Legrosszabb animék (aka:egyes emberek beírnak,egyes nekik nem tetsző anime-ket)

Started by katz, 2005-04-28, 23:07:24

Previous topic - Next topic

Moha

Quote from: Miuraén azt hallottam,hogy Japánba a manga fontosabb,mint az anime..így a legtöbb anime a mangának a reklámja..
Meg tegyük hozzá, hogy az animék általában vagy manga vagy egy játék alapján készülnek.

Ramiz: Igazad van, van jópár olyan sorozat, ami "pengeélen táncol" - x-nek nagyon tetszik, y meg egyenesen utálja.
De nehéz objektív véleményeket írni, pláne ha elfogult anime-fan vagy. :)

.Attila

Quote from: AngelHunterhack sign - ufff, nem ajanlom senkinek, vegigpofazzak az egesz sorozatot, aztan a vegen vmi olyan nagy marhasag van h fel se tudom fogni...
Remélem ebbe belekalkuláltad, hogy a történetnek ott még messze nincs vége ;)

AngelHunter

megneztem a twilight's braceletet is, de sztem egy sorozatnak egymagaban is meg kell allnia a helyet... es azt amit a vegen csinaltak vele nem tudom nekik megbocsatani igazan....

Raggie

Quote from: Miuraén azt hallottam,hogy Japánba a manga fontosabb,mint az anime..így a legtöbb anime a mangának a reklámja..és ez néhol jó,néhol rossz
EZ SEHOL SEM JÓ!!!! :morci:
Mi az, hogy egy anime akárminek is a reklámja?! Ez sz*r és nem jó!!
Az anime az egyik legjobb dolog a földön és ezért nem kéne, holmi reklámként kezelni!!!!!!!!!!
Uff én beszéltem!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Rounin

Quote from: Raggie GordonEZ SEHOL SEM JÓ!!!! :morci:
Mi az, hogy egy anime akárminek is a reklámja?! Ez sz*r és nem jó!!
Az anime az egyik legjobb dolog a földön és ezért nem kéne, holmi reklámként kezelni!!!!!!!!!!
Uff én beszéltem!

Bocs, de fröcsögtél :) Jó vagy nem jó, nem általánosan igaz. Vígasztaljon a tudat :)

Raggie

Mi az, hogy általánosan nem igaz? Az anime ne legyen már reklám! Mikor jó az ha ez így van?? Én nem tudok rá példát modani!  :__devil:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Rounin

#36
Quote from: Raggie GordonMi az, hogy általánosan nem igaz? Az anime ne legyen már reklám! Mikor jó az ha ez így van?? Én nem tudok rá példát modani!  :__devil:

NEM általános, hogy pusztán reklám legyen az anime ;) Ejnye már. Fuss három kört :D

Raggie

Quote from: RouninFuss három kört :D
OK! :D
Rendben van, hogy nem általános, de egyáltalán ne létezzen. Ezt mondjuk lehetetlen kivitelezni, mivel mindent(és mindenkit) a pénz hajt. Nna mind1, de azért Miura azt mondta, hogy "a legtöbb anime csak a manga reklámja"! :ejj:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Itachi

Quote from: Raggie GordonOK! :D
Rendben van, hogy nem általános, de egyáltalán ne létezzen. Ezt mondjuk lehetetlen kivitelezni, mivel mindent(és mindenkit) a pénz hajt. Nna mind1, de azért Miura azt mondta, hogy "a legtöbb anime csak a manga reklámja"! :ejj:
Mondjuk a Berserk nél ez azért igaz.
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Ramiz

Raggie: Az a bajod, hogy nem szeretsz számítógépen mangát olvasni? :hehe:
Blimp: látod, én visszafogtam magam. ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: ItachiMondjuk a Berserk nél ez azért igaz.

Sajnos ezt alá kell írjam...

Mattanja

Quote from: RouninSajnos ezt alá kell írjam...
Bizony. Akárcsak a Video Girl Ai. :(
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

zolan43

Quote from: ShiroiBizony. Akárcsak a Video Girl Ai. :(

Angel Sanctuary dettó.

AngelHunter

kicsit visszaterve az eredeti temahoz, most neztem meg a Naruto filmet, haaaaaaaaat elegge ostromolja ezt a megtisztelo cimet :)

Xaga

Quote from: AngelHunterkicsit visszaterve az eredeti temahoz, most neztem meg a Naruto filmet, haaaaaaaaat elegge ostromolja ezt a megtisztelo cimet :)

Kijött a film??? Honnan lehet leszedni????

AngelHunter

Quote from: XagaKijött a film??? Honnan lehet leszedni????

csak raw-ban van meg kint: bt.saiyaman.info

Xaga

Quote from: AngelHuntercsak raw-ban van meg kint: bt.saiyaman.info

Köccönöm szépen az infot.

SZVSZ Ragnarok the animation sem vmi nagy durranás.

Xaga

Quote from: AngelHuntermost neztem meg a Naruto filmet, haaaaaaaaat elegge ostromolja ezt a megtisztelo cimet :)

Leszedtem megnéztem és egyetértek nem vmi nagy szám...

.Attila

Quote from: AngelHuntermegneztem a twilight's braceletet is, de sztem egy sorozatnak egymagaban is meg kell allnia a helyet... es azt amit a vegen csinaltak vele nem tudom nekik megbocsatani igazan....
A SIGN és a DUSK között kihagytál egy elég nagy történeti részt, ami játék formájában jött ki, PS2-re.

Relunx

Legrosszab animék? ÉN akartam egy ilyen topicot indítani! De vkik (már nemtom) lebeszéltek róla...

Sztem a legrosszab:
Record of Lodoss War - Legend of Cristania
Egy vicc az egész, semmi köze a Lodoss-hoz és a grafikája is csapnivaló. Véleményem szerint csak azért adták ki hogy bezsebeljenek a Lodoss rajongóktól mégtöbb pénzt...

Relunx

SaiyaGin

Az általam ismert legrosszabb anime a Duel Masters. Ugyan készséggel elismerem, hogy 5 percnél többet nem láttam belõle, de az is bõven elég volt arra, hogy kinevezzem a Beyblade (ami szvsz szintén pályázhatna a topik címére) és a Yu-Gi-Oh Duel Monsters (még a név is hasonlít) összevágására.
Egy újabb játékos-szörnyes-kissrácos merchandising anime. Ehhez még az is hozzájárul, hogy a fõszereplõ kinézetét sem tartom túl kidolgozottnak.

katz

Ezt a topicot vita szinhelyének is szántam, tehát ha vki nem ért egyet másvki commentjével, akkor szivesen meghallgatnám az õ véleményét.

A multkor postolás elõtt sikerült kitörölnöm párat :(
C kategoria. Van akinek teccik...

Argento Soma: mecha vmi iszonyat agyament sztorival. Egyetlen egy dolog teccett benne. A végén amikor a földönkívüliek elérték a zéro pontot akkor a központ hatalmas monitorán megjelent egy Game Over felirat. Végignéztem mind a 26 részt és ez az egyetlen dolog amit pozitívan tudok értékelni benne.Én ökör, abba kellett volna hagynom az elsõ pár rész után...   

Canditate of Goddess (Megami): mecha, sci-fi. Na ezen is nem tudtam már hogyan feküdni annyira gagyi volt. Még jo,h egy tucat résznél nem tartott tovább. Szép CG, vacak történet....

Hanaukyo Maids La Verite: Hogy ezt mennyire utáltam. Alapból ugy ültem le elé, h egy jó kis Love Hina klon vígjáték lessz. Ehelyett amit kaptam, attól majd elhánytam magam. Írni akartam róla egy hosszabb ismertetõt, de annyira megutáltam, h máig nem bírtam rászánni magam.   
Az már megszokott, h az átlagos szereplõfelálás van (egy b.lf.sz fiu + egy tradicionális japán lány + egy harcmüvész lány + egy technikai zseni lány + egy külföldi (esetleg szinesbõrû) lány, illetve ezek variációja). Gondoltam lesz vmi eredeti a történetben, de hatalmasat kellett csalódnom. A történetet gyakorlatilag ugy lopkodták összé. Ez annyira nem lett volna baj, de legalább odaillõ dolgokat loptak volna és vmi értelmeset adtak volna hozzá!!!! De így! A sorozat másik, hatalmas negatívuma a fõszereplõ srác. A legutáltabb animekarakterek cím büszke birtokosa nálam az a nyálas, nyomorult kis patkány. Pikacsut szorította le a trónról. Egyes részeknél komolyan fizikai késztetést éreztem, hogy addig ugráljak nyomorék nyálas kis testén amíg ki nem ömlik a bele.
Inital D: Én szeretem az autokat és a rallit is, de amit ezek a :hogyaza: készítõk mûveltek az nagyon bosszantó volt. Kíváncsi vagyok milyen vastag bõr van a képükün? Nem csak kiadták ezt a szemetet, hanem csináltak hozzá 4 folytatást is. Undorító!!!

Hack Sign: korábban is szerepelt, ezért nem mondok soka róla. Ez egyszerûen lassú. Mangának lehet elmenne...
X-The Movie: lentebb irta már vki. Ez egyszerûen csak nem teccet. Lehet a sorozat jó, de a film elvette tõle a kedvem...

RahXephon: mecha. Vki azt mondta: ez olyan, mint az NGE picsogó, dilis tinik nélkül. Én azt mondom: ez olyan, mint az NGE picsogó, dilis felnõttekkel. Röviden EVA klon, "éneklõ" mechákkal :lul: Na ez utobbin majd befstam a röhögéstõl, annyira szánalmas volt. Az elvont történeténél még én is értelmesebbet írok. Kár, h NGE csak egy lehet a világon, de mégnagyobb kár, h ilyen szánalmas vackokkal próbálják felülmúlni...

P.S.: Shiroi jó a zene amit adtál, kicsit durva, de falat bontani jó :D

Fazék

Quote from: katzRahXephon: mecha. Vki azt mondta: ez olyan, mint az NGE picsogó, dilis tinik nélkül. Én azt mondom: ez olyan, mint az NGE picsogó, dilis felnõttekkel. Röviden EVA klon, "éneklõ" mechákkal :lul: Na ez utobbin majd befstam a röhögéstõl, annyira szánalmas volt. Az elvont történeténél még én is értelmesebbet írok. Kár, h NGE csak egy lehet a világon, de mégnagyobb kár, h ilyen szánalmas vackokkal próbálják felülmúlni...
Többek között én is azt mondtam, hogy érdemes megnézni. :)
Valljuk be neked nem jönnek be a mecha-s anime-k, ezért a (vélhetõen jogosan) agyonimádott NGE-n kívül a többit gagyi sz*rnak találod. Szóval ha értékeled ezeket írd oda, hogy gyûlölöd a mecha-s anime-ket, mert a végén még valaki, azt hiszi, hogy tényleg vacak az anime, és neki se tetszene, hiába jön be neki a mecha stílus.

Ramiz

Az egész post nagyon elfogult. Külön "imádnivaló" a bélkitaposós megjegyzés. Tudjuk be a post végén említett durva zene hatásának. :) (Azért sem fight-olunk! :hehe: :D )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Quote from: katzEzt a topicot vita szinhelyének is szántam

hát izé, ezt ilyen körülmények között nem igazán vitának, hanem flémelésnek hívják. Pont ez volt az Aoi fórumán is ebben a témában. Ezért nem is hiányzott nekem.

De hamár itt tartunk:
nyemnyem, a .hack//Sign, nem unalmas és a RahXephon se rossz, sõt...
éshogy miért?
mert nekem tetszettek...
jobb indok most nem jut eszembe

discuss...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Cobra

Candidate for Goddess-t, Initial D-t és RahXephon-t láttam, és erõsen elüt a véleményem. Viszont az NGE és valószínûleg a Love Hina (5 percet láttam belõle streamingen) nálam ugyanabba a kategóriába kerülne, mint amit te most leírtál.

Ja és Duel Master valóban katasztrófa.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

Azt bírnám, ha betévedne ide valaki, és egy post kedvéért regelne, az az egy post pedig ebbe a topicba kerülne és így hangzana: "Minden anime..." És nem tudnátok belekötni! Há-há!
(De legalább kibannolnánk ezt a topicot. :lazza: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Quote from: RamizAzt bírnám, ha betévedne ide valaki, és egy post kedvéért regelne, az az egy post pedig ebbe a topicba kerülne és így hangzana: "Minden anime..." És nem tudnátok belekötni! Há-há!
Ne fesd a falat az ördögre! :bsd: :D
Amúgy tényleg: ha véleményeket írunk, azok így is - úgy is szubjektívek lesznek. Nem tetszhet minden anime mindenkinek. Aztán a vége flame-war lesz...

katz

#58
Csak egy kicsit fel akartam kavarni az állóvizet. Sikerült :D
Quote from: BlimpTöbbek között én is azt mondtam, hogy érdemes megnézni. :)
Valljuk be neked nem jönnek be a mecha-s anime-k, ezért a (vélhetõen jogosan) agyonimádott NGE-n kívül a többit gagyi sz*rnak találod. Szóval ha értékeled ezeket írd oda, hogy gyûlölöd a mecha-s anime-ket, mert a végén még valaki, azt hiszi, hogy tényleg vacak az anime, és neki se tetszene, hiába jön be neki a mecha stílus.
Alapvetõen nincs bajom a mechával, mint fogalommal. Az én problémám az, AHOGY megvalósítják a mechákat a történetekben, és ez sajnos az esetek nagy részében olyan, h szétrögöm rajta az agyam, annyira szánalmas (hasonlóan a robotkurvás animékhez).
Quote from: roderickhát izé, ezt ilyen körülmények között nem igazán vitának, hanem flémelésnek hívják. Pont ez volt az Aoi fórumán is ebben a témában. Ezért nem is hiányzott nekem.
Mi az a flame?
Quote from: roderickDe hamár itt tartunk:
nyemnyem, a .hack//Sign, nem unalmas és a RahXephon se rossz, sõt...
éshogy miért?
mert nekem tetszettek...
jobb indok most nem jut eszembe
Engem pedig pont ez az indok érdekel. Mit találtál te jónak a fenti kettõben?
Quote from: CobraCandidate for Goddess-t, Initial D-t és RahXephon-t láttam, és erõsen elüt a véleményem.
konkrétan?
Quote from: CobraJa és Duel Master valóban katasztrófa.
Na, már ezért megérte megnyitni a topicot.

roderick

pl. .hack//SIGN-ba az volt a jó, hogy nem arra mentek rá, hogy légegzetelállító akciókkat próbáljanak meg belezsúfolni, mikor -mint szerintem ökis rájöttek - mozgást, na azt nem igaznán tudank rajzolni, ellenben egy nagyon hiteles és emberi módon lezajló történetet mutat be, egy nagyon is hiteltelen alaphelyzetben, amiben a tényleges történések a szereplök egymás közti viszonyának váltakozásai. Persze unalmasnak unalmas... föleg a sorozat elsö pár részében. de utánna azért felpörög,máramennyire egy ilyen stílus felpöröghet.

RahXephon, meg egyszerüen szép. Ráadásul vitathatatlan elõnye az NGE-vel szemben, hogy egy jól átgondolt, befejezett története van, ami nem rosszabb mint az NGE-é csak azért mert nem depizik halálra maguk és nem vér fröcsög... és az az éneklö izé, amin te csak röhögni tudtál elég központi helyet foglal el a történetben, most azért mert nem olyan impresszív és mélyen a tudatra ható mint az NGE keresztény szimbolikája, hanem egy számunkra idegen, nagyrészt kitalált kultúrát használ, az még alapjában nem lenne rossz, csak kicsit meg kéne érteni.

Nahmindegy én mindig a mellet vagyok h. izlések és pofonok, és úgyse fogunk mást meggyözni, csak egy 3. ember lehet h. kedvet kap és majd ö is véleményt mond, csak erre már van egy thread nyitva, ami nem is kínálja ennyire fel a meddö vita lehetöségét... mégis mindig a Saikano vs. KGNE nagy harcáról kell olvasgatnom, pedig gyerekek fogadjátok el, mindkettö kb. azonos szinten lévö - filler nélkül jó is lehetne sorozat   :beeee:
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.