Neon Genesis Evangelion - SPOILERS

Started by katz, 2005-07-09, 12:52:58

Previous topic - Next topic

Én

EoE röviden:
[spoiler][/spoiler]

chilip


White SeeD

Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6


Member

Jól látom, hogy kisebb lett a melle?

White SeeD

 :merci:

Lehet, de Rei-t nem a mellei miatt szeretjük nemigaz?
De a kedvedért kirakok pár "éretebb" Rei-t. Ha nem tetszik mert most meg túl nagy, add össze őket és vonj átlagot :D
http://norad2.uw.hu/aya1.jpg
http://norad2.uw.hu/aya3.jpg
http://norad2.uw.hu/aya4.jpg
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Member

Egy loliconnak mutogatsz nagy melleket? FAIL

bandiras2

Press any key to continue and any other key to quit.

Flaser

#578
Neon Genesis Evangelion: ReDeath
- avagy a NAGY-betűs PARÓDIA

http://www.youtube.com/watch?v=aDbdGui7_oI

Evangelion fanoknak kötelező!

S, ami azóta szállóige lett:

"It's Gendo!"

http://www.youtube.com/watch?v=aMBEmLw89S4&feature=related

Tributes to the legend (csak erős idegzetűeknek!):
http://www.youtube.com/watch?v=6tk-iaHgVxk&feature=related

"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Én


chilip

#580
jááááááj  :wtf :muhahah: :lul: :rotfl:

"shinji I AM your father"
"riiiiight..."
"Who's your daddy"
"Uhh..."
"Damn strait!"
:lol:

ed.: közbe én is találtam valami érdekeset :D

http://www.youtube.com/watch?v=HHrZoGT3yQQ&feature=related

ed.2.: itt a párja  :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=FAk1u5n4uG0&feature=related

motifator

 :lul: :muhahah:
Gendo és Fuyutsuji a legjobb, no meg a SEELE tagjai  :muhahah:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Manitu

Damn, mostmár a Bohemian Rhapsodyról is Shinji fog eszembejutni :muhahah:


Flaser

"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

White SeeD

Quote from: Member on 2008-01-03, 17:04:43
Egy loliconnak mutogatsz nagy melleket? FAIL

Well, én mindent megtettem. Arról már nem én tehetek hogy a pedoknak nincsen ízlésük :D

Megnéztem a com-osat. Egész jó. Bár a hanghatás Ramielnél olyan volt mintha a WC-t húzogatnák :smile:
Persze ha kijön a dvd-d ott biztosan jobb lesz.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

bandiras2

#585
Quote from: Kuroi Tenshi on 2005-09-08, 14:58:41
Quote from: nitenagyon igaz! de sajnos én földhöz ragadt ember vagyok és amit nem értek az idegesít :)
Gondolom az irodalomban nem a szimbolizmus és a korai modern a kedvenc vonulatod  :lul:

A végzõdését én is fordítva hallottam: End of Evangelion-szerû lett volna a vége eredetileg, de a kiadónak/szponzoroknak/valakiknek nem tetszett, és ehelyett lett a 25. és 26. rész szerinti vége. Utána késõbb a fanok követeléseire elkészült az End of Evangelion is.

Szintén. Beadott valami tervezetet ami hasonló lett volna mnt az EoE de a költségvetési osztály elhajtotta hogy ugye nem gondolta komolyan. Aztán amikor lement a 25-26 rész, az addigi cselekményhez képest mindenki :wtf :wtf:??
Aztán mivel a postások is panaszkodtak hogy külön kamiont kell indítani a könyörgő anyázó levelek miatt, meg mi volt az a TVben? megadták a költségvetést. Ahoz képest amit a cselekmény a 24 részben előrevetített, ahoz képest az utsó két rész nagy semmi. Semmi Lilith, semmi végelszámolás, semmi utalás hogy mit kezdett Gendo Adammal ami a kezében volt.
Press any key to continue and any other key to quit.

Próféta

Szia bandiras2!
Quote from: bandiras2 on 2008-01-08, 16:01:14
Quote from: Kuroi Tenshi on 2005-09-08, 14:58:41
Azt ugye látod, hogy egy napra pontosan 28 hónapos hozzászólására válaszoltál?

bandiras2

Quote from: Próféta on 2008-01-08, 16:31:26
Szia bandiras2!
Quote from: bandiras2 on 2008-01-08, 16:01:14
Quote from: Kuroi Tenshi on 2005-09-08, 14:58:41
Azt ugye látod, hogy egy napra pontosan 28 hónapos hozzászólására válaszoltál?

wázze! rossz oldalt néztem, és nem értettem: mivan? ennyire pörög a topic?
háde lol vagyok. :lame:
Press any key to continue and any other key to quit.


Flaser

#589
Quote from: fraglimiter on 2008-01-10, 08:39:29
Rebuild of EVA-kamrip

http://www.nyaatorrents.org/?page=torrentinfo&tid=8493

Most néztem meg.
Fuckin-A!

A történet egyelőre nem sokat változott, mindenesetre Shinji egy kicsit tökösebb lett (na jó nem, csak nem AKKORA emo, mint a sorozatban volt). Alapvetően a sorozat grafikailag feljavított és erősen vágott elejét kaptuk. Kicsit kevesebb humor, komolyabban veszi magát a film, a vágás miatt szerintem feszítettebb, jobb a tempója.

Már most belevágtak pár jelenetet a korábban a sorozat közepe/utolsó harmadára jellemző titkos-politizálás/kavarásból; így nem a semmiből tűnik elő az a szál sem.

Szintúgy kapunk egy-két jelenetnyi önreflexiót (vonat megy a semmibe jelenetek), ahol csak egy-két dolog hangzik el; s a jobb tempó miatt sokkal álomszerűbb, a történetbe jobban illeszkedő jeleneteket kapunk.

PS.: A fönti Cam-RIP - nek szokatlanul jó a minősége. Nem DVD, nem is TV; de én még hőskorszakból ('97-98) emlékszem ennél sokkal (de mennyivel sokkal!) rosszabb kópiákra, amiket mégis megnéztem.
Szóval merem ajánlani, hacsak nem vagy akkora media mániás; hogy csak a HD-RIP-et leszel hajlandó megnézni a házimozi rendszereden.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

chilip

a filmben mutatott "kocka"-angyal (amelyikhez az energiapuska kellett) kurva jól néz ki, sokkal jobb összhatásra is mint az elődjében (nemúgy mint az elöttelévő 2 angyal, akik majdnem ugyanolyanok lettek) és végre nem egy gagyi fúrót használ, hanem a saját testét használja csavarva :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Flaser on 2008-01-11, 04:03:47
Shinji egy kicsit tökösebb lett
Na ne, még a végén normális főszereplője lesz?  :rotfl:

Quote from: Flaser on 2008-01-11, 04:03:47
(na jó nem, csak nem AKKORA emo, mint a sorozatban volt)
Na azért :D

Quote from: Flaser on 2008-01-11, 04:03:47
PS.: A fönti Cam-RIP - nek szokatlanul jó a minősége.
Jó hallani. Akkor majd én is nekiállok.

bimanc

Üdv mindenkinek! Gondoltam átjövök az AA-ról, mert ott senki nem meri megnézni a CAM-ripet, és nem tudok beszélgetni a filmről.   :frown:

Szóval a film eszméletlen jó! Én nagyon a hatása alá kerültem. A minőségről annyit, hogy tényleg zsír kameráshoz képest, de én alapból nem a grafika miatt akartam megnézni. Egyedül a hangokkal van baj egy kicsit.

Viszont szerintem a történet már most eléggé más irányba tart, és Shinji nagyon gyorsan változik a sorozathoz képest. A kocka-angyalnál (Ramiel) péel teljesen magabiztosan vállalta és vitte végig a dolgot, még az olyan mondatok mellett is, hogy "All of Japan's energy is with you. etc.". Az apró történeti változtatások alapján a jellemfejlődése szerintem más irányba fog történni, gondolok mondjuk arra, hogy az osztálytársaitól megkapta a csata előtt a bátorító üzenetet.

Ja azt észrevettétek, hogy a számozás máshogy van? (persze hogy észrevettétek, K monológja a végén eléggé rámutat a dologra)
A film 4. 5. 6. angyala a sorozatban 3. 4. 5. számú. Mindegy.

Egyébként a Ramiel elleni harc vége, (a második lövés) nagyon nagy, én örülök, hogy jobban kifejtették, és kapott egy eszméletlen hangulatos jelenetet egy nagyon király zenével.

Összességében már most a kedvencem, emellett jókat tudok derülni némelyik grafikai modósításon. pl.: az 5 angyal ellen használt terminátoros géppuska... :lul:

Bocs, ha túl sokat spoilereztem remélem senki kedvét nem rontottam el vele. Gyorsan nézzétek meg ezért.  :jee:

Én

Hmm. Hiába mondja mindenki, hogy emo Shinji must die yadda yadda, ha megváltozna vagy megtökösödne, már nem lenne ugyanolyan nekem. :(

chilip

a forgótáras gépágyúnál én is derültem :D nagyobbak voltak a hüvelyek, mint egy autó, párat össze is zúzott. még felirat nélkül láttam, feliratossal megvárom majd egy normálisabb verziót, nekem is kimondottan tetszett, kocka angyal alakváltásai kurva jók voltak  :jee:

Member

Valami nem tetszik a fentebb leírtakban. Mintha nagyobb réteget akartak volna megnyerni és ezzel bukják a szűkebb kört.
:tezsvir: Shinji jelleme nélkül a sorozat csak egy tucat"mecha" lenne, amibe bejön az istennéválás.

RedPriest

Hmm... Amint lesz időm, a leírtak után megnézem.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

bimanc

Quote from: Member on 2008-01-26, 13:48:35
Valami nem tetszik a fentebb leírtakban. Mintha nagyobb réteget akartak volna megnyerni és ezzel bukják a szűkebb kört.
:tezsvir: Shinji jelleme nélkül a sorozat csak egy tucat"mecha" lenne, amibe bejön az istennéválás.

Igen, van benne valami. Ez inkább a sok CG-n látszik meg igazán. Bár talán érthető, ha látványosabbra akarták készíteni, azért hogy a mai igényeknek megfeleljen. Én mondjuk nem a grafika miatt néztem meg.
Egyébként én is úgy éreztem először, hogy olyan FMP TSR-es, "a főhősnek problémája van, de a barátai bíztatására összeszedi magát" az első film, de úgy gondolom, inkább új irányba akar "menni" a történet. Az EoE-ban én úgy értelmeztem, hogy Shinji elfogadja azt, hogy felnőjön, bármilyen nehéz is lesz. Ebben a filmben viszont szerintem már fel fog nőni. Kezdetben ugyan-olyan mint a sorozatban, viszont nagyon gyorsan változik, és jó irányba.
Nem tudom én azt olvastam mindenhol, hogy csak az utsó részben lesznek változások, a többi ugyanaz marad. Lehet, talán túl sokat gondolkodtam rajta, de én baromi sok különbséget látok már most az eredetihez képest. Ha belegondolok, hogy hová fajulhat a sztori...  :eek:
Vagy a mangában voltak már ilyenek? Mármint ami a végén van a filmnek. Sajna még nem olvastam.  :redface:

motifator

Én nagyon kiváncsi vagyok, és nem bánom, ha változik egy kicsit a történet. Ha ugyanazt akarnám megnézni filmváltozatban, arra ott van a Death. Shinjit én is emo fagnek szerettem meg, de valszeg azért, mert akkoriban én is emo fag voltam. De kiváncsian várom az alternatív történetet, ahol Shinji egy fokkal tökösebb legény.(Mert azóta én is sokkal tökösebb legény lettem  :hopp: :muhahah: :wtf)
Szal ha a Rebuild jó lesz, akkor nem fogom csak azért utálni, mert Shinji karaktere, vagy a történet megváltozott. Ha a Rebuild jó lesz, akkor szeretni fogom, ha sz@r lesz, akkor utálni, attól függetlenül, hogy mennyire hű az eredetihez.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

chilip