Main Menu

Elfen Lied

Started by Dragon, 2005-05-15, 12:33:42

Previous topic - Next topic

Értékeld az Elfen Lied-et:

(1) [Elégtelen!] Borzalmas volt, a mûfaj szégyene.
11 (6.3%)
(2) [Elégséges.] Azért nem a legrosszabb, de nem ajánlanám.
11 (6.3%)
(3) [Közepes.] Nem is értem miért ilyen szélsõségesek a vélemények róla.
15 (8.5%)
(4) [Jó.] Tetszett, de azért van ennél jobb is.
80 (45.5%)
(5) [Kitûnõ!] A legjobb, amit valaha láttam.
59 (33.5%)

Total Members Voted: 175

Member

Valószínûleg tömegmészárlást végeznék közöttük...
Szerintem meg pont az a baj, hogy a legtöbben nem is éreznek együtt a karakterekkel, csak az eseményeket látják, de nem is gondolkodik el azon, hogy "Ezt most miért tette?", nem kap majdnem sírógörcsöt a 4. rész végén. Csak a szex és az erõszak, jaj, ezek a mai fiatalok...

RE@L

Jelentem alásan én eggyütéreztem velük, sõt általában tudok azonosulni a szereplõkkel. Le is írtam már hogy nekem tetszett, de nem vagyok annyira elragadtatva tõle, hogyismondjam nem lett a kedvencem és nemis nõtt a szívemhez. Sokkal megrázóbb a 4. rész helyett a végefelé a Kis Lucy és Kouta története, viszont az egész történet mégsem marad meg annyira az emberben mint a Grave of the Fireflies vagy Barefoot Gen.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

RE@L

Quote from: Ready2hade objektiv velemeny mint olyan nincs is :)
De mégis ha olvasol mondjuk Pesti Estben, vagy az egyik hozzád közelálló barátod ajánl 1 filmet vagy könyvet és áradozik róla, úgymond kedvet kapsz hozzá már pozitívan állsz hozzá és szugerálod szinte magadatis tudatalatt hogy csakjólesz az. Ottvan pl. Ramiz esete is negatív példaként hogy annyit vitatkozott már és olvasott Elfen-Liedrõl hogy objektív véleményt egyáltalán nem tudna szerintem magában alkotni róla vagy egyáltalán erõt gyûjtsön arra hogy megnézze, megjegyzem szerintem ez nemis baj hiszen ne erõltessük azt amit nem szeretünk és akaratunk vagy kedvünk ellen van. Tudni kell válogatni ízlésünknek megfelelõen. Én nemkezdek el mindenkinek Perfect Blue-t vagy Monstert ajánlani mert abban hûdeiszonyat... stb. mert nem mindenkinek való és sokkal öszetettebb mélyebb lelki drámák vannak benne Elfen-Liedhez képest, hogyismondjam komolyabb a témája, bár Elfen-Liednek sem piskóta!!! Tényleg jól van kivitelezve a dráma része.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Member

#663
Kis Lucy és kis Kouta története megható addig, hogy fesztiváloznak. Utána rendesen berágtam "általánosítós/besértõdõs" kis Lucyre és már nem is tudtam sajnálni senkit addig, ameddig ki nem derült Mariko és Kurama kapcsolata. Még egy olyan széttorzult jellemet, mint Mariko...

Nem igaz: Én rengeteg véleményt hallottam elõtte EL-rõl (barke Groven védte, Ramiz és sok más oltotta), mielõtt megnéztem és mégis rá tudtam szánni magam. Tisztán objektív vélemény valóban nincs, esetleg csak akkor, ha egyáltalán nem érdekelt az egész és mégsem utáltad meg.

Kuroi Tenshi

Kinek a pap, kinek a papné, de bennem meg a GotF nem hagyott akkora nyomott. Túl kívülálló volt a feelingje, csak az utolsó pár percben tett arra kísérletet, hogy bevonja a nézõt. A történet tényleg nyomasztó és megható, de ezt nem sikerült megfelelõen áthoznia. Szvsz.

Na de légyszi srácok hagyjátok már abba a civakodást, sehova nem juttok

RE@L

Részemrõl ámen! Én nem szerettem volna belekötni senkibe csak elmondani úgymond 3.fél kívülálló véleményét hogy sok Elfen-Lied rajongó nem igazi Elfen-Lied rajongó :tezsvir: :zen:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Zanador

Jelentem, az egésznek nálam sincsen köze a divathoz. Egész egyszerûen kevésszer ülök le megnézni egy sorozatot, vagy éppen filmet. Nehezen kezdek bele valami teljesen újba. Utána aztán persze végignézem, de hát talán éppen ezért is kezdem el nehezen. Emiatt én általában tényleg azokat szoktam megnézni, amikrõl elég sokat hallok ahhoz, hogy piszkálni kezdjék az érdeklõdésemet. Ilyenek voltak pl az NGE, Naruto, Hellsing, meg még pár másik sorozat is. Nyugodtan mondhatom, hogy képes vagyok szubjektiv és objektiv képet is alkotni egy sorozatról, már csak azért is, mert képes vagyok az egyiket és a másikat is teljesen elfelejteni pár nap alatt. :)
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

RE@L

Quote from: ZanadorNyugodtan mondhatom, hogy képes vagyok szubjektiv és objektiv képet is alkotni egy sorozatról, már csak azért is, mert képes vagyok az egyiket és a másikat is teljesen elfelejteni pár nap alatt. :)

Sok a rakéta ^^ :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Dreamcleaver

Quote from: MemberOtomerõl még nincs véleményem, mert még nem láttam ([COLOR="PaleTurquoise"]de attól függetlenül osztani fogom, hogy milyen rossz [/COLOR]:D :__devil: )

Akkor a saját vektoraiddal folytalak meg! :hahaha: :hahaha: :hahaha: Mellesleg az Otome más tészta, mert az még a fanok szerint sem egy nagy durranás, csak kellemes kikapcsolódás.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kvikveg

Quote from: Kuro_TenshiMondja ezt a rezidens Hellsing-mániákus? :lul:
...
Wáháhááá, tudtam, hogy ezt megkapom! :D:D:D
Amugy ott nem ment ilyen brutalul, es ott szamitottam is ra. A tema megkovetelte hogy ugy mondjam azt a foku verengzest. De pl kilogo labszarcsontra es torzova alakitott 14 eves leanykara nem emlekszem.:eek:
Quote from: Member...
Az EL rajzolásánál a cél az volt, hogy minél általánosabb pofákat rakjanak össze, hogy a beleélést segítsék, a japánoknak tökegyforma arca van, ezért nekik is.
...
Ha tenyleg atlagosat akartak, csinalhattak volna szebben is.
Szerintem nem atlagosat akartak. Mind kicsit mashogy nez ki ugyanazon a karaktersablonon belul (hajszin, szemszin, stb). Ez nalam szimplan a bena karakterterv kategoriaba esik.

Ha mar kinezet: erdekes, hogy az opening vizualisan kiraly, de a reszek alatt a karakterek megrajzolasa es mozgatasa kicsit darabos.

5.resz: gratulalok, mar a molesztalast is felirhatom a listara...

Quote from: ZanadorNyugodtan mondhatom, hogy képes vagyok szubjektiv és objektiv képet is alkotni egy sorozatról, már csak azért is, mert képes vagyok az egyiket és a másikat is teljesen elfelejteni pár nap alatt.
:D:hahaha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ready2

Quote from: Kvikveg5.resz: gratulalok, mar a molesztalast is felirhatom a listara...


:D:hahaha:


es meg miminden lesz :)

Member

Quote from: KvikvegHa tenyleg atlagosat akartak, csinalhattak volna szebben is.
Szerintem nem atlagosat akartak. Mind kicsit mashogy nez ki ugyanazon a karaktersablonon belul (hajszin, szemszin, stb). Ez nalam szimplan a bena karakterterv kategoriaba esik.
Hát érdekes lenne 3 feketehajú, ugyanolyan fejû diclonius pl. Ezt azért nem várhatod el tõlük. :ejnye:
5 rész: Nekem az a rész volt a legdurvább. A 10. környékéig eléggé lightos marad.

Amúgy csak ne beszéj, a Hellsing mangához képest az Elfen Lied Teletubbies. :hehe:

Zanador

Quote from: RE@LSok a rakéta ^^ :)
:hahaha: könnyen lehet  :hahaha:

Azt meg, hogy mit miért úgy rajzoltak, ahogy, azt nem tudom megállapitani.. tény, hogy sablonos lett az arcuk, de pl legalább annyira nem ijesztõ (no offense, asszem a Vision of escaflone volt az ano, amit azért nem néztem meg, mert a közeliben rajzolt szemek megijesztettek...)
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Ready2

Quote from: Zanador(no offense, asszem a Vision of escaflone volt az ano, amit azért nem néztem meg, mert a közeliben rajzolt szemek megijesztettek...)

nekem az orrukkal volt bajom (de azer vegigneztem) :)

Member

Quote from: Ready2nekem az orrukkal volt bajom (de azer vegigneztem) :)
Nekem a derekukkal, a medencéjükkel, a lábukkal, az orrukkal, a szemük vonalánál véget érõ hajukkal és... :)

Ramiz

Tenshi: hát az biztos, Member jót tesz az EL usteam-es hírének... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zanador

Ezt most muszáj volt megint kezdeni? reméltem, hogy vége...
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Ramiz

Quote from: ZanadorEzt most muszáj volt megint kezdeni? reméltem, hogy vége...
Játékrontó! :hehe:
Utálom, hogy mindig beszól valami óvodásat. De igazad van, abba kell hagyni. :merci: a segítséget! :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: MemberHát érdekes lenne 3 feketehajú, ugyanolyan fejû diclonius pl. Ezt azért nem várhatod el tõlük. :ejnye:
5 rész: Nekem az a rész volt a legdurvább. A 10. környékéig eléggé lightos marad.

Amúgy csak ne beszéj, a Hellsing mangához képest az Elfen Lied Teletubbies. :hehe:
Nem a dicloniusokrol beszeltem. Hanem Kouta/Yuka/homeless lanykarol. Diclonius nemeppen tekintheto atlag japan mintapolgarnak, (ha meg igen, akkor jaj nekunk :hahaha: ). Ugyhogy azokat ne hozd fel peldanak.
Amugy ha megnezed, a ket diclonius feje tokugyanolyan mint barmelyik masik (Yuka, Kouta) karaktere, csak es kizarolag a hajszin (hossz egyiknel, huha), es a szarvacskak kulonboztetik meg oket. Tehat azok is ugyanazon szerintem bena sablon alapjan keszultek.

Hellsingben nem volt noi torzo, es ott szamit a verengzesre az ember. Nem volt kislany molesztalasa sem. Az egy korrekt vampiros anime. Szamomra sokkal sokkolobb egy ilyen kis artatlan kinezetu karaktertervvel rendelkezo animetol az ujjak/kezek/labak levagasa, kislanyok molesztalasa, es meg mittudomen mi jon, mint Hellsingbol a voros szemecskek es pokoli lenyek - akik mellesleg mind felnottek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ready2

Quote from: KvikvegHellsingben nem volt noi torzo


fuu kettos merce! hat nincs emancipacio? micsoda dolog az hogy nincs benne noi torzo! eselyegyenlosegi biztost ide de rogton :D

edit: ize kicsit kezd agyamra menni a valasztasok elohangulata :)

Kvikveg

Quote from: Ready2fuu kettos merce! hat nincs emancipacio? micsoda dolog az hogy nincs benne noi torzo! eselyegyenlosegi biztost ide de rogton :D

edit: ize kicsit kezd agyamra menni a valasztasok elohangulata :)
Nyugszik a beteg, nyugszik a beteg... (Valaki tarcsazza az elmegyogyot pls!)
:hahaha:
Amugy remelem egyertelmu volt, hogy az ott nem azert reklamaltam, hogy Hellsingben is legyen? Ugye? Ugye? Nyugtassatok meg!
*neenooneenoo* :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ready2

Quote from: KvikvegNyugszik a beteg, nyugszik a beteg... (Valaki tarcsazza az elmegyogyot pls!)
:hahaha:
Amugy remelem egyertelmu volt, hogy az ott nem azert reklamaltam, hogy Hellsingben is legyen? Ugye? Ugye? Nyugtassatok meg!
*neenooneenoo* :D

nemis! azert en reklamaltam hogy micsodadolog hogy nincs benne! ha! :)

Member

Én elég sokáig olvastam a Hellsing mangát és azért egymást arcát kiharapják meg a letépett félfejbõl issza Alucard a vért, szóval az sem semmi. :)
Tudom, hogy Yukának ugyanaz az arca, mint Koutának, szal' elvileg összeillenek. :D A mellékszereplõk között talán még valamennyi különbség (mondjuk minden férfi és minden nõ alapvetõen ugyanazt a fejet birtokolja, talán Bardo kivétel, mert neki egyszerû fekete a szeme), meg a gonosz Lucynek van egy kicsit más arca és kész.

Kvikveg

Quote from: MemberÉn elég sokáig olvastam a Hellsing mangát és azért egymást arcát kiharapják meg a letépett félfejbõl issza Alucard a vért, szóval az sem semmi. :)
Oooo... valoban vannak brutal dolgok benne, de ott nem zavar, mert az egesz karaktere brutal. Vegulis vampir vagy mi. Itt meg egyik percben artatlan bociszemekkel Nyuu olyan legartatlanabb Azumanga stilusban, masik percben meg *nyissz* hullik a fej, dol a ver brutalisabban mint Hellsingben, stb-stb. :eeek:
Quote from: MemberTudom, hogy Yukának ugyanaz az arca, mint Koutának, szal' elvileg összeillenek. :D A mellékszereplõk között talán még valamennyi különbség (mondjuk minden férfi és minden nõ alapvetõen ugyanazt a fejet birtokolja, talán Bardo kivétel, mert neki egyszerû fekete a szeme), meg a gonosz Lucynek van egy kicsit más arca és kész.
Hat akkor osszefoglalva ezt te beazonositottad azonosra csinaljak, en meg bena karaktertervezes tipusnak.

Ooo.... azt mar latom, hogy total skizofren az egesz tarsasag... Na megyek tovabb nezni, hatha lesz belole valami.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Quote from: KvikvegOooo... valoban vannak brutal dolgok benne, de ott nem zavar, mert az egesz karaktere brutal. Vegulis vampir vagy mi. Itt meg egyik percben artatlan bociszemekkel Nyuu olyan legartatlanabb Azumanga stilusban, masik percben meg *nyissz* hullik a fej, dol a ver brutalisabban mint Hellsingben, stb-stb. :eeek:
Nekem kifejezetten tetszett, hogy ezek a nyálas fejûek játszanak egymás belsõ szerveivel. Ez is kifejezi, hogy egy animét nem feltétlen a grafikája határoz meg, ill. hogy egy a jelenletekhez nem illõ képi világ mekkora kontrasztos hangulatot teremt.

QuoteHat akkor osszefoglalva ezt te beazonositottad azonosra csinaljak, en meg bena karaktertervezes tipusnak.
Ez volt az elsõ anime, ahol nem zavart, hogy mindenki egyforma. Ha Európában játszódna, biztos nagyon felidegelne. Nameg hõseink nem globlazáció-kóros japán fiatalok, hanem inkább olyan régimódiak, és akkor még nem volt vmi húdesokfajta hajforma. Az mondjuk furcsa, hogy a dicloniusok olyanok, mint az egypetéjû ikrek. :eeek:

QuoteOoo.... azt mar latom, hogy total skizofren az egesz tarsasag... Na megyek tovabb nezni, hatha lesz belole valami.
Mert [COLOR="PaleTurquoise"]két lelkük van[/COLOR], de erre majd magadtól rájössz, remélem. :rolleyes:

Lythis

Ehh, kicsit elszálltunk a dologgal. Elsõként szeretnék elnézést kérni, amiért felhoztam a CB témát. Nem beszólás miatt példálóztam vele, hanem azért mert tudom, h Ramiz nagyon szereti, és úgy gondoltam, hogyha azt belefoglalom egy-egy példába, akkor könnyebben megérti azt, amit mondani szeretnék. Mint említettem korábban is szerintem: nekem nincs bajom avval, ha valakinek nem tetszik, az az õ dolga. Ami engem személy szerint zavar, az az, amikor valaki úgy mondd róla véleményt, és "osztja az igét" hogy így meg úgy rosz, hogy nem is látott belõle semmit. Ha valami nem érdekel, az egy dolog, de úgy leírni, hogy lényegében gõzöd nincs h mi az amirõl éppen mindent tudsz, szerintem elég szánalmas egy dolog, nem is beszélve arról, h végsõsoron evvel az ember önmagát teszi nevetségessé.
 
 Az h mi "szegény elnyomott" EL rajongók ennyire kiállunk emellett az esetleg nem lehet, hogy betudható annak a szerény ténynek, hogy mivel ez az anime rendesen megosztja a szubkultúrát, ezért több támadásnak vagyunk kitéve, mint az átlag? Igen, van rakat olyan rajongó is, aki csak a vér meg a fanservice/ecchi miatt nézi, de emiatt mindenkirõl véleményt alkotni szerintem  parasztság - már elnézést. Mellékesen, sztem ha a Naruto-t mondjuk mindenki elkezdené szidni, akkor annak a rajongói is kiállnának mellette, ahogy ez a legtöbba anime-ról elmondható.

 Az h a Dicloniusok nagyon hasonlítanak: õõõ nemtom, lehet h a mert ott mindenki ugyanolyan dolog miatt. Nekem egyszerûbb változatom van rá: nézzétek meg a mangát. Ott másképp néznek ki, és a szarvak sem ilyen neko-design-oltak. Viszont az ottani karakterek nem mind annyira megnyerõek imho, ezért nyílván az anime miatt át kellett õket dolgozni, és mivel felteszem nem állami költségvetésbõl gazdálkodtak õk sem, ezért nyílván nem strapálták magukat, plusz így gondolom gyorsabb is volt.

Member

#686
Quote from: Lythismivel felteszem nem állami költségvetésbõl gazdálkodtak õk sem, ezért nyílván nem strapálták magukat, plusz így gondolom gyorsabb is volt.
Ez mondjuk az egyéb grafikai hiányosságokon is meglátszott, meg az utolsó rész kissé elsiettségén is (álá Hellsing 13).

A Narutó annyira nem egy elfajult anime, hogy bárkinek is eszébe jusson vitát nyitri róla. Ha vki már nem fér a bõrébe, inkább szélsõséges példákhoz nyúl...

RE@L

Én azért nem vitatkozom narutón mert ad 1 nem nézem ad 2 nemis fogom ad 3 azért mert minden mainstream dolgot rühellek anime téren.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Zanador

Quote from: MemberA Narutó annyira nem egy elfajult anime, hogy bárkinek is eszébe jusson vitát nyitri róla. Ha vki már nem fér a bõrére, inkább szélsõséges példákhoz nyúl...
Amúgy pont itt van amit nem értek.. merthogy igaz keveset láttam, de szerintem az EL egyik szempontból sem a legszélsõségesebb anime. Bármilyen téren lehet nála eggyel még olyanabbat mondani. Ezért nem értem, hogy miért pont itt csaptak össze ennyire a vélemények...
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Member

Te legalább nem ócsárolod, hogy mekkora gáz már, hanem szépen bevallod, hogy nem láttad. :rolleyes: Mondjuk rajz terén nálam benne van a top3-ban. :D

Na jó, befejezem, ez már kissé OFF lett.