Main Menu

Guild Wars

Started by .Attila, 2005-06-10, 21:23:02

Previous topic - Next topic

krezga

Huhh, én is kedvet kaptam, hogy újra feltegyem a játékot, bár aktívan már több mint egy éve nem játszottam, de legalább sok érdekesség lesz:D Csak aanyit fog letölteni, hogy megunom közben az életem...
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

kisvirag

Nightfallba kezdesz of corz, hiszen nincs meg az alapgamed. de ha meglenne is, karaktergeneráláskor az  az első hogy kiválasztod, melyik kampaignos legyen a karakter. a kulonböző gamek története önálló, bár laza kapcsolat persze van, meg a világ is azonos.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

krezga

nah, nekiálltam telpíteni, elő is vettem a szép nagy GW CE dobozt, meg a pici factions dobozkát, de már tudom, hogy hülyét fogok kapni, amire letölti azt a kiló frissítést....
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Manitu

Quote from: Soldier on 2007-02-06, 15:28:30
Quote from: kisvirag on 2007-02-06, 00:15:44
pont hogy akkor nyugszom meg, mert onnantol kezdve nem szamit ha kinyirnak, mert lejjebb mar ugyse megy :D
visszamegyek, es a vegen ugyis ok jarnak rosszul :D

megy lejjebb ^^ csak naon lassan 2vel illetve 4svel bizonyos helyzetekben ,most hogy ez mitöl függ meg en sem jöttem rá pedig eleg reg ota jatszok utana olvasni meg hat nem volt kedvem^^
Szerzett xp-vel vagy moralboosttal. Ha sok a DP-d akkor 50-100 xpnként egyet, ha kevesebb, akkor 200-250 xpnként.

NF-be viszont milyen táp eliteket kapott már az ele! Searing flame... aszittem dobok egy hátast, mikor megszereztem. Ezzel az egy skillel 5 ele lazán kipucolhatja Tombot. Azért ezt nem kéne...


krezga

Quote from: Manitu on 2007-02-06, 20:44:45

NF-be viszont milyen táp eliteket kapott már az ele! Searing flame... aszittem dobok egy hátast, mikor megszereztem. Ezzel az egy skillel 5 ele lazán kipucolhatja Tombot. Azért ezt nem kéne...

Majd nerfelik:D
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Manitu

Már rég kellett volna. Egy kicsit durva skill...


krezga

Sajna a skillt nem ismerem, de mindjárt utánanézek:) Mint kiderült 7 hónapja nem játszottam, most találtam a monkomnál egy prince rurik babát:D(pont azelött hagytam abba, mielött a monk elérte volna a 12 hónapot:D)
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Manitu

Lol, Rurik az rare ha jól tudom. Az nem keveset ér :)


krezga

Quote from: Manitu on 2007-02-07, 15:23:21
Lol, Rurik az rare ha jól tudom. Az nem keveset ér :)

És ha belegondolok, hogy 7 hónapja is megvolt, akkor mennyit érhetett:D De még meg kell néznem a többi karimat is, mert szerintem még 1 12 hónapos biztos van.:)
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

thrall

lesz az még jobb is :)
érdekesebb questek, meg nagyobb városok :) ahol elöször voltál, ha jólemlékszem cask egy kis tábor nem?

thrall

Quote from: White SeeD on 2007-02-07, 19:57:17
Yam, most vagyok első városban....
Mindnekin extrabrutál cuccok lifegnek, csak én vagyok alapban :rolleyes:
Felvettem egy halom questet, de eddig egyikhez sem találtam semmit :smile:
Ami eddig esett páncél azt meg nem tudom felvenni :smile:
Azt a néger brutálfiút nem lehet lecserélni valaki másra? Úgy nem mutat jól mellettem.
Mindenesetre már rájöttem hogyan lehet csapatagokat felvenni. Már csak irányítani kéne őket tudni.
Akartam venni fegyvert de valamit craftolni akar...
Meg lassan a flamingó állatomat is le kéne cserélni valami másra, de jelenleg csak növények és pókok rohangálnak fel alá. :redface:

Kérdés:
Kafra hol a búbánatban van?!??!?!?!

na lássuk... FLAMINGÓT HONNAN A FENÉBÖL SZEREZTÉL? amúgy nekem mini siege turtlem-van XD

hero-kat pedig bizonyos küldetések után kapsz.

kafra meg nincs, az RO-ba van. storage van (nevét nemtom, még soha nem használtam), ujjáéledni meg a. utolsó városba, b. annál a resurrection shrine-nél (vagy hol) fogsz, amit megérintettél


fegyvert meg nem venni lehet, hanem szörnyek által dobott, vagy defusion kit-által szerzett cuccokból lehet cisnálni (de a blacksmith közelébe van egy alapanyag árus, akitöl megveheted a fegyverhez/páncélhoz kellő alapanyagot, ha még jól emlékszem

Manitu

Quote from: thrall on 2007-02-07, 20:03:23
na lássuk... FLAMINGÓT HONNAN A FENÉBÖL SZEREZTÉL? amúgy nekem mini siege turtlem-van XD
A flamingo az pet, a mini siege turtle meg minipet, nem ugyanaz ;)

WS: minek akarod lecserélni a madarat, jó az :D Mondjuk amúgy sem tudod, Pet tamer NPC-nél lehet leadni a kis kedvenceket, ha másikra vágysz, de az első ilyen még jó messze van, Sunspear sanctuaryben, ha jól emlékszem. Szerintem már lazán level 20 leszel, mire odaérsz. Amúgy minden pet ugyanazt tudja, csak máshogy néznek ki. A farkas, medve meg krokodíl amúgyis milyen snassz már, a harci flamingó sokkal... egyedibb :D

Páncélt nem is fogsz találni, azt csináltatni kell egyedileg a karakteredre, más nem is tudja majd használni. Az armorer NPC-knél lehet, némi pénzért és a szükséges alapanyagokért cserébe. Vannak egész olcsók is, a vége fele meg jönnek a brutál drágák. Van 5-6 féle páncél kasztonként, többféle kinézetben (olcsó; drága, de megfizethető; illetve csillagászati árú)
Fegyvert dobálnak a monsztrák, illetve NPC-nél csináltathatsz is, de az piszok drága, és általában olcsóbban is beszerezhető collectoroktól (Olyan NPC-k, akik kint ácsorognak a vadonban, és valami olyasmit gyűjtenek, amit a mapon dobnak a monstrák)

Alapanyagokat a páncélhoz meg vagy veszel a material tradertől (esetleg másik játékostól), vagy veszel egy salvage kitet, és szetszedsz minden lootot, amit a szörnyek dobnak. Hamar rájössz majd miből milyen alapanyagot lehet csinálni.


kisvirag

#192
keressel egy olyat, hogy Xunlai Agent (storage) na nála tudsz.
meg vegyél bag-ot, meg nem jut az eszembe, de azt tudja, hogy megnoveli a bag teherbiro képességét (5ről 10re) tekercset. mindkettőt megkapot a merchantnál, vagy battle commendationert (oo, ez a Nightfallos? :D) vehetsz a Quartermasternel.
meg vegyél salvage kit-et, meg identify kitet, bár ezeket asszem valamelyik kuldetésért is kapsz.
a küldetéseidet az L gomb megnyomásával tudod megnézni, váltani köztük, és megtudni hogy mit is kell benne csinálni. zöld kis nyil mutatja merre kell menned a felső kis mapon, u gomb megnyomásával előjön a quest map vagy minek hívják, ami mutatja a mozgásodat kis piros pöttyökkel a mapon, mutatja hol van resurrection shrine a közelben, illetve collector.
a cuccok vásárlása itt mint mondták a srácok nem sima pénzért megy, hanem cuccért is. én úgy szoktam, hogy a salvage itemeket (ezeknél ki is irja, hogy használd a salvage kitet) szétverem. amire nincs semmi irva, csak cucc (félig emésztett bakancs, karom, etc. ami láthatóan nem armor, nem fegyver, nem salvage item) na azok a collectoros cuccok. a databaseban meg tudod nézni, melyik collector mit gyűjt, és mit ad érte. na én ezekkel nemnagyon foglalkozom, max azt tartom meg, amire úgy gondolom van értelme gyűjteni. a többit eleinte szétvertem, de mostmár, hogy mindenből van egyelőre elég, inkább eladom őket a merchantnál.  fegyókat armorokat szintén vagy szétverem vagy eladom. ha világoskék, lila, arany (ne adj isten zöld) cuccot találsz, azokban rúna van. a rúnákat az expert salvage kittel tudod kiverni (a simával NEM!) és fajtájától függően implementálni a saját cuccaidba (már ha az, amiben van, nem tetszik).
egyébként a cuccok szintje az említett sorrendben is van. a világoskék cuccok gyengécskék, max a legelején használ az ember ilyet, mikor még csak sima fehérrel találkozott korábban. a lila az már egy fokkal jobb, az viszonylag gyakran is esik, nekem egyelőre olyan fegyóm van, mivel minden más kaszthoz esett már arany cucc, csak ahhoz nem, amilyen karaktereim  (ranger es monk) vannak. az arany az már elég jó plusszokat ad, a legtáposabbak meg a zöld cuccok, de nekem még nem esett olyan. szines cucc eshet egyébként nem csak fegyver vagy armor, hanem salvage item is. én talán egy hete játszottam, mikor major vigor vagy mi az anyám, az a sokéletet adós arany rúna esett, nővéremet majd szétette az irigység, mert neki valami egy év után jött csak össze az a rúna. :D
mindjárt elmegyek fürdeni, meg ilyenek, aztán később én is játszom
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Manitu

Quote from: kisvirag on 2007-02-07, 20:33:18én úgy szoktam, hogy a salvage itemeket (ezeknél ki is irja, hogy használd a salvage kitet) szétverem. amire nincs semmi irva, csak cucc (félig emésztett bakancs, karom, etc. ami láthatóan nem armor, nem fegyver, nem salvage item) na azok a collectoros cuccok.
Néha érdemes az ilyesmiket is salvageolni. A félig emésztett csizmából viszonylag gyakran lesz steel, ami kicsit értékesebb, mint az eredeti cucc. A salvage cuccokat meg a legtöbbször érdemesebb eladni, többet érnek, mint az a két-három fa vagy fém, ami lesz belőle.

Supvigor esett? Esz a sárga irigység :redface: ha a bétát is számoljuk, több mint két éve GW-zek, de még egy darab nem esett nekem. Factionből kellett unlockolnom.


krezga

Quote from: Manitu on 2007-02-07, 20:15:57


Amúgy minden pet ugyanazt tudja, csak máshogy néznek ki.


Azért nem teljesen:D Pl az UW-s pók(2 fajta is van, egyik asszem nagyobb sebzés, másik több élet) azért ütősebb, mint egy maci:D
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

Dreamcleaver

Petek közül a speciális az UW-s Pók, ami asszem mérgez, a Phoenix, ami tűzzel sebez, és a Black Moa, ami nem tudom mit csinál. Az NF-ben még nem láttam a spéci peteket.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kisvirag

de ezek rare petek is :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

thrall

pet-et hogy lehet szerezni?

kisvirag

a hero pontjaid a herodnak
azon tudsz majd neki skilleket vasarolni
mert a herod is ugyanugy fejlodik ahogy te, a k gombnal ugye ahol sajat pontjaidat osztogatod, ott a hero fejere kattintva (mar ha epp partyban van veled) latod, es tudod az o pontjait is elosztani, meg az inventoryban is lathatod, tudsz neki fegyot adni, meg talan armort is, de azt en meg nem probaltam
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Manitu

Quote from: krezga on 2007-02-07, 21:17:12
Azért nem teljesen:D Pl az UW-s pók(2 fajta is van, egyik asszem nagyobb sebzés, másik több élet) azért ütősebb, mint egy maci:D
De nem ám, egy mezei Moa birdöt is ki lehet úgy nevelni, hogy nagyobbat sebezzen, csak piszok nehéz, és a legkevésbé sem élvezetes folyamat. A peteknek ugyanis van három féle evolúciója. 5-ös szinten szelidíted őket ugye, 11-es szinten változik a neve, vagy playful lesz (ez a deffenzív, +30hp, -5% damage) vagy agressive (offenzív, +5% damage, -30hp). Utánna 15-ös szinten megint fejlődik. Két deffenzívvel lesz hearty (-15% damage, +60hp), két offenzívvel meg dire (+15% damage, -60hp). Egy defenzív egy offenzív meg az elder, annál nincs bónusz.
És hogy szintlépésnél offenzív vagy deffenzív bónuszt kap-e, az attól függ, hogy ki sebzett, és ki kapta a sebzést kettőtök közül. Ha a peted sebződött többet, és te osztottad ki a több sebzést, akkor deffenzív lesz, ha meg a peted gyilkolt, és te kaptad a sebzést akkor offenzív lesz.
Csak ez utóbbi elég nehéz, gyakorlatilag akkor van esélyed rá, ha csak pet atakkok vannak a skillbarodban amíg felhúzod a kicsikét 15-ös szintre. (vagy néhány órás, unalmas, monoton, célirányos húzással)
Az UW pókban az az extra, hogy 20-as szinten szelidíted, így egyharmad esélyed van rá, hogy már eleve dire lesz, nem neked kell kiképezni.

Az mondjuk igaz, hogy némelyik petnek piercing, némelyiknek meg slashing sebzése van, de a pók nem mérgez, és a főnix sem tűz sebzésű. Ezek csak városi legenrák.

Hero pontokért vett skilleket te is megtanulod, nem csak a heroid. Ingyen skillek. Nyami :)


kisvirag

no mostmar legalabb tudom mik voltak a nevek a tigriskem mellett :)
igaz azota katznak hivjak, szoval mindegy :D
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Manitu

A bónusz megmarad, az átnevezés csak a nevét rejti el. Üres /namepet-tel megnézheted, aztán újra átnevezed.


kisvirag

hat azt gondoltam, hogy nem vesz el a bonusz :) es mivel 20as szinten neveztem at, tudom hogy hearthy
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Dreamcleaver

Quote from: Manitu on 2007-02-06, 20:44:45
NF-be viszont milyen táp eliteket kapott már az ele! Searing flame... aszittem dobok egy hátast, mikor megszereztem. Ezzel az egy skillel 5 ele lazán kipucolhatja Tombot. Azért ezt nem kéne...

Egyik kedvenc skillem, és egyáltalán nem durvább a többi elitnél. Az ele dolga a nagy sebzés rövid időn belül. Cserébe sok energiát zabál és könnyen megnyekken huzamosabb csépelés alatt. Sok noob mindig az eléket akarja nerfelni. Egyszer nézzenek mér körül a saját házuk táján pls. Necrók pl? Kb az egész GW-ben, Proph, Factions, NF tudnak solo farmolni egy 55hp-s builddel. Mellesleg 5 fős csapattal kipucolni a Tombot nem nagy cucc. Ott vannak a ranger trapper teamek pl.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Manitu

Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-08, 00:10:55
Egyik kedvenc skillem, és egyáltalán nem durvább a többi elitnél. Az ele dolga a nagy sebzés rövid időn belül. Cserébe sok energiát zabál és könnyen megnyekken huzamosabb csépelés alatt. Sok noob mindig az eléket akarja nerfelni. Egyszer nézzenek mér körül a saját házuk táján pls. Necrók pl? Kb az egész GW-ben, Proph, Factions, NF tudnak solo farmolni egy 55hp-s builddel. Mellesleg 5 fős csapattal kipucolni a Tombot nem nagy cucc. Ott vannak a ranger trapper teamek pl.
Igen, a nagy sebzés, cserébe sok energiát zabál. De ez csak 15 energy! Mi az egy elének? Semmi! Még exoustiont sem okoz. Gyors casting, gyors recharge. Ez így együtt durva. És ezt úgy mondom, hogy az össz játékidőm felét elével nyomtam le. Az aoe nerfen anno kiakadtam, az ether renewalt nem tudom mért kellett visszavenni 7 másodpercesre (oké, tudom, dual smiter emot én is toltam annó, de azt a draw conditionnal már előtte hazavágták), de ezt a skillt szerintem nem ártana egy kicsit kiegyensúlyozni.
Egyébként NF-hez van uw solo ele build is. Ki is próbálnám, ha megtalálnám azt a két nyavajás mesmer skillt, ami még kéne hozzá :)


Dreamcleaver

Quote from: Manitu on 2007-02-08, 01:21:29
Egyébként NF-hez van uw solo ele build is. Ki is próbálnám, ha megtalálnám azt a két nyavajás mesmer skillt, ami még kéne hozzá :)

Tudsz hozzá linket? Most kezdem az NF-t az elémmel.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

krezga

Quote from: White SeeD on 2007-02-08, 14:44:14
Az outpostoknálelég sokan vannak. Az embereknél mit jelent a fejük fölött a kis kék emberke meg előtte szám?

Azt jeleni, hogy hányan vannak partyban.(egy csapatban)
Isten meghalt és mi öltük meg őt
-Nietzsche

kisvirag

azt remélem észrevetted, h egyes városokban a party ablak alján van egy enter mission gomb :D
a missionok viszik tovább a fő történetet (meg a primary questek)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

kisvirag

Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Dreamcleaver

WS sztem próbálja meg elrugaszkodni az RO-tól és az L2-től. Ez a játék tök más...sokkal értelmesebb és technikásabb. Itt nem fogsz 4 db skillel solózni xp-ért level 99-ig.
A missziókhóz mindenképpen parti kell (játékosok vagy henchek/herok), és a saját 8 skilledet próbáld a csapat felállásához igazítani, hogy milyen szerepet tölts be. A ranger fő szerebe PvE-ben álltalában az ellenséges skillek aktiválásának megakadályozása (interupt), a csapdaállítás (trapping) és a távolsági kisegítő sebzés. Speciálisan lehetsz még R/W vagy R/A aki a közelharcot preferálja. R/W buildek sokszor használnak peteket.
Ha egy csapattagod neve mellett megjelenik egy kis célkereszt, az jelzi, hogy ő kit támad, támad te is azt. Te is hívhatsz célponot a ctrl+bal click paranccsal.

Ja és: Válasz másodlagos foglalkozást, mert veszteni nem vesztesz vele semmit, még ha nem is használod, plusz később megváltoztathatod.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS