Main Menu

Guild Wars

Started by .Attila, 2005-06-10, 21:23:02

Previous topic - Next topic

kisvirag

hogy elsosorban ranger vagy, kellemesek a tamogato ele skillek
de hogy elsokent ele vagy, hulyeseg a ranger :) szerintem is :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Manitu

Quote from: White SeeD on 2007-02-13, 17:30:19
Vagy más skillekre és buildra kéne építenem? Edig úgy láttam, hogy a fire alapú magicok a legerősebbek.
Hát, lássuk csak... flare csak energiazabáló, nem sebez annyit, hogy érdemes legyen vinni, akkor érdemes csak használni, ha valami olyan spell kell, amit lehet spammelni (mondjuk ether renewalhoz vagy master of magichez).
Meteor az jó, de exhoustiont okoz, óvatosan vele. Egy ilyen skill még nem gáz, de kettő már beszivathat.
Fireball jó, nagy aoe sebzés, gyors recharge, kevés energy.
Liquid flame... majdnem ugyanaz mint a fireball, csak jobb :)
Immolate, tűrhető sebzés, plussz felgyújtja a delikvenst. Kombózod Glowing Gaze-el, és még némi energyt is visszanyersz.
Mondjuk NF-ben nincsennek benne a legjobb aoe spellek (meteor shower, searing heat, phoenix), de firestorm egész jó, sebez is dögivel, meg ha kell szér tudod kergetni vele a jónépet.
Ez 5 skill. Mellé még valami glyph, ha nagyon gázban vagy az energyvel, akkor mondjuk lesser energy, egy res és egy capture signet, mert az mindig jó, ha van az embernél :D
Mesmer secondaryvel még érdemes lehet betenni valami enchant leszedőt vagy interrupt skillt.

Mondjuk NF-ben az earth magic is elég kemény tud lenni, illetve a watert sem szabad lebecsülni ;) Azt viszont jól csinálod, hogy nem szabad szétosztani az attribokat nagyon, rúnákkal fel lehet nyomni egy elementalt 16-ra (glyph of elemental powerrel 18-ra  :__devil:), aztán azzal aprítani.

Apropó, ha már elénél tartunk: Melyik 15k-s női ele páncél néz ki a legjobban NF-ben? Nézegettem Guildwikit, de az ottani képek alapján elég gyenge az eresztés. Még a Vabbi meg az Anchient úgy ahogy elmegy, de nem az igazi. Vélemények?


Manitu

Vannak drága páncélok, de ugyanazzal a sattal van olcsóbb is, a Sunspear asszem csak 1500 + alap materialok.
De nekem most ilyen drágább kéne, mert mégiscsak... Kéne egy earth ellen védő a mostani rózsaszín hydromancerem mellé :D Az igazi monduk egy obsidian lenne, de ahoz még kell gyűjtenem egy keveset, még csak a fele echto meg shard van meg  :redface:


Manitu

A mesmer nem sebzés-osztásra van, erősen support karakter. Rászáll egy (vagy több) ellenre, és gyakorlatilag kikapcsolja azt, interrupt, energy elszívás, skill disable. Valamennyit sebezni is tud persze, de inkább az ellen energyjét fogyasztja, mint az életét. Btw, a nekro mellett a másik legnehezebben játszható kaszt.
Az ele 25 energys skilljeit meg más nem nagyon bírja manával, csak egy ele. Mesmerhez szvsz annyira nem jó másodlagos kaszt, inkább a nekro passzol hozzá.
Hogy jobban néz ki, arról is vitatkozhatnánk, bár tény, hogy van egy-két brutáljól kinéző páncél.


kisvirag

ott hogy az ellen akkor nem tud varázsolni?
értelemszerűen nem a warriorra meg a rangerre kell nyomni, hanem a healerre, elére, mesmerre, ritura etc :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Dreamcleaver

#245
Plusz magasabb szinten, mondjuk 12-16 attribnél már nyersz is velük energiát.

Amúgy meg jól kinéző mesmer?  :lol: A férfiak mind b*zik, a nők meg ilyen ultrabeképzelt p*csa benyomását keltik.  :D Legalábbis prophecies és factions alapján.

Obsidian armorra meg kár gyűjteni sztem. Gyakorlatilag a legsz@rabb kinézetű páncélok a játékban. Egyedül a Warrior obsidian néz ki jól, a többi übergagyi. A 15k-s (NF-ben az 5k-10k-15k) páncélok sokkal szebbek.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Manitu

Quote from: White SeeD on 2007-02-14, 19:41:11
a kentaurokat kéne kiszabadítani egy missionon, de nemigen megy. Túl sok az elit noob, ami fölgyógyítja magát elég gyorsan, míg csapattagjaim persze nem 1 ember ellen mennek hanem fel mindenki a másikra :ejj:
Elsőre meglett hencsikkel master rewarddal. Egy ilyen gyógyító boss van, azzal el lehet szenvedni egy darabig, az én csapatomat is majdnem kiírtotta. Nem szabad több csapatot agrózni egyszerre, és akkor meglesz. Bár piszok hosszú küldetés, az tény.

Nekem tetszenek az obszidián páncélok. Legalábbis a női ele meg mesmer, meg mindkét nekró meg warrior. A ranger meg a monk elég gyenge eresztés, nem ronda, csak éppen semmi extra. A többit meg még nem nagyon láttam.
Nekem az NF 15ksak nem tetszenek. Csaj elén még mindig a 15k-s hydromancer néz ki a legjobban. Poén, hogy pont a cold ellen védő páncél takar a legkevesebbet :D
Kicsit védem a mesmert is, van egyetlen arc+haj páros, amivel nem úgy néz ki, mint egy hülye sznob picsa :) De úgy emlékszem ez a haj propheciesben nem volt még benne.


Dreamcleaver

#247
Quote from: Manitu on 2007-02-14, 22:07:24

Nekem az NF 15ksak nem tetszenek. Csaj elén még mindig a 15k-s hydromancer néz ki a legjobban. Poén, hogy pont a cold ellen védő páncél takar a legkevesebbet :D


A cold 15l valóban szép.  :jee: Igazség szerint a prophecies 15k páncélok általában szépek, csak ugye nem lehet a képességeiket állítgatni, mint a Factionsben vagy NF-ben. Bár mondjuk talán az ele páncél pont kivétel lehet, mert ugye furán nézne ki egy jégvirágos mintás coldarmor ami mondjuk tüzet véd.  :D Bár én bizti vennék prophecies 15k-t, ha updatelnék őket.

Amúgy sztem a luxon 15k female ele elég jól áll a karimnak:

http://i6.photobucket.com/albums/y247/Dreamcleaver/Guild%20Wars/gw038.jpg
http://i6.photobucket.com/albums/y247/Dreamcleaver/Guild%20Wars/gw039.jpg

(bocs a képekért, de ingame én sehogy sem tudok egész alakos képeket összehozni, folyton kilóg a láb, meg first personba megy, ha rázoomolok)


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Manitu

Valószínűleg pont ezért nem is rohangál sok ember hydromancerben, össz-vissz ha egy tucatot láttam eddig magamon kívül. Nem sok mob rohangál cold sebzéssel, a másik három sokkal gyakoribb. De engem nem érdekel, én a látványra mentem :D
Csinos az eléd, Factionsben is jó páncélok vannak. Akkor már itt van az enyém is:
http://img102.imageshack.us/img102/6028/gw1925fz.jpg Régi a kép, de most nincs kedvem a login screenről csinálni másikat, ingame sajna tényleg csak ilyeneket lehet.


Alkyra

Srácok, érdemes csak a sima guild warst megvenni?( a két kiegészítőn kívűl.)
Gondolkozom, hogy énis el kezdek játszani vele.^^

kisvirag

Nem
ha meg akarod venni, ne a simát vedd meg elsőre, hanem a Nightfallt.
ugyanolyan teljes értékű játék.
A propheciest azért nem ajánlom indulónak, mert az már két éves, és főleg kis outpostokon egyszerűen lehetetlen embert találni, mert mindenki Factionozik vagy Nightfallozik, amit meg is értek :)
az pedig, hogy nincs ember, azért lényeges ellenérv, mert ugye ez egy MMORPG és ha mást nem a missionokat társaságban érdemes megcsinálni, meg a sima GW henchmanjai igen bénák még :)
szóval a Prophecies inkább kiegészítőként éri meg a Nightfall mellé, semmint fordítva :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Soldier

ebben van igazsag de a buildek 65% hoz kell prophecies skill.. pl egy monkot lehetlenseg csak factions illetve nf eseten ( gondolok itt healere vagy 50hp monk) es a többi kasztnal sem utolso szempont. en spec nem vettem észre mennyire bénak a alap jatek AIja de ettöl lehet ugy ahogy mondod.Persze az könnyen elöfordulhat hogy több ember talalhato a f be vagy nfbe ... de  prophecies semmi képsem kiegészitö a skillek miatt akarki akarmit mond . http://gw.gamewikis.org/wiki/Category:Tested_builds erdemes megnezni asszem ez a link ...

Manitu

Válasz: Sehogy. max 250-es packokba gyűlik minden, nem lehet szétszedni két stócra az inventoryban. Tradernél van egy mező, ahol bepötyögheted mennyit akarsz eladni a cuccból, alapból a maximummal van kitöltve. Trade ablakban szintén szét tudod választani, de ha visszarakod onnan az inventoryba, újra egyesül a két stóc. Material trader 10-es stócokban veszi meg az árút, rare material trader meg egyesével :Eztneked: Próbált már valaki 150 steelt eladni material tradernek? Nagyon idegesítő :mad:


Soldier

#253
Quote from: Manitu on 2007-02-15, 19:18:32
Válasz: Sehogy. max 250-es packokba gyűlik minden, nem lehet szétszedni két stócra az inventoryban. Tradernél van egy mező, ahol bepötyögheted mennyit akarsz eladni a cuccból, alapból a maximummal van kitöltve. Trade ablakban szintén szét tudod választani, de ha visszarakod onnan az inventoryba, újra egyesül a két stóc. Material trader 10-es stócokban veszi meg az árút, rare material trader meg egyesével :Eztneked: Próbált már valaki 150 steelt eladni material tradernek? Nagyon idegesítő :mad:

2 stocra szét lehet szedni ^^ shift + click on it
es annyi stoc van ammenyit csak akarsz^^

rare mat.-ot nem szabad eladni tradernek!^^

Dreamcleaver

#254
Quote from: White SeeD on 2007-02-15, 19:45:48
Van ebben a gameban elemental érzékenység szörnyeknél?
Azok ellen a rákok/rovarok ellen, amik a föld alól jönnek ki és bahdock cavern tele van velük, azok érzékenyek valamire? CSak mert a tűzeőnél meg többinél is mást sem látok csak hogy 0 vagy kevés sebzés :morci:

Van. Valamely lények erősen rezisztensek bizonyos sebzés típura, míg máso kellen gyengébbek. De asszem ez ne mcsak az elementális sebzésre igaz, hanem a slashing, piercing és blunt sebzésre is. Azt nem tudom, hogy a shadow dmg-re rezisztens e valami, sztem nem, de a holy az élőhalottokon duplán sebez.

Asszem talán a shadow és holy dmg ellen nem is véd a páncél.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Manitu

Shadow meg holy damage nem veszi figyelembe a páncélt. Azok mindig annyit sebeznek, amennyit írnak.

WS: ha a mandragorokra gondolsz, azokra mindegy mivel mész, stoneflash aurát nyomnak magukra, az leszed vagy 30-at a sebzésből. Olyankor staffolni felesleges őket, vagy vigyél valami enchant leszedőt, vagy pedig degent.


kisvirag

hát, ha más nem is, de a monk nagyon gyengusz Propheciesbe, mondhatni szinte használhatatlan. szinte először hal ki, és mindig azt gyógyítja/éleszti fel, akit nem kéne... arról nem is beszélve, hogy lehet én vagyok béna, de nem találkoztam Propheciesbe olyan henchivel, akinek lett volna kondi meg hex szedője, márpedig a dzsungelbe bemész, 3-4 hexet kapásból bekapsz a pókocskáktól, mellé ajándékként még esetleg még néhány kondi is...
Az Orion effektust meg ismered? az az, mikor a meteor shower azonnal megérkezik, amint az utolsó ellen is kihalt :D
Többiről nem tudok nyilatkozni, mennyire useful, mert azok ugye annyira nem lényegesek (számomra), de lehetnének űbertápok is, mivel a monk ennyire gyenge, nemsokat érek vele. szerintem

Egyébként igen, tudom h a Prophecies lényeges, de ha csak egyet akarnék venni, akkor szerintem az nem az lenne (mondjuk így hogy mind a 3 megvan könnyen beszélek...)
szóval akkor az ajánlatom inkább így néz ki: legalább 2-t vegyél :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Manitu

Mhenlo meg Lina viszonylag korrekt páros monknak, (csak el ne kezdjenek reselni), bár tényleg van sok hiányosság a hencsik skillbarjában. Nem csak kondi meg hex leszedő nincs (bár talán hex van Linánál), de enchant leszedő, sőt interrupt sem... ha Devona knockdownját nem számítjuk.

Nightfallban nem nagyon néztem még mit csinálnak a hencsik, így fordulhatott elő, hogy sokáig két protmonkkal szólóztam, ugyanis Khim Kournától átáll protra, a nevében viszont továbbra is healer henchman van :redface:


kisvirag

NFes henchiket nem nagyon ismerem, mivel herokkal nyomulunk. meg a 8as partykba se kell, mert viszek en 3at, meg katz hoz 3at :) (NFet eddig szigoruan csak katzzal együtt játszottam :) )
Factionsba egyébként a legjobb henchek Luxon területen, a Spear megszerzése mission után vannak. Interrupt ranger, meg hasonlok, en hiaba vagyok ranger, az interrupt sose ment igazan :) csak a kelloen hosszu kasztolasu skilleket (amiket csak a vak hibazza el, na meg az akinek nincs energyje :D ) birom megszakitani. hench, hero meg tokjo ebben :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Manitu

Az interrupt nem egyszerű, ha te akarod csinálni, még a három seceset skillt sem sikerül, bezzeg a mobok az 3/4 seces flame burst-öt is lazán kiütik :D
Amúgy rosszul mondtam, a mesmer hencsinél van egy enchant leszedő, csak sose azt szedi le, amit kéne...


kisvirag

#260
mivel a Factions a "kínai" kiegészítő, és azért van újévi event ott, mert most kezdődik a kínai újév, az NF viszont az "arab" kiegészítő, ezért esetleg ha 1-2 apróság lesz ott, de egyébként nem hiszem.
jaj, tegnap épp emiatt a rangeremmel visszaruccantam Shing Jea monasterybe (mostanában Propheciesben mászkáltam vele, de F karakter) és annyira édes kis sárkányok, meg dínók (gondolom az is sárkánynak készült) rohangáltak szanaszét a városban, meg ilyen varázslószerű akármik is. annyira nem vagyok jártas a kínai kultúrában, hogy tudjam mik azok pontosan. meg lapionok mindenfele. nagyon tetszett :)
kivancsi leszek a questekre is majd :)
a teli questekkel nem nagyon boldogultam, mert vagy olyan helyre szolt ahol meg nem jartam, es esely se volt h abban a par napban odakerülök majd, vagy túl nehéznek bizonyult nekem (hát mikor bebax egy terepre, 8 tokismeretlen hogolyos skillel, elolvasni sincs idom hogy melyik mire jo mar ki is fekudtem a kis gonosz hogolyozo manoktol :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

kisvirag

miért lenne szemétség? Itt sincsenek (már Magyarországon, Európában) újévi ünneplések csak mert Kínában éppen vannak.
A GW-t meg ugyanígy lehet felfogni, minden játék egy kontinens, más országgal, kultúrával. az meg, hogy díszlet mindenütt van, egy dolog :D
vedd meg mindet, és akkor nem lesz ilyen h lemaradsz eventről.
Én is maradtam már le ilyesmiről, mert NFben volt ,és nekem akkor még nem volt meg.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Manitu

Azok az édes kis sárkányok a minipetek, tegnap óta már outpostokon is elő lehet venni őket. Azóta engem is egy hidra követ a városkoban :D
Egyébként nem hiszem, hogy NF-ben sok minden lenne most. Talán collector npc-k valami gyakori cuccra, hogy tudj piát meg tözijátékot szerezni, meg esetleg a pvp része elérhető lesz. (Valami bogárversenyt terveznek, ha jól olvastam) Questek szerintem csak Factionsben lesznek.
De még semmi nincs, ma este indul majd, asszem...


kisvirag

jaja, kb 8 perc mulva, ha minden jol megy :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Dreamcleaver

#264
20:00 gmt szal nálunk 21:00-kor. Shing Jea-ban lesz a main event, de Kamadan és Lion's Archban is kisebb ünneplések a külföldön szakadt canthaiaknak.  :D Persze csak Shing Jea-ban lehet megkapni a spéci ajándékokat, máshol sztem csak dekoráció lesz.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Darkstar

Cry moar
Bocs, nem bírtam megállni  :szemuveges:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kisvirag

WS, nem értelek...
én már két karit kiruháztam, minden cuccom (a herok cuccának zöme is!) valamivel rúnázva van (ha nem is a legjobbal) a rangerem agyon van festve, mégis több mint 20k-m van elfekvőben...
jó mondjuk rúnák meg fegyók zöme az esett útközben, de akkor se értelek :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Manitu

Szintén nem értem, GW-ben sosem volt pénzproblémám, pedig három karimnak van teljes 15k-s szettje, van amelyiknek 2 is, elfekvőben meg vagy 50 echto, shard, meg 100k storeageben.
Ha nem akarod kifizetni az 5k-t a fickónak, akkor csapd le. Csak level 10-es, nem nagy falat. Szerintem még nem volt olyan marha, aki ténylegesen fizetett neki.
Már Vabbiban jársz, arrafele ha egy térképet lepucolsz egy 8-as partyval, simán összejön 1-2k a lootból, és max fél óra meló. Ha kisebb csapatall indulsz, akkor több. Ha meg még mákod is van, akkor esik valami szép rúna, fekete vagy fehér festék, vagy valami jó fegyó.
Ha találsz valami arany tárgyat nem biztos hogy célszerű felismertetni, tetszőleges unid arany cuccot könnyű eladni 1k-ért. Ha valami ritka skinje van, akkor még többért is.

Vagy foarmolj iboga szirmot, Champio's Dawnban tegnap valami noob 1k-t fizetett 2 darabért nekem, azt hittem lehidalok. Level 0 monsztrák dobják, és nem is ritkán, mégis állandóan keresi valaki :D


kisvirag

#268
az valami quest item ha jolemlekszem :)
de egyebkent ja. megyek, es azon a mapon, ahol a monstak szintje <=20 ott 90-100 arany esik egy-egy monstatol,es egy kb 8as csapatbol akar 3-4 is dobhat penzt...
igen, az az arany tárgy :) a zöld után (amit eddig csak nővérem inventoryjában láttam) a legértékesebb

más: nem kell valakinek egy rune of superior marksmanship? csak azután jöttem rá, hogy nekem már van ilyenem, mikor megvettem :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Manitu

Quote from: White SeeD on 2007-02-16, 21:49:30
+Hogy püföljem el a herceget? zöldben úszik, nem enged spellt.
A hercegnek akarsz fizetni? Mi a fenéért?
Valahol a középső tér keleti oldalán van egy ipse felkiáltójellel a fején. Azzal beszélj, mondani fogja, vagy fizetsz neki nemtokhány aranyat (asszem ő is 5k-t kér), és ad neked egy vázát amivel megvesztegetheted a herceget, vagy lopj el neki valami tollat az őrparancsnoktól, akkor szintén megkapod a vázát. Harmadik lehetőségként lecsaphatod a fickót, akkor is megkapod a vázát. Azzal odabattyogsz a herceghez, és voila, már szóba is áll veled.