Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

Darkstar

Kubai fehér rumból lehet (legalábbis számomra) bármennyit meginni másnaposság veszélye nélkül. Habár a detoxos szintet még nem próbáltam, és nem is akarom. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Nekem eddig csak egy jó kis sörözés után volt másnap fejfájásom. Mástól nem szokott lenni.

kisvirag

nah, piától még nem fájt a fejem... szinte minden mástól szokott (idõjárás, kevés alvás, betegség mellékhatása, etc...) :D

holnap katzon tesztelem a tejszines krumpli+hus+porehagyma receptemet :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Ramiz

Quote from: PirulaÉn a vodkától tudok üvölteni álmos vasárnap délelõttökön. Még a Finlandiától is, pedig az azért nem egy pancsolt szemét.
Na látod. Nem csak a minõségtõl függ a macskajáj.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Quote from: JaFaRHa bor akkor Tokaji Aszú. :jee:
Ha már az akkor a minél több puttonyos verzió, az viszont nem éppen az uzsonnapénz keret... (de szép is lenne:rolleyes: )

Pirula

Quote from: RamizNa látod. Nem csak a minõségtõl függ a macskajáj.
Én itt az alkoholfokra gondoltam. Tömény az elõbb fájós mint mondjuk a bor. Bár biztos vannak szervezetbéli különbségek is.

Lythis

Most éppen egy "somlekvár pirított dióval" elnevezésû szubsztanciát kanalazgatok nagyban. Nemtom õsök honnan szerezték, de kegyetlenül jó a stuff... asszem addict lettem:)

JaFaR

Quote from: LythisHa már az akkor a minél több puttonyos verzió, az viszont nem éppen az uzsonnapénz keret... (de szép is lenne:rolleyes: )
Hát sztem már a 3as is nagyon jó.

Keelhaul

Én pl nem szeretem az aszút, meg úgy általában az édes borokat, kivonatokat, esszenciákat stb. Bikavér rulez :)
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Keelhaul

Quote from: DarkstarKubai fehér rumból lehet (legalábbis számomra) bármennyit meginni másnaposság veszélye nélkül. Habár a detoxos szintet még nem próbáltam, és nem is akarom. :)
Én pl a fehértõl rosszul vagyok, de rendes barna rumot hmmmmmmmmmmmm :)
Kedvenc film: A Hetedik Pecsét, Stalker, Nagyítás, Dr.Caligari, Brazil, Az Élet Értelme
Zene: Skinny Puppy, Laibach, Rammstein, Stan Getz, Al di Meola, SoaD, ilyesmik, jó sok minden :)
Játék: már nem játszom, de BG és Monkey Island fanatikus voltam korábban. A Heroes sorozat első 4 tagjával még most is játszom + King's Bounty :)
És szeretem a belga sört.

Mirror

Lássuk, mit ajánljunk erre a hétre...
A minap pár cimbivel poroszkáltunk be ünnepelni a szegedi Sárkány nevû ovjektumba, nem bántuk meg...
Egervin: Debrõi Hárslevelû
Könnyed, félszáraz fehérbor, remek virágillattal. Már a kitöltés után látszódik, hogy nem akármilyen kis cuccal van dolgunk - a pohár falán szép, olajos nyomot hagy, ha forgatjuk (itt nekem még dugó-maradványokat is hagyott, hála a trehány személyzetnek...). Az illat és a sûrûség tehát remek, kóstolgassunk tehát bele! A gyümölcsös íz folytatódik, a lágy ízek harmóniájával - finom tannin, enyhe alkohol, igazi beszélgetõs bor, baráti (1400 Ft/üveg) áron. Remek, mivel fa hordóban készült (így aztán nem büdös, mint a mûanyag "hordós" borok), továbbá cukor hozzáadása nélkül (azzal csak hányást lehet készíteni, nem bort...), tehát a lábadba áll, nem a fejedbe (bár, a lábamba se állt nagyon, mert az ilyen szépségektõl nem áll be az ember, tudom, ez az élvezet kis hazánkban idegenül hangzik...)
Max Raabe funclub
[FONT="Lucida Console"]MirrOrG - da inteGrateD Sir Dave & GuarDian francishe[/FONT]

Minden idõk legjobb mellékszereplõi:
1.: Stanley - Ford Fairline kalandjai
2.: Kirk - Gilmore Girls
3.: Muldoon atya - Horrorra akardva 3
(jé, elolvastam Chronos szabályzatát az aláírásokról... aszem mosmá kompatibilis)

Raggie

Mai nagymama menü: Gyüvecs!(fonetikusan)
Ez egy bulgár kaja, amit azért ismernek a nagyszüleim, mert nagyapám apja(dédim) bulgár volt. Nagyjából paprika, paradicsom, krumpli, bab, hús, pirospaprika, petrezselyem zaftos összesütése a dolog, de sokkal finomabb, mint aminek hangzik(bár már hangzásra is fincsi! ;) ). Naszóval pirospaprika, petrezselyem zaftos összesütése a dolog, de sokkal finomabb, mint aminek hangzik(bár már hangzásra is fincsi! ;) ). Naszóval ma ilyet ettem kéttányérral. Jó volt! :D
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Lythis

Quote from: Raggie GordonMai nagymama menü: Gyüvecs!(fonetikusan)
Ez egy bulgár kaja, amit azért ismernek a nagyszüleim, mert nagyapám apja(dédim) bulgár volt. Nagyjából paprika, paradicsom, krumpli, bab, hús, pirospaprika, petrezselyem zaftos összesütése a dolog, de sokkal finomabb, mint aminek hangzik(bár már hangzásra is fincsi! ;) ). Naszóval pirospaprika, petrezselyem zaftos összesütése a dolog, de sokkal finomabb, mint aminek hangzik(bár már hangzásra is fincsi! ;) ). Naszóval ma ilyet ettem kéttányérral. Jó volt! :D
Örülj h nem tudjuk, hogy hol laksz...:haha:

 Én most simán és egyszerûen (teret engedve a lustaság midnennemû démonainak, melegszenyát gyártok.. mert az jó:D

Raggie

Ne izgulj, amikor nem jönnek hozzánk a nagyiék, akkor nincsen semmi kaja otthon! Soha! :D
Ilyenkor én is a melegszenya utat követem.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

kisvirag

nah, nézzük, mibõl éltünk ma.

azért is nagydolog, mert életemben elõször kevertem palacsintatésztát teljesen magamtól...

szóval szóval

süssünk palacsintát (remélem ez nem okoz gondot a topicot olvasóknak). reszeljünk sajtot.
A sajttal töltsük meg a palacsintát, és szépen sorjázzuk bele egy sütõtálba.
Tojást, tejfölt, kicsi tejet (1 tojás, kb 3 deci tejföl ment most 10 palacsintára) keverjünk össze, és öntsük nyakon a palacsintákat.

Dugjuk be a sütõbe kb fél órára.

Melegen ajánlom mindenkinek :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Rounin

Quote from: Raggie GordonMai nagymama menü: Gyüvecs!(fonetikusan)
Ez egy bulgár kaja, amit azért ismernek a nagyszüleim, mert nagyapám apja(dédim) bulgár volt. Nagyjából paprika, paradicsom, krumpli, bab, hús, pirospaprika, petrezselyem zaftos összesütése a dolog, de sokkal finomabb, mint aminek hangzik(bár már hangzásra is fincsi! ;) ). Naszóval pirospaprika, petrezselyem zaftos összesütése a dolog, de sokkal finomabb, mint aminek hangzik(bár már hangzásra is fincsi! ;) ). Naszóval ma ilyet ettem kéttányérral. Jó volt! :D

Ez majdnem olyan, mint a dzsuvec o.O  Csak ott rizs és krumpli + hús az alap, ahhoz van keverve a többi egyéni ízlés szerinti sallang. Nyamm :D

Moonshiner

próbáljátok ki a macskakaját! naggyon finom!(komolyan)!
mivel ma az égegyadta világon semmi kaja sem vlolt fellehetõ, meg lusta voltam lemenni a boltba, kínomban valami ételszerûségrõl álmodoztam, hopp elõkerült a cicakaja. elõször egy kósti, a végén pedig odalett az egész. Szegény cicusok! Lemaradtak a kajáról!:rolleyes:

Rounin

Quote from: Moonshinerpróbáljátok ki a macskakaját! naggyon finom!(komolyan)!
mivel ma az égegyadta világon semmi kaja sem vlolt fellehetõ, meg lusta voltam lemenni a boltba, kínomban valami ételszerûségrõl álmodoztam, hopp elõkerült a cicakaja. elõször egy kósti, a végén pedig odalett az egész. Szegény cicusok! Lemaradtak a kajáról!:rolleyes:

Na de milyen fajta? :D Nem mindegy ;>

Mellesleg ehhez a posthoz nagyon illik az avatárod :D

Yakumo

Quote from: RouninMellesleg ehhez a posthoz nagyon illik az avatárod :D
:lol:
hátnemistudom.... én nem biztos,h meg tudnám enni. :eeek:
De én már olyanról is hallottam,h valaki a kutya száraztápot rágcsálta.... biztos fincsi. (meg jó büdös:3x3: )

Lythis

Quote from: Moonshinerpróbáljátok ki a macskakaját! naggyon finom!(komolyan)!
mivel ma az égegyadta világon semmi kaja sem vlolt fellehetõ, meg lusta voltamhttp://www.mozilla.org/products/firefox/central.html lemenni a boltba, kínomban valami ételszerûségrõl álmodoztam, hopp elõkerült a cicakaja. elõször egy kósti, a végén pedig odalett az egész. Szegény cicusok! Lemaradtak a kajáról!:rolleyes:
Ha ezt komolyan gondoltad, akkor :linsux: :D
 Vazz, most nemár h az a rohadt bolt olyan messze legyen....
Engem valahogy nem visz rá a lélek h egyáltalán megkóstoljam, pedig egy ideje van macskám...

Rounin

Quote from: LythisHa ezt komolyan gondoltad, akkor :linsux: :D
 Vazz, most nemár h az a rohadt bolt olyan messze legyen....
Engem valahogy nem visz rá a lélek h egyáltalán megkóstoljam, pedig egy ideje van macskám...

Bezzeg a macskáddal megeteted :rolleyes: Állatkínzó :hehe:

Ramiz

Quote from: Moonshinerpróbáljátok ki a macskakaját! naggyon finom!(komolyan)!
mivel ma az égegyadta világon semmi kaja sem vlolt fellehetõ, meg lusta voltam lemenni a boltba, kínomban valami ételszerûségrõl álmodoztam, hopp elõkerült a cicakaja. elõször egy kósti, a végén pedig odalett az egész. Szegény cicusok! Lemaradtak a kajáról!:rolleyes:
Az avatárod épp küszködik, hogy ne rakja ki... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Quote from: RouninBezzeg a macskáddal megeteted :rolleyes: Állatkínzó :hehe:
Simán vazz... mellékesen az célzottan neki készült (egyébiránt el nem hinnéd mennyire válogatós tud lenni)
 Na maaajd... *looking for dragonfood:D*

Pirula

Quote from: YakumoDe én már olyanról is hallottam,h valaki a kutya száraztápot rágcsálta.... biztos fincsi. (meg jó büdös:3x3: )
Biztos vannak ilyen perverzek. Még jó régen öcsém meg egyik haverom megkajálták a vaníliás halcsalimat.

Ramiz

Quote from: PirulaBiztos vannak ilyen perverzek. Még jó régen öcsém meg egyik haverom megkajálták a vaníliás halcsalimat.
Pufit? Az tök jó :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: RamizPufit? Az tök jó :)
Nem ezek valami kis henger alakú cuccok voltak. Habosított gumicukorhoz hasonlított.

Lythis

Quote from: Yakumo:lol:
hátnemistudom.... én nem biztos,h meg tudnám enni. :eeek:
De én már olyanról is hallottam,h valaki a kutya száraztápot rágcsálta.... biztos fincsi. (meg jó büdös:3x3: )
Jah, hülye oszttárscsaj még másodikban... az hozott magával, hogy bebizonyítsa, hogy meg lehet enni... BETEG!!!
 
Quote from: PirulaNem ezek valami kis henger alakú cuccok voltak. Habosított gumicukorhoz hasonlított.
Egész véletlenül nem valamiféle kukac/hernyószármazék, enyhe vaníliával behintve?

Lythis

Quote from: KvikvegJah, amin nagyot neztem: Mekiben szinte mindenben van cukor. Salataba is tesznek. :eeek:  Meg jo, hogy 1 nem szeretem a kajaik tobbseget 2 csak akkor eszem ott, ha no money some kajajegy allapotban vagyok. Cezar-salatat... Fishmacet szeretem meg. Meg kis rosejbnit - sokat nem, mert iszonyat sos. Fantarol mar leszoktam, tomeny cukor...
Fozelekfaloba es egyeb normalisabb helyekre sajna nem jo a sodexho kajajegy. Eddig 1 kinaiban fogadtak el. Szemetseg. :mad:

Tenyleg, ti milyen normalis kajahelyet tudtok? Ami nem etterem, hanem kisebb kajalda, egyetemistaknak is elviselheto arakkal? (Mint a Fozelekfalo, gyrososok, stb. Kinai meg talan belefer, bar lehet, hogy macskat adnak el nekunk.:haha: )

edit: a film biztos, hogy tuloz, de akkor is brrr.
Nos jah, és akkor még nem volt szerencséd az amerikai növénytermesztés csúcsához, a sweetcorn nevezetű izéhez... nos ettél már főttkukoricát, ami olyan, mintha frissen kikapva a vízből, cukorba lett volna hengergetve?...
 Norm helyet. Hmm... nemtom. Délinél van egy kínai étterem, ahol elfogadják a kajajegyet (Valami Dél-Kínai étterem névre hallgat asszem), legalábbis nekem múltkor simán elfogadták. A gond csak az, h nem vágom h sodexho volt e, de sztem jah.
 Vagy menj vele burgerkingbe:haha:

Kvikveg

Quote from: LythisNos jah, és akkor még nem volt szerencséd az amerikai növénytermesztés csúcsához, a sweetcorn nevezetû izéhez... nos ettél már fõttkukoricát, ami olyan, mintha frissen kikapva a vízbõl, cukorba lett volna hengergetve?...
 Norm helyet. Hmm... nemtom. Délinél van egy kínai étterem, ahol elfogadják a kajajegyet (Valami Dél-Kínai étterem névre hallgat asszem), legalábbis nekem múltkor simán elfogadták. A gond csak az, h nem vágom h sodexho volt e, de sztem jah.
 Vagy menj vele burgerkingbe:haha:
Kukorica *hanyos smiley*
Deli: jo tudni!
Burgerking.... hja... egyik kutya masik eb. Pizza Hut szinten fogadja.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Pirula

Quote from: LythisEgész véletlenül nem valamiféle kukac/hernyószármazék, enyhe vaníliával behintve?
Neeem, tuti hogy szintetikus volt.