Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

Fenrir

Quote from: PirulaBizony, bizony...:sóhaj: Sokan mondták már akiknek elõször kínáltam hogy tiszta traubis íze van.
És mi a helyzet a sörökkel?
Nem úgy véled hogy ezt a gasztronómiai csoportot méltatlanúl mellõzzük?
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Pirula

Quote from: FenrirÉs mi a helyzet a sörökkel?
Nem úgy véled hogy ezt a gasztronómiai csoportot méltatlanúl mellõzzük?
Csak várd meg míg Ramiz vagy Raggie megérkezik... :haha:
edit: egyébként egy kifacsart Holstenes üveg árválkodik a monitorom balján.

Fenrir

:jee: Alig várom...
Jó ötlet volt ez a topic
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Raggie

Quote from: PirulaCsak várd meg míg Ramiz vagy Raggie megérkezik... :haha:
Nna itt is vagyok!!!! :D A SÖR(SER) a viláááág legjobb itala!!!(lsd aláfirkantásom)
A legjobb sör, amit eddigi életemben ittam az a Staropramen. Ennek van a leg teltebb, testesebb zamata. Szinte érezni, hogy mekkora gonddal párolják, fõzik a nemes nedût. A második az örökérvényû Pilsner Urquelle! Kicsit kesernyésebb az elõzõnél(olyan Gösser szerûbb) de kiérezni belõle a cseh ízeket. A harmedik helyért többen is versengenek pl. Krusovice, Budveiser, Gösser, Zlaty Bazant...
Ha mindenki sörözne jobb lenne a világ!...

Ja és én is kedvetkaptam a borokhoz a kis Pirula-esszé után! :D (pedig nem vagyok valami nagy borozó)

Edit: hát még szép, hogy jó ötlet volt ez a topic! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Necrid^

Quote from: Raggie GordonNna itt is vagyok!!!! :D A SÖR(SER) a viláááág legjobb itala!!!(lsd aláfirkantásom)
A legjobb sör, amit eddigi életemben ittam az a Staropramen. Ennek van a leg teltebb, testesebb zamata. Szinte érezni, hogy mekkora gonddal párolják, fõzik a nemes nedût. A második az örökérvényû Pilsner Urquelle! Kicsit kesernyésebb az elõzõnél(olyan Gösser szerûbb) de kiérezni belõle a cseh ízeket. A harmedik helyért többen is versengenek pl. Krusovice, Budveiser, Gösser, Zlaty Bazant...
Ha mindenki sörözne jobb lenne a világ!...

Ja és én is kedvetkaptam a borokhoz a kis Pirula-esszé után! :D (pedig nem vagyok valami nagy borozó)

Edit: hát még szép, hogy jó ötlet volt ez a topic! :D

Ugy látom sör szakértö vagy :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Raggie

Inkább sörtapasztaló/kipróbáló(azaz alkesz! :D ).

Neem, egyébként nem vallom magam sörszakértõnek(és alkesznak sem igazából, bármennyire is hihetetlen), mert inkább élvezetbõl iszom a sört és még nem ittam oylan sok félét(kb eddig olyan 15 félét) kellõ mennyiségben hogy elég tapasztalatom legyen a nagyobb összehasonlításokhoz. De remélem jó úton haladok(haladunk Ramizzal :) ) a szakértõség felé!... :rolleyes:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: PirulaBár én rajongok a jó, bográcsban készült vörösboros marhapörköltért.
:hail: (Legutóbbi családi összejövetelen majdnem betegre zabáltam magam belõle...)

Quote from: PirulaCsak várd meg míg Ramiz vagy Raggie megérkezik...
Itt ismernek minket... :haha:

Quote from: FenrirJó ötlet volt ez a topic.
Akkor lehet szórni a reputation pontokat a megnyitójának! :lazza:

Raggie sör-felsorolásához nem sokat tennék hozzá, teljesen megegyezik az ízlésünk. A német sörök általában jók, de nem észbontóan jók, nem úgy jók, mint a cseh sörök, amik fogyasztásuk során mindig spontán nyelv-csettintgetésre, "Ááááhhhhh!!!"-ozásra (na erre találjatok jobb szót), vigyorgásra és élet-élvezetre késztetik az embert. Cseh sörbõl még nem ittam olyat, ami nem ízlett. Mi lesz Prágában... :rolleyes: (Minden sört végig akarunk/fogunk próbálni.)
Angol sört (ale-t) még csak itthon ittam (Guiness), de se csapolva, se otthon nem ízlett különösebben, én a lager-t szeretem, úgy látszik.

Különben is, a sörrõl nem (csak) beszélni kell...


Pirula, nem igaz, amíg nem jössz fel, nem lesz itt ivászat-meet!
(Vagy amíg mi nem megyünk le. :) )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizItt ismernek minket... :haha:
Á, dehogy! Csak véletlen módon választottam két nevet a member listbõl. :haha:
Quote from: RamizPirula, nem igaz, amíg nem jössz fel, nem lesz itt ivászat-meet!
(Vagy amíg mi nem megyünk le. :) )
Talán a nyáron sikerül valamit nyélbe ütni e téren, de nem tudom így elõre.
Jó lenne akkor már bográcsot meg grillt is keríteni, aztán néhány hordót odagörgetni...
USTEAM - anime és konyhamûvészeti magazin :haha:

Ramiz

Quote from: PirulaUSTEAM - anime és konyhamûvészeti* magazin :haha:
:cool: :hail: Arra befizetek! :haha:

----
* : De kihagytad, hogy "- és sörmûvészeti". :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: Ramiz* : De kihagytad, hogy "- és sörmûvészeti". :D
Te nem tartasz sört a konyhában? :eek:
Ja és ha már, legyek egy kicsit ontopic is: Becherovka Koktélok részlegben találni érdekeset, fõleg a Beton az ami mókás, már csak a neve miatt is. Odakint lehet kapni olyan kiszerelésben mint itthon a Vilmos Inside-ot. Mondjuk az ilyen palackozott kis long drinkeket nem szeretem, ha már kotyvasztok akkor tudjam hogy mi van benne.

Raggie

Quote from: Pirula(...) ha már kotyvasztok akkor tudjam hogy mi van benne.
JaJa! Fõleg ha akínaipiacon vagy az araboknál veszed! :D

Egyébként naggyon támogatom a hozzád való leruccanást csak elég nehéz lesz beleilleszteni a nyarunkba ugyanis eléggé zsúfolt... :(
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: PirulaTe nem tartasz sört a konyhában? :eek:
Csak ki akartam emelni a SÖR-t.
Amúgy nem tartok sört a konyhában. Nekünk erre külön kamránk van: Sörtároló Hûvös Egység. Spájznak is hívjuk.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Meghát nálatok farkastörvények és az einstand elve mûködik az élelmezési cikkekre, ezért túl szem elõtt lenne(és nagy a család :) ).

Visszatérve tényleg a német(osztrák) sörök a legjobbak, természetesen a Cseh sörök után, de mondjuk nem is ismerek sok más "nemzetiségû" sört.
Párszor voltunk Olaszországban és ott csak két iható sör van(a többi importált német márka :) ) a Birra Peroni és a Birra Moretti. Orosz sört nem ittam még( :eeek: ), horvát sörök közul csak a Zlatko pivo-t ismerem de csak az elmegy kategóriába fér bele, a franciák csak bort isznak(javarészt és ami sörük van az is eléggé kaka), az angoloknak meg csak Ale-jük van(olyat sem ittam még).
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Ale: nekem nem ízlett, kevésbé keserû, kevésbé szénsavas, kevésbé ízes, ráadásul az angolok langyosan isszák.
Szlovák, román sörök: semmi különös. Hidegen jólesik.
Kínai sör: inkább csak a furcsa betûk miatt az üvegen érdemes megvenni. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Ja igen meg talán azért mert megérzed, hogy mit érezhet Jackie Chan egy nehéz nap után egy kiskocsmában ülve! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Pirula

Aha. Apám Kínába megy az év végén, én meg fetrengek a kíntól.
Annnnnyira  nem érdekelne a sör ha vele mehetnék... :(
Nyavajgás endeschluss. :)

Raggie

Quote from: PirulaApám Kínába megy az év végén, én meg fetrengek a kíntól.
Meccsoda anaforák, vagy mi is ez... mindegy soron belüli összescengés! Benned egy költõ veszett el
Pirula(bár lehet, hogy jó mélyen van, és csak a fröccsök hozzák a felszínre :D ).
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: PirulaAha. Apám Kínába megy az év végén, én meg fetrengek a kíntól.
Én is szívesen kipróbálnék egy igazi kínai kisbüfét, meg egy éttermet is, hogy miben más az ittetiektõl.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: RamizÉn is szívesen kipróbálnék egy igazi kínai kisbüfét, meg egy éttermet is, hogy miben más az ittetiektõl.
Abban biztos, hogy ott tényleg kínai kaját kapsz és tényleg IGAZI kínai emberek eszegetnek a sarokban! :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Igazi kínaiak itt is vannak... de még mennyire! :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

Nemrég a kezembe nyomtak egy szórólapot pesten, amin egy "horror éttermet" hírdetnek. Darkness a neve. Volt már ott valaki?  :3x3:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Raggie

Nemtom, de elég furcsa asszociációkra ad okot a "horror étterem és szendvicsbár"
(pl. valódi vérzõ agy koktél, postás szendvics, stb...) ---->nem biztos, hogy el akarok oda menni, az sem 100% hogy ki a kaja és ki a (v)evõ!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Ez csak egy reklámfogás.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fenrir

Quote from: Raggie GordonVisszatérve tényleg a német(osztrák) sörök a legjobbak, természetesen a Cseh sörök után, de mondjuk nem is ismerek sok más "nemzetiségû" sört.
Párszor voltunk Olaszországban és ott csak két iható sör van(a többi importált német márka :) ) a Birra Peroni és a Birra Moretti. Orosz sört nem ittam még( :eeek: ), horvát sörök közul csak a Zlatko pivo-t ismerem de csak az elmegy kategóriába fér bele, a franciák csak bort isznak(javarészt és ami sörük van az is eléggé kaka), az angoloknak meg csak Ale-jük van(olyat sem ittam még).
Az angol sört legjobb volna visszaönteni a lóba...
A német sör iszonyú jó, fõleg a Heilands, nem hiába fõzik már vagy 500 éve...
A cseh sörökhöz nincs mit hozzáfûznöm azon kívül amit tanult kollégám Reggie Gordon írt. Staropramen isteni nedû....
De az én kedveceim a belga sörök. Nem vagyok egy nyeste legény, de egyszer megittam egy üveg (0,33l) trappista sört, és egy üveg Rigour Mortis sört (1l) és teljesen végem volt tõle. Az alkoholtartalom vaddisznó, az íze pedig príma. A trappista 2x mint a Staropramen (ízben) a Rigour Mortis pedig sonkásszendvics (!!!) ízû.
Amúgy a magyar söröcske sem olyan rossz, hogy kifelejtsük a felsorolásból...igaz nem említhetõ egy napon a cseh sörökkel, de megérnek egy misét!
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Fenrir

Quote from: RamizÉn is szívesen kipróbálnék egy igazi kínai kisbüfét, meg egy éttermet is, hogy miben más az ittetiektõl.
Ha ennyire érdekel, kukkants be a konyháikba :eek:
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Ramiz

Ha összefutok egy belga sonkásszendviccsel, nem felejtem el meginni. :)
Magyar sörök? Ki mit?
Nekem a Soproni Ászok az egy jó alsó-középkategóriás sör. Annál olcsóbbat (vackabbat) nem iszok.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fenrir

A Borostyán nem rossz...
A Soproni szintén lecsúszik.
Na és mi a helyzet az olyan csodákkal mint az Arany Sárkány? :)
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Ramiz

Elfelejtetted idézõjelbe tenni a "csoda" szót. :rolleyes:  :haha:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fenrir

Én kérek elnézést... :)
De ha már gasztronómia...emlékszem egyszer régen, mikor haverjaimmal jó kis metálos koncertre mentünk és le voltunk égve csak Alaszka vodkára futotta. Meg egy kis kenyerbe is beruháztunk, hogy bírjuk az iramot(mifelénk kevesen voltam koncerteken mindig, ha ugrottál egyet étrepültél úgy a termen hogy nem ütköztél senkibe, de az a kevés aki járt nagyon durván küldte a pogót :rolleyes: ) és hozzá egy kis "hitler-szalonnát" (szeletelhetõ lekvár) barackos ízben. Az egyik idióta mikor azt az ótvar vodkát már nem bírtuk tovább inni, fogadott egy másik idiótával (velem) hogy ha beleteszi a vodkába a lekvárt nem merem meginni....
Hú de rossz volt... :ejj:
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Ramiz

:eeek: No comment... :boáá:
Ezt kiszínezem, mert megmérgezné a "Gasztronómia" topikot. :rolleyes:
Mi egyszer koncertre menet :) egy cirillbetûs vodkát vettünk gyanúsan olcsón, mert "biztos jó kis orosz vodka, amit senki sem mer megvenni"... milyen naivak (hülyék) voltunk... Valami ukrán iszonyatos fõzet volt. Egy az egyben olyan volt a szaga, mint az alkoholos filctollaknak - lehet, hogy ugyanaz volt az alapanyaga. Mindenesetre táncoló színes karikákat láttunk tõle... komolyan mondom, majdnem flash-eltünk... Kíváncsi vagyok, mit ittunk meg "vodka" címen... :3x3:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!