Jogi problémák

Started by zsozso, 2005-05-09, 14:58:15

Previous topic - Next topic

noway

Ja és az ASVA-nak nincs köze a ProArthoz, legfeljebb együttmûködnek idõnként. A ProArt a közös jogkezelést végzõ szervezeteket (Artisjus, EJI, Filmjus, Hungart, MAHASZ) képviseli. Amibõl következik, hogy nem feltétlenül érdekük betiltani a szervert, mert ugye sok anime -> sok cd-írás -> sok pénz a jogkezelõknek. És a külföldi filmek esetében nem nagyon lehet kiesõ pénzrõl beszélni, mert ugye nem mindenki tud angolul (japánul meg fõleg nem), és még aki tud, annak is irreálisan drága mondjuk az USA-ból rendelni egy 26 részes sorozatot 4-5 DVD-n.

Geryon

Quote from: InkvisitorAMV készítés? Csak a múlt héten jutottam el odáig, hogy az Elfen lied-bõl sikerült kiszednem a kezdõdalt mp3-ba. :-(
Sok víz lefolyna a Dunán, mire AMV-t készítek :-(
:-) akkor megcsináltatod valaki mással, szépen megkéred, és a saját nicked, e-mail címed írod/íratod bele... nem az a lényeg, hogy tudsz-e, hanem az, hogy a saját neveden adod be, azaz, úgy néz ki, mintha te csináltad volna... és ha történetesen ASVA-s tag vagy,  (tudom, ez nem így van, de tételezzük fe...) aki így akar bekerülni az ftp-site-ra, akkor buktál, attól függetlenül, hogy legális vagy illegális az AMV, hiszen ha legális, akkor ez a figyelmeztetés nem volt teljesen jogos, ergó hatályát veszti, ha pedig ilegális, akkor sincs joguk perelni, mivel õk is bûnösök, kivéve, ha megszerzik az anime és a zene licencjogát, ami magyar kiadó/forgalmazó hiányában igen nehéz..... jah... és ez utóbbi a tárgyaláson fontos, mivel ekkor fel kell fednie magát a vádlónak, hogy ki õ és mit csinált, míg minket védene az anonimitásunk (gondolom senki nem a névvel, címmel, telefonszámmal ellátott e-mail címét írja majd bele az AMV-jébe.... jah... és az AMV-készítéssel legalább egy kis skill-t is szerezhetünk filmfeldolgozás terén....

lehet, hogy most nagy hülyeséget írtam, ha így van, kérlek benneteket, javítsatok ki minél elõbb...

Hoz_hun

Quote from: nowayÉs mindez le lenne írva nyilvános fórumon... szóval nem itt kéne megbeszélni az ilyen ötleteket. Fõleg, ha még van rá kilátás, hogy lehet legális, vagy legalábbis a "tûrt" kategóriába tartozó megoldást találni.

Ja bocs, csak fel vagyok zaklatva. Egyébként azon a véleményen vagyok, hogy elsõre mindenképpen normális megbeszélt megoldást kéne találni, hogy ne keljen állandóan a bezárástól rettegni.

A regrõl: Szerintem a forum postolási szám ne legyen nérvadó a reg eldöntésénél. Én szinte a fennálása óta ismerem az Usteamet, rendszeresen támogatom Zsozso-t, de nem szoktam a forumba dumálni csak olvasgatni. Szóval szerintem ne a beszédkészségtõl függjön, hogy ki a jó Usteames, ha kérhetném, mert az nem fer.
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."

Rounin

Quote from: Hoz_hunSzóval szerintem ne a beszédkészségtõl függjön, hogy ki a jó Usteames, ha kérhetném, mert az nem fer.

Ezzel teljes mértékben egyetértek. Kicsit fonák helyzet lenne

Geryon

Akkor is... valami próbatételt találni kell majd az új tagoknak....

Fazék

Quote from: GeryonAkkor is... valami próbatételt találni kell majd az új tagoknak....
kézenállás 20 másodpercig és föl kell tölteni a videót? :)

na jó viccet félretéve, nem rossz ez a meghívásos, stb rendszer se és az irc is jól hangzik, de sztem várjuk meg mi jön vissza a "jogi osztályról"...

TurboK

Az IRC nem hülyeség, de ugy õszintén, hova a fenébe tennéd ki a packetlistet?? IRC ablakban valami 1000 soros flood lenne (még akkor is ha külön van az anime/hentai/manga), ha az oldalra teszed ki akkor meg puff ugyanott vagyunk.

Ja hogy Fserv lenne? Olyan ocsmányság? Na bumm....

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Alkyra

Én a meghívásos rendszer mellett vagyok.
Mert ugye így elkerüljük azt, hogy illetéktelen emberkék betolnák a képüket..
Nekem mind1 hogy mi lesz, csak legyen. :D
Már jelentkeznek is az elvonási tünetek.. :D

Kíváncsian várom a fejleményeket.

Foirec

Quote from: AlkyraNekem mind1 hogy mi lesz, csak legyen. :D
Már jelentkeznek is az elvonási tünetek.. :D

Kíváncsian várom a fejleményeket.

Jajaja nálam is:D:D Most úgy érzem magamat mint a kisgyerek akinek elvették a nyalókáját :bruhuhu:

Hoz_hun

Quote from: AlkyraÉn a meghívásos rendszer mellett vagyok.
Mert ugye így elkerüljük azt, hogy illetéktelen emberkék betolnák a képüket..
Nekem mind1 hogy mi lesz, csak legyen. :D
Már jelentkeznek is az elvonási tünetek.. :D

Kíváncsian várom a fejleményeket.

Egyetértek, jó gondolat ez a meghívásos rendszer.

Én is várakozok. (mit is tehetnék mást...)
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."

noway

Quote from: Blimpsztem várjuk meg mi jön vissza a "jogi osztályról"...

Ha már itt vagyunk, csináljunk inkább valami hasznosat, és szedjük össze, mik vannak a szerveren, amik érdekeket sérthetnek.

A+: tudja valaki, milyen sorozatokat adnak?

magyar DVD: Csihirón kívül van még valami?

mozi: Csihiró, Howl's Moving Castle(állítólag a Best Hollywood tervezi), The Cat Returns(szintén).
Steamboynak, Innocence-nek, Tokiói keresztapáknak van magyar forgalmazója?
Mononoke Hime, Metropolis voltak a Titanicon kívül valahol?

tévé: GitS, Mononoke Hime, Csihiró (TV2-n voltak, ha jól emlékszem)

blackwizard

#131
http://www.hpo.hu/jogforras/shlaw.html?2001_58:13pC

ezt a linket érdemes megkuksizni  :)  föleg az "(2) Az értesítésnek tartalmaznia kell:" részt :D
sztem abban a levélben amit az USTEAM kapott ez vhogy nem szerepel.....
(2) Az értesítésnek tartalmaznia kell:
a) a sérelem tárgyát és a jogsértést valószínûsítõ tények megjelölését;
b) a jogsértõ tartalmú információ azonosításához szükséges adatokat;
c) a jogosult nevét, lakcímét, illetve székhelyét, telefonszámát, valamint elektronikus levelezési címét
könyörgöm......a jogosult nevét, lakcímét, stb??? elég hosszú levél lenne :D

egyébként itt érdemes nézelödni, mert tuti vannak még kiskapuk....nem is kevés

Stairan

Quote from: nowayHa már itt vagyunk, csináljunk inkább valami hasznosat, és szedjük össze, mik vannak a szerveren, amik érdekeket sérthetnek.

A+: tudja valaki, milyen sorozatokat adnak?

magyar DVD: Csihirón kívül van még valami?

mozi: Csihiró, Howl's Moving Castle(állítólag a Best Hollywood tervezi), The Cat Returns(szintén).
Steamboynak, Innocence-nek, Tokiói keresztapáknak van magyar forgalmazója?
Mononoke Hime, Metropolis voltak a Titanicon kívül valahol?

tévé: GitS, Mononoke Hime, Csihiró (TV2-n voltak, ha jól emlékszem)
Megpróbáltam összeszedni mik voltak a tv-ben, vagy kaphatóak dvd-n, egyenlõre ezeket találtam:
DVD:Animatrix, Cowboy Bebop movie, Metropolis, Chihiro, Tokyo Godfathers
A+: Slayers, Kiddy Grade, Blue Gender
TV2: Mononoke Hime, Chichiro
mtv: Ghost in the Shell

andusia

Quote from: StairanMegpróbáltam összeszedni mik voltak a tv-ben, vagy kaphatóak dvd-n, egyenlõre ezeket találtam:
DVD:Animatrix, Cowboy Bebop movie, Metropolis, Chihiro, Tokyo Godfathers
A+: Slayers, Kiddy Grade, Blue Gender
TV2: Mononoke Hime, Chichiro
mtv: Ghost in the Shell

DVD: Cat Returns
A+: InuYasha, Yu Yu Hakusho

És abban én se értek egyet, hogy hozzászólás alapján legyen tovább, én 2 éve járok fel az usteam-ra, de nem vagyok egy nagy hozzászóló...

Stairan

Kíváncsiságból beírtam az rtlklub fórumon a keresõbe az usteam szót, és 365 hozzászólást talált... :eeek:
Köztük egy csomó, hogyan lépjek fel, ingyen lehet tölteni stb..

Alkyra

Quote from: nowayHa már itt vagyunk, csináljunk inkább valami hasznosat, és szedjük össze, mik vannak a szerveren, amik érdekeket sérthetnek.

A+: tudja valaki, milyen sorozatokat adnak?

magyar DVD: Csihirón kívül van még valami?

mozi: Csihiró, Howl's Moving Castle(állítólag a Best Hollywood tervezi), The Cat Returns(szintén).
Steamboynak, Innocence-nek, Tokiói keresztapáknak van magyar forgalmazója?
Mononoke Hime, Metropolis voltak a Titanicon kívül valahol?

tévé: GitS, Mononoke Hime, Csihiró (TV2-n voltak, ha jól emlékszem)

Inuyasha, Kiddy Grade...uhm...Nincs A+om. :D Szal most csak ezek jutottak eszembe. Egyb. esetleg a Ghost in Shell?

Alkyra

#136
Quote from: andusiaDVD: Cat Returns
A+: InuYasha, Yu Yu Hakusho

És abban én se értek egyet, hogy hozzászólás alapján legyen tovább, én 2 éve járok fel az usteam-ra, de nem vagyok egy nagy hozzászóló...

Amint látod én is veteránnak számítok, de csak azóta jövök ide mióta van netem itthon.
A Slayerst nem adják az A+on? Meg a CB-t? Most olvasom itt valamelyik gportalos oladalon...
Szal:
-Ghost in Shell
-Inuyasha
-Yu Yu Hakusho
-CB
-Slayers
-Chihiro
-Kiddy Grade

Ha valakinek  esetleg van még ötlete akkor írjon..

Hoz_hun

Quote from: StairanKíváncsiságból beírtam az rtlklub fórumon a keresõbe az usteam szót, és 365 hozzászólást talált... :eeek:
Köztük egy csomó, hogyan lépjek fel, ingyen lehet tölteni stb..

Wazzzz, nem csoda, hogy felfigyeltek rá  :eeek: . Egyáltalán minek kellet reklámozni. Ha valaki elnézett az Usteamra, jól van, de más lapról direkt linkbe az ftp-re ideírányítani....ehh. Ráadásul nem csak a már megjelent/leadott animék illetve megvehetõ DVD-rõl van szó. Az animék, ha nem is gyorsan, de egyre jobban teret hódítanak itt nálunk is. Lehet bökte a szemüket, hogy az usteam, még ha nem is pénzért, de alaposan terített a piacon. Bár a hülyéknek a reklám oldalát kellet volna néznie. Nem egy két animét vennék meg eredeti DVD-n, ha kiadnák és csak azért mert tudom, hogy az király és megéri. Javítsatok ki ha nem így van.
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."

Alkyra

Quote from: StairanKíváncsiságból beírtam az rtlklub fórumon a keresõbe az usteam szót, és 365 hozzászólást talált... :eeek:
Köztük egy csomó, hogyan lépjek fel, ingyen lehet tölteni stb..
Az rtl klub fórumán? (van annak fóruma?? :) )

Mégiscsak tévedtem. Vannak ilyen anime kedvelõ hülyék akik (véletlenül) "beköpték" az usteamet...

Kvikveg

#139
Quote from: MohaErre szerintem annyi volna a válaszuk, hogy "akkor biza nem nézed meg, fiacskám"...
Koszonjuk. Szigeteljuk el magunkat, ne halljunk semmirol, ami mashol van. :__devil:

Ideznek MACI-tol egy nagyon igaz bekezdest:
"– Ez egyrészt reklám a mûvészeknek, hiszen sokan ezekben a közösségekben hallanak elõször az újdonságokról. Másodsorban az összesített CD-DVD-eladások meredek emelkedése is részben a fájlmegosztó hálózatoknak köszönhetõ, mert sokan a letöltés után meg is vásárolják a gyári CD-t, illetve DVD-t. Harmadsorban e hálózatok segítségével olyan mûvek is elérhetõek széles körûen, amelyek kereskedelmi forgalomban nem, vagy már nem kaphatók."
Nos, 100%-ig igaz.
Mert en enelkul se mangat, se DVD-t nem vettem volna.

edit: magyar adon meg az eletben soha nem neztem animet. DB+tsai nem erdekelt, egyebkent meg maradok az eredeti japan hangnal.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Inkvisitor

Ez igaz. Csináltam már olyat, hogy egy netes szabad könyvtárban elolvastam egy könyvet, és annyira megtetszett, hogy megvettem az egész gyûjteményt (Ian Watson teljes Warhamer 40K univerzuma). Itt is ilyesmi van.
Ráadásul ott olyan volt, hogy az egyik író, akinek a könyvei fenn voltak, sérelmezte, hogy szabadon letölthetõ. Szólt az üzemeltetõnek, erre az szó nélkül levette az oldalról a kérdéses mûveket. Szó sem volt az asváról, vagy más dologról...
Viva UHU1.2!  :lame:

Alkyra

#141
Quote from: KvikvegKoszonjuk. Szigeteljuk el magunkat, ne halljunk semmirol, ami mashol van. :__devil:

Ideznek MACI-tol egy nagyon igaz bekezdest:
"– Ez egyrészt reklám a mûvészeknek, hiszen sokan ezekben a közösségekben hallanak elõször az újdonságokról. Másodsorban az összesített CD-DVD-eladások meredek emelkedése is részben a fájlmegosztó hálózatoknak köszönhetõ, mert sokan a letöltés után meg is vásárolják a gyári CD-t, illetve DVD-t. Harmadsorban e hálózatok segítségével olyan mûvek is elérhetõek széles körûen, amelyek kereskedelmi forgalomban nem, vagy már nem kaphatók."
Nos, 100%-ig igaz.
Mert en enelkul se mangat, se DVD-t nem vettem volna.

Igaz. Bár én még nem vettem egyet se, de nagyon tervezem, hogy pl az Onegai sorozatot s a Chobits-ot beszerzem, de mivel (sajnos) a DearS sorozatot is licenselték azt is valahonnan be kéne szerezni... :D
Most már igazán kéne csinálnom egy kártyát...

(wohoo ez a 300. postom!!!  :haha:  :haha:  :haha: )

Hoz_hun

#142
Quote from: Kvikveg"– Ez egyrészt reklám a mûvészeknek, hiszen sokan ezekben a közösségekben hallanak elõször az újdonságokról. Másodsorban az összesített CD-DVD-eladások meredek emelkedése is részben a fájlmegosztó hálózatoknak köszönhetõ, mert sokan a letöltés után meg is vásárolják a gyári CD-t, illetve DVD-t. Harmadsorban e hálózatok segítségével olyan mûvek is elérhetõek széles körûen, amelyek kereskedelmi forgalomban nem, vagy már nem kaphatók."

Hû de mennyire igaz. Ha nincs az Usteam soha nem vettem volna meg a Battle Angel Alita teljes graf. novellát eredetiben. Ráadásul az amerikából kellet megrendelni és nem volt két fillér, de az a mû megérte símán. Többek között ezért is nagyon hálás vagyok az Usteamnek, mert náluk volt elõször. Soha nem gazdagodtam volna azzal a mûvel ha náluk meg nem ismerem.

Jaj, de még sorolhatnám.... :bruhuhu:
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."

Pikkolo

Quote from: andusiaÉs abban én se értek egyet, hogy hozzászólás alapján legyen tovább, én 2 éve járok fel az usteam-ra, de nem vagyok egy nagy hozzászóló...

Én pedig elfelejtettem a régi accomat annyira régen irtam ide és ezért kellett újat reggelnem.

Alkyra

tényleg, tudtok egy MEGBÍZHATÓ oldalt ahonnan meg lehet rendelni az animeket, mangákat???

Hoz_hun

#145
Quote from: Alkyratényleg, tudtok egy MEGBÍZHATÓ oldalt ahonnan meg lehet rendelni az animeket, mangákat???

http://www.amazon.co.uk

Sokszor rendeltem tõlük. Tuti megbízhatók.

Jah, írd be a keresõbe anime kidob egy csomót.

Vagy a http://store.viz.com/

Õk is megbízhatók, csak engem pl nagyon beelenõriztek. Tõlük rendeltem Alitát, lehet hogy a nagy tétel miatt. Hosszabb idõ is míg megjön, Amazonról egy héten belül meg szoktam kapni a cuccot.
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."

TurboK

Quote from: blackwizardhttp://www.hpo.hu/jogforras/shlaw.html?2001_58:13pC

ezt a linket érdemes megkuksizni  :)  föleg az "(2) Az értesítésnek tartalmaznia kell:" részt :D
sztem abban a levélben amit az USTEAM kapott ez vhogy nem szerepel.....
(2) Az értesítésnek tartalmaznia kell:
a) a sérelem tárgyát és a jogsértést valószínûsítõ tények megjelölését;
b) a jogsértõ tartalmú információ azonosításához szükséges adatokat;
c) a jogosult nevét, lakcímét, illetve székhelyét, telefonszámát, valamint elektronikus levelezési címét
könyörgöm......a jogosult nevét, lakcímét, stb??? elég hosszú levél lenne :D

egyébként itt érdemes nézelödni, mert tuti vannak még kiskapuk....nem is kevés
A gond ott van hogy "nekik" is van elég kiskapujuk, meg sok sok nagy-kapujuk, meg végtelenszer több pénzük. Én azért imádkozom hogy engedélyezzék az oldalt ugy hogy a licenszelt cuccok lemennek róla, de ismerve a jogvédõ szervezetek hírnevét ez sem valószinû. =(

ja, magyarul még kiadták az Ezüst Nyilat is, nemtom me a japán címe. Licenszelt cuccokba meg valoszinüleg bele kell számitani azokat is ami már nem megy, de egyszer lement valamelyik tvben, eg dragonball, pálya ördögei, stb. Tudom ebbõl amúgy sincs sok nekünk, de jobb félni mint megijedni.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Prof. William

Hali!

Biztos lessz megoldás.

Inkvisitor

Quote from: Prof. WilliamHali!

Biztos lessz megoldás.

Biztosan. Ha más nem, msn-es egyeztetés után közvetlen letöltés a másik gépérõl. Kb két soros a parancs, amivel jelszavas ftp szervert lehet készíteni a gépembõl, szabott tartalommal.
Viva UHU1.2!  :lame:

Hoz_hun

Én egyébként úgy tudom, hogy ha fel akarsz tenni valami értéket képviselõ cuccot a netre, beleértve a saját mûvedet is, azért is fizetned kell nekik függetlenül attól, hogy a licence a tiéd. A múlt heti TV ügyvédjében volt errõl szó. Ergó, ha nincs magyarországi licence akkor is fizetnie kéne Zsozsonak, hogy minden egyes animeért valami pénzt, hogy ingyen közzé tehesse. De tudjátok mit, ha ilyen feltételt szabnának szívesen beledobnék, csak hogy mûködhessen az oldal, csak Zsozsot ismerve ebbe nem menne bele.

Ja sok idõ kell még hogy itt Animagyarország legyen.... [és ismételten] :bruhuhu:
"Harcolni a békéért olyan, mint dugni a szüzességért."