Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

Ramiz

Hát ez a topic is nagyon ért már. :D Nem kis részben az járult hozzá a megnyitásához, hogy sehova sem férnek be a sörös-boros-stb-piás beszélgetések, ezért itt-ott megszorítva kellett õket dugdosni, de itt végre kiélhetjük magunkat, és nem leszünk offok. Mert a piálás az vastagon gasztronómia (egy kis eufémizmussal, ha úgy tetszik).

Rögtön egy megbeszélendõ téma-felvetés: a Dobozos Sör Problémája. Sör-e a dobozos sör? Mit tesznek bele, amit nem kéne (ami nincs az üvegesben)? Mitõl olyan patkányízû pl. a dobozos Stella? Mi indokolja a mondást: "Pilsnert iszok, dobozos sört hugyozok?" Lesz-e zacskós sör?

(A következõ szemelvényhez elõzmények a Világpolitikában)
(...) Magyar Unicum, orosz vodka (tényleg sokkal-sokkal jobb! ledöntés elõtt exhalálni kell, utána (ecetes) uborkát harapni), az örmények valami nagyon finom konyakot hoztak, a franciák persze csak bort (de engem nem nyûgöztek le ;) stb. A mexikói lány tequilája sajnos elfogyott az odaúton. :)Persze sokan nem hoztak piát, pl az amerikai srác, aki viszont, hogy beszálljon, vett egy pár üveg Heinekent a boltban. :lol: Ja, a dél-koreai ízetlen bor-és-pálinka-közti-pia volt a legmókásabb kiszerelésben: mûanyag dobozban! (Amiben nálunk a szívószálas almalé van.) Azóta õrzöm a dobozt. :D Kérésre befényképezem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fenrir

Jó ötlet a thread...
Az Unikumról...az említett kiránduláson egy belga srácot megkínáltunk némi Unikummal. 10 percig fuldokolt, majd megkérdezte: It is legal?
Aztán kért még egyet... :lul:
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Fenrir

Ittál már belga sört? Nagyon cefet. Egyszer egy Rigour Mortis nevûbõl bedöntöttem egy üveggel (literes üveg, nem aprózzák el mint mi). Sonkás szendvics íze volt és jobban elzsongított mint egy üveg Jager.
 :rolleyes:
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

.Attila

Szerintem a topicot simán át lehetne nevezni Piák-ra, mert ahogy elnézem úgyis errõl lesz szó :rolleyes:

Fenrir

Quote from: BonciSzerintem a topicot simán át lehetne nevezni Piák-ra, mert ahogy elnézem úgyis errõl lesz szó :rolleyes:
Van benne valami... :rolleyes:
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Pirula

Ramiz! Nem hiszem el! Ez már a második topicötletem amit lenyúlsz az utazás után! :haha:
Na mindegy.
Quote from: RamizRögtön egy megbeszélendõ téma-felvetés: a Dobozos Sör Problémája.
Nézd, gyere ki a Szigetre. Igyál csapolt sört. Aztán dobozost. Mindjárt értékelni fogod.
Quote from: BonciSzerintem a topicot simán át lehetne nevezni Piák-ra, mert ahogy elnézem úgyis errõl lesz szó :rolleyes:
Isten ments! Hidd csak el lesz itt még szó kajáról, csak szedjem össze a gondolataimat. :haha:
Quote from: FenrirEgyszer egy Rigour Mortis nevûbõl bedöntöttem egy üveggel (literes üveg, nem aprózzák el mint mi). Sonkás szendvics íze volt és jobban elzsongított mint egy üveg Jager.
Hát nem biztos hogy innék egy hullamerevség nevû sörbõl... Bár igaz agyhalál koktélt már ittam. Ím a recept:
Agyhalál
Végy egy fél deci tetszõleges röviditalt (mondjuk legyen cserkó). Aztán még egyet (szilva vagy körte). Önts hozzá 2 deci fehérbort - lehetõleg édeset, de ne muskotályosat - majd két deci szénsavas üdítõt - tonik vagy sprite amivel mûködik igazán.
Házi füstölt sonka ízû koktél
1 dl Becherovka
1-2 dl ananászlé, ízléstõl függõen.
Összekeverjük. A név nem vicc. :)

Fenrir

Quote from: RamizÉn egy munkatáborban voltam Németországban (ezúttal semmilyen ízléstelen poént nem ejtek el), és a "kulturák cseréje" menüpont 70%-a piálás volt. :) Folytatás a Gasztronómiában. ;)
Szerinted mi mit csináltunk Németországban? :rolleyes:
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Fenrir

Quote from: PirulaNézd, gyere ki a Szigetre. Igyál csapolt sört. Aztán dobozost. Mindjárt értékelni fogod.
Lehet hogy már nagyon csutka voltam, de nekem ízltt a sziget csapolt söre...csak a kiszolgálás nem írlett. Annyira nem voltam kész, hogy ne vegyem észre hogy vastagabb lett a számla...


Quote from: PirulaIsten ments! Hidd csak el lesz itt még szó kajáról, csak szedjem össze a gondolataimat. :haha:
Jaja! Eredeti szakmám vendéglátó technikus, amiben a szakács is benne van. Imádom a jó kajákat...
 
Quote from: PirulaHát nem biztos hogy innék egy hullamerevség nevû sörbõl... Bár igaz agyhalál koktélt már ittam. Ím a recept:
Agyhalál
Végy egy fél deci tetszõleges röviditalt (mondjuk legyen cserkó). Aztán még egyet (szilva vagy körte). Önts hozzá 2 deci fehérbort - lehetõleg édeset, de ne muskotályosat - majd két deci szénsavas üdítõt - tonik vagy sprite amivel mûködik igazán.
Házi füstölt sonka ízû koktél
1 dl Becherovka
1-2 dl ananászlé, ízléstõl függõen.
Összekeverjük. A név nem vicc. :)
És Vérzõ agy nevû koktélt kóstoltál már?
Egy Jageres poharat 3/4 igy színtelen piával, rá szamócalikõrt, jó vörörset, de nem szabad összekeveredniük, majt belelottyintani kevés Bailey's-t. Ritka ronda, rászolgált a nevére.
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Pirula

Quote from: FenrirLehet hogy már nagyon csutka voltam, de nekem ízltt a sziget csapolt söre...csak a kiszolgálás nem írlett. Annyira nem voltam kész, hogy ne vegyem észre hogy vastagabb lett a számla...
Hát nem tudom, belõlem az az Arany Ászok meg a Dreher csak kimosott mindent, - ezt nem úgy értem hogy hánytam :)-  és még csak nem is bódította meg a buksimat. Az sok víz...
Ami jó volt az az RTL klub sátra volt ahol 11-tõl délig ingyen adták a koktélokat. Az elsõ nap ráadásul csak a mi kis csapatunk szerzett tudomást az akcióró - épp kisfilmet forgattak velünk :). Aztán végigkóstoltuk a készletet. Mondjuk a Bloody Mary nem lesz a kedvencem, nekem folyton olyan érzésem volt hogy spagettiszószt iszok, nem pedig valami vodkás cuccot. Azt pedig jobb szeretem tésztával mint pohárból.
Quote from: FenrirJaja! Eredeti szakmám vendéglátó technikus, amiben a szakács is benne van. Imádom a jó kajákat...
Élni fog ez a topic jóóó sokáig. :D
Quote from: FenrirÉs Vérzõ agy nevû koktélt kóstoltál már?
Egy Jageres poharat 3/4 igy színtelen piával, rá szamócalikõrt, jó vörörset, de nem szabad összekeveredniük, majt belelottyintani kevés Bailey's-t. Ritka ronda, rászolgált a nevére.
Nem vitt még rá a lélek, bár láttam már pár lapon. Alapvetõen visszataszít a neve. Akkor már inkább Sex on the Beach! :haha:
Van egyébként egy saját találmányom:
Pirula koktélja
A klucsa az egésznek hogy ne sajnáljuk a jó minõségû alapanyagokat, akkor jön csak ki mellé egy finom, szinte mézes mellékíz, ami a tonik keserûjével szemben páratlan élményt nyújt a fogyasztónak. Van költségkímélõbb változata is, kommersz piákból, de az nem annyira jó. 3 decis pohár kell hozzá.
0,5 dl Vilmoskörte (vagy Vilmos nektár, ezzel még nem próbáltam, csak most jutott eszembe)
  1 dl Martini nehogy dry-t, mert az elrontja, csakis édessel mûxik!
Összekeverjük és sok-sok jeget dobunk a pohárba itt, majd feltöltjük tonikkal, és a végén hogy egy kis színt kapjon, néhány csepp (kék) Curacaoval megbolondítjuk. Mennyei, de tényleg csak mértékkel ajánlom, üt mint a kesztyû. Kalandorok megpróbálhatják deci Vilmossal, de szerintem jelen esetben nem érdemes feláldozni az ízt az erõ oltárán. Mellesleg igazi buliital, ezt nem relaxálva kell fogyasztani, szilveszterre, pörgõsebb mókákra ajánlott.

Fenrir

Quote from: PirulaVan egyébként egy saját találmányom:
Pirula koktélja
A klucsa az egésznek hogy ne sajnáljuk a jó minõségû alapanyagokat, akkor jön csak ki mellé egy finom, szinte mézes mellékíz, ami a tonik keserûjével szemben páratlan élményt nyújt a fogyasztónak. Van költségkímélõbb változata is, kommersz piákból, de az nem annyira jó. 3 decis pohár kell hozzá.
0,5 dl Vilmoskörte (vagy Vilmos nektár, ezzel még nem próbáltam, csak most jutott eszembe)
  1 dl Martini nehogy dry-t, mert az elrontja, csakis édessel mûxik!
Összekeverjük és sok-sok jeget dobunk a pohárba itt, majd feltöltjük tonikkal, és a végén hogy egy kis színt kapjon, néhány csepp (kék) Curacaoval megbolondítjuk. Mennyei, de tényleg csak mértékkel ajánlom, üt mint a kesztyû. Kalandorok megpróbálhatják deci Vilmossal, de szerintem jelen esetben nem érdemes feláldozni az ízt az erõ oltárán. Mellesleg igazi buliital, ezt nem relaxálva kell fogyasztani, szilveszterre, pörgõsebb mókákra ajánlott.
Jól hangzik, majd kipróbálom. És olyat kóstoltál már hogy deci Balantines, deci Bailey's? Egy haverom dobta össze, nagyon csúnya munkát végez, ha megiszol belõle 2-3-at...
Az én kedvenc piám egyébként a Pernod. Francia mentalikõr. Sokan mondják hogy ez nõi pia, de azok általában nem tudnak meginni belõle 2 dl-t... :jee:
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

Pirula

Quote from: FenrirJól hangzik, majd kipróbálom. És olyat kóstoltál már hogy deci Balantines, deci Bailey's? Egy haverom dobta össze, nagyon csúnya munkát végez, ha megiszol belõle 2-3-at...
Atyaég! Ha már azt számoljuk hogy én simán a 3 deci Ballantinestõl bohém angol dandyként viselkednék... Whiskey-ket (scoth, bourbon nálam mindegy csak legyen valami jó karaktere) viszont inkább tisztán szeretem, sok jéggel, meg egy orbitális szivarral. :) Élni jó.
Quote from: FenrirAz én kedvenc piám egyébként a Pernod. Francia mentalikõr. Sokan mondják hogy ez nõi pia, de azok általában nem tudnak meginni belõle 2 dl-t... :jee:
Ennek a neve ismerõs, de még színét sem láttam. Talán egyszer.
Sajtokkal hogy álltok?
Camambert, a különbözõ büdös - de mennyei - cuccok? Kecskesajt, parmezán, mozzarella, ementáli? (ezek így kb. a kedvenceim is)

Fenrir

A jó sajtnak nincs párja. A mozzarellát imádom, fõleg füstölve, a trappista is bejön, a camambert kedvencem ránrva, de a királyok a holland sajtok. Mintha mennyei mannát kóstolgatnál...
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

syeren

Quote from: FenrirA jó sajtnak nincs párja. A mozzarellát imádom, fõleg füstölve, a trappista is bejön, a camambert kedvencem ránrva, de a királyok a holland sajtok. Mintha mennyei mannát kóstolgatnál...

Én a trappistát imádom!!! Megeszek belõle egyszerre 20-25 dekát is! :lul:
Van egy ismerõsöm akinél az a ritka, ha nem szeret vmilyen sajtot.

Mellesleg és a csokikat szeretem még nagyon!
pl.: TIBI csokik (dunakavicsos, mogyorókrémes-ostyás)
Az utóbbit MINDENKÉPP próbáljátok ki! http://www.tibicsoki.hu/index.php?page=tablas

Pirula

Quote from: syerenÉn a trappistát imádom!!! Megeszek belõle egyszerre 20-25 dekát is! :lul:
Azt én inkább szendvicsekre szoktam, fõleg melegszendvicsre. Olyan nálunk a trappista mint a kenyér, ha nincs otthon akkor már valami igen nagy bajnak kell lennie. :)
Quote from: syerenMellesleg és a csokikat szeretem még nagyon!
pl.: TIBI csokik (dunakavicsos, mogyorókrémes-ostyás)
Az utóbbit MINDENKÉPP próbáljátok ki! http://www.tibicsoki.hu/index.php?page=tablas
Belga és a holland csokik is nagyon finomak, én szeretem az ilyen nagyon töményen kakaós étcsokikat is például. Cseheknél amikor kinn voltunk barátnõmék vettek Becherovkával töltött csokit, hát nem volt semmi. :haha: De persze a hazai ipart is támogatom, Tibi, Boci, Sport szelet örök klasszikusok. Mondjuk emlékszem nagy csalódás volt amikor régen külföldi gyártók kezébe kerültek.

Ramiz

#14
Magyar csoki: TÚRÓ RUDI!!!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

syeren

Quote from: RamizTÚRÓ RUDI!!!
Nálam a Piros Pöttyös Óriás a favorit!!!!
+ A Danone is finom!

Az epres/málnás zselés piskótatallér se marad le a sorban!!! Hihetetlen, de ebbõl eddig a Coopos "gagyi" volt a legfinomabb, simán lehagyta nálam a Pilótáét... :lul:

Pirula

Quote from: RamizTÚRÓ RUDI!!!
:whoah:  :jee:  :lazza:  :hail:

Hogy nem jutott eszembe, most is itt döglik két rudis papír a monitor alatt. :D Tényleg, ki hogyan szokta enni? Van aki leszedi ról a csokit és külön eszi meg, van aki egybe az egészet... nos?

Ramiz

Fujj... sose bontanám szét.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

syeren

#18
Én régebben fejtegettem róla a csokit, most már egyben eszem, de annál többet és jobbat! :haha: Régi túró rudik... Külföldön meg azt se tudják sok helyen, mi ez!!!  :bruhuhu:

Ramiz

Koreai nõk a Ferenciek terén Rudit osztanak egymásnak: "Túró rúdí, dö féjmösz hángérien csáklit!" :haha: :hopp: (Örült a szívem.)

Durva koktélok témához sokat nem szólok hozzá, én általában nem arra játszok, hogy "kész legyek", az csak a mellékhatás. :) A cél minél több sör megivása, aztán egy-két Unicummal ágyba bújni. :D De amúgy tényleg nem szeretek keverni-kavarni. Nagyon csúnya dolgok tudnak kisülni ugyanis. Ismerõs pl páleszfröccsöt próbálta ki. Vagy 5 másodpercig benne is volt. :rolleyes: ... Nem, ez nem az én pályám.
Kettõ spéci ital van csak, amit megemlítenék. Az egyik egy sárga színû ital, aminek titkosak a hozzávalói, Spike speciális italja alapján találtam ki. Kb úgy néz ki, mint az ott az avatarom kezében. Ha megiszom, úgy nézek ki, mint az avatarom. :__devil:
A másik a "paraszttequila". Tegnap próbáltam ki elõször, de nem utoljára, mert teljesen jó. Nem koktél. Zöldpaprika fejét le kell vágni, és a fehér, puha, zaftos résszel* be kell kenni az ember kezén azt a részt, amit a tequila elõtt lenyal. Ezután be kell szórni apróra õrölt piros erõspaprikával (nem ám boltival, hanem igazi magyar házi "macskap*cse" paprikábal), ezt lenyalni, bedönteni a házi páleszt (meggyulladásra képes legyen ám!), végül megenni a kupica szélére csinosan odakészített szalonnadarabot (úgy kell felhelyezni, mint a gintonikra a citromot),

Sör a Szigeten: hát nem tudom, csapolt Sopronit kifejezetten szeretem, igaz, ahol én ittam, ott nem vizezték. Ha szerinted a dobozos sör mint olyan jobb, akkor javaslom, próbáld meg a dobozos Stella-t. :__devil:

Sajtok: én a legbüdösebb, legragadósabb, legmohásabb sajtokat szeretem a legjobban, de mindenféle spéci sajt ízlik szinte. A baj csak az, hogy nem tudom a neveket, meg a mi családunk nem vesz olyanokat, csak a szomszédék (Raggie-ék).

------
* : Ami magok alatt van, azaz a "szív" (mert lenyúlik a zöldpaprika végéig "erek" formájában).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

#20
Quote from: RamizA másik a "paraszttequila".
Nem éééééér! Ezt mi találtuk ki anno egy házibuliban, de teljesen máshogy. Írom is:
Végy egy összetartó, nem finnyás társaságot, ugyanis a végén majd el kell viselnetek egymás lehelletét ami a hozzávalók ismeretében majd érthetõ lesz.
Tehát: egy házi, füstölt szalonnahasábot fektet az ember a kezére, ahogy a hagyományos tequilánál a sóval szokás. A hasáb mérete lehetõleg legyen 1,5*1,5*0,5 cm. Ezt egy gyors agresszív mozdulattal emésztõrendszerébe importálja, majd a jobb kezében nyugtalankodó púpozott pálinkáskupica tartalmát utánaküldi egy konkrét nyeléssel. A tartalomra vonatkozó megkötések: a pálinka házi üzemben készüljön, foka legyen olyan 60-70% körüli. Alapanyagként válogatott gyümölcsöket használjuk, homogén cefrébõl nyert itókával nem olyan az ízhatás. A ceremónia lezárásához szükségünk lesz egy legalább fél éves, héjaival egy 3 cm sugarú gömbfelszínhez konvergáló hámozott vöröshagymára. Lilahagyma nem elfogadható! Ezzel pedig cselekedjünk következõképpen: a megfelelõen megválasztott idõpillanatban - amíg még nem fuldoklunk a kerítésszaggatótól - kíméletlen módon harapjunk ki belõle egy darabot és némi rágás után engedjük útjára a két elõd után.
Majd könnyezõ szemünkkel nevessünk egymáson és lássunk neki egy újabb sonkahasáb megformázásának.
edit:
Quote from: RamizSör a Szigeten: hát nem tudom, csapolt Sopronit kifejezetten szeretem, igaz, ahol én ittam, ott nem vizezték. Ha szerinted a dobozos sör mint olyan jobb, akkor javaslom, próbáld meg a dobozos Stella-t.  :__devil:
Nem azt mondtam hogy mint olyan, de ott speciel inkább elvonszoltuk magunkat a Csónakházba és ott vettük a dobozos Sopronit. Az korret volt. Sõt, jó.
Egyébként csapolt sör párti vagyok ha már, csak az a baj hogy nagyon kevés helyen van tényleg olyan sör amit szeretek és nem is vizezik.

Ramiz

Ez sem rossz! Csak hiányolom a csípõs ízt. :) De talán felbukkannak itt még más verziók is.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Bill

#22
Na én is hozzászólok a témához. :)

Dobozos sör: Hát nem a legjobb, némelyiknek eléggé érdekes íze van. Pl a dobozos Heineken kifejezetten rossz! Félreértések elkerülése végett, a Heinekent szeretem, de az üveges klasszisokkal jobb! Teljesen más íze van a dobozosnak, érdekes utóíze van.
Csapolt sör: a legnagyobb probléma, hogy a legtöbb helyen vizezik! Ahol meg nem, ott irtózatosan drága. És egyébként is, az üveg mellé kérhetsz poharat ... :D
Egyébként: Pilzner, Heineken, Borsodi, Stella, Dreher, Coronita, HB rulz! :D

Én sajtokból inkább a camambertet favorizálom ,abból is a tokajit, de jöhet a trappista is.

Túró rudi rulez! De különösen a natúr, és persze ha rudi, akkor legyen Óriási. :D

edit: Ramiz paraszttequila rulz! :D
Ezzel kapcsolatban ideírom, hogy mivel nem szeretem igazán a vodkát (kivéve a finlandia, az fincsi :D), ezért anno sóval + citrommal ittuk. Így eléggé elfogadható íze van. Vagyis nem érzed a só meg a citrom miatt az egyébként kellemetlen ízét. :) Na gondolom ez nem volt újdonság.
"I think he had a connection to his audience that was very, very deep. His music is powerful, very intense. That sort of power is rare. You hate to lose somebody like that, someone who keeps the music alive and moving ahead. Not many guys like him come along."
   - Bruce Springsteen [Kurt Cobainrõl]

Thomasson88

Na én csak ajánlok nektek egy két jó éttermet amiket már saját magam kipróbáltam. Tehát ha esetleg Szolokon jártok elmnodom hogy melyik étterembe mirét érdemes vagy éppen miért nem érdemes menni.
Bajnok étterem:Magyaros étterem, magyaros izekkel. Szalonna hagyma zsiros hus. Pálinka apperitiffnek vagy mifenének és gulyás leves vagy hagyma elves ha kell leves, elõételként lapcsánkát vagy rántott sajt csak hogy a jobbakbol emlitsek. Bõ választék turheto ár.
Halász Csárda: Hát amint a neve is mutatja kulonbozo halételeket szolgálnak fel. Vannak a jol megszokott nem hal ételek is de arra a bajnok jobb. Viszont a hal kaják isteniek.
Kis-Tisza Vendéglõ lletve a Tisza Étterem illetve a Mészáros Csárda:Na hát ezekrõl együttesen nyilatkzook. Gagyik.Meszi kerüljétek el.
Azért irtam le ezt az elemzést vagy mifenét mert a gasztronomiában jo ha nem csa piárol beszélünk :)
Jól kezdõdött ez a nap is, csak kár, hogy felébredtem.

syeren

Ha Szegeden jártok és nagyon jó étterem kell: Fasor vendéglõ (nagyon-nagyon jól fõznek!) http://www.fasorvendeglo.hu/fasor_005.htm
Ha pedig nagyon (de tényleg) finom pizza kell: Pizzatorony (kb.45perc szállítás) http://www.szoteklub.hu/pizzatorony/,
itteni választék: http://www.szoteklub.hu/pizzatorony/pizzas.htm (nem spórolják le a feltétet)

Pirula

Csatlakozom akkor a kajáldaajánlásokhoz:
Gyõrben a színháztól egy saroknyira van egy ételbár, a Tejivó. Nevével ellentétben nem csak tejtermékeket, hanem rengeteg más finom kaját lehet kapni. Klasszikus menzaszerû kiszolgálás, és tényleg hatalmas választék van. Rengeteg saláta - orosz hússalátát melegen ajánlom, istenien csinálják - fõzelék, - ezt nem tudom, én húsevõ vagyok de albérlõtársam esküszik rá - és tésztaétel van nálukm nap mint nap változik a kínálat. Eddig még csak egyszer sikerült kifognom náluk egy tenger gyümölcsei spagettit, de az maga volt a mennyország! Tinta- és tonhal, garnélák meg még ki tudja milyen tengeri herkentyûk, sajt, ezekhez passzoló szósszal - mestermû! Emellett még rántott sajt és gomba, rakott- krumpli, kel, káposzta. Sütik, torták, mondom, rengeteg minden. Egy ezresbõl meg lehet úszni ott egy kiadós ebédet. Az egyetlen baj az hogy kicsi a hely, dél és kettõ között alig lehet megmoccanni.
Mindenesetre ha valaki erre jár és megéhezik inkább ide menjen mint a mekibe.

Szegeden most voltam a Bociban, hát most el nem magyarázom hogy merre van, azt tudom hogy egy sörkert mellett van, pár percre a Klauzál tértõl. Itt a jól mûködõ megrendelem, kifizetem, kiabálnak ha kész rendszer van. Fõleg tésztában utaznak, de van fõzelék meg rántott pulykamell mirelit cuccokból. Nagy adagokat adnak, diákoknak van asszem 10% kedvezmény, a hely tök barátságosan néz ki, mondjuk a kiszolgálás most hagyott maga után kívánnivalót, biztos szar napja volt a pultosnak.

Debrecenben eldugott kis kincs a Klinika menzája, a Pallagi úton kell kifele menni a városból amerre a Benczúr koli van, baloldalt cirka a második hivatásos néni után van a bejárat autóknak és gyalogosoknak is. Ott meg úgyis útba tudják igazítani a tévelygõt. Sima megszokott menza, de olcsó, nagy adagokat adnak és egész jól fõznek. Egyetlen kifogásom hogy a köret túlteng a húshoz képest, de nem is én lennék ha ezt nem jegyezném meg. :) Másrészt egy menza nyilván igyekszik gazdaságosan mûködni és inkább kevés legyen a hús minthogy a mûtõbõl hozzák a hozzávalót. :rolleyes: Különbenis a krumplipürén nem lehet nagyon mit elcseszni, ízlett.

Egyenlõre ennyi, majd még filózok merre jártam még.

Pirula

Quote from: syerenHa Szegeden jártok és nagyon jó étterem kell: Fasor vendéglõ (nagyon-nagyon jól fõznek!) http://www.fasorvendeglo.hu/fasor_005.htm
Ha pedig nagyon (de tényleg) finom pizza kell: Pizzatorony (kb.45perc szállítás) http://www.szoteklub.hu/pizzatorony/,
itteni választék: http://www.szoteklub.hu/pizzatorony/pizzas.htm (nem spórolják le a feltétet)
Van még egy nagyon jó hely, egzotikusabb kaják vannak ott, a neve nem jut eszembe. Van az az utca ami a Belvárosi híd meghosszabbítása, a Kerek-Perec is ott van, na szóval annál még tovább van de ugyanazon az oldalon. Lehet különbözõ stílusú köreteket választani (Kolombusz, meg hasonló fantázianeveken) és hozzájuk húsos feltéteket. Igényes hely, közepes kiszolgálási idõvel és nagyon jól fõznek, igaz az árba tesznek emiatt egy kis borsot is. :)

syeren

Már másodéves vagyok a ttk-n, de még nem sok helyen jártam... Pl. a Boci tejivó mellett is csomószor elmentem, de még nem jutottam el oda se!  :eeek: Nem tudom, valahogy kimaradtak. Én még hallomásból tudom, hogy valahol a 3 és 4 vili végénél van egy nagyon jó palacsintázó. (Barátom járt ott) Azt is fel kéne már deríteni... :)

Rounin

#28
Quote from: PirulaIsten ments! Hidd csak el lesz itt még szó kajáról, csak szedjem össze a gondolataimat. :haha:

Szeretném megemlíteni kedvenc ételemet, a rántott húsos szendvicset -.- Egyszerû elkészíteni:
Két vastag szelet hús közé egy vékonyabb szelet. :zen:

Szerintem érdemes kipróbálni még elvetemült vegetáriánusoknak is (és természetesen disznózsírban kisütve...semmi OIL -.- )

Edit :

A Boci Szegeden tényleg remek kis hely, de attól tartok nekem a légkör nem megfelelõ. Túl sok felhõtlen, vidám egyetemista flangált ott -.- Boldog párocskák, gondtalan deákok .... :morci: Legalább a kaja jó :]

Pirula

Quote from: RouninSzeretném megemlíteni kedvenc ételemet, a rántott húsos szendvicset -.- Egyszerû elkészíteni:
Két vastag szelet hús közé egy vékonyabb szelet. :zen:
Ezt elolvastam és egybõl ihletett hangulatba kerültem. Egy tusfestmény víziója jelent meg elõttem a Wudang hegyeirõl... oly egyszerû és fenséges. Valóban :zen:
Hopp, most jut eszembe, saját recept! Egy roppant izgalmas reggeli fejlõdéspszichológia elõadás alatt találtam ki:
Töltött zsemle
Hozzávalók:
6 db hosszúkás zsemle
3 tojás
20 deka sajt
50 deka mexikói zöldségkeverék

A zsemlék egyik végét levágjuk és gondosan kikotorjuk a belsejét. A levágott, kiszedett cuccot félretesszük mert még kelleni fog. A mexikóit némi margarinon puhára pároljuk, majd hagyjuk hogy kis híján elfõje a levét. Ekkor szórjuk rá a felkockázott vagy durván lereszelt sajtot és addig kevergetjük amíg szép egyenletesen el nem olvad. Ha ez megtörtént jöhet a 3 felvert, sóval, borssal, vegetával ízesített tojás hozzáborítása. Ezt addig fõzzük amíg a tojás kicsit össze nem kapja magát. Vigyázzunk, teljesen ne süljön meg, mert nagyon nehéz lesz beletölteni a zsemlékbe. Ami ugye a következõ stádium. miután megtöltöttük a zsemléket a félretett cuccal letapasztjuk a végüket és bevágjuk õket 20 percre az elõmelegített sütõbe.
Tálalhatjuk forrón, vagy másnap hidegen mivel a töltelék teljesen egybesül a zsemlével így egy hidegtálakhoz roppant guszta szeletelhetõ ételt kapunk. Házibulikra, haverok jóllakatására ideális, mert már egy darab is elég kiadós. Sör, vagy félszáraz borból készített fröccs az ideális alkoholtartalmú kiegészítõje.
A zöldségek helyett persze ragadozók használhatnak gépsonkát, házikolbászt, vagy ami épp ínyükre van, csak azért csináltam ezzel mert anno a hozzávalók ott voltak a hûtõben és nem kellett bevásárolni. Az eljárás akkor is kb. ugyanez, csak a husit nem árt félpuhára fõzni - sütõben úgyis alakul.
Quote from: RouninBoldog párocskák, gondtalan deákok .... :morci:
Kucc... na ja, akkor én is csak rontottam volna a hangulatodon. /me gondtalan deákként tért be boldog párocska formációban :)