Utazgatás

Started by Ramiz, 2005-04-26, 20:46:00

Previous topic - Next topic

Kvikveg

Kapcsolodo:
http://444.hu/2014/01/03/destination-unknown-budapest/
A Jamie-s egesz jo. Nem neztem vegig az osszeset, de a szoveg alapjan nemelyik elegge quality.  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Június-júliusban ki leszek küldetve Portugáliába, ide. Most először járok Európa délnyugati csücskében, és rögtön két hónapra. Érdekes lesz.

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2014-04-05, 20:15:50
Június-júliusban ki leszek küldetve Portugáliába, ide. Most először járok Európa délnyugati csücskében, és rögtön két hónapra. Érdekes lesz.
\o/
Nincs ketto negy nelkul. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2014-04-05, 20:15:50
Június-júliusban ki leszek küldetve Portugáliába, ide. Most először járok Európa délnyugati csücskében, és rögtön két hónapra. Érdekes lesz.
Állítólag nagyon jók a kajáik. Majd kérünk kajás beszámolót, fotókkal!

Amúgy üzleti?

Nekem most egy régi álmom (Ázsia) teljesül, de ár/érték arányos kompromisszumokkal, így ahelyett, hogy eltöltenék 3 éjszakát Tokióban és televásárolnám magam mangákkal meg egyéb geekségekkel, kb ugyanannyi pénzből (bár Bedéék szerint ennyire nem is drága Japán) inkább 3 hét Vietnam-Kambodzsa-Thaiföld* lesz belőle decemberben. A jegy már megvan! :woot: De azért sajnálom, hogy ha már odáig elmegyek, nem fér bele Kína, Japán, HK, D-Korea, Malajzia és Indonézia. 1st world problems. Majd legközelebb... :D (na jó igaziból erre sincs meg a pénz, a repjegy hitelből, mindegy amolyan ramizos döntés volt ez... de nagy utazásokra még eddig csak hirtelen és túlzottan bátor felbuzdulásból indultam el)

* : it's a TRAP!!!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Darkstar

#634
Na, úgy tűnik mostanában mindenki keletre veszi az irányt. Thaiföldön mik a tervek?  :__devil:

Japán amúgy meg tényleg nem drága, sőt. A szállás lehet kicsit húzós, de ha elvagy egy hostelben, az sem olyan vészes. Kaja olcsó (100 yen konbini food FTW), utazás szinten nem elmegy, ha nem shinkansenen akarod meneszteni a segged. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Kimész és ahelyett, hogy kipróbálnád az igazi rament, egyéb japán kaját, inkább az olcsó gyorskaját választod?
Szerintem egy utazáshoz az is hozzátartozik, hogy kipróbálod a helyi ételeket is. Mondjuk szerencsére az sem annyira hű de drága, bár eltelt pár év azóta, hogy kint voltam.

Darkstar

Egy szóval nem mondtam, viszont egy gyors reggelihez/menet közbeni ebédhez azok is tök jók. Vacsorára meg 800 yen alatt a legtöbb helyen meg lehet kajálni, legyen az udon, kare, tendon, etc. Szóval valszeg alig drágult abban a pár évben.  :smile:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Leginkább semennyire. Nekem az egyik kedvencem amúgy a gyuu yakiniku teishoku volt a Yoshinoya-ban.

Lythis

Quote from: .Attila on 2014-05-14, 12:29:36
Leginkább semennyire. Nekem az egyik kedvencem amúgy a gyuu yakiniku teishoku volt a Yoshinoya-ban.
Ugyan már, átlagosan 3 yennel drágább minden az áfa emelkedés miatt  :ejnye: :D (egyébként megkockáztatom, hogy napi szinten így is olcsóbban jövök ki ott, mint itthon)

Darkstarnak pedig igazat adok abban, hogy a szállás és az utazás, ami húzós tud lenni, de ezeket leszámítva szerintem sem drága a placc, szóval nem tudom, hogy honnan ez az egész. Vagy csak nem voltam még kobe marhát zabálni a ritz-ben, de tekintve, hogy azt itthon sem teszem, így tényleg meg vagyok lőve.

Btw, Thaiföldre (plusz asszem egy hétvégére Szingapúrba) egy ismerős akar kirángatni magukkal jövőre "valamikor év elején", bár az általuk tervezett dolgokkal valszeg többe kerülne az egész, mint 3 hét Tokió mindenestül...

Próféta

Quote from: Ramiz on 2014-05-14, 10:07:20
Amúgy üzleti?
Ezt a szót nem használnám rá, de igen :) Egy kinti cégnek vagyok két hónapig eladva.

Quote from: .Attila on 2014-05-14, 11:50:00
Szerintem egy utazáshoz az is hozzátartozik, hogy kipróbálod a helyi ételeket is.
+1
Legalábbis Európában, ahol általában ehetőek a helyi ételek :P


Darkstar

Quote from: Próféta on 2014-05-16, 23:53:56
Legalábbis Európában, ahol általában ehetőek a helyi ételek :P

Hákarl / Surströmming / Haggis.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Quote from: Darkstar on 2014-05-17, 00:24:48
Quote from: Próféta on 2014-05-16, 23:53:56
Legalábbis Európában, ahol általában ehetőek a helyi ételek :P

Hákarl / Surströmming / Haggis.
Pont az elsőre gondoltam, amikor az általában szót a posztolás előtt még gyorsan odabiggyesztettem  ^^

kikuchiyo

ugh.

A google segítőkészen felkínált még néhány hasonló borzalmat, amikor rákerestem.

[spoiler]Nem biztos, hogy nem tudnám megszokni.

A salmiakkival is így voltam: az egyik kolléga nagyon odavan érte, és egy időben poénkodott azzal, hogy a gyanútlan újakkal salmiakkit etetett, aztán vigyorogva leste a reakciót. Az elsőt kiköptem, mára meg már majdnem megkedveltem az ízét.[/spoiler]
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: Darkstar on 2014-05-14, 10:36:11
Na, úgy tűnik mostanában mindenki keletre veszi az irányt. Thaiföldön mik a tervek?  :__devil:

Ping-pong show és ópium, mi más?...

Egyébként nekem kószálás, piacokon mászkálás, főzés helyiekkel (airbnb vagy coachsurf-ön keresek arcokat), ilyesmi. Elég haspók lettem, éhezni én már sehova de sehova nem utaznék el. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Élve jelentkezem Portugáliából.

Kis naívan azt gondoltam, hogy itt majd jó mediterrán kánikula lesz, megfővök a levemben. Hát nem éppen. Tegnap este hősugárzóznom kellett a szobában...

SaiyaGin

Quote from: Próféta on 2014-06-07, 02:06:49
Tegnap este hősugárzóznom kellett a szobában...

:haha:

Kvikveg

Eees visszatertem az angoloktol. Jo ido van itthon.
Roviden: sok melo volt, kb a munkahely-kajalda-hotelszoba kombo ment. Szerencsere Brightonban volt a hotel, szoval reggeli kozben nezhettem a helyi Schirillakat mikozben megfagyni keszultek a tengerben. O_o
Voltam Stonehengenel. A vicc az, hogy teljesen hidegen hagyott, mint turisztikai celpont, de a tobbiek odamentek. Egyedi volt. Tovabbra is hidegen hagy. Az viszont kellemes meglepetes volt, hogy korulotte a taj is hozzatartozik, sirdombokkal stb. Igazi videki tempo: turistaskodas kozben bameszkodo teheneket hessegethetsz az osvenyrol, ami a mezot szeli kette.
Amit a legjobban elveztem az a brit angol volt, az osszes kifejezessel. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Quote from: Kvikveg on 2014-06-10, 04:29:22
Jo ido van itthon.
:_piszka:
(Valahogy a "jó" pont nem jut eszembe róla...)

Kvikveg

Quote from: Lythis on 2014-06-11, 15:11:38
Quote from: Kvikveg on 2014-06-10, 04:29:22
Jo ido van itthon.
:_piszka:
(Valahogy a "jó" pont nem jut eszembe róla...)
Nyar van. Brightonban valami szeles felig tavasz felig doglodo nyari ido volt tobbnyire.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

Quote from: Lythis on 2014-06-11, 15:11:38
Quote from: Kvikveg on 2014-06-10, 04:29:22
Jo ido van itthon.
:_piszka:
(Valahogy a "jó" pont nem jut eszembe róla...)
Jó meleg
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: Kvikveg on 2014-06-11, 20:01:38
Nyar van. Brightonban valami szeles felig tavasz felig doglodo nyari ido volt tobbnyire.

Nem tiltakoznék az ellen, ha itt is olyan idő lenne.

kikuchiyo

Liege, Belgium.

Kis kamuország Európa nyugati felén, amely még azt sem tudja eldönteni, milyen nyelvet akar beszélni.
Ahol én voltam, ott egy "francia" nevű szörnyűséges bugyborékolást használnak civilizált beszéd helyett. Csak azt.
Angolul kicsit tudnak néhányan, de nem jellemző, és előfordult, hogy a vasúti alkalmazott a 100 km-es táv leküzdésének harmadik órájában büszkén jelentette ki, hogy ő márpedig no speak Eenglish.
(Kicsit északabbra már a hollandot használják, amely olyan, mintha részeg német tengerészek angolul próbálnának beszélni, de ez csak addig volt számomra releváns, amíg Maastrichtban meglátogattam az egyik ottani kollégát.)

Drága, vagy inkább rossz ár-érték arányú ország. Kaja nem jellemző (de drága). Relatíve olcsón jóllakni, mint Nyugat-Európa más városaiban is, a töröknél lehet.

Ahhoz kicsi a mintám, hogy az összes belgára ki merjem jelenteni, de abban legalábbis biztos vagyok, hogy egyes szakmák képviselőire szigorú IQ-limit van érvényben. Például taxisnak és reptéri biztonsági alkalmazottnak kizárólag olyat engednek, aki 70-nél kisebb intelligenciahányadossal rendelkezik és semmilyen idegen nyelvet nem beszél. Ez azért volt sajnálatos, mert a munka miatt velük a kívánatosnál jóval többször kellett érintkeznem.
(A célobjektum a reptér területén belül van, ezért minden reggel át kellett esnem az amúgy repülés előtt szokásos "biztonsági" tortúrán.) A magyar útlevél látványára minden alkalommal kivételt dobott a szolgálatot teljesítő személyzet, és vagy öt percig tartott elmagyarázni nekik minden kibaszott nap, hogy ki vagyok és mit keresek ott.

A táj és a város amúgy szép lenne, ha nem egész nap a szerverteremben és a pilótafülkében kellett volna rohadnom (cserébe már álmomból felkeltve is fel tudom mondani a **** helikopter elektromos és kommunikációs rendszerét).
Az utcák valamelyest koszosabbak, mint Pesten (de kevésbé, mint Párizsban).
Prófétát talán érdekelheti, hogy Belgiumban is előfordul az "összeadni tilos" jelzés a közlekedési lámpákon.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2014-06-14, 16:12:55
Prófétát talán érdekelheti, hogy Belgiumban is előfordul az "összeadni tilos" jelzés a közlekedési lámpákon.
:)
Biztos csak azért, mert franciák...

Itt Coimbrában egyébként egyre határozottabban alakul ki bennem a benyomás, hogy a BKV, a MÁV és a Volán nagyon színvonalas szolgáltatást nyújtanak. Például van menetrendjük.

Kvikveg

#653
Mik vannak...
http://www.bbc.com/capital/story/20140617-fly-like-a-rock-star
http://www.emptylegmarket.com
Privat gepen ajanlanak helyeket, kitolto jelleggel. Persze annak a valoszinusege, hogy Ferihegyrol megy barmi, gyakorlatilag nulla igy erzesre.
Meg az ott levo arakhoz kepest amit a cikk emleget az egeszen mas.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Ájm bekk.

Párizsból, turistaútról.

Az első benyomás az, hogy a híres párizsi hangulat nyomokban sincs meg, mindent agyonnyom a főként kínaiakból álló tömeg. A híres látványosságoknál (Notre Dame, Eiffel-torony, Louvre, Versailles) rettenetes sorokat kell végigállni, a Mona Lisa termében pedig egy kész emberi húsdaráló van. A "hadarab-edeuro" bóvliárus négerek teszik teljessé a siralmas képet.
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2014-07-29, 23:45:33
Ájm bekk.

Párizsból, turistaútról.

Az első benyomás az, hogy a híres párizsi hangulat nyomokban sincs meg, mindent agyonnyom a főként kínaiakból álló tömeg. A híres látványosságoknál (Notre Dame, Eiffel-torony, Louvre, Versailles) rettenetes sorokat kell végigállni, a Mona Lisa termében pedig egy kész emberi húsdaráló van. A "hadarab-edeuro" bóvliárus négerek teszik teljessé a siralmas képet.
:lol:
En meg a heten megint lepek par hetre UK iranyaba.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

SaiyaGin

Quote from: kikuchiyo on 2014-07-29, 23:45:33
Ájm bekk.

Párizsból, turistaútról.

Az első benyomás az, hogy a híres párizsi hangulat nyomokban sincs meg, mindent agyonnyom a főként kínaiakból álló tömeg. A híres látványosságoknál (Notre Dame, Eiffel-torony, Louvre, Versailles) rettenetes sorokat kell végigállni, a Mona Lisa termében pedig egy kész emberi húsdaráló van. A "hadarab-edeuro" bóvliárus négerek teszik teljessé a siralmas képet.

A toronyba egy februári napon próbáltam bejutni a családommal (úgy 3-4 éve), de amikor már kb. húsz perce álltunk az alig haladó sorban, reménytelennek minősítettük a helyzetet, és továbbálltunk. :3x3: A bóvliárusok már annak idején is ott voltak, érdekes látványt nyújtott, amikor időnként hirtelen a hátukra kapták a cuccukat és menekülésszerűen elrohantak valahova, majd néhány perc múlva visszatértek. Mivel a folyamatosan mellettük járőröző, rendesen felfegyverzett rendőrök, csendőrök, katonák egyáltalán nem zavarták őket, azt hiszem, alighanem a sápszedőik, vagy egyéb, nem feltétlenül legális munkát végző üzletemberek elől menekülhettek.

Nakedape

ősszel rövidebbek a sorok:D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

...és ismét utazás, a változatosság kedvéért Frankfurton át. A hajam még mindig tökéletes.
Failure is the default option

Kvikveg

Brighton meg megvan. A hajam tokeletes, a kedvem fortelmesen pocsek.  :frown:
Kene valamit csinalnom ha mar tegnap nem tudtam az air show-ra menni a kollegakkal, mert a *** rendszerrel valami gond volt, es elso hazon beluli hasznalatnal azert megiscsak elerhetonek kell lenni... a baj az, hogy egyedul rohadtul nincs kedvem semmit sem csinalni.
Hetfo napkozben papiroznom kell majd, mert haha penteken kellett volna nekem is, csak en azt hittem, hogy az eredeti schedule szerint 10.en eleg lesz. Hat nem. Aztan hetfotol night shift, mert miert ne. Vonattal, mert a kollega ma hazarepul, en meg meg mindig ebben a hotelban vagyok, plusz a masiknal nincsen mosasi lehetoseg. F*ck.
Tulajdonkeppen keszen van a munka, szoval akar haza is johetnek, ha nem kene adminisztralni etc., meg a masikon valami updatet csinalni. Ja meg azert jo lenne talalkozni az itteni egyik kollegaval aki kb 9.en jon vissza kulfoldrol.
:punny: :punny: :punny:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.