Utazgatás

Started by Ramiz, 2005-04-26, 20:46:00

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

...és ismét itthon, bár én csak a szokásos helyen voltam, a hajam pedig nekem is tökéletes, ez már ilyen céges előírás :D

Tanultam új, iszonyú német köszönéseket:

a szokásos, ereszkedő hanglejtéssel előadott "tschü-üss!" helyett már azt mondják csak, hogy "tschü", sőt "tschü-tschü". A másik meg a "hallöchen".
Failure is the default option

.Attila

Ezek szerint nem néztél még németül Simpsonst :)

kikuchiyo

Nem, és nem is tervezem.
Failure is the default option

.Attila

Javaslat: legközelebb köszönj úgy, hogy "hallo liebe Liebenden".

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cobra

Nakedape: jaj
Attila: vagy Lebenden :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

#666
Quote from: Cobra on 2014-09-07, 00:20:34
Attila: vagy Lebenden :)

Google-ba üsd be és megérted ;)
protip: nem az első youtube találat alapján :D

Na jó, úgy tűnik, nem ilyen egyszerű, úh. itt a help: http://youtu.be/XYJ6w5h83IM

Cobra

Értettem amit írtál, régen sokat néztem német tv-t. Csak a sok zombis film miatt a másik verzió lehet jobban bejön mostanában :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Aha. Én mondjuk nem nézek sok zombis filmet, egy-két kivétellel :)

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2014-09-06, 18:35:46
...és ismét itthon, bár én csak a szokásos helyen voltam, a hajam pedig nekem is tökéletes, ez már ilyen céges előírás :D

Tanultam új, iszonyú német köszönéseket:

a szokásos, ereszkedő hanglejtéssel előadott "tschü-üss!" helyett már azt mondják csak, hogy "tschü", sőt "tschü-tschü". A másik meg a "hallöchen".
Te meg hol jartal? :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

#670
Sokat utazgatókhoz: új carry-on bőrönd kéne. Ami igazán tetszik, az csak az USA-ban kapható, és ha ide rendelem, 48 dolcsi szállítás + ÁFA + vám mellett 100k felett lenne, ami... Nem ideális. Mivel néhány légitársaság (Qatar pl) szemét módon 50 centinél húzza meg a limitet 55 helyett (vagy 20" a 22" helyett), ezért inkább ebben a méretben gondolkodnék, hogy ne legyen meglepetés. Lehetőleg nézzen is ki valahogy és a sok zseb nem hátrány. :) Csak referenciaként, ami nekem baromira tetszik, az ez. http://www.geniuspack.com/collections/carry-on/products/new22

Szerk.: gondolom mondanom sem kell, hogy ahogy gondoltban már elengedtem a fenti bőröndöt, jött a mail, hogy 15% all-site sale van a snowday alkalmából...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Holnap indulok Japánba.
JR pass, sok-sok tervezett hellyel. Pár címszó: Tokió, Kamakura, Kiotó, Koya, Yoshino, Himeji, Hiroshima, Fukuoka, Kanazawa, Nikko, Kawaguchiko.
Kalandos lesz, eddig még csak néhány hosszabb szakaszra van szállás. Néhány helyre meg nem is igazán tervezek (matrac + hálózsák, nomád gaijin powaa. Főleg, hogy lehet, hogy más nem is lesz...)
Pár kép, beszámoló lesz fb-on. Néhány ismerős kérdezte, írok-e blogot.
Innen lenne-e rá érdeklődő? Y/N
Ha igen, ki melyik oldalt ajánlja?

Darkstar

#672
Először is fuck you.  :D Főleg, hogy egy hónapra mész (ha meg idő közben még több lett, akkor méginkább  :D)
Nekem idén kimarad a hanami.  :frown:

Hiroshimára (meg akkor már gondolom Kure) egyébként szánj legalább pár napot, bár nem tudom, mennyi van betervezve. Csak a Yamato múzeum önmagában lehet egy egész napos program.

Nikkóban meg tudom javasolni a "lenti" meg a "fenti" részt is. Már csak az a szerpentin, amin a busz felmegy, megér egy misét (meg az 1k+ jegyárat). Ami meg fent vár, az csodálatos.

A blogos kérdést átengedem másoknak.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Dreamcleaver

Jó utat KT!

Japánban, amúgy mikor érdemes kiutazni kultúrális események szempontjából? A tavasz nyílván a Hanabi időszaka, de egyébként?

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

.Attila

Utcai fesztiválok szerintem egész évben vannak, talán télen nem nagyon.
Ha van valami konkrétum, arra érdemes talán tervezni. Pl. manga/anime con, már ha azok kulturális eseménynek minősülnek egyáltalán.
Amúgy kb. a tavasz a legérdemesebb talán, minden kultúrában örülnek a tél végének, tavasz kezdetének, beindul az élet. Májusban, júniusban viszont már kezdődik az esős időszak, így inkább szerencsés az április, szóval KT a legjobbkor megy :)

Darkstar

Tényleg attól függ, hogy mit akarsz, de ahogy Attila is mondja, szinte mindig van valami.
Hanami (Tokyo-ban) értelemszerűen mostanában, ha Fuji-t akarsz mászni, Júli vége, Augusztus, ha a comiketekre mennél, az is adott. Ha kis onsenes relaxáció kell, akkor mehetsz télen is Hakonéba pl. Ősszel meg Kyoto gyönyörű. Szóval a lényeg, hogy mit akarsz. Először. Mert utána úgyis visszamész a többiért is.  :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Megyek ki németbe Erasmussal, de majd néha benézek ide :)
[reserved]

.Attila


Darkstar

Grat. Csak nem Bamberg?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2015-03-31, 11:24:36
Megyek ki németbe Erasmussal, de majd néha benézek ide :)

:cool:

Próféta


NLZ

[reserved]

Ramiz

Sziasztok! Izlandon járt már valaki tavasszal? Domi tudom, hogy igen, de nem emlékszem, mikor. Az érdekelne, hogy márciusban érdemes-e menni, sokkal rosszabb időre, limitált közlekedésre számítsunk-e. Amúgy nem vagyunk kifejezetten túrázósak meg extrém sportosak, pár órás sétákat meg gondolom könnyű tenni a látványosságok környékén (vízesések, tengerpartok, fürdők stb). A március 15-i hosszú hétvégét lovagolnánk meg. :D Egyébként minden borzalmasan drágának tűnik egyelőre...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Nekromanta erommel elve stb stb.


Tajvan, hosszu hetek: nevermore! Ez nem nekem valo. Allitolag kina rosszabb, de nekem ez is elegge remes volt.
Sok gagyi van meg kinai billentyuzetes laptop (Asus). Ami jo etterem volt az japan volt vagy steakhouse vagy nem akarom tudni mennyibe kerult. A tobbiben minden olajban es zsirban tocsog, sunyi modon csak elfogyasztas utan erzi meg az ember. Senki sem beszel angolul, ha igen akkor toszavakban (mint nalunk haha), bar ez nem lepett meg nagyon. A google translate mukodik.  :whoah:
Ahol laktunk az a varos ocsmanyul nezett ki, felvaltva voltak jol kinezo felhokarcolok, meg 3-4 emeletes putripanelek. Jarda nem volt a hotel kornyekenek egy reszen, fout mellett. Sok kismotor igen.
Az emberek rendben voltak, teljesen normalisan viselkedtek (velunk legalabbis).
Keptelenseg volt barmi europaiszeru kajat talalni a pockyn kivul (azaz csoki legalabb volt). Hazaerve ehezokent vetettem magam az olyan alapveto kajakra mint a spenot. Jo, huslevesuk van, izre jo, de a fele teszta, es szinte semmi zoldseg nincsen benne.
Ja... es veletlenul egyszer disznoverkocka-levest rendeltem beldarabkakkal. Ize...  :zomg:
Persze dolgozni voltam, tehat nem kirandulgattunk, ugy valoszinuleg azert elvezhetobb, foleg ha van kinai tolmacs, kulonben "elveszve ufofolden" a jatek neve.

Toulouse: nagyon szep varos, a taxibol lattam. :D
Kiveve a foteret, oda eljutottam. \o/ Meg hajnali kettokor tettunk egy korsetat. Sajnos ertheto okokbol akkor a legtobb latvanyossag eppen zarva tart, helyette megtekinthettunk a helyi lakosokat tobbnyire partyzas utani allapotban. Kicsit arab negyed erzesem volt, bar nem volt veszes.
Van egy repuloket es repulestortenetet bemutato muzeum a repter mellett, egesz jo. Szamomra a ket fo latvanyossag a Concorde volt (2 db) es a Super Guppy (kinyitva egy a NASAtol), aminek az utodjat, a Belugat (omnomnom) a munkahely melletti hangarban tekinthettuk meg... kivulrol, reszlegesen. Kb a homlokan a szamjelzest lehetett latni.  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kada

Na csak hogy ne használd egyedül az erőd!
Quote from: .Attila on 2014-09-06, 23:00:20
Quote from: kikuchiyo on 2014-09-06, 18:35:46
...és ismét itthon, bár én csak a szokásos helyen voltam, a hajam pedig nekem is tökéletes, ez már ilyen céges előírás :D
Tanultam új, iszonyú német köszönéseket:
a szokásos, ereszkedő hanglejtéssel előadott "tschü-üss!" helyett már azt mondják csak, hogy "tschü", sőt "tschü-tschü". A másik meg a "hallöchen".
Javaslat: legközelebb köszönj úgy, hogy "hallo liebe Liebenden".
:falba:

Sógoréknál bírtam, a Grüssi-t.
Mert a Grüß Gott túl macerás nekik.

SaiyaGin

#685
Róma
Koherens beszámolót most nem tudok összehozni, de pár megjegyzést azért még igen:
- Ugyan holtszezon van, de ettől még rengeteg volt a turista, el sem merem képzelni, hogy mekkora tömeg lehet tavasszal és nyáron.

- A fent említett ,,holtszezon" ellenére a Vatikánba így is csak két órás sorban állással jutottam be, amikor beálltam a sor végére, egyből odajött egy fickó, hogy nem akarok-e az ő túraszervező cégétől jegyet venni, amivel nem kellene végigállnom a sort. 50 euróért vezetett túrát ígért, de mivel a rendes belépő 16 euró, inkább kihagytam a ,,nagyszerű" üzletet. Hazaérkezve utánanéztem az általa képviselt cégnek, csak negatív tapasztalatokat találtam róluk.

- Maga a Vatikáni Múzeum messzemenően megérte a várakozást, elképesztő mennyiségű látnivalót halmoztak fel.

- Nem gondoltam volna, hogy a Forum Romanum ekkora kiterjedésű, simán el tudtam volna sétálgatni egy teljes napon át a romok között.

- A hónap első vasárnapján nagyon sok múzeum ingyenes, én a város déli részében található EUR-negyedben találhatókból látogattam meg kettőt. A városrész amúgy a (második világháború miatt elmaradt) 1942-es római világkiállításra épült a '30-as években, minden épület orbitális méretű, meglátszik rajtuk a korszak megalomániája.
Pár másodperccel azelőtt, hogy kiléptem volna a Középkori Múzeumból, elkezdett esni az eső, egy kicsit vártam, hogy elálljon, majd egy alkalmasnak látszó pillanatban elindultam. Egy percen belül elázott a cipőm és kifordult az esernyőm, úgyhogy visszafordultam és vártam még 20-30 percet, majd újra próbát tettem. Egy perc múlva persze újra elkezdett szakadni: soha életemben nem áztam meg ennyire, a nadrágomon alig volt száraz folt, az egyik cipőmből pedig folyt a víz. A szállásig persze még várt rám két óra buszozás (meg 15-20 perc várakozás egy második buszmegállóban), magam is meglepődtem, hogy nem fáztam meg.

- A buszos közlekedés egyébként igen sajátságos, a megállókban csak az van kiírva, hogy reggel hány órától este hány óráig közlekedik egy járat, de az nem, hogy milyen időközönként, többször is volt, hogy félórát vártam a megállóban (a Google Térkép utazástervezőjének pedig nem kell elhinni, ha azt írja, hogy tízpercenként megy az éppen igényelt járat).

- Vicces volt látni, amikor egy-egy viszonylag modern utcában elkerítve ott állt az út közepén 1-2 ókori oszlop maradványa, gondosan elkerítve.

- Ferenc pápa óriása sztár, a képeslapok kb. fele őt ábrázolja, és a város nevezetes épületei csak a felhozatal másik felén osztoznak (bár az is igaz, hogy a képeslapokat a Szent Péter tértől öt perce található szuvenírboltokban nézegettem).

Szerk.: és én még nem is jártam olyan rosszul, engem a város déli részén kapott el a vihar, északon sokkal rosszabb volt.

Próféta

És hogy tetszett az utcai közlekedés? :)

SaiyaGin

Quote from: Próféta on 2016-11-12, 14:04:27
És hogy tetszett az utcai közlekedés? :)

Nem volt olyan rossz, mint amire az útikönyvek alapján számítottam.

Kvikveg

Taxi Kuala Lumpur repterre 80 ringgit.
Plussteve az atszallasnal Abu Dhabiban 30 dirham.
... es ezutan ugyanott KTval osszefutni... priceless.  :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

SaiyaGin

Quote from: Kvikveg on 2017-05-22, 19:07:32
Taxi Kuala Lumpur repterre 80 ringgit.
Plussteve az atszallasnal Abu Dhabiban 30 dirham.
... es ezutan ugyanott KTval osszefutni... priceless.  :D

:lul: