Main Menu

Shonen-ai

Started by purple haze, 2005-06-07, 11:07:13

Previous topic - Next topic

Shirahime

Quote from: DjinnKöszi!  :haha:
legközelebb el is olvasom, mit írnak az oldalon, amit be akarok linkelni... :o
Én is a fórumban találtam meg az új oldalt:)
"Yuugure ni kimi to mita orenji no taiyou
Nakiou na kao o shite eien no sayonara"

Emarsharae

Quote from: Annie-chanhuh, röpke nyomozás így hajnali kettõ tájban...

és az eredmény: Emarsharae, a képed egy artbookból való, aminek KAO a címe és bizonyos Hirotaka Kisaragi a rajzolója, azonban nem vagyok meggyõzõdve róla hogy õk egy mangájának a szereplõi volnának, lehet, hogy csak egyetlen kép erejéig léteznek...

Mindenesetre van egy scanlation-csapat: http://www.forever-more.gnx.at/, nekik ez a kép van a fõoldalukon, de nem találtam mangát, ami ezekkel a szereplõkkel volna fémjelezve...bár ha ellátogatsz az irc címükre, talán tudnak mondani valami bíztatót.

És gyûjtöttem egypár mangát Hirotaka Kisaragitól is, de ezeknek a borítóképein (már amennyire meg lehet állapítani egy bélyegméretû képrõl) sem ismertem fel ezt a két bishounent. Íme a mangái: Gate, Gate Shidou, JX's, (ezek asszem nem shounen-ai-k...) Specter, Kyoudai Gentei, Na no Naki Tori no (angolul: Innocent Bird). Persze nem valószínû, hogy ez volna mind, de ennyit találtam.
És ha valaki többet tudna a képrõl engem is informáljon légysziii!!!

Phû... nos!
KÖSZIIIII!!!!!!!!!!!! *glomp* :haha:
Az oldalt ismerem, onnan szedtem le a képet és raktam össze kockákból. :D
Az irc címükön jártam, szedtem is le cuccokat, de akik fent voltak, lövésük se volt. :( Ezért kérdeztem itt is.
Artbookot mindjárt megnézem, de ...  :_off: elõször iszom és esetleg eszem valamit, mert ma még semmit se ittam/ettem, szigorlatoztam, adrenalinszintem hullámzik és kb az ájulás határán vagyok... :D (Viszont átmentem négyessel!  :jee:
És amint feltöltöttem elemeimet, ráállok a képre és mangafordításra...
Szóval rettegjetek. :p

És még egyszer nagy KÖSZI!!! :p
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Shirahime

Quote from: EmarsharaePhû... nos!
KÖSZIIIII!!!!!!!!!!!! *glomp* :haha:
Az oldalt ismerem, onnan szedtem le a képet és raktam össze kockákból. :D
Az irc címükön jártam, szedtem is le cuccokat, de akik fent voltak, lövésük se volt. :( Ezért kérdeztem itt is.
Artbookot mindjárt megnézem, de ...  :_off: elõször iszom és esetleg eszem valamit, mert ma még semmit se ittam/ettem, szigorlatoztam, adrenalinszintem hullámzik és kb az ájulás határán vagyok... :D (Viszont átmentem négyessel!  :jee:
És amint feltöltöttem elemeimet, ráállok a képre és mangafordításra...
Szóval rettegjetek. :p

És még egyszer nagy KÖSZI!!! :p

Na látod. LEgközelebb is így drukkolok.:)
Örülök, hogy sikerült....
"Yuugure ni kimi to mita orenji no taiyou
Nakiou na kao o shite eien no sayonara"

Emarsharae

Quote from: ShirahimeNa látod. LEgközelebb is így drukkolok.:)
Örülök, hogy sikerült....
Neked is KÖSZIIII!!!! *glomp*
Töltöm az elemeimet... És találtam még mangát... Amit most elolvasok, és ha jó, tán azt is fordítom.
Jelszó: "My stepmom is a DUDE?" = "A mostohám (anya) egy pasas?"
Kicsit Sakende feelingje van így látatlanban, de majd meglátjuk.
Amúgy meg Sakendét nem lehet überelni nálam... egyelõre. :p
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Shirahime

Quote from: EmarsharaeNeked is KÖSZIIII!!!! *glomp*
Töltöm az elemeimet... És találtam még mangát... Amit most elolvasok, és ha jó, tán azt is fordítom.
Jelszó: "My stepmom is a DUDE?" = "A mostohám (anya) egy pasas?"
Kicsit Sakende feelingje van így látatlanban, de majd meglátjuk.
Amúgy meg Sakendét nem lehet überelni nálam... egyelõre. :p
Azthiszem azt nem ismerem:(
"Yuugure ni kimi to mita orenji no taiyou
Nakiou na kao o shite eien no sayonara"

Emarsharae

Eddig az art nem eléggé mangás...
A történet meg jó lenne, de a kivitelezése ebben nagyon nem tetszik. :(
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Assassin

Quote from: EmarsharaeHelyes.
Assasssin... hogy haladsz az olvasnivalóval? Elkezdted? Tetszik?  :hopp:

Tetszenek csak sok esetben az a bajom, hogy 'nagyok' a korkülönbségek a párok közt.. (ezt nem mindegyikre animera/mangára értettem). Gravitation sztorija nem annyira fordulatos (sajnos a Jpop-ot nem igazán kedvelem) . A novellaíró tetszik benne (ezt említettem korábban), de a párja túl gyerekes szvsz.. A Loveless-bõl még az elején tartok, amit megadtál oda rakják fel folyamatosan a részeit? (Sry, csak nem tudom mostanában nagyon figyelni az eseményeket, mert kicsit elfoglalt vagyok)
Elõre is thx!
" There is no sin to know their sins."

Emarsharae

Elvileg igen.
És a Sakendében nincsenek bõdületes korkülönbségek. És jó. Tessék olvasni! :hehe:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Djinn

Megnéztem a Loveless elõ részét. Nem rossz, de azok a fülek...  :eeek:
Asszem ez a vagy megszoksz vagy megszöksz tipikus esete, de szerintem az elsõ lesz.  :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Emarsharae

Quote from: DjinnMegnéztem a Loveless elõ részét. Nem rossz, de azok a fülek...  :eeek:
Asszem ez a vagy megszoksz vagy megszöksz tipikus esete, de szerintem az elsõ lesz.  :rolleyes:
Megértem, hogy érzel, én is kiakadok a fülektõl.
Fülek, nagy szemû, felesleges kiskölkök, idióta és lehetetlen házikedvencek. Ezeket mind utálom. Meg a levakarhatatlan, felesleges, csak hátráltató csajokat... (Naruto anime, Sakura) :rolleyes:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Djinn

Quote from: EmarsharaeMegértem, hogy érzel, én is kiakadok a fülektõl.
Fülek, nagy szemû, felesleges kiskölkök, idióta és lehetetlen házikedvencek. Ezeket mind utálom. Meg a levakarhatatlan, felesleges, csak hátráltató csajokat... (Naruto anime, Sakura) :rolleyes:
Engem ezek nem zavarnak, ha nincs tulzásba víve...  De pl Loveless-ben az is zavar, hogy füles barátunk meglehetõsen fiatal  :eeek: Ha már mindenki 17-18 fölött van akkor nem zavar a korkülömbség, de hát ez... Valahol azt olvastam, hogy 12 éves  :3x3:

Olvasta valaki a "Tenshi ni Bara no Hanataba wo" és a ""Zeus" magát? Jók ezek?
Ja és a Boyfriend karakterei teljesen olyanok, mint a Tenshi...-éi. Totálisan ugyanolyanok, de más a nevük.  :confused:
Én még nem olvastam egyiket sem, azért kérdem, érdemes-s valahonnan elõbányászni õket...  :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Emarsharae

12? Eeeeeeep!
Az már egy kicsit kemény.
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Emarsharae

Fent van a Loveless 11. része, és már le is töltöttem (Eleanorról)!!!!!!
És most megnézem. :D
Utána vagy õrjöngök, vagy nagyon happy leszek. Uccsó elõtti rész. Yay! :p
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Eleanor

Quote from: EmarsharaeFent van a Loveless 11. része, és már le is töltöttem (Eleanorról)!!!!!!
És most megnézem. :D
Utána vagy õrjöngök, vagy nagyon happy leszek. Uccsó elõtti rész. Yay! :p

Mert én milyen rendes vagyok... :) Amúgy ez sem volt egy túl izgi rész. És igen, Ritsuka valóban 12 éves. Ha figyeltek, elhangzik valahol az elején :eek: , de speciel a 11. részben is meg van említve. Soubi pedig 20 éves.
"I have heard the languages of apocalypse, and now I shall embrace the silence."

"Mothers - don't send your sons to war - send your great-grandfathers, they're dead anyway! Support The Undead Horde - keeping the enemies from the gates and your menfolk alive!"

"Who's General Failure and why is he reading my disk? "

Emarsharae

Én igyekszem magamban mondogatni, hogy Ritsuka már sokkal idõsebb, Ritsuka legalább 14 éves... - mert a shotacontól azért még borsódzik a hátam.
Plusz, többnek néz ki 12 évesnél...
Amúgy... azért nem volt tökéletesen vacak ez a rész, és megjegyezném... volt már szar rész, köszi szépen. Ebben legalább megtudhattuk... ja, nem lövöm le. :o
De legalább nem vérzett benne senki sem, csak egy toll esett áldozatul.
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Emarsharae

WHEEEEE!!!!
Feltévedtem az irc-re, és töltök. Úgy értem töltök. Most épp egy rakás shounen ai cuccot, és tööök cuki dolgokat találtam.
Eleanort már macerálom velük, és azt hiszem, neki is tetszenek. majd ha hazajött a nagy utazásról, kommentálja...  :rolleyes:
Minden esetre ajánlom a Love Hustlert, a Jadou-t, az oasis Project-et és a Lovers Name-et.
Amúgy ha valaki tudja, honnan lehet letölteni chapter3-tól (v. book3-tól?) felfelé Jadou-t, szóljon, és nagyon boldog leszek. Nem tudom pontosan miért, de nagyon megtetszett. :D
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Rounin

*Rounin szalmakalapját mélyen szemébe húzva bearaszol, katanáját görcsösen markolva fedezéktõl fedezékig kúszik. Egy idõ után megkönnyebbülve sóhajt és villámgyorsan a porba karistolja röpke üzenetét majd infantilis vihogással elszalad. Az üzenet a kövezkezõ:*

Nah, elkezdtem anno leszedni a Gravitationt, és mostanra eljutottam odáig, hogy bele is nézzek. Egyelõre 3 részt láttam, de ezek alapján egész jó kis dráma :] Egyedül a SD poénbetétek zavartak néha & a valóságtól teljesen elrugaszkodott jelenetek, de többségükön jót mosolyogtam (olykor nevettem).
Kíváncsi vagyok, mit hoznak ki a végére.

(Megjegyzés: A Tabu c. japán film sokkal.. hmm.. szabadabban kezeli képi megjelenítés terén a dolgokat, szóval ez tök lightos^^)

Emarsharae

Igen, az SD az agyamra ment a késõbbi részekben is... De ez lightos nagyon... Lovelessben legalább van dráma meg miegyéb. (Meg shoujo-ai is a hímnemûeknek, hogy könnyebben viseljék.)
Szóval... azt ajánlom, ha még bírja kicsi törékeny lelked, szalmakalapod és infantilis vihogásod. :hehe:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Annie-chan

Befejeztem a Lovelesst!!!! (aki még nem tudná, fenn van a 12. rész, hehehe). És hogy az uccsó rész címéhez (Endless) hívek legyenek én még nagyon el bírnék valami folytatásfélét. Egy csomó homályos pont maradt számomra (persze, meglehet, hogy csak Annie hülye), ennek ellenére nagyon elbûvölt a sztori. Az egész hangulata olyan...hmmm...különleges. Meglepõ. Elvont. Legalábbis számomra. Szóval mindenkinek tudom ajánlani ^_^
Akárcsak Gravitationt, a maga elborultan hülye, a realitást helyenként tökéletesen nélkülözõ helyzeteivel.
Viszont - mangákra áttérve - Djinn, a Zeust olvastam, és nem fogott meg különösebben...a Tenshi ni Bara no Hanataba wo jobban tetszett, de azért az sem tartozik a kedvenceim szûk körébe...
Ha szeretnéd leszedni õket a Zeus teljesen, a Tenshi pedig majdnem egészen fenn van a http://www.storminheaven.net/sih/romanticide.htm oldalon. Sok más  érdekes mangával együtt. (pl. Demian Syndrome, amit nagyon szeretek, vagy Dear Myself, amirõl már gõzöm sincs, mi tetszett benne, de akkor nagyon tetszett) Jó szórakozást hozzájuk ^_^
"Last dance,first kiss
 Your touch my bliss
 Beauty always comes with
 Dark thoughts"

Djinn

Quote from: Annie-chanViszont - mangákra áttérve - Djinn, a Zeust olvastam, és nem fogott meg különösebben...a Tenshi ni Bara no Hanataba wo jobban tetszett, de azért az sem tartozik a kedvenceim szûk körébe...
Ha szeretnéd leszedni õket a Zeus teljesen, a Tenshi pedig majdnem egészen fenn van a http://www.storminheaven.net/sih/romanticide.htm oldalon. Sok más  érdekes mangával együtt. (pl. Demian Syndrome, amit nagyon szeretek, vagy Dear Myself, amirõl már gõzöm sincs, mi tetszett benne, de akkor nagyon tetszett) Jó szórakozást hozzájuk ^_^
:merci:
Majd megnézem õket, ha lesz egy kis idõm.  :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Emarsharae

Nah, manga! Most hogy szeremcsésen túl lettem a horrorisztikus szigorlataimon, belevetettem magam a mangagyûjtögetésbe és szorgosan végigrágtam magam egy naaaagy rakáson.
Ajánlataim:

    • Lover's Name
    • Denkou Sekka Boys (befejezetlen attól tartok)
    • Love Hustler (soook-sok cuki bishivel :p)
    • Jadou (ha valaki lát 3. részt, azaz könyvet belõle, kérem szóljon :D)
    • Cinderella Boy (light és ari)
    • Welcome to the Chemistry Lab (néha vannak benne erõsebb yaoi töltetû képkockák, de van benne elég angst meg mifene is :D)[/COLOR]
    Asszem egyelõre ennyi. Aki kéri, szívesen megosztom vele amim van. :D
    "Cute things kill people."
    "But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
    "The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

    Hedgy

    Quote from: RouninNah, elkezdtem anno leszedni a Gravitationt, és mostanra eljutottam odáig, hogy bele is nézzek. Egyelõre 3 részt láttam, de ezek alapján egész jó kis dráma :]
    És milyen dráma lesz majd a végére... ;) Persze, mindeközben poénos is. És gyönyörûek a szemek. :eeek: (persze nem az idióta üzemmódú Ryuichinek :haha: )

    Rounin

    Hümm-hümm. Emarsharae szerint nem elég drámai, Hedgy szerint de még mennyire hogy az! Hüm-hüm. Na majd elválik^^

    Más.
    Shojou-ai? Kösz, akkor ez tiltólistára kerül.
    (az én kis lelkemet ne féltsd, igen jóltáplált másokéval ;) )

    Emarsharae

    A végére bonyolódik a dolog, de ki tudja beleélni magát egy olyan drámába ahol idióta SD kutyajelmezbe öltözött fõhõsök törik át a padlót mikor végre egy kis angsty rész következik? :ejj: :rolleyes:
    Ryuichi... no comment. De a Sleepless Beauty és a Pedilection nagyon cuki számok.
    PS: és hogy a managert a pisztolyával meg a puskáival még egy rendõr se fogta le a film alatt... nagyonis hihetetlen.
    "Cute things kill people."
    "But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
    "The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

    Djinn

    Quote from: EmarsharaeA végére bonyolódik a dolog, de ki tudja beleélni magát egy olyan drámába ahol idióta SD kutyajelmezbe öltözött fõhõsök törik át a padlót mikor végre egy kis angsty rész következik? :ejj: :rolleyes:
    Ryuichi... no comment. De a Sleepless Beauty és a Pedilection nagyon cuki számok.
    PS: és hogy a managert a pisztolyával meg a puskáival még egy rendõr se fogta le a film alatt... nagyonis hihetetlen.
    Szerintem meg úgy volt jó, ahogy volt! És az említett jelenetnek is megvolt a maga drámaisága (persze a saját stílusában). :hehe: :D Mondjuk elõször én is megdöbbentem a hasonló jeleneteken...
    Egyedi stílusa van az egésznek, de ez nem hiszem, hogy baj. Inkább a humorosabb oldal van kiemelve, mint a drámai. Mondjuk én nem vagyok az a típus, aki folyton depis cuccokat néz/hallgat szóval nekem lehet azért tetszett. :rolleyes:
    És Ryuichi igenis jófej!!! :p  :haha:
    "If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

    Emarsharae

    Quote from: DjinnMondjuk én nem vagyok az a típus, aki folyton depis cuccokat néz/hallgat szóval nekem lehet azért tetszett. :rolleyes:
    Én meg olyan vagyok aki szereti a sok szenvedést meg drámát és depizést... persze ha szép vége van. (Ami lehet halál vagy happy end. :p ) Ok, lehet hogy fura ízlésem van egyesek (=sokak) szerint.
    Quote from: DjinnÉs Ryuichi igenis jófej!!! :p  :haha:
    Nem mondtam hogy nem az, de néha képes kiborítani.
    "Cute things kill people."
    "But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
    "The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

    Hedgy

    Quote from: Emarsharaeki tudja beleélni magát egy olyan drámába ahol idióta SD kutyajelmezbe öltözött fõhõsök törik át a padlót mikor végre egy kis angsty rész következik? :ejj: :rolleyes:
    Annak is megvan a maga stílusa, sztem egész aranyos volt.
    QuoteRyuichi... no comment. De a Sleepless Beauty és a Pedilection nagyon cuki számok.
    Na igen, de nálam a Shining Collection viszi a pálmát. :jee:
    Amikor a színpadon van és nem játszik agyalágyultat, na akkor nagyon szeretem Ryu-chant. :)

    Rounin

    Quote from: HedgyAnnak is megvan a maga stílusa, sztem egész aranyos volt.

    *álruhában - nõi kimonoban, árnyékba húzódva, hangját elváltoztatva*

    Csak egy kicsit megnehezíti a beleélést, komolyan koncentrálni kell, hogy ki ne zökkenjek :) Ettõl még elég beteg volt, ahogy Ryuichi vigasztalni próbálta Shuuichit ^.^
    A Gravitation Ova elég jó, megéri-e megnézni a sorozat mellett? Ugyan 7.5-öt kapott animenfon, de a fene sem bízik a külföldi véleményekben *lokálpatriótizmus :hehe:*

    Hedgy

    Quote from: RouninEttõl még elég beteg volt, ahogy Ryuichi vigasztalni próbálta Shuuichit ^.^
    Annál a résznél fogtam a fejem... "Shuichi pika pika..." :rolleyes:
    QuoteA Gravitation Ova elég jó, megéri-e megnézni a sorozat mellett?
    Nekem tetszett, annak ellenére, hogy nem közelíti meg a sorozat színvonalát. Az artwork nem nagy szám, a történet egyszerû, dehát 2 résztõl mit várjunk. A zenei részek szinte mind nagyszerûek pedig nem különösebben szeretem ezt a mûfajt. ;) Mindenesetre akkor éri meg megnézni, ha a sorozat nagyon bejött, mert az ova-tól nem fogod megszeretni a karaktereket.

    Emarsharae

    Quote from: HedgyAnnál a résznél fogtam a fejem... "Shuichi pika pika..." :rolleyes:

    Nekem tetszett, annak ellenére, hogy nem közelíti meg a sorozat színvonalát. Az artwork nem nagy szám, a történet egyszerû, dehát 2 résztõl mit várjunk. A zenei részek szinte mind nagyszerûek pedig nem különösebben szeretem ezt a mûfajt. ;) Mindenesetre akkor éri meg megnézni, ha a sorozat nagyon bejött, mert az ova-tól nem fogod megszeretni a karaktereket.
    Amint rájövök hogy honnan tudom letölteni...  :rolleyes:
    "Cute things kill people."
    "But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
    "The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)