Main Menu

Japanimánia

Started by Tonya, 2005-06-06, 14:54:29

Previous topic - Next topic

Tonya

Sziasztok!

Nem tudom, az oldalt látogatók közül hányan ismerik a Japanimániát, ami egy rádiómûsor mangáról, animérõl, japán zenékkel.

Hallgatni lehet minden vasárnap este Budapesten és környékén a Fiksz Rádióban 98 MHz-en, UPC kábelen a 106,3 MHz-en, illetve a http://www.fikszradio.hu/online oldalon mp3 streamben is (ez utóbbit javaslom, mert az éterben sajnos idõnként elég trágya a minõsége az adásnak).

Korábbi mûsorok letölthetõek a http://www.japanimania.hu oldalon - a régiek egyelõre nem teljesek, de nagyjából két hét múlva teljes és tökéletes lesz az archívum is  

Vendégünk volt már pl. az ORTT egyik tudományos munkatársa; Ullmann Gábor, az Inuyasha szinkronrendezõje; vagy tegnap Vladi és Grif, a Comicsinvest és Trillian tulajdonosai.

Véleményeket, témajavaslatokat, kérdéseket, bármit várunk akár emailben, akár ebben a fórumban is!

Tonya

A Japanimánia nyári mûsorrendje szerint a páratlan heteken (tehát most vasárnap is) 23-24-ig Ongakut hallhattok a Fiksz Rádióban, Case és Darklight összeállításában. A szokásos beszélgetõs mûsor a nyári hónapokban csak kéthetente, a páros hetek vasárnapjain 22-tõl éjfélig lesz hallható! A mûsorajánlók miatt érdemes a Fiksz Rádió oldalán az ajánlókat, illetve a különbözõ animés fórumokat böngészni.

Az Ongakuk feltöltéséhez várjuk a kéréseket a japanimania@freemail.hu címre, vagy itt a fórumon! A játszási listák a honlapunkon csak utólag lesznek hozzáférhetõk, de az ircen mûsor közben is megtudható.

A héten küldünk ki új hírlevelet - aki szeretne kapni, és még nem kérte, vagy aki szombat (0611) éjfélig sem kapja meg, pedig korábban kérte, az küldjön egy emailt a japanimania@freemail.hu címre!

HVp213

#2
Quote from: MidooNagyon szeretem a mûsorotokat, mindig jól szórakozom (de ezt már említettem vhol máshol ;) ). A FIKSZ rádió honlapján hallgatható interneten keresztül? Mostanában úgyis éljfélkor fekszem, simán beleférne... :)
http://www.fikszradio.hu/online/ Innen tudod hallgatni! (ha vmi nem világos irj)

Tonya: Remélem engem múltkor felírtál a listára... :lazza:
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Tonya

Mivel a június 5-i adás - amikor vendégeink voltak Grif és Vladi, a Trillian és Comicsinvest tulajdonosai - még nem került fel a Japanimánia oldalára, érdekes lehet, hogy holnap (0614 kedd) reggel 4 és 6 óra között az lesz hallható a Fikszen az ismétlésben, illetve a Fiksz Rádió Hangtárában is hozzáférhetõ lesz holnap reggel 8 körül.

Feldin

üdv nálunk Tonya!!!
szupi a mûsor csak így továb! végre nálunk is van toicja! :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Tonya

"Én tiltottam be a Dragon Ballt."

Ti mit  tennétek, ha ezt a mondatot hallanátok valakitõl?

Ismerek elvakult rajongókat, akik azonnal felelõsségre vonnák azt, aki akár csak hasonlót is kiejt a száján - némely szülõk viszont hosszasan ráznák a kezét, és további munkára biztatnák az erõszakos japán rajzfilmek ellenében.

Ti mit gondoltok róla?

Nekem egyértelmû volt a reakcióm. Elhívtam a Japanimániába, hogy feltehessétek a kérdéseiteket.

Vasárnap este tíz órától vendégünk lesz Dr. Fehér Zsuzsa, az ORTT Mûsorfigyelõ és -elemzõ Igazgatóságának korábbi igazgatója, a Magyar Televízió Közalapítvány Ellenõrzõ Testületének jelenlegi elnöke.

Ti mit kérdeznétek tõle?...

Linkek, kép, mûsorinfó itt: http://www.fikszradio.hu/musor.php?ma=55&maa=584

Kérdéseket, hozzászólásokat a mûsor elõtt és után itt a fórumban, vagy emailben a japanimania@japanimania.hu címen várunk! Ircen is kérdezhettek, reagálhattok vasárnap, a mûsor közben.

.Attila

Mindem bizonnyal Raisu-sama véleménye az lenne, hogy:
A Dragon Ball nem lett betiltva.

edit: na hogy ne csak :_piszka: legyen: Az anime-ket (japán rajzfilmeket, ahogy tetszik) úgy általában elítéli, vagy csak egyeseket?

Raisu-Sama

Bonci: pontosan ez lenne a reakcióm :) "El vagy tévedve, nem tiltottad be :P"
Amúgy kérdés: Arra nem gondolt, hogy (már elnézést a nyersségért) ha vannak olyan hülye gyerekek, hogy kiugranak az ablakon, mert azt hiszik, hogy õk Goku stb., akkor arra nem gondolt, hogy lesznek olyanok, akik azért ugranak ki, mert "betiltották"? Ja, és még 1 kérdés: Büszke vagy magadra / Elégedett vagy magaddal, amiért néhány gyerek hülyesége miatt több száz emberrel toltál ki?

Tonya

Nos, az elõzõ vasárnap elmaradt vendéget valószínûleg három hét múlva pótoljuk, ezt amint lehet, jelzem itt is.

Most vasárnap (0626) pedig 23 órától Ongaku lesz hallható. Zenekéréseket írjatok nyugodtan!

HVp213

Quote from: Tonya(...) Zenekéréseket írjatok nyugodtan!
ASVA kémnek lenne egy kérése! Legközelebb zene is legyen! :__devil:  :p
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Aidan

belehallgattam pár adásba...naggyon jó :) az elsõ adás haláli volt, nagyon közvetlen...élvezetes volt hallgatni, stb. nyáladzás...csöpp, csöpp, csöpp :)
He, who hopes not to win, has already lost.

I believe in karma, do good things and good things happen.

Tonya

Nyugalom, kedves-kém, egész nyáron kéthetente ilyen sok beszéd lesz, amint az pár posttal feljebb olvasható :jee:

Viszont van egy dolog, amit nem értek. Direkt úgy csináltuk meg az archívumot, hogy ne a legelsõ adás legyen legelöl, hanem a legújabbak, és mégis szinte mindenki az elsõt hallgatja meg elõször... Ami már marha régen volt, és nekünk is elég viccesen hangzik.

Szóval miért a legelsõt elõször?

HVp213

Quote from: TonyaNyugalom, kedves-kém, egész nyáron kéthetente ilyen sok beszéd lesz, amint az pár posttal feljebb olvasható :jee:
Szóval kéthetetente zenének álcázott izéket adtok NON-Stop! értem :p
Quote from: TonyaSzóval miért a legelsõt elõször?
Én is azzal kezdtem (még ne értem a végére)! Nekem igy ésszerû szépen sorba kell haladni! Nem szabad megbontani a kontinuitást! :jee:
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Tonya

Mûsorajánló: katt ide

Eheti kérdéseink:
- te mit látnál szívesen az A+ mûsorán?
- szerinted mi lehet a jövõje a tematikus csatornának?

ArchElf

Quote from: TonyaMûsorajánló: katt ide

Eheti kérdéseink:
- te mit látnál szívesen az A+ mûsorán?
- szerinted mi lehet a jövõje a tematikus csatornának?
Szerintem az Anime+ csatornának egyértelmûen az a jövõje, ha a T-Kábel a sugárzott csatornák közé felveszi :jee:
... már csak hogy a saját érdekeimet is nézzem. Ez mindenesetre +1 nézõt jelentene :)

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Rin

Quote from: 'ArchElf[HUN']Szerintem az Anime+ csatornának egyértelmûen az a jövõje, ha a T-Kábel a sugárzott csatornák közé felveszi :jee:
... már csak hogy a saját érdekeimet is nézzem. Ez mindenesetre +1 nézõt jelentene :)

AE
Egyetértek. + 3 nézõ :)
De nem tudom mennyire lesz fényes a jövõje olsen libákkal meg a TNT-kel  :rolleyes:

HVp213

Az ASVA kém hallgatóra mindig számíthattok! :p (amikor nem megy ki a lyukas fejébõl hogy megy az adás... :rolleyes: )
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Aidan

Quote from: TonyaViszont van egy dolog, amit nem értek. Direkt úgy csináltuk meg az archívumot, hogy ne a legelsõ adás legyen legelöl, hanem a legújabbak, és mégis szinte mindenki az elsõt hallgatja meg elõször... Ami már marha régen volt, és nekünk is elég viccesen hangzik.

Szóval miért a legelsõt elõször?

abból lehet a legtöbb dolgot leszûrni szerintem...hogy mennyire lelkesek a mûsorvezetõk, stb., meg hát az mindig vicces, amikor még nincs a mûsor bejáratva...de elsõ után össze vissza jön az ugrálás :)

tudjátok mit nem értek? a középeurópai cartoon network miért nem csinálja azt mint az atlantai központú, ami amerikában sugároz...tehát miért nem rak fel napi rendszerességgel komoly, meges szintû vágatlan, mondjuk angol nylvû anime-at a mûsorára, persze korhatárral...amerikában ez egy nagyon jól bevállt dolog, és hatalmas rajongókört szerzett a japánanimációknak, ami szerintem mindenki érdeke, mert akkor a többi adó is kénytelen lenne anime-at sugározni, amelyek rajzfilmekkel akarnakfoglalkozni...természetesen...mint ami az A+ -on is látható...

ha offtopic lett, bocsánat...  :haha:
He, who hopes not to win, has already lost.

I believe in karma, do good things and good things happen.

Tonya

Csak tipp, de lehet hogy azért, mert Amerikában az amerikai rajzfilm nem újdonság, a japán viszont az volt, míg Európában az amerikai és a japán rajzfilm is újdonság - tehát egy amerikai rajzfilmcsatorna inkább amerikai rajzfilmeket ad japán és másegyéb helyett.

Aidan

#19
csináljanak 24 órás cartoon networkot, és máris lenne mindkettõre idõ :)
látnátok az iskolában az embereket kint a tengerentúlon...mirõl beszlégetnek, még a tanárok is? inuyasha és cowboy bebop...ez most halál komoly...itthon viszont nem azt hallani az iskolákban, ha rajzfilmekrõl van szó, hogy justice league vagy teen titans (ami lehet hogy japán animáció, vagy csak amerikai japán animáció jellegû dolog, passz :) )...bár anime-rõl sem sokat hallani, az igaz...

edit: másik hozzáállás a csatorna dologhoz...akkora nagy felhajtással nem tudom miért vannak az emerek az egyes specializálódott adók választékával kapcsolatban...hiszen bármi amit manapság az ember látni akar, azt megnézheti hiszen rendelkezésére állnak olyan eszközök mint ez az oldal is pl. a sok közül...tehát maguknak a tematikus csatornáknak egyre kevesebb szerepük lesz (remélem jólhasználom a fogalmat :D ) hiszen egyre több ember fér hozzá gyors internetkapcsolatokhoz, amelyek meg magukban feleslegessé teszik az olyan csatornákat mint pl. az A+
egyedül a japanimániához hasonló dolgoknak van jövõje, bár ez is egy eléggé rétegmûsor, gondolom (ami jó is)... ;) de komolyan...
(saját vélemény,, ne tessenk megkövezni !!!  :ad: )
He, who hopes not to win, has already lost.

I believe in karma, do good things and good things happen.

Titkos

Quote from: Aidanedit: másik hozzáállás a csatorna dologhoz...akkora nagy felhajtással nem tudom miért vannak az emerek az egyes specializálódott adók választékával kapcsolatban...hiszen bármi amit manapság az ember látni akar, azt megnézheti hiszen rendelkezésére állnak olyan eszközök mint ez az oldal is pl. a sok közül...tehát maguknak a tematikus csatornáknak egyre kevesebb szerepük lesz (remélem jólhasználom a fogalmat :D ) hiszen egyre több ember fér hozzá gyors internetkapcsolatokhoz, amelyek meg magukban feleslegessé teszik az olyan csatornákat mint pl. az A+
egyedül a japanimániához hasonló dolgoknak van jövõje, bár ez is egy eléggé rétegmûsor, gondolom (ami jó is)... ;) de komolyan...
(saját vélemény,, ne tessenk megkövezni !!!  :ad: )

Na jó, de mi van az olyan lusta dögökkel, mint én, akik pl. elõször inkább megnézik a YYH-t a TV-ben és csak aztán töltik le? :)  Akkor annyira mégsem haszontalan az a csatorna.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Aidan

Quote from: TitkosNa jó, de mi van az olyan lusta dögökkel, mint én, akik pl. elõször inkább megnézik a YYH-t a TV-ben és csak aztán töltik le? :)  Akkor annyira mégsem haszontalan az a csatorna.

ti vagytok a menthetetlenek, akik kiszelektálódnak majd a következõ százmillió év evolúciós fejlõdése során :D (just joking)  :rolleyes:
He, who hopes not to win, has already lost.

I believe in karma, do good things and good things happen.

Titkos

Quote from: Aidanti vagytok a menthetetlenek, akik kiszelektálódnak majd a következõ százmillió év evolúciós fejlõdése során :D (just joking)  :rolleyes:

Értem Mr. Darwin. ;)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Tonya

A mûsorajánló kibõvült egy linkkel! :)

A "mit látnál szívesen az A+ mûsorán" kérdéshez pedig hozzáteszem:
- mit látnál szívesen az A+ mûsorán magyar felirattal és japán szinkronnal?
- mit látnál szívesen az A+ mûsorán magyar szinkronnal?

Cobra

Dual audio, teletextes felirattal?  :rolleyes:  (én már annak is örülnék, ha egyáltalán lehetne fogni az adót valamilyen módon felénk  :beken:  )
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Tonya

Most vasárnap (0710) 23 órától Ongaku lesz a Fikszen. Mivel ebben nem lesz beszéd, csak egy órányi japán zene, ezért két friss információt a fórumokban osztunk meg a hallgatóinkkal:

- a 7 szamuráj az AXN mûsorán most péntektõl feliratos lesz, nem szinkronos! Mind a 26. epizódot sugározni fogják, információk itt: http://www.axn.hu/SeriesDetail.htm?SeriesId=67

- az Inuyashát még tavaly bepanaszolták az ORTT-nél. A vizsgálat nemrég zárult le, pár nap múlva a határozat olvasható lesz a honlapjukon (ma még nem került fel). Ennek lényege, hogy 12-es helyett 16-os korhatárjelzéssel kellett volna ellátnia az RTL Klubnak a sorozatot.

További információk a július 17-i Japanimániában, este 10 órától!

A fentiekkel kapcsolatban várjuk a véleményeteket itt a fórumban is.

Tonya

Holnap sajnos rajtunk kívül álló technikai okok miatt a két héttel ezelõtti mûsor ismétlését hallgathatjátok meg este 10 órától éjfélig. A téma a világ más animecsatornái és egy érdekes rádiómûsor voltak.

Mûsorajánló a http://www.fikszradio.hu oldalon!

Ugyanitt, aki kíváncsi rá, hogy mirõl fognak szólni a nyár hátralévõ Japanimániái, nagyjából elolvashatja. A mûsorajánlók természetesen általában még bõvülni fognak pl. linkekkel, más kapcsolódó információkkal

Tonya

#27
Ongaku lesz holnap este 23 órától, benne többek között: reggae, ska, seiyuu cuccok és más japán zenei jóságok :)

Tracklist a //www.japanimania.hu oldalon vagy az irc.arnyakvolgye.hu Japanimánia csatornáján már a mûsor alatt megtudható!

Ezúttal a lehetõség adott lesz az Ongaku második felének korlátozott számban történõ letöltésére, errõl a japanimania@japanimania.hu címen érdeklõdjetek!

Valamint az utolsó 5 adás és néhány korábbi is felkerült a honlapunkra, zenékkel együtt, egy fileban!

A Fiksz Rádió oldalán pedig (//www.fikszradio.hu) bõvültek a mûsorelõzeteseink!

Tonya

0731-én vasárnap 22 órától forradalom lesz a 98 Mhzen!

Mûsorajánló: http://www.fikszradio.hu/musor.php?ma=55&maa=633

Tonya

A szigeten uralkodó káosz sajnos minket is elmosott, lassan helyreáll a rend...

Ma 23 órától kajás témájú animékrõl és mangákról lesz szó, és még annyit elöljáróban, hogy Ongaku legközelebb szeptember 4-én lesz, amúgy ezt leszámítva visszaáll a hetenkénti mûsorrend.

További részletekért a Fiksz Rádió oldalán az elõzeteseket érdemes böngészni!