Neon Genesis Evangelion - SPOILERS

Started by katz, 2005-07-09, 12:52:58

Previous topic - Next topic

deaththief

Amúgy meg az NGE klasszikus alapmû.Mint mûfajában,mint az anime világában.Mindenki nézze meg 1x
 


Lazzaret

A lényeg hogy ehez az animehez kell egy éretség. Ez nem kór függõ hanem mi az amit el tudsz fogadni és fel tudsz dolgozni. Rengeteg problémával fogsz találkozni az anime alatt olyannal is ami elsõre egy kicsit homályos lesz. Shinji meg olyan amilyen. Aki túl nyominak tartja annak csak részben van igaza. Ugyanis õt is rengeteg megprobáltatás érte gyerekként amit még mindig nem birt teljesen feldolgozni. Õt ugy kell elfogadni ahogy van.


www.arkangyalok.uw.hu

RE@L


"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Ready2

Quote from: LazzaretA lényeg hogy ehez az animehez kell egy éretség.

ja persze. mert akinek nemtetszik az mind biztos eretlen...  :morci:

Lazzaret

Quote from: Ready2ja persze. mert akinek nemtetszik az mind biztos eretlen...  :morci:

Látom sikerült félreértened :(. Hogy is fogalmazzam máskép. A lényeg hogy ez az anime nem fog tetszeni mindenkinek, mivel elég mûvészi beütése van. De aki ráérez az egész lényegére annak baromira fog tetszeni, aki meg nem tudja elkapni ezt a szálat annak meg nem. Mindenkinek magának kell eldönteni hogy tetszik ez az anime vagy sem. Akinek nem tetszik annak megvan az oka hogy miért nem. Az éretség függését meg a mondanivalójára értettem és nem ara hogy tetszik-e vagy sem.


www.arkangyalok.uw.hu

Kuroi Tenshi

Quote from: RE@Lhttp://www.tokyotosho.com/details.php?id=12012
:ejnye:
Ez egy kicsit más.
Ez a "történet továbbgondolásából" (hogy nhe lõjek le poént) készült manga-sorozat
Az animéhez ott az ftp ;)

RE@L

Én számítok arra hogy aki már ismeri a sorozatot az tudja is hogy mi az amit belinkeltem ;)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Kuroi Tenshi

Jó, én tudom; amúgy azt hittem, hogy Didiconak linkeltél be valamit, csak félrelinkelted ;)

Flaser

Quote from: Kuro_Tenshi:ejnye:
Ez egy kicsit más.
Ez a "történet továbbgondolásából" (hogy nhe lõjek le poént) készült manga-sorozat
Az animéhez ott az ftp ;)

Negatív.

A Girlfriend of Steel, egy játék, ami egy hivatalos (ezt is a Gainax készítette) melléktörténet az eredetihez. Mellesleg van lefordított verziója is.
Itt tudhatsz meg még többet:
http://www.gainaxpages.com/

A Girlfriend of Steel 2 egy játék és manga kombinácíója.
Ez a történet a 26. részben bemutatot "Alternatív" világban játszódik.
A Manga már lefordított részei innen letölthetõk:
http://www.evamonkey.com/iron_maiden_2nd/
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

RE@L

Quote from: FlaserNegatív.

A Girlfriend of Steel, egy játék, ami egy hivatalos (ezt is a Gainax készítette) melléktörténet az eredetihez. Mellesleg van lefordított verziója is.
Itt tudhatsz meg még többet:
http://www.gainaxpages.com/

A Girlfriend of Steel 2 egy játék és manga kombinácíója.
Ez a történet a 26. részben bemutatot "Alternatív" világban játszódik.
A Manga már lefordított részei innen letölthetõk:
http://www.evamonkey.com/iron_maiden_2nd/

Ez az fansubbolt játék verziója.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

bandiras2

a manga.hu-n fent vannak:whoah:
http://www.manga.hu/index.php?type=manga&lista=3

s-nél kell keresni
Fenn van az origi nagy része, a Girlfriend of Steel 2, éa a Shinji Ikari Raising Project. Na ha ezutóbbit valaki virítja nekem englishül, annak nagyon meg fogom köszönni:tezsvir: , de a Girlfriend of Steel 2 folytatásait is várom.
Press any key to continue and any other key to quit.

Kuroi Tenshi

Quote from: FlaserNegatív.
Téves. Direkt azért írtam így, hogy ne lõjek le poént (amit direkt oda is írtam :p ). A 26. részben álmodja ezt Shinji, és innen kezdõdik, én is vágom. Sõt, azt is hallottam már, hogy a 23. részben pont evvel a játékkal játszik Asuka (elég paradox helyzet :D )

Flaser

Quote from: Kuro_TenshiTéves. Direkt azért írtam így, hogy ne lõjek le poént (amit direkt oda is írtam :p ). A 26. részben álmodja ezt Shinji, és innen kezdõdik, én is vágom. Sõt, azt is hallottam már, hogy a 23. részben pont evvel a játékkal játszik Asuka (elég paradox helyzet :D )

1) Olvasd el az átkozott belinkelt oldalt mielõtt méltatnád!
2) Lást 1-es pont

3) A GOS-2 (2, azaz KETTÕ) tényleg ebben az alternatív valóságban játszódik. A GOS1 (1, azaz EGY) NEM.

PS.: Bocs a kirohanásért, de nehezen tûröm mikor Pistike asszondja, hogy mérges az autó és azért morog mint a Morgi, még azután is, hogy a szeme láttára kibeleztem a motorházat.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Kuroi Tenshi

Quote from: Flaser1) Olvasd el az átkozott belinkelt oldalt mielõtt méltatnád!
2) Lást 1-es pont

3) A GOS-2 (2, azaz KETTÕ) tényleg ebben az alternatív valóságban játszódik. A GOS1 (1, azaz EGY) NEM.

PS.: Bocs a kirohanásért, de nehezen tûröm mikor Pistike asszondja, hogy mérges az autó és azért morog mint a Morgi, még azután is, hogy a szeme láttára kibeleztem a motorházat.
Bocs a tévedésért, de azért nem kéne egybõl leharapni a fejem.
Ha minden egyes átkozott belinkelt oldalt végigolvasnék, akkor maradék szabadidõm is elég hamar szertefoszlana.
Ja meg egy tévedésért nem kéne engem az általános hülyegyerekkel (R) azonosítani, és közben magadat a mindenhez értõ tutifrankót megmondó felsõbbrendû lénynek állítani be :rolleyes:
(Ennyiben nagyon hasonlítasz a régóta avatarodként szolgáló Gendohoz :rolleyes: )


Kuroi Tenshi

Quote from: bandiras2A nevek származása:
Ez valamelyik NGE-nal foglalkozó oldalon is szépen fel van sorolva :p

bandiras2

#256
Igen, az
http://aoianime.hu/evangelion/
oldalon, de ez a lista hajóügyileg teljesebb.
És én a hajókat is linkektem.
Más nálad mûxik a navalhistory oldal? Nálam nem jön be:(
Press any key to continue and any other key to quit.

Kuroi Tenshi

Quote from: bandiras2Más nálad mûxik a navalhistory oldal? Nálam nem jön be:(
Nálam se, de most t0rr3nt miatt lassú, és ilyenkor néha jó oldalak se jönnek be.


Ink

Hali.
Valaki plz árulja el,hogy a Death&Rebirth-nek miért csak a Death részét találtam meg FTP-n :( Igazából Magyar feliratot is csak a Deathez találtam. Ha valaki tudna adni 1 linket vagy bármi infót azt nagyon megköszönném. Akár PMbe is jöhet :)

Hiei-sama

Hat inkabb nyisd ki a szemed mivel fent van ;) Annyit segitek RG verzio....

Lazzaret

Quote from: InkHali.
Valaki plz árulja el,hogy a Death&Rebirth-nek miért csak a Death részét találtam meg FTP-n :( Igazából Magyar feliratot is csak a Deathez találtam. Ha valaki tudna adni 1 linket vagy bármi infót azt nagyon megköszönném. Akár PMbe is jöhet :)

Azért csak így találtad meg mert igy rövidebb leírni. Tehát a Death és a Death&Rebirth az egy és ugyanaz.


www.arkangyalok.uw.hu

Kuroi Tenshi

Quote from: InkHali.
Valaki plz árulja el,hogy a Death&Rebirth-nek miért csak a Death részét találtam meg FTP-n :( Igazából Magyar feliratot is csak a Deathez találtam. Ha valaki tudna adni 1 linket vagy bármi infót azt nagyon megköszönném. Akár PMbe is jöhet :)
Mint ahogy már a többiek is mondták, rövidítve szerepel a címe a könyvtárban.
Amúgy meg nyugodtan kihagyhatod, a sorozat és a film készítése között eltelt idõ miatt készítették ezt, tulajdonképpen csak a sorozat 24 részét foglalja össze, plussz-információ szinte nincs is benne.

[SIZE="1"]500. :lazza:[/SIZE]

Hiei-sama

Azert ne keverjetek a dolgokat ami Remasterednel van Death az elvileg csak a Death 68perc az original nge-nel ott van az RG-s Death&Rebirth az 107perc azert gondolom van kulonbseg,de minden fent van szal gond egy szal se...Aztan lehet en tevedek tulzottan nem neztem utana max kovezzetek meg :Ð

Kuroi Tenshi

Jó hír:

Talán emlékeztek rá, hogy a Weta belekezdett egy NGE-filmbe.
Eddig egy adag borzalmas concept art jelent meg ( :ejj: :__devil:)
Viszont ezt írták ki az oldalukra:

"Neon Genesis Evangelion
Feature Film
Under Development

Weta has been designing a live-action adaptation of Neon Genesis: Evangelion. The film is on hold but it is Weta's hope that it will enjoy getting to work on the film production of this amazing story in the near future."

:hopp:

Remélem úgy is marad még egy jó ideig...  :bsd:

Na mindegy csak vmi alkalmat kellett kitalálnom, hogy a hagyományokhoz híven ide kerüljön a postforduló:
600. :lazza:

Lokids

Mikor megnéztem az NGE-t erős wtf érzés fogott el a végén. Addig értem, hogy egy psichológiai elemzést láthatunk 2 részen keresztül. De tulajdonképpen mi történt velük? Mi lett a sorsuk?

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeD on 2006-05-09, 09:00:42
Quote from: Lokids on 2006-05-09, 08:54:59
Mikor megnéztem az NGE-t erős wtf érzés fogott el a végén. Addig értem, hogy egy psichológiai elemzést láthatunk 2 részen keresztül. De tulajdonképpen mi történt velük? Mi lett a sorsuk?

öö, az EoE-t láttad? Mert addig nem lövök le semmit. Nézd meg azt is és akkor magyarázunk:)
Igen, igen! *széles vigyor*
azután lesz ám igazán wtf-érzés! :D

Az előző meg:
már írtam a threadben, hogy max megküldjük atommal Új-Zélandot, ha másképp nem értenek a szép szóból :D

bandiras2

#267
Quote from: Lokids on 2006-05-09, 08:54:59
Mikor megnéztem az NGE-t erős wtf érzés fogott el a végén. Addig értem, hogy egy psichológiai elemzést láthatunk 2 részen keresztül. De tulajdonképpen mi történt velük? Mi lett a sorsuk?

Kb ugyanert érezte annó 40 millió Japán is, de rá egy napra a Gainax is, mikor a postások panaszkodtak, hogy külön kamiont kell indítani a rengeteg levél  :Eztneked: miatt, meg különben is mi volt ez a végén... :lol:
Press any key to continue and any other key to quit.

Fénymarék

Quote from: bandiras2 on 2006-05-10, 17:05:34
Quote from: Lokids on 2006-05-09, 08:54:59
Mikor megnéztem az NGE-t erős wtf érzés fogott el a végén. Addig értem, hogy egy psichológiai elemzést láthatunk 2 részen keresztül. De tulajdonképpen mi történt velük? Mi lett a sorsuk?

Kb ugyanert érezte annó 40 millió Japán is, de rá egy napra a Gainax is, mikor a postások panaszkodtak, hogy külön kamiont kell indítani a rengeteg levél  :Eztneked: miatt, meg különben is mi volt ez a végén... :lol:
hmm.én.csak.pár.részt.láttam.belőle
de.nagyon.tetszik
pláne..a.hangulata.miatt...
(egyébként.mi.ez.a.témában:Spoilers)???
Edit:mert.ha.az.amire.NEM.gondolok.akkor.hol.marad.a.sok.sok.spoiler???
:D

sirtomi

Quote from: Fénymarék on 2006-05-10, 17:10:18
hmm.én.csak.pár.részt.láttam.belőle
de.nagyon.tetszik
pláne..a.hangulata.miatt...
(egyébként.mi.ez.a.témában:Spoilers)???
Edit:mert.ha.az.amire.NEM.gondolok.akkor.hol.marad.a.sok.sok.spoiler???
:D

Téma címében a spoiler azt jelenti, hogy itt kibeszélik a sorozatot. Aki nem akarja tudni, hogy pontosan mik történnek, az ne olvassa topicot. Azért van a címben a spoiler, hogy ne kelljen mindenhol szinezést vagy gombot használni.