Main Menu

Guild Wars

Started by .Attila, 2005-06-10, 21:23:02

Previous topic - Next topic

Manitu

Juteszembe, a Factionsel adtak új karakter slotokat is? Mert az alap 4 bizony elég kevés volt.


Dreamcleaver

Ha csatolod a meglévő accounthoz, akkor +2 slotod ad, így 6 lesz. Ha új acc-t csinálsz vele, akkor 4-t ad.

Mellesleg elég masszív update volt 25-én. Érdemes elolvasni.
http://guildwars.com/support/gameupdates/

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

thrall

kösz, akkor azthiszem először a nightfallal kezdem, ugyanis a PvE az erősségem, nem a PvP  :D meg láttam belőle videót, tetszik ez a kerülgesük a csapdákat rész is XD (egyéb: a necro az jó kari?)

Manitu

Of course, bár nem sokat játszottam vele. (Jó kis necro spike Tombban :D)
Jó kari, mint az összes többi. Megvan a maga stílusa, sokkal technikásabban kell vele játszani, mivel alapvetően egy support jellegű karakter, az a dolga, hogy az ellenség még rosszabbul érezze magát, miközben a party többi része laposra veri. Jól meg lehet vele szivatni a jónépet, és egy jó necrora minden partyban szükség van.


Lazzaret

#64
Na a napokban rengeteg újitás került bele a játékba.

Kezdjük a Hallowennel amit ma már ellehet érni. Az az alapjátékban Lion's Archban és a Factionsban valameik városban lehet elérni de nem tudom meik az. Baromi jól néz ki megint a város de remélhetőleg megint lesznek majd hozzáfűzött küldik is. Imádom a tökfej sisakot de azt tavaly is csak egy küldivel lehetett megcsinálni. A hold is baromi jól néz ki érdemes rápillantani egyszer. Az egyik téren egy hatalmas üstben csontok főnek. Egy helyen meg foszforeszkáló gombák vannak. Az árusok is átalakultak, valameik csontváz valameik be gubosodott éa valameik pedig átalakult ettinn szerü valamivé :)

Újitás az alapjátékban.

Újak a sebzés mutató számok. Nagyok és jól olvashatóak. A legfontosabb a másodlagos képzetséget át lehet váltani bármeik városban. Új festékek vannak a játékban ráadásul keverni is lehet őket a páncélon ha jól olvastam. A legdrágább festék a fehér lett pottom kis árával asszem 10 rúdba kerül :) A Skillekben is történt változás de azt a honlapon nézétek meg mi lett velük. Ja és a factionsban bevált material storage is elérhető lett a játékban.

A többi változás inkább csak a PvP-t érintette.
Részletesen megtalálsz mindentl a honlapon.

edit: mielött elfelejtem. A hencekkel is történt változás. Lehet őket iránytani. A kis térkép alatt van elhelyezve a cucc. Ezzel odaparancsolhatjuk őket egy helyre. Okosabbak lettek.


www.arkangyalok.uw.hu

Dreamcleaver

A Nightfallal is jön két új char slot. És ha preorder kulcsod is van kapsz még 1 extrát. Így már 9 slotom van.  :jee: Kicsit azért várok még vele, most elvagyok az AB-vel meg a Kurzick területek felderítésével. Kissé idegesító, hogy NF-ben a játékosok 80% Dervish, de erre számítani lehetett. Asszem inkább indítok végre egy necrót.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

thrall

na szóval, megvettem a nightfall-t, remélem megy az alap game nélkül is( ha nem kölcsönkérem ismerősömtől :D)
szerintetek melyik kasztot érdemes indítani?

Lazzaret

Érdemes több kasztot is kiprobálni. Azt ameik bejön és ráérzel azzal kell nyomulni. Egyébként megy elvileg alap nélkül is megy mivel ami plussz bekerült a NF-be az bekerült az alapba(kivéve az új kasztok tárgyak és területek, na és persze a szörnyek, de azért elég sok cucc bele lett oda is spékelve). Tippet karakterben meg nem igazán lehet adni. Max ha választottál közülük akkor a skill összeállításban tudunk segíteni.



www.arkangyalok.uw.hu

thrall

#68
most épp egy Dervisht csináltam, eddig tetszik, mind a játék, mind a karakter. mondjuk ami nagoyn nem tetszik benne az az, hogy amikor ismeretlen területre megyek, elkezd letölteni, ahelyett, hogy alapból benne lenne. egyébként ez a sun king's guard ez csak halloween event, vagy alapból benne van?

edit: kb 3 órája játszom vele, de van valami a játékban ami megfogott :D mostmár komolyan elgondolkozom, hogy miért nem a collector's editiont vettem meg (azon kívül, hogy * annyiba került XD)

edit2: a battle commendation mire jó?

Soldier

Quote from: thrall on 2006-10-29, 23:21:30
most épp egy Dervisht csináltam, eddig tetszik, mind a játék, mind a karakter. mondjuk ami nagoyn nem tetszik benne az az, hogy amikor ismeretlen területre megyek, elkezd letölteni, ahelyett, hogy alapból benne lenne. egyébként ez a sun king's guard ez csak halloween event, vagy alapból benne van?

edit: kb 3 órája játszom vele, de van valami a játékban ami megfogott :D mostmár komolyan elgondolkozom, hogy miért nem a collector's editiont vettem meg (azon kívül, hogy * annyiba került XD)

edit2: a battle commendation mire jó?

sztem jol tetted hogy nem vetted meg a ce-t mmert ha jol tudom az nem tartalmaz csak ajadektargyat es egykét "hogyankészült" videot stb .. annyit nem er meg az a +nehany ezez forint pesze lehet ezt csak en gondlom igy .. es mielött megeditelted volna kerdeztel e olyat hogy megy-e önmagába a game .. latom ezt megoldotad :) de nem is az a lenyeg csak arra vigyazz ha megveszed valmelyik mésik rész nehogy csinalj  meg egy accountot , hanem akkor hozzá kell rendelni külömben nem tudod majd a karikal atjarni a területeteket-> sztem az eleg bukta azt veheted meg egyiket ujra :\  have fun with GW ;)

kisvirag

A Nightfall, a Factions, meg a Prophecies is tekinthető különálló játéknak, azaz önmagában is játszható, annyi, hogy azokra a területekre nem tudsz átmenni, ill ha csak egy van meg, a másik kettő skilljei és cuccai nem elérhetőek.
viszont összefűzhetőek, és teljesen mindegy milyen sorrendben veszed meg. ha szeretsz PvEzni,akkor ha végeztél az egyikkel, érdems megvenni a következőt (néhány hétig elvan vele az ember, akkorra meg biztosan össz tudja szedni a köv. 7k-t.
én most a Factionst vettem meg, mert az egyik ismerősöm (Ragnarokos guildtársam) is játszik ezzel, és neki az van, de szülinap/karácsonyra megkapom majd a Nightfallt is, februárban meg névnapom lesz, akkor meg esetleg az alapot. már ha játszom vele addig. mondjuk nővérem és sógorom már több mint egy éve játszanak, a guildjuk ha jol tudom benne van az első 100-ban. ők sokat segítenek abban, hogy mi micsoda, mit hol és hogyan érdemes.
itt is érdemes olvasgatni a weblapot. sok fegyver közt a játékban nem látsz különbséget, mert a leírása meg az ára megegyezik. sokszor nincs is, mert mondjuk csak a skin különbözik, de van ahol van különbség.
nekem most egy rangerem van, Shiroi Kohana néven, mint mondtam, factionsban :)

a PvEhez még: a missionok eleinte simán megoldhatók henchekkel, de később (én még nem jutottam odáig, de hiszek tesóméknak) már nem lesznek elegek, és partyt kell majd keresni. mármint ember partyt.
nővéremék elmondása szerint a Nightfallos herok MI-je nagyon jol sikerült, néha még sokkal jobbak is, mint az ember játékosok, mert nagyon rövid castidejű skilleket is képesek megszakítani. (amellett, hogy ugye irányithatóak stb)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

thrall

új kérdés XD Dervish-hez illik a necro, mint secondary job?

Dreamcleaver

#72
Dervish ugye új class, szóval próbálozz,de sztem nem igazán, bár a minionok kreálása mindig jó móka (shambling horrorok naon jók). A monkot (ez gyak minden classhoz jó, gyógyítás, védelem, enchantmenek), a warriort vagy a rangert (apply poinson: kaszával megmérgez minden előtted álló ellent)  javasolnám. Esetleg elementalist a point-blact aoe spellek és a plusz enchantmenek miatt. Később poén lehet az Assassin is az árnylépkedéssel. Amúgy a second prof nem végleges, a játék folyamán később lecserélheted, visszaválthatod, amikor csak akarod.

kisvirág: megfelelő tapasztalattal és builddel majdnem az összes misszió megvívható masters rewardra csak hero-kal/henchekkel.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kisvirag

Quote from: Dreamcleaver on 2006-10-30, 18:28:12
kisvirág: megfelelő tapasztalattal és builddel majdnem az összes misszió megvívható masters rewardra csak hero-kal/henchekkel.  :D
szerinted aki éppmostkezdi, ilyen? XD  :lazza:
egyébként meg fene tudja, a hencheket nem lehet irányitani, és jártam már ugy hogy igen hülyén dolgozott a healer, mert helyettem a csata közepén meghalt másik játékost élesztette fel, akit ugye a sok körbeálló monsta mingyárt ujra legyakott...

nővéreméknek egyébként az a véleménye, bár még ők sem nagyon játszottak dervissel, hogy a monk az esetleg felesleges lehet, de én is, meg ők is azt mondják: egyelőre csak próbálkozással lehet kideríteni.

mondjuk szerintem meg nemcsak attól függ, hogy mi a legjobb kombó, mert az emberek máshogy, más gondolatmenet szerint játszanak, és amelyik build nagyon bejön az egyiknek, azzal a másik esetleg csak szerencsétlenkedik, viszont egy más, nem "tökéletes"sel ő is legalább olyan jó.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

thrall

kösz a segítséget mindenkinek. Ha valaki nightfallozik ősszefuthatnánk valahol majd. egyébként holnap megveszem majd a factionst is, utána meg majd a rendes GW-t, ha lesz rá pénzem. más: honnan tudok találni alapanyagot a ruhámhoz, mert ahogy láttam itt csak pénzért nem lehet megvenni. Nincs valai nightfall database, vagy GW database, mert én nemtaláltam XD

Lazzaret

Nyersanyagot ármiből tudsz előállítani persze elég random de azért hamar melehet tanulni mi mit add. Vegyél egy Salvage kittet és azzal akár a fegyvereket is anyagaira bonthatod meg majdnem minden mást is. De lehet vásárolni is alapanyagot a megfelelő Material Tradernél persze jó pénzért, csak arra figyelj hogy a "rare" tradernél csak 1 cuccot add a pénzedért mig a sima 10-et.


www.arkangyalok.uw.hu

Dreamcleaver

#76
Ahogy Lazza modta. Salvage kittel tárgyakból tudsz előszedni nyersanyagokat. Egy tárgy több féle dologgá is válhat. Vannak viszont ritka nyersanyagok. Ezek megszerzéséhez Expert Salvage Kitet kell használnod. Amúgy ez a kit kell ahhoz is, hogy runákat, inscription-öket szedj ki tárgyakból (ezt írja identify-olás után, ha van benne), amiket aztán rárakhatsz a páncélodra, fegyvereidre. Előfordul, hogy maguk a lények is dobnak nyersanyagot. Material Tradertől vehetsz sima, Rare Material Tradertől ritka nyersanagot. Runát meg esetleg a Rune tradertől. Note: A kereskedők ellátottsága a játékokoktól függ, folyamatosan változik. Előfordulhat, hogy valami kifogy (rúnáknál szokott), esetleg olcsób lesz vagy éppen drágul az ára.

Database:
http://gw.gamewikis.org/wiki/Main_Page
http://gwonline.net/

Ha kellek ingame:
Gwynn Spellsinger - fő kari, elementalista, vele még nem jártam nagyon NF-ben, de a másik két kampányt végigvitte.
Shayana Woebreaker - dervish, nemrég kezdtem el vele az NF-t.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Soldier

nemtudom valaki hasznalta-e már,én régebben igen de valahol "elhagytam" szvl egy olyan dinamikus térképet(asszem pdf volt :\) keresek (1.részhez) ami olyan mint a játéba csak teljesen felvan rajta minden fedezve (városok stb).. Rég jatszottam mar es akadnak problémáim szvl ha valakinek rémlik valmi ezzel kapcsolatba dobjon meg vele pls :) rákeresni mar probaltam de nem talaltam amit szeretem volna :\ köszi..

kisvirag

jahm, és a kezdőknek, meg akik esetleg nem tudnák:

időnként érdemes kiirni, vagy backupot csinálni a dat-filerol, mert ha véletlen elszáll valamiért a game és újra kell rakni, akkor meglegyen, ne kelljen mindent ujra letölteni.
én sógoromék teljes prophecies, faction, nightfallos (na jo ez még nem teljes XD) 3G-s dat filejat hasznalom, es igy csak a napi updateket kell mostmar letoltogetnem :)
csak azert jutott eszembe, mert sogoromnak most valamiert megserult a jatek, nem hajlando csatlakozni, es ujra kell(ene) raknia, ha nem irta volna ki nekem ket nappal ezelott a dat filet :)
ja, es ez alapjan, ha valaki kezdonek van regota jatszo baratja, lejmolja le tőle :)
az első napok félóra töltés öt perc játék átlagától falra másztam
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Soldier

Quote from: kisvirag on 2006-10-31, 18:46:23
jahm, és a kezdőknek, meg akik esetleg nem tudnák:

időnként érdemes kiirni, vagy backupot csinálni a dat-filerol, mert ha véletlen elszáll valamiért a game és újra kell rakni, akkor meglegyen, ne kelljen mindent ujra letölteni.
én sógoromék teljes prophecies, faction, nightfallos (na jo ez még nem teljes XD) 3G-s dat filejat hasznalom, es igy csak a napi updateket kell mostmar letoltogetnem :)
csak azert jutott eszembe, mert sogoromnak most valamiert megserult a jatek, nem hajlando csatlakozni, es ujra kell(ene) raknia, ha nem irta volna ki nekem ket nappal ezelott a dat filet :)
ja, es ez alapjan, ha valaki kezdonek van regota jatszo baratja, lejmolja le tőle :)
az első napok félóra töltés öt perc játék átlagától falra másztam

en nem vok kezdö ^^ de ez nekem uj , es eleg jol hangzik !
Csak annyi az egesz hogy  *.dat fajt mentsem ki valahova ? es ha kell ujratelepítés utan visszrakom ugyan oda ?

kisvirag

igen, a gw.dat-ot kell kimenteni valahova, es amikor esetleg vmi gubanc van, csak bemasolni ujra.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Lazzaret

VÉGRE ITT AZ IGAZI HALLOWEN EVENT!!! Már van tökfej sisakom is hehe :D


www.arkangyalok.uw.hu

thrall

na ma megvettem a sima GW-t is, de aszem ma NF-en fogok lógni, várom a mad king-et XD
egyébként mikor jön legközelebb? :D

kisvirag

két vagy 3 óránként jön, nemtom pontosan. 6kor biztos volt, ha most nincs, akkor 8kor volt, és 10kor lesz.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

thrall

most volt 21-kor, jójáték volt, az utolsónál angoyn szívtam, elfelejtettem,h ogy cask akor kell csinálnmi, hogyha azt is mondja melette, hogy mad king says... egyébként a legújabb vicc:
- kopp kopp?
- ki az?
- én a mad king, NEVESS VAGY MEGHALSZ  :lol:

és van boszorkánysapim XD

Lazzaret

Menj Lions Archba ott világitó tökfej sisakot lehet kapni(alapjáték) :D

Még éjfélkor lesz 1 és vége


www.arkangyalok.uw.hu

thrall

az egy dolog, de odsa hogy jutok el 10 perc alatt 0.o... már csak 7

Dreamcleaver

Quote from: Lazzaret on 2006-10-31, 23:06:08
Menj Lions Archba ott világitó tökfej sisakot lehet kapni(alapjáték) :D

Még éjfélkor lesz 1 és vége


Amerikai idő szerint. Magyar idő szerint még lesz egy 6-kor és 9-kor. Na de mentem aludni, mert három karira mevan minden meg rengeteg pia. Holnap valaki nagyon el fog ázni a GW-ben.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

thrall

#88
hát... azthiszem enyi, nem lesz töksapim  :morci:

... a GW-m elromlott, nem enged bejelentkezni, és még a híreket sem írja ki. semmit nem módosítottam mióta felraktam a játékot. routrem előtte volt, vírusírtóm, tűzfalam is... csak nem meghalt? 0.o remélem nemaz, mert nem cisnáltam róla bizt, másolatot, mert nem volt helyem XD

Dreamcleaver

Quote from: thrall on 2006-11-01, 12:52:40
hát... azthiszem enyi, nem lesz töksapim  :morci:

... a GW-m elromlott, nem enged bejelentkezni, és még a híreket sem írja ki. semmit nem módosítottam mióta felraktam a játékot. routrem előtte volt, vírusírtóm, tűzfalam is... csak nem meghalt? 0.o remélem nemaz, mert nem cisnáltam róla bizt, másolatot, mert nem volt helyem XD

Nem enged bejelentkezni alatt mit értesz? Nem fogadja el a jelszódat? Vagy el sem jutsz odáig, hogy beírhasd? Ha meg a fájlok romlottak el nem értm. Rakd újra a CD-kről, de az egész játék online is letölthető a honlapról. Szóval csak a CD-kulcs kell, amihez mát elvben kreáltál egy accountot jelszóval.

Remélem nem az van, hogy valaki ellopta a jelszavadat, belépett vele ás átírta. Ne használj semmilyen cheater progit, mert azokban lehetnek keyloggerek.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS