Gasztronómia, főzőcske & jó helyek (kocsmák, éttermek)

Started by Ramiz, 2005-05-23, 17:01:58

Previous topic - Next topic

Moonshiner

Quote from: RamizAz avatárod épp küszködik, hogy ne rakja ki... :D
:ejnye:  Már nem! :beeee:

Moonshiner

Quote from: LythisHa ezt komolyan gondoltad, akkor :linsux: :D
 Vazz, most nemár h az a rohadt bolt olyan messze legyen....
Engem valahogy nem visz rá a lélek h egyáltalán megkóstoljam, pedig egy ideje van macskám...

Az a csokis meg vaníliás ízesítésû macskanasi. Na azt egész nyugodtan ki lhet próbálni. A bolt meg csak kettõ percre van.
 De akkor is. Hideg van.:ejj:

Ramiz

Quote from: Moonshiner:ejnye:  Már nem! :beeee:
Nem, már megkönnyebbült, hogy miután meggondolta magát és az evõpálcikákkal (amiket diadalmasan felmutat) lenyúlt a torkán, sikerült megszabadulnia tõle. :)

Quote from: KvikvegTenyleg, ti milyen normalis kajahelyet tudtok? Ami nem etterem, hanem kisebb kajalda, egyetemistaknak is elviselheto arakkal? (Mint a Fozelekfalo, gyrososok, stb. Kinai meg talan belefer, bar lehet, hogy macskat adnak el nekunk.:haha: )
... hamburgeresek (250-280 ft-ért jobban kapsz, mint bármelyik gyorskajálda-gyorshányoda-egységben), magyaros büfék (hurka, kolbász rulez! fõleg hétfõ reggel :D ), vészesetben pékségek.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Lythis

Jah, télleg ékség rulezz, de ki kell fogni olyat, ami nem ilyen csillagászati árakat kér egy nyomorult sütiért.
 Köztéri hamburgeresek... hja, pl a patkányburgeres a moszkván. Jah, és igen gyros!!! minden mennyiségben!!! (egyeten hátránya h kicsit drágább, mint amilyennek indult...)

Ramiz

#694
Quote from: LythisJah, télleg ékség rulezz, de ki kell fogni olyat, ami nem ilyen csillagászati árakat kér egy nyomorult sütiért.
 Köztéri hamburgeresek... hja, pl a patkányburgeres a moszkván. Jah, és igen gyros!!! minden mennyiségben!!! (egyeten hátránya h kicsit drágább, mint amilyennek indult...)
Jah... Bécsben 3 euró, de 3x ekkora! :)

Quote from: XipeKvikveg, bocs hogy eddig tartott de igazabol nem jarok be ide mostansag.
Fozelekfalo tipusu helyek termeszetesen vannak.
Amig kinnt eltem max tucatszor jartam es ettem McDogleszben es azt is olyankor amikor hajnalok hajnalan jartuk a varost es kajasak voltunk.
Ha ugy nezzuk hogy milyen kinnt az ilyen ettermek elhelyezese akkor igazabol eszreveszi az ember hogy egy McDonalds kornyeken van 4-5 masfajta es sokkal normalisabb kajat szolgalo hely.
tomerdek kinai es japan etterem peldaul, de azert olasz, gorok es hasonlo kajaldak is vannak. joval olcsobban.
en leginkabb kinai helyekre jartam mert jobb volt a kaja.
kedvenceim ezen felul a rendes kis delicatessen-ek voltak ahol normalis szendvicseket vagy meleg kajat lehetett venni.
Azért ez megnyugtató. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mirror

Quote from: Moonshinerpróbáljátok ki a macskakaját! naggyon finom!(komolyan)!
mivel ma az égegyadta világon semmi kaja sem vlolt fellehetõ, meg lusta voltam lemenni a boltba, kínomban valami ételszerûségrõl álmodoztam, hopp elõkerült a cicakaja. elõször egy kósti, a végén pedig odalett az egész. Szegény cicusok! Lemaradtak a kajáról!:rolleyes:

Ajánolm akkor a kutyakaját is, állítólag finom és ízletes... csak utána moss fogat, cimbi kipróbálta, háát, tömegoszlatásra príma cucc!
Max Raabe funclub
[FONT="Lucida Console"]MirrOrG - da inteGrateD Sir Dave & GuarDian francishe[/FONT]

Minden idõk legjobb mellékszereplõi:
1.: Stanley - Ford Fairline kalandjai
2.: Kirk - Gilmore Girls
3.: Muldoon atya - Horrorra akardva 3
(jé, elolvastam Chronos szabályzatát az aláírásokról... aszem mosmá kompatibilis)

Mirror

Quote from: LythisHa ezt komolyan gondoltad, akkor :linsux: :D
 Vazz, most nemár h az a rohadt bolt olyan messze legyen....
Engem valahogy nem visz rá a lélek h egyáltalán megkóstoljam, pedig egy ideje van macskám...

:) inkább a macskát kellett volna megkajálni mi?! :lul: :lul:  (mai olasz specialitásunk:) )
Végsõ soron a macskakajára még mindig rá lehet fogni, hogy mondjuk kínait eszel... (csak a kínainak enyhe tájszólása volt:):):) )
Max Raabe funclub
[FONT="Lucida Console"]MirrOrG - da inteGrateD Sir Dave & GuarDian francishe[/FONT]

Minden idõk legjobb mellékszereplõi:
1.: Stanley - Ford Fairline kalandjai
2.: Kirk - Gilmore Girls
3.: Muldoon atya - Horrorra akardva 3
(jé, elolvastam Chronos szabályzatát az aláírásokról... aszem mosmá kompatibilis)

Kvikveg

Quote from: Ramiz...
... hamburgeresek (250-280 ft-ért jobban kapsz, mint bármelyik gyorskajálda-gyorshányoda-egységben), magyaros büfék (hurka, kolbász rulez! fõleg hétfõ reggel :D ), vészesetben pékségek.
Moszkva teriben hany kozteri macska van bedaralva? :hehe:
Parszor ettem ott, mert bazi ehes voltam, de a kornyezo emberallomany, ami alapjan az ember a kaja minoseget saccolja, riaszto tud lenni. :eeek:
Ugyanakkor tenyleg normalisabb, mondhatni etel volt, nem ugy, mint a meki muanyagkajai. Ott utoljara kilencvenkevesben ettem hamburgert (allitolag) marhahusbol. Azota max halasat, ha nagyon ehes vagyok. (Sodexho kajajegy atka.)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: kvikvegEs most megyek nagyanyam-fele sutit csinalni, mert az elozot 2 nap alatt megettuk.
Milyen süti volt ez vagy kevesen ettétek? Nálunk egy napig sem tart egy tepsi süti :)

Kvikveg

Quote from: sirtomiMilyen süti volt ez vagy kevesen ettétek? Nálunk egy napig sem tart egy tepsi süti :)
Csokiteteju nevre hallgat.

3 reteg teszta, magassagra zserbomeret az egesz. Alul csokis toltet, felul citromos toltet, az egeszen csokis teto - tulkepp kakaos. (Viz, cukor, kakaopor, kis vaj.)
Az almaspite a masnapot alig eri meg, de ez tomeny.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Jól hangzik. Egyszer kipróbálom majd.

Ramiz

Quote from: KvikvegCsokiteteju nevre hallgat.
3 reteg teszta, magassagra zserbomeret az egesz. Alul csokis toltet, felul citromos toltet, az egeszen csokis teto - tulkepp kakaos. (Viz, cukor, kakaopor, kis vaj.)
Az almaspite a masnapot alig eri meg, de ez tomeny.
Részletes receptet lehet kérni? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

#702
Quote from: RamizRészletes receptet lehet kérni? :)
Igen. Keres-keres..... ... ... ...

Na:
[SIZE="4"]Csokitetejű[/SIZE]

A krém (ennek az elso felet kell eloszor megcsinalni, hogy legyen ideje hulni.)
1/2 liter tejben
4 evőkanál cukrot és
6 púpos evőkanál lisztet felfőzni, folytonos keverés mellett hűteni (reszemrol tuzrol lekap, kicsit meg keverget, hogy ne egjen oda, aztan konyhakovon/kinti asztalon felejt).

1/4 kg rámát
15 dkg porcukorral simára keverni
(reszemrol rama goto mikro, ha felolvadt eleg puhara, cukor belekever, egesz azon melegeben a mar lehult 1. reszbe bele. Addigra a lapok mar ugyis megsultek.)

Ha kihűlt, összekeverni, kétfelé osztani:
• 1 egész citrom héja + leve
• kakaó

A tészta
40 dkg liszt
1 késhegynyi szódabikarbóna
10 dkg zsír (na ez szinten goto mikro, egeszen minimalis hevitesre, hogy ne legyen hutohideg)
10 dkg cukor
1 egész tojás
1 sárgája
tejjel gyúrni

háromfelé osztani, kisodorni (bazi vekony lesz, ne lepodj meg), egyenként zsírozott, lisztezett tepsi (backpapier azota felkerult a feltalalt dolgok listajara) hátán, előmelegített sütőben kisütni:3-ason 15 perc (2oo˚C) Kozepen 10 perc felul 5 nekunk, mindig tulsutom, barnara.... De igy is jo. :D

Teszta, csokitoltet, teszta, citromtoltet.

A csokimáz
20 dkg porcukor
2 ek kakaó
3 ek forró vízzel elkeverni és felfőzni, utána belekeverünk
3 dkg rámát és még langyosan a kihűlt tészta tetejére öntjük

Ezek utan vesszuk a kisbaltat/pallost, es megvedjuk a sutit hevesen tamado csaladtagjainktol.

Ha a mai adag lehult, es kicsit osszeert, annyira, hogy szeletelni lehet, rakok fel kepet rola.

edit: kep
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Kvikveg[SIZE="4"]Csokitetejû[/SIZE]
edit: kep
:merci: Bevésem a sütis receptkönyvbe. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Ramiz:merci: Bevésem a sütis receptkönyvbe. :)
:D Ird melle, hogy "hizokura esetere".
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Kvikveg:D Ird melle, hogy "hizokura esetere".
Nekem nincsenek ilyen megkülönböztetéseim. Eszek, aztán a testem majd eldönti, hogy mi lesz. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xipe

Quote from: KvikvegIgen. Keres-keres..... ... ... ...

Na:
[SIZE="4"]Csokitetejű[/SIZE]

A krém (ennek az elso felet kell eloszor megcsinalni, hogy legyen ideje hulni.)
1/2 liter tejben
4 evőkanál cukrot és
6 púpos evőkanál lisztet felfőzni, folytonos keverés mellett hűteni (reszemrol tuzrol lekap, kicsit meg keverget, hogy ne egjen oda, aztan konyhakovon/kinti asztalon felejt).

1/4 kg rámát
15 dkg porcukorral simára keverni
(reszemrol rama goto mikro, ha felolvadt eleg puhara, cukor belekever, egesz azon melegeben a mar lehult 1. reszbe bele. Addigra a lapok mar ugyis megsultek.)

Ha kihűlt, összekeverni, kétfelé osztani:
• 1 egész citrom héja + leve
• kakaó

A tészta
40 dkg liszt
1 késhegynyi szódabikarbóna
10 dkg zsír (na ez szinten goto mikro, egeszen minimalis hevitesre, hogy ne legyen hutohideg)
10 dkg cukor
1 egész tojás
1 sárgája
tejjel gyúrni

háromfelé osztani, kisodorni (bazi vekony lesz, ne lepodj meg), egyenként zsírozott, lisztezett tepsi (backpapier azota felkerult a feltalalt dolgok listajara) hátán, előmelegített sütőben kisütni:3-ason 15 perc (2oo˚C) Kozepen 10 perc felul 5 nekunk, mindig tulsutom, barnara.... De igy is jo. :D

Teszta, csokitoltet, teszta, citromtoltet.

A csokimáz
20 dkg porcukor
2 ek kakaó
3 ek forró vízzel elkeverni és felfőzni, utána belekeverünk
3 dkg rámát és még langyosan a kihűlt tészta tetejére öntjük

Ezek utan vesszuk a kisbaltat/pallost, es megvedjuk a sutit hevesen tamado csaladtagjainktol.

Ha a mai adag lehult, es kicsit osszeert, annyira, hogy szeletelni lehet, rakok fel kepet rola.

edit: kep


megyek hozzatok ebedre.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Kvikveg

Quote from: Xipemegyek hozzatok ebedre.
:D Van meg par ilyen recept. Szilvalekvaros kifli hasonlo fogyasi utemnek orvend. Frissen csak azert nem esszuk meg, mert k forro benne a lekvar.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kisvirag

forro lekvar rulez... halálra ettem magam lekvárfõzéskor meleg lekvárbol, gyomrom jol ki is készült :D

jahm, ma alkottunk anyámmal.

hogy tört krumplit csinálunk. jó, meg is fõztük, megfõ, anya mondja, ok, keverjem be.
kisvirag kinyitja hûtõt, se tej, se tejföl, kétségbeesett pillantás: most micsinálunk???

nemesünk kétségbe.
a szokásos margarin+mustár+vegeta mellé reszeltünk bele jó adag sajtot (mivel a krumpli forró volt még, jól elolvadt) meg volt valami sülthúsból hátramaradt elkocsonyásodott szaftos sült zsír, abból is pakoltunk bele.

az eredmény isteni lett, anyum megjegyezte, ezentul igy csinálja (azért remélem fog mellé még kis tejfölt is tenni bele...)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Beren

Érdekes eredetû az én absztinenciám (ilyesmije van az embernek, ha nem viselheti az alkoholt asszem:) )

Nincs mögötte semmiféle fogadalom, amikor az ember kiáll a hegy tetejére és veri a mellét. Egyszerûen nem kívánom. Mondhatni, identitásom ellenére van a dolog, el se tudnám képzelni magam úgy, hogy egy falatnyi kis irányításról is lemondjak magam fölött. Jó, nincs gusztusom hánykolódni az árokparton, de az csupán esztétikai kérdés. Érdekes, ugyanis az nem zavar, ha mások körülöttem "jól érzik" (teccik érteni:) ) magukat, mert amíg jól nyomatják és engem nem tukmálnak (amit nem veszek zokon, mert kulturált ember képes kulturált módon kinyilvánítani ellenvéleményét kötõszavak, sértõdés, hszti, hasonlók nélkül is pusztán verbális módon). A BOR az egy külön kat számomra. Igaz, hogy rohasztott szõlõlé a gyakorlatban, azonban számomra csak is az számít bornak, ami csak szõlõbõl (tehát, nincs benne színezék, cukkedni, meg egyébb x@r) készül, hozamkorlátozott tõkékrõl. Hús sütéséhez alapvetõen kell, az aroma miatt, ilyenkor nem restellek 600 Ft körüli low cost lõrékkel fõzõcskézni, a beszélgetõs borok már jóval efölött kell kezdõdniük. Bár, ezeket inkább csak kiválasztom, legutóbb egy cimbi ünnepségén képes voltam órán át babrálni-szaglászi-nyalogatni egy kis pohárka vörösest(természetesen vörsboros pohárból). De, ez a ritkaság (viszont, ha efféle gasztronómiai élménykre vágyik az ember, akkor mûvelje megfelelõen). Amúgy megmaradok inkább a jóóó emberek, jóóó buli állapotnál, ahol nem a magamba tölötött rothasztott cukorszármazékok mennyisége határozza meg a jókedv minõségét...

Uggye millyen undorítóan sznob vagyok?!:lul:
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...

syeren

Holnap bál és "B" menü, ami nekünk jár (persze ez sincs ingyen...):
Aszalt szilvával és sajttal töltött pulykamell szezámmagos bundában rántva, burgonyakrokettel, grillezett gyümölccsel;
Vegyes desszertvariáció:
Mogyoró mousse csokilapokba töltve,
Vaníliás gyümölcskosárka,
Somlói galuska

Na, eeez a sznob kaja.... de Beren szerint finom lesz... :)

Ramiz

Quote from: BerenAmúgy megmaradok inkább a jóóó emberek, jóóó buli állapotnál, ahol nem a magamba tölötött rothasztott cukorszármazékok mennyisége határozza meg a jókedv minõségét...

Uggye millyen undorítóan sznob vagyok?!:lul:
Amit mondasz, az nem undorítóan sznob, csak ahogy elõadtad. :) Pl a fenti szöveg. Rothasztott cukorszármazékok, bahh. Kb mindenre az életben lehet ledegradáló, cinikusnál is rosszabb címkéket aggatni, csak minek?...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Beren

#712
Quote from: syerenHolnap bál és "B" menü, ami nekünk jár (persze ez sincs ingyen...):
Aszalt szilvával és sajttal töltött pulykamell szezámmagos bundában rántva, burgonyakrokettel, grillezett gyümölccsel;
Vegyes desszertvariáció:
Mogyoró mousse csokilapokba töltve,
Vaníliás gyümölcskosárka,
Somlói galuska

Na, eeez a sznob kaja.... de Beren szerint finom lesz... :)

ezzért jók a konferenciák, ott ugyanez ingyen van ... csak meg kell érte bunyózni a fejesekkel az tálak körül:):):lul:

Quote from: RamizAmit mondasz, az nem undorítóan sznob, csak ahogy előadtad. :)

Hehe:) roppant örömet okoz, hogy az a stílus ment át, amit szándékoztam küldeni:) (meglehetősen kemény munka volt:):) )
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...

Sidney

Quote from: syerenHolnap bál és "B" menü, ami nekünk jár (persze ez sincs ingyen...):
Aszalt szilvával és sajttal töltött pulykamell szezámmagos bundában rántva, burgonyakrokettel, grillezett gyümölccsel;
Vegyes desszertvariáció:
Mogyoró mousse csokilapokba töltve,
Vaníliás gyümölcskosárka,
Somlói galuska

Na, eeez a sznob kaja.... de Beren szerint finom lesz... :)
Ezek között akadna nekem való laktató finomság is :) (Kb. mind:) ) Nahát, ha tudom, hogy ilyesmit osztanak a közgáz-bálon, akkor én is benevezek :haha:
Tegnap névnapünneplés rokonoknál:
1. fogás: errõl lemaradtam, mert bár 2 órát mondtak, de addigra már végeztek vele :bruhuhu:
2. a jó, hagyományos marhapöri: sztem kicsit túlfõzték, na meg hiányzott belõle az a csípõs érzés: valószínûleg a cseresznye- vagy gyufapaprika
3. csokitorta + tejszínhab: no comment, (eddig még nem találkoztam csokitortautálóval)
4. 10 féle süti: ebbõl csak a kör és szív alakú kókuszos finomságok fértek belém
Összegzés: Jó munkát végzett a cukrász :jee:
Italok: Pezsgõ, vörösbor, Martini, Vodka, Whisky (na jó, a Tequila hiányzott:) )

Djinn

Quote from: Sidney3. csokitorta + tejszínhab: no comment, (eddig még nem találkoztam csokitortautálóval)
Itt vagyok, itt vagyok, itt vagyok!!! Én nem szeretm a csokitortát! :haha: Mondjuk velem még nem találkoztál az igaz. :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

Kaptam ressölt szilva "receptet". :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Sidney

Quote from: DjinnItt vagyok, itt vagyok, itt vagyok!!! Én nem szeretm a csokitortát! :haha: Mondjuk velem még nem találkoztál az igaz. :rolleyes:
Persze van, amit én is jobban szeretek a csokitortánál: dobostorta, gesztenyetorta, kókuszos torta... Nyámmmmmmm!
[SIZE="1"]na jó, asszem meglátogatom a hûtõt:) [/SIZE]

Beren

#717
Nos, a vacsi finom volt - bár Tínuviel végigkocsonyázta az egész estét a terem hűs levegője miatt, utána meg amiatt terült még ki, mert teliette magát...
Szóval kaptunk hat darab bejgli-alakú valamit (az volt a tőtött pulyok), meg nyolc darab panírozott hókifli (ez vót a burgonyakrokett). Emellett ott sorakozott némi párolt gyümi is némi sajáta társaságában... A desszert már enyhén low costra sikerült - volt egy kis fagyigömbnyi "somlói galuska", egy maffinnyi gyümölcskosárha fagyival, plusz még valami, amin volt némi mogyorókrém...

A lényeg csak ezt követően jött: az 5. GTK-bál alkalmából egy szép naaagy, hófehér torta. Aki evett már hólabdát, az majd pedzegeti, miről fogok beszélni. Fehér, puha krém, némi kókusszal bolondítva (nem az agyonvajazott-cukrozott x@r), a tészta pedig könnyű kakaós volt. Én értem oda harmadjára (elsőként a volt dékánasszony kapott, utána a Kékszemű-gombszemű (Ő SZŐKÉÉS BARNAAA!!! - az egész haja ugyanolyan színűűű, nem csíkos!!! és nem is tincses!!! Magyarán: nem ő az Animoni - jelenleg kényszer hatására cselekszem...) Anikó sorjázott be), de második menetre már nem sikerült benevezni sajna...:jee:
Az Életben nincs csak Fekete vagy csak Fehér - a Világ színes
Éljen a nehézlovasság!

Amióta megjelentek az elsõ hópelyhek, ismét erõs késztetést érzek arra, hogy a szobám padlóján fellelt gyanúsan makk-alakú szelídgesztenyét ilyen-olyan résekbe gyömöszöljem-tartalékoljam...

Lythis

:bsd: és most hideg gyümölcslevest fogok zabálni!!!... amint kihül....

Kvikveg

Ooo, nem kene kulon egy "Keleti es alkeleti kajak" es melle egy "Kajak (nem keleti) - altalanos rizsazas" topicot nyitni???! Vagy egy "Mit ettem legutobb, ami tetszett" topicot, mert bocsanat, ha valakinek belegazolok a lelkivilagaba, de a szamomra indifferens bali beszamolok valahogy nem tudnak izgatni, viszont az esetleges itthon is elkeszitheto keleti/egyeb bevalt kajak igen.:rolleyes:
Argh, most neztem meg a topicnyitast, es az is laza. Namindegy. Akkor legalabb 1-2 recept legyen mar oldalankent a nyalcsorgatas mellett!!!:3x3:

Lythis: te az Eszaki-sarkon edzodtel???:eeek:

Jah, vicces aoianimen most olvastam, hogy a palcikat nem szabad beleszurni a kajaba, mert temetest jelent - ha jol idezem. Na, akkor nalunk sok temetes lesz. :3x3:  Meg persze felszurni sem szabad ra semmit, de hat ez ertheto.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.