Jogi problémák

Started by zsozso, 2005-05-09, 14:58:15

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: MohaJa, szerintem is, ha muszáj, akkor inkább vesszen pár anime, de jelenleg még az is kérdéses, hogy a nem licenszeltekkel tovább mehet-e a szerver.
egy jogi ismerõsöm azt mondta, hogy engedélyek hiányában az se mûködõképes, de holnap pontosabban is utánanéz a témának.

Chronos

Quote from: TurboKAz emule/edonkey/dc hub/torrent alapú cserélgetést meg alapból el lehet felejteni, mert ha a szerver nem engedné hogy róla töltsük (ami ugye a jelenlegi helyzetben így van), akkor max 10k val száguldana minden, pláne az edonkey esetében.
Most nem megyek bele az Emule részletezésébe, ugyanis valóban nem lehet megvalósítani az FTP-n lévõ összes fájl terjesztését P2P rendszerek segítségével...
Quotesztem inkább legyen kevesebb inuyasha meg verselõ kisboszorkány (lina inverse vagy mifene) a szerveren minthogy ilyen röhejes sebességgel kelljen fájlcserélõs álprogramokkal töltögetni.
Ebben egyetértek...

CHRONOS

avman

#92
Ftp-t meg nyugodtan felejthetitek, hacsak nem szeretnétek kitenni annak a servert hogy lefoglalják + az üzemeltetõnek egy pert akasztanak a nyakába... sajnos vannak szerzõi jogok a világon, aminek mint tapasztaltátok érvényt szereznek... innentõl már úgysem találni olyan megoldást, ami gyors és legális... béke az usteam poraira...

Madder

Reménykedjünk, hogy lesz újraindulás.
Mint a mondás is tartja "A remény hal meg utóljára."  ;)

TurboK

#94
tudtommal ugy mûködik hogy van egy szerver amibe beléphet mindenki és megosztja amije van, kb mint a DCnél. Maga a szerver nem osztogat.

Torrentnél van webseed, és asszem amikor itt volt torrent site mûködött is. Mondjuk ez még valszeg mûködõképes FTP helyett, a külföldi terjesztés se lehet túl nagy gond mert magyarországon kívülre amugyse mûködik az oldal, anélkül meg nem látják a trackert és cumizhatnak mert nem tudnak csatlakozni senkihez.
Persze ezt már egyszer megpróbáltuk és nem jött be ugyhogy hagyjuk.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: avmaninnentõl már úgysem találni olyan megoldást, ami gyors és legális... béke az usteam poraira...
Te aztán gyorsan feladod a reményt. :rolleyes: Az a baj amúgy, hogy nagyon kusza a szerzõi jog. Ember legyen a talpán, aki kiigazodik benne. Úgyhogy nehéz megmondani egy ilyen esetben, hogy mi a legális, és mi nem az. Pl. most a nem licenszelt sorozatok jogvédelmét is képviselik, holott "semmi közük" az adott sorozathoz? Nem igazán értem.
Btw, ha neadjisten a legrosszabb következik be, akkor is, a fórum maradhat, abba nem köthetnek bele.

Chronos

#96
Quotetudtommal ugy mûködik hogy van egy szerver amibe beléphet mindenki és megosztja amije van, kb mint a DCnél. Maga a szerver nem osztogat.
Pontosan, a szerver csak indexel...
De ez nem jelenti, hogy a szerver ne tudna kliensként is funkcionálni...
A probléma a rengeteg fájl miatt van...
Ha lenne az ftp-n max. 500 fájl, akkor semmi problémát nem jelentene az Emule használata...
Ilyen sok fájl esetén viszont olyan nagy lenne a túlterhelés, hogy nemcsak a szerver nem mûködne rendesen, de ráadásul a 200mbit sem lenne kihasználva a rengeteg kapcsolat miatt...
QuoteTorrentnél van webseed, és asszem amikor itt volt torrent site mûködött is. Mondjuk ez még valszeg mûködõképes FTP helyett, a külföldi terjesztés se lehet túl nagy gond mert magyarországon kívülre amugyse mûködik az oldal, anélkül meg nem látják a trackert és cumizhatnak mert nem tudnak csatlakozni senkihez.
Persze ezt már egyszer megpróbáltuk és nem jött be ugyhogy hagyjuk.
Legújabb Azureus támogatja a Magnet linkek használatát, amit az Emule-be is bele fognak építeni...
A lényeg, hogy így a bittorrent képes tracker nélkül mûködni, ugyanis a Distribution Database-t használja...
További információk a hivatalos honlapon...

edit: Sorry TurboK véletlenül az edit gombot nyomtam le a quote helyett...
/me fáradt -_-

CHRONOS

shyrk

Hát ez igen szomorú..... :(

Már kérdezték de a választ nem találtam : lett törölve vmi vagy csak nem elérhetõ???

AMV : most nem azért de a film + zene külön-külön jogsértõ de ilyen formában ( AMV ) párosítva már az én szellemi termékem nem??? Azon kivül nem hinném,hogy a licensz tulajoknak zavaró lenne mert film oldalról fellehet fogni egy fan trailer-nek a dolgot zene oldalról meg egy fan videóklip-nek...szvsz mindkettõ csak népszerûsiti a filmet/zenét.....megoldás talán az lenne ha vki ( aki jobban tud angolul mint én ) irna vmi nagy anime studiónak / cégnek akik sok anime licenszel rendelkeznek, hogy õk hogy vélekednek a rajongók által készített AMV-krõl ez szvsz tisztázná teljesen a dolgot és mindenkinek el kéne fogadnia.....

Film : erre csak egy példát tudnék mondani és nagyon kiváncsi lennék az asva vagy minek a tanácsára/ötletére : 2 anime van amit nagyon szeretnék eredeti dvd-n : Noir ... kerestem kb. 100$+ posta ( ezt több helyen is találtam ) .... a Juuni Kokki-t pedig már megse mertem nézni ( 45 rész+ vmi ausztrál cégnél vannak a jogok ) ... aztán mégis megnéztem ... de a teljes sorozatot megse találtam...szal mégha akarnám se tudnám beszerezni ( talán vmi japán oldalról de japánul meg nem tudok ).......ja és persze nem vagyok milliomos ......

Chronos

Quote from: MohaBtw, ha neadjisten a legrosszabb következik be, akkor is, a fórum maradhat, abba nem köthetnek bele.
Pontosan, valamit úgyis kitalálunk/kitalál Zsozso...

CHRONOS

Chronos

Quote from: shyrkMár kérdezték de a választ nem találtam : lett törölve vmi???
Nem hiszem.
QuoteAMV : most nem azért de a film + zene külön-külön jogsértõ de ilyen formában ( AMV ) párosítva már az én szellemi termékem nem???
Igen, a te szellemi terméked illegális zenével és videóval...
Elvileg csak akkor lenne legális ha alakulna egy amv egyesület ami beszerezné a licenszeket az adott animékre és zenékre...
Vagy ha az adott alkotó szerezné be...

CHRONOS

Moha

#100
Quote from: shyrkja és persze nem vagyok milliomos ......
Erre szerintem annyi volna a válaszuk, hogy "akkor biza nem nézed meg, fiacskám"...
Quote from: ChronosElvileg csak akkor lenne legális ha alakulna egy amv egyesület ami beszerezné a licenszeket az adott animékre és zenékre...
Vagy ha az adott alkotó szerezné be...
Na ez megint egy érdekes jogi kérdés. Ugyanis tudtommal pl. a paródia (ha az eredeti mûvet átírják) teljesen legális dolog. Akkor ilyen esetben mi van? Mert elég sok AMV paródia...

TurboK

Quote from: MohaTe aztán gyorsan feladod a reményt. :rolleyes: Az a baj amúgy, hogy nagyon kusza a szerzõi jog. Ember legyen a talpán, aki kiigazodik benne. Úgyhogy nehéz megmondani egy ilyen esetben, hogy mi a legális, és mi nem az. Pl. most a nem licenszelt sorozatok jogvédelmét is képviselik, holott "semmi közük" az adott sorozathoz? Nem igazán értem.
Btw, ha neadjisten a legrosszabb következik be, akkor is, a fórum maradhat, abba nem köthetnek bele.
A gáz nem ott van hogy kusza a szerzõi jog, hanem ott hogy ez itt Magyarország, és olyan jogi csalások vannak hogy az valami embertelen. Pénz beszél, kutya ugat elv érvényesül. Édesapámnak is folyak egy jogi balhéja, ami már kb 10 éve húzódik, és olyan szintû átverések és csalások vannak benne hogy még én is, egy átlagos gyerek, képes vagyok megérteni.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Chronos

Quote from: MohaErre szerintem annyi volna a válaszuk, hogy "akkor biza nem nézed meg, fiacskám"...
Ez (sajnos) üzlet.
Senki nem fog lemondani más kedve szerint a "profitról"...

CHRONOS

Fazék

törlésre vélhetõen nem véletlenül nem érkezett válasz, gondolkodj...
edit: mégiscsak érkezett és hasonlóan gondolom én is

amv: csak gondolj a legutóbbi anime csatornás amv versenyre... ha jól emlékszem pont amiatt nem lehetett megtartani, mert nem engedélyezték az egyes anime-kbõl kivett részletek vetítését a csatornán... attól még nem lesz egy lopott dolog legállis, hogy megvágod és más sorrendben vetíted le, más lopott zenével együtt...

beszerzés: hát igen, már csak emiatt se értem hogy miért ilyen elhamarkodottan lépnek ezek a szerencsétlen "jogvédõk", késõbbi beszüntetéssel sztem több hasznuk lehetett volna, de hát õk tudják, õk a médiazsenik...

Chronos

Quote from: TurboKÉdesapámnak is folyak egy jogi balhéja, ami már kb 10 éve húzódik, és olyan szintû átverések és csalások vannak benne hogy még én is, egy átlagos gyerek, képes vagyok megérteni.
Egyetértek.
Külföldön még durvább a helyzet, de ezt nem részletezem, gondolom mindenki tudja mirõl van szó...

CHRONOS

shyrk

AMV : arra azért kiváncsi lennék,hogy akiket igazából érint ( anime studiók + licensz tulajok ) azok,hogy vélekednek ezekrõl..... mert,hogy itt Mo.-on van valami szervezet aki ugy dönt,hogy ilyen-olyan jogokat véd és perrel+ jogi lépésekkel fenyegetõzik közben meg azt se tudja, hogy ki az a zenész akinek a zenéjét felhasználom ( melyik kontinensen él / milyen mûfajban alkot .... abba már bele se merek gondolni,hogy ez a zenész a saját weboldalán bárki számára elérhetõvé teszi számait .. mert ugye erre is van példa ) illetve nem tud semmit az anime studioról akinek a filmjét használom ( pontosan,hogy is áll bizonyos kérdésekhez ) ... ez azért számomra kissé vicces/komolytalan és nagyon szomorú.......

ja és ugye ne felejtsük el,hogy az AMV nem pénz szerzés céljából készül.....

Film : fura de mindkét anime-t azért szeretném megszerezni eredetiben mert x rész után "beleszerettem" ... ugye nem gondolják,hogy láttatlanban az ember több száz $-ért anime-t fog rendelni külföldrõl......

TurboK

"papíron" elvileg ha nincs meg a licensz akkor tökmindegy milyen módon használod fel az adott zenét, akkor is illegális. Az hogy ABSZOLUTE SENKIT NEM ÉRDEKEL és senki sem veszít belõle pénzt (sõt, még reklámértéke is van valahol), az nem érdekli a Man in Black bácsikat, ez JOGSÉRTÉS és BÜNTETNI BÜNTETNI BÜNTETNI kell.

ugyhogy AMV jogsértõ és püff ennyi, józan ész nem diktál csak a hülye jogszabályok.

Ugyanígy papíron te nem hallgathatnál semilyen zenét sem mert nincs rá engedélyed (azzal szerzel a zene hallgatására engedélyt hogy megveszed az albumot).
Rádióállomások kivételt képeznek mert nekik asszem kell külön engedélyt venni a sugárzásra meg az adott zenékre, meg arra hogy ezt így mások meghallgathassák.

Nevetséges.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Shierr-Pyon

Sziasztok!

Egy biztos, poblic ftpként a szerver nem funkcionálhat tovább!
Ezt jogilag nem fogják hagyni. Egy dolog, hogy semmi anyagi kárt nem okoz a szerver a magyar médiának, de ez õket sosem érdekelte - ez a tipikus szemét szomszéd, lelövöm a macskád hozzáállás.     :lame:

Lényeg, hogy perelni csak - szvsz - akkor perelhetnek, ha a japán kiadó - az anime tulajdonosa - belegyezését adja, hogy az asva képviselje az érdekeit ebben az ügyben. Amit vszleg meg is ad.  :bruhuhu:

Alternatívák:

- lehetne egy regisztrált felhasználós ftp site-ot csinálni, ahol beajánlásos módon lehet bekerülni. Ez talán azt okozná, hogy csak hónapok alatt, lassan térne vissza a felhasználóbázis, de kontrollálhatóbb lenne az access. Negatívum, hogy elég, ha egy ember köp... és másodszorra tuti perelni fognak.

- lehetne irc bottá változtatni a klienst, ami szintén elég sok szabályozhatóságot adhatna, és megkülönböztethetetlenné tenné a szervert más külföldi szerverektõl - másrészt minden subtitle group irc-n nyomja.

az összes több p2p alkalmazás egyszerûen gazdaságtalan - nagy a processzorigény / file arány, ami azt jelenti, hogy ennyi file-nál egy 4-8 procis gép lenne megfelelõ (nagyon sok nulla az árban)

Írtam külföldieknek, érdeklõdés képpen, hogy nálluk mi a jogi helyzet e téren, a választ majd bepaste-elem.

Kitartás sorstársak!

Shierr-pyon

Tyrael

ja, pl ha privat ftpkent jonne vissza, akkor itt a forumban 10 hozzaszolassal rendelkezo usereknek mehetne a pass eloszor, es persze mindenkinek nevreszolo.
igy 1 ember 1 accot tudna hasznalni, es ha mas valakit be akarna hozni, akkor kezeskednie kellene erte

Tyrael

avman

ha már ebbe gondolkodtok: fél évnél régebbi tag

ArchElf

Quote from: Tyraelja, pl ha privat ftpkent jonne vissza, akkor itt a forumban 10 hozzaszolassal rendelkezo usereknek mehetne a pass eloszor, es persze mindenkinek nevreszolo.
igy 1 ember 1 accot tudna hasznalni, es ha mas valakit be akarna hozni, akkor kezeskednie kellene erte

Tyrael
Az ajánlásos rendszer ennél azért kicsit bonyolultabb, de kb tényleg valahogy így mûködik...
...
Más: Amúgy (bár az is meglehetõsen sokat eszik) lehet sftp is, és akkor a szolgáltató sem vonattatható felelõsségre, mert senki nem tudja, mit töltesz.


AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

ALIENwoods

p2p programnak a WinMX-t ajánlom, jobb mint a DC mert nem kell slotokkal szórakozni, elég gyors lenne Magyaroszágon.

Chronos

Quote from: ALIENwoodsp2p programnak a WinMX-t ajánlom, jobb mint a DC mert nem kell slotokkal szórakozni, elég gyors lenne Magyaroszágon.
A WinMX már nagyon régen elavult...
De az IRC-s megoldás hangzik idáig a legjobban...

CHRONOS

Hoz_hun

Brühühü......  :bruhuhu: én csak most értesültem.
Én szintén nem vagyok jogász, mint az itt lévõk többsége. Nem is értek hozzá így találgatni/tanácsolgatni sem tudok. Én max anyagilag tudok támogatni, gondolom ezzel vagyunk páran.
Meg kell kérdezni az illetékest, hogy mit lehet tenni. Ha tulajdon képpen semmit, akkor szerintem a zárt körü regisztráció és a weblap és az ftp két külön helyen lenne (mert, hát maga a weblap is értékes és az tényleg nem sért jogokat). Ha tagságról van szó, felõlem évekre is visszamehetünk  :rolleyes: .
Minderrõl Zsozsonak kell dönteni, hisz õ viszi a hátán a terhet, sajnos mi max a válát veregethetjük. Ha valkinek van ötlete mi többet tehetnénk vesse fel elõre is benne vagyok.
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."

Hoz_hun

Lehet, hogy hülyeség, de mi lenne ha Zsozso a szervert adná mi meg bérelnénk a tárhelyet, akova a "saját" részlegébe adott számú ember adott számú animét feltenne. Zsozso persze jól figyelmeztetne minket, hogy ilyet nem szabad és szükség esetén az adott embert(eket) "törölnék" tartalommal együtt és egy másik tag venné át a bérlés helyét (más animével).
Persze lehet, hogy nagy baromság amit írok, mert nem értek hozzá, csak találgatok, de így talán jogilag Zsozso nem lenne támadható hisz szerverszolgáltatóként felelõséget nem válal a tartalomért.

Más: nincs valakinek rokona az ASVA vagy hogy hívják-nál (vagy valami politikus ismerõse) és megbugázná a dolgot, hogy ne barmolják.
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."

Geryon

Quote from: Tyraelja, pl ha privat ftpkent jonne vissza, akkor itt a forumban 10 hozzaszolassal rendelkezo usereknek mehetne a pass eloszor, es persze mindenkinek nevreszolo.
igy 1 ember 1 accot tudna hasznalni, es ha mas valakit be akarna hozni, akkor kezeskednie kellene erte

Tyrael

10? annyiból épphogy csak be tud mutatkozni az ember... én inkább 100-at ajánlanék... ha be akar kerülni, legyen aktív, és ha összejön a 100, az admin vagy a moderátorok eldöntik, hogy érdemes-e a tag az ftp-re a fórumüzenetei alapján... szerintem...

vagy az új tagoknak készíteni kell 1db AMV-t... ha legális az AMV, akkor egalább ezért lecseszhetjük õket, ha pedig illegális, és újra lebukik az oldal, akkor õk is illegális dolgot tettek, mivel szerintem nem könnyû japán licencjogot kapni... még nekik se... és akkor szerintem nem is perelhetnek...

Inkvisitor

Quote from: Hoz_hunLehet, hogy hülyeség, de mi lenne ha Zsozso a szervert adná mi meg bérelnénk a tárhelyet, akova a "saját" részlegébe adott számú ember adott számú animét feltenne. Zsozso persze jól figyelmeztetne minket, hogy ilyet nem szabad és szükség esetén az adott embert(eket) "törölnék" tartalommal együtt és egy másik tag venné át a bérlés helyét (más animével).
Persze lehet, hogy nagy baromság amit írok, mert nem értek hozzá, csak találgatok, de így talán jogilag Zsozso nem lenne támadható hisz szerverszolgáltatóként felelõséget nem válal a tartalomért.

Más: nincs valakinek rokona az ASVA vagy hogy hívják-nál (vagy valami politikus ismerõse) és megbugázná a dolgot, hogy ne barmolják.

Én ugyan új vagyok ebben a fórumban, bár lassan fél éve töltögetek animeket az oldalról, így van egy-két anyagom. Ilyen megoldásba szívesen beszállnék.
Viva UHU1.2!  :lame:

Inkvisitor

Quote from: Geryon10? annyiból épphogy csak be tud mutatkozni az ember... én inkább 100-at ajánlanék... ha be akar kerülni, legyen aktív, és ha összejön a 100, az admin vagy a moderátorok eldöntik, hogy érdemes-e a tag az ftp-re a fórumüzenetei alapján... szerintem...

vagy az új tagoknak készíteni kell 1db AMV-t... ha legális az AMV, akkor egalább ezért lecseszhetjük õket, ha pedig illegális, és újra lebukik az oldal, akkor õk is illegális dolgot tettek, mivel szerintem nem könnyû japán licencjogot kapni... még nekik se... és akkor szerintem nem is perelhetnek...

AMV készítés? Csak a múlt héten jutottam el odáig, hogy az Elfen lied-bõl sikerült kiszednem a kezdõdalt mp3-ba. :-(
Sok víz lefolyna a Dunán, mire AMV-t készítek :-(
Viva UHU1.2!  :lame:

noway

Quote from: Hoz_hunLehet, hogy hülyeség, de mi lenne ha Zsozso a szervert adná mi meg bérelnénk a tárhelyet, akova a "saját" részlegébe adott számú ember adott számú animét feltenne. Zsozso persze jól figyelmeztetne minket, hogy ilyet nem szabad és szükség esetén az adott embert(eket) "törölnék" tartalommal együtt és egy másik tag venné át a bérlés helyét (más animével).

És mindez le lenne írva nyilvános fórumon... szóval nem itt kéne megbeszélni az ilyen ötleteket. Fõleg, ha még van rá kilátás, hogy lehet legális, vagy legalábbis a "tûrt" kategóriába tartozó megoldást találni.

Geryon

Quote from: Hoz_hunLehet, hogy hülyeség, de mi lenne ha Zsozso a szervert adná mi meg bérelnénk a tárhelyet, akova a "saját" részlegébe adott számú ember adott számú animét feltenne. Zsozso persze jól figyelmeztetne minket, hogy ilyet nem szabad és szükség esetén az adott embert(eket) "törölnék" tartalommal együtt és egy másik tag venné át a bérlés helyét (más animével).
Persze lehet, hogy nagy baromság amit írok, mert nem értek hozzá, csak találgatok, de így talán jogilag Zsozso nem lenne támadható hisz szerverszolgáltatóként felelõséget nem válal a tartalomért.

Hmmm.. tetszik az ötlet... és gondolom nem mindeki tárolhatna cuccot, csak a beléptetett, tagok, akikért kezeskednek....