHuh, ecsém te aztán szerencsés egy munkahelyet választottál!! A képek naggyon jók, és asszem az utazás is ilyensmi lehetett. Ha mész megint, megint kérünk képeket!! ;)

Mi "csak" Csehországban voltunk most Ramizzal, de az is hihetetlen jóóó volt! :D Ha annyit mondok csak, hogy szeretjük a jó sört, és hogy Csehország a világ legjobb söreinek hazája, akkor el is tudjátok képzelni mennyire élveztük.
Például Pilsner Urquell csapolva egy átlagos helyen 200 Ft átszámolva!!!

A sörök fõvárosa igen jó hely lehet nyári melegben :)  A kínai sörnek csak egy jó tulajdonsága van, a korsó csapolt kb. 25Ft-ba kerül, és ennyiért még iható is :rolleyes:

Tutegal

Néhány kínai furcsaság, és az Észak-Koreai határ.
Pekingben az autóvezetéshez birkatürelem és jó reflexek kellenek.; 12 kismajom, avagy mire jó az oszlop árnyéka; Idõsebbek is elkezdhetik esti torna klub az utcán. Nézzétek gyerekek, fehérember! :) A nagy testvér figyel rád... razzia elõtt. Made in china... Ez nem nõi börtön, a helyi viszonyokhoz képest egész jó munkahely :(
Kígyópálinka Nem biológiaszertár, italbolt!  :lul: Bontott csirkét tessék... Jobb érzésû Köjál ellenõr ettõl gutaütést kapna, avagy a madárinfluenza itt kezdõdik. Selyemhernyó aranytálon Életem legbizarrabb vacsorája volt.

Észak-Korea. A pénz még itt is legyõzi az ideológiát. Néhány dollárért hajóval "átcsempészik" a turistát a határon, egy kis fotoszafarira. Csak itt elefánt helyett kommunistákat lehet lõni:) Halászbrigád párttaggyûlésen?   Határõrök dilemmája: Az ott amerikai kém, vagy csak egy hülye turista fotózik. :)

Damnatus

Na megyek Türingiába, majd Bonnba, illetve Kölnbe. ha hazajöttem (és nem nyiffanok ki :D ), akkor dobok fel képeket a 20. Keresztény Ifjúsági találkozóról és a helyekrõl. Ma 21.00-kor indul a busz, 22.-én este érkezünk. Addig is jó fórumozást mindenkinek!

Necrid^

Quote from: DamnatusNa megyek Türingiába, majd Bonnba, illetve Kölnbe. ha hazajöttem (és nem nyiffanok ki :D ), akkor dobok fel képeket a 20. Keresztény Ifjúsági találkozóról és a helyekrõl. Ma 21.00-kor indul a busz, 22.-én este érkezünk. Addig is jó fórumozást mindenkinek!
Jó utazás :jee:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

sirtomi

Tutegal ezek tök jó képek. Szívesen elutaznék én is Kínába pár napra, meg persze más ázsiai országokba is. :)

Damnatus neked jó utat!

Lythis

Raggie, a prágai szállást hol/czirka mennyibõl oldottátok meg?


 Jó utat Damnatus!

Raggie

Tutegal: én csak megerõsíteném az elõzõ kijelentésemet, miszerint naggyon szerencsés fickó vagy! :jee:

Damnatus: Bonn voyage! :D

Lythis: Egy koleszben laktunk valahol a külvárosban(metró+busz a belvárosból, utazás kb 35 perc). Az emilcíme Ramiznak megvan, azt tõle kérdezd. Naggyon olcsó volt: 240 Kè/fõ/éj (~2000 Ft), kétágyas szobák, két szobánként konyha, zuhanyzó, wc, és hûtõ! Interneten keresgélve találtuk meg. Ja és a tizediken laktunk és az ablakunkból ráláttunk a városra! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Lythis

Arigato!

 Egyébként nem ITT  voltatok?

Darkstar

Quote from: DamnatusNa megyek Türingiába, majd Bonnba, illetve Kölnbe. ha hazajöttem (és nem nyiffanok ki :D ), akkor dobok fel képeket a 20. Keresztény Ifjúsági találkozóról és a helyekrõl. Ma 21.00-kor indul a busz, 22.-én este érkezünk. Addig is jó fórumozást mindenkinek!

Jó hosszú utazás lesz. :) Jó utat!
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Raggie

#41
Quote from: LythisArigato!

 Egyébként nem ITT  voltatok?
Daijogu!

Nem itt voltunk, de ez még jobb mint a miénk, mert újabb és szebb és olcsóbb. Gratulálok a keresgéléshez! :tezsvir:

Edit: najó, nem olcsóbb, de az a 30-40 korona nem számít.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: LythisArigato! Egyébként nem ITT  voltatok?
Ne higgy a tök Raggie-nek: itt voltunk. Jó, másik épület, de ezen az internetcímen keresztül találtam rájuk. Nekünk még olcsóbb volt, de nem sokkal. Drágult azóta.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kairakuda

#43
Quote from: Raggie GordonA kocsmáról részletesebb leírást is kérnénk az Utazások topicba...

5. bejáró, Budapest V.kerület Pipa utca nemtudom hány szám.

Abszolút békés/barátságos sörözõ, a tulaj egy holland ipse, azt hiszem Hans-nak hívják, megingathatatlan nyugalmu, derûs, kissé szórakozott figura. A kocsma három terembõl áll, két pult található benne, a belsõ elrendezés kényelmes, a hátsó teremben lehetõség van beszélgetés céljából a zene elõl félrevonulni. A belsõ dekoráció családias hangulatot sugall, különbözõ stílusu festmények, feketefehér fotográfiák és régi koncertplakátok keverednek, régiségszámbamenõ használati tárgyakkal, félig kubai, félig amszterdami légkört alkotva.
Zene: A rádióból felcsendülõ melódiák is erõsítik az eddigi képet, minden egyes csaposnak(összesen a fõnökkel együtt eddig 7-et számoltam) megvan a megszokott, de formálódó zenei izlése(amikor belép az ember, már nagyjából tudja, hogy mi fog szólni, persze meglepetések lehetnek, mert iszonyú sok cédéjük van), jellemzõ stílusok: New Orleans Jazz; Free Jazz; Fusion; Funk; African Jazz; Salsa; Ska; Skajazz; Balkáni népzenék, Alternatív, meg még egy csomó minden.
Publikum: Egyetemisták, melósok a csarnokból, túristák, stb.
Csapolt sörök: Leffe :) ; Hoegaarden; Staropramen; Becks.
Konyha: Nemnagyon van, csak apróságok.
Árak: Szerintem közepes...



sirtomi

Kár hogy nem vagyok budapesti. Meglátogatnám ezt a helyet szívesen :)

Raggie

Kairakuda: Ez naggyon jól hangzik! Meg fogom nézni!(vagy inkább fogjuk Ramizzal!) Jó sörök, jó dekoráció, és közepes árak! Nem is kell több! Fel került a kötelezõ helyek listámra! Köszi.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Az árakat illetõen lehettél volna konkrétabb :) , de végül is mindegy, ezt a helyet tuti, hogy meglátogatom! És ha jazz fog szólni, amikor ott vagyok, akkor visszatérõ vendég leszek! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Nekem még a jazz sem feltétel! Ne akarj túl sokat a jó öreg Budapesttõl! Ez nem Prága! Egy kocsmát sem ismerünk még, ahol jazz szólna Bp-en és az árai akármilyen skálán a közepesbe esnének! Szóval én mindenképpen visszajáró leszek! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Szegeden a legjobb hely: Grand Café. Egyrészt art moziként is üzemel (Oldboy, Adásunkat megszakítjuk, ilyeneket is adnak), másrészt jó a hely hangulata (rögtön sikerült egy olyan asztalhoz ülnünk, ami felett egy Casablancából kivágott kép volt a falon, kinagyítva, bekeretezve :cool: ), harmadrészt van csapolt Pilsnerjük. Nagyon tetszett. Manu mutatta.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizSzegeden a legjobb hely: Grand Café. Egyrészt art moziként is üzemel (Oldboy, Adásunkat megszakítjuk, ilyeneket is adnak), másrészt jó a hely hangulata (rögtön sikerült egy olyan asztalhoz ülnünk, ami felett egy Casablancából kivágott kép volt a falon, kinagyítva, bekeretezve :cool: ), harmadrészt van csapolt Pilsnerjük. Nagyon tetszett. Manu mutatta.
Remélem megjegyezted, hogy hol van, ha netán Szeged felé vetõdnénk akkor odataláljunk! :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Manu

Quote from: Raggie GordonRemélem megjegyezted, hogy hol van, ha netán Szeged felé vetõdnénk akkor odataláljunk! :)


Ha legkölebb Szeged felé vetõdtök, meg leszek sértõdve, ha nem szóltok, csak úgy nélkülem elmentek sörözni. :ejnye: :)

Ramiz

Quote from: ManuHa legkölebb Szeged felé vetõdtök, meg leszek sértõdve, ha nem szóltok, csak úgy nélkülem elmentek sörözni. :ejnye: :)
Meg is érdemelnénk, ha megtennénk. :tezsvir:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizMeg is érdemelnénk, ha megtennénk. :tezsvir:
Ebben maradhatunk Manu kolléga!
(asszem a legközelebbi a pótlás alkalmával fog elkövetkezni, valamelyik szabad hétvégémen szeptemberben, ha neked is jó)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Shiroi, mesélj az utadról nekünk (ha van kedved)!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

Quote from: RamizShiroi, mesélj az utadról nekünk (ha van kedved)!
Az van, ha van rá igény, csak szedjem össze a gondolataimat, nehogy túl kesze-kusza legyen!
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

Quote from: ShiroiAz van, ha van rá igény, csak szedjem össze a gondolataimat, nehogy túl kesze-kusza legyen!
Igény van. Ugyan csak én jeleztem ilyen határozottan, de ez ne tévesszen meg, a többiek csak túl lusták szólni, de õk is érdeklõdnek. ;) Persze képek is jöhetnek. Fõleg a kislány érdekel, aki a bõröndben jött. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Remélem mielõtt levágtad a fejét, mivel csak az fért a bõröndbe, azért csináltál néhány képet róla még úgy egészben...  :3x3:  :__devil:  :haha:

Djinn

Quote from: ShiroiAz van, ha van rá igény, csak szedjem össze a gondolataimat, nehogy túl kesze-kusza legyen!
Van igény. Én egybõl kettõt is jelzek (Animal & Djinn igénye)!! :haha:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Darkstar

Quote from: ShiroiAz van, ha van rá igény, csak szedjem össze a gondolataimat, nehogy túl kesze-kusza legyen!
Még egy igény!
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Én is jelzem igényem, ha van rá igény.

Érdekel minden ami befért a bõröndbe :D