Request/ Igénylések

Started by .Attila, 2005-08-23, 20:18:52

Previous topic - Next topic

sirtomi

Egy phpBB-t nem túl bonyolult konfigurálni, nekem is sikerült elsõre :)
Késõbb kellett persze finomítani rajta, de mûködik.

.Attila

Asszem inkább hanyagolom, kicsit gondolkoztam rajta, és nem hiszem, hogy különösebben sok beszélgetés lenne rajta. Meghát bármennyire is könnyû, akkor is plusz munkát jelent, közben még az oldal sincs még kész.

sirtomi

Quote from: BonciAsszem inkább hanyagolom, kicsit gondolkoztam rajta, és nem hiszem, hogy különösebben sok beszélgetés lenne rajta. Meghát bármennyire is könnyû, akkor is plusz munkát jelent, közben még az oldal sincs még kész.
Plusz munka lenne vele az biztos. Nem csak konfigolni kéne, hanem moderálni, stb.

Kvikveg

Bonci legyszives tedd fel a kijavitott oldalakat, es elszorakozok a kinezetevel ha ok. Ha van otleted, hogy milyenre szeretned, szinre, temara, szolj. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: KvikvegBonci legyszives tedd fel a kijavitott oldalakat, es elszorakozok a kinezetevel ha ok. Ha van otleted, hogy milyenre szeretned, szinre, temara, szolj. :D
Ennyire ráérsz? Küldhetek neked programozási feladatokat? Túl sok funkció van még hátra a kiosztott feladatomból :D

Kvikveg

Quote from: sirtomiEnnyire ráérsz? Küldhetek neked programozási feladatokat? Túl sok funkció van még hátra a kiosztott feladatomból :D
:D Jo lenne, mi?  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: Kvikveg:D Jo lenne, mi?  :lul:
De még milyen jó :D
Megoldom egyedül is, csak most kicsit beteg is vagyok, így lassabban megy.

.Attila

Quote from: KvikvegBonci legyszives tedd fel a kijavitott oldalakat, es elszorakozok a kinezetevel ha ok. Ha van otleted, hogy milyenre szeretned, szinre, temara, szolj. :D
Itt van.
Utóbbi idõben nem foglalkoztam vele, mert mással voltak bajaim.
Jelenlegi problémám az, hogy a képgalériát úgy kéne átalakítani, hogy ne albumok legyenek, ill. hogy könnyen meg tudjam majd oldani a képek beillesztését (nem akarom minden egyes képnek megcsinálni oldalt + a linkjét beilleszteni a galériába). Mindezek mellett jó lenne, ha illene a designba. Persze aztán lehet, hogyha ez túl bonyolult, akkor megkérem tesómat, hogy szedje elõ a flash-es progit aztán ne szórakozzunk nagyon a designnal.

Kvikveg

Quote from: BonciItt van.
Utóbbi idõben nem foglalkoztam vele, mert mással voltak bajaim.
Jelenlegi problémám az, hogy a képgalériát úgy kéne átalakítani, hogy ne albumok legyenek, ill. hogy könnyen meg tudjam majd oldani a képek beillesztését (nem akarom minden egyes képnek megcsinálni oldalt + a linkjét beilleszteni a galériába). Mindezek mellett jó lenne, ha illene a designba. Persze aztán lehet, hogyha ez túl bonyolult, akkor megkérem tesómat, hogy szedje elõ a flash-es progit aztán ne szórakozzunk nagyon a designnal.
Pontosan milyen galeria lenne az optimalis neked? Mert szerintem php-val rovid ido alatt meg tudom irni.

index.html-en meg mindig megy a "weblap elemek toltese" szoveg...??!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: Kvikvegindex.html-en meg mindig megy a "weblap elemek toltese" szoveg...??!
Múltkor a hibás oldalon néztem én is, de asszem valami javascript linkeléssel volt gond. Talán nem volt belinkelve, vagy nem volt meg a fájl.

.Attila

Quote from: KvikvegPontosan milyen galeria lenne az optimalis neked? Mert szerintem php-val rovid ido alatt meg tudom irni.
Ami optimális lenne (legalábbis nekem az tetszene), az olyan, hogy kis thumbnaileken vhol sorakoznak a képek, lehetne válogatni köztük, és ha vki kíváncsi vmelyikre, akkor arra rákattint, és ugyanazon az oldalon megjelenik a full size (mondjuk 1024x768) változat. Vagy pop-upként elõugrana. Mivel elõreláthatóan sok kép lesz, asszem jó lenne megoldani, hogy ne kelljen betölteni az összes thumbnailt. Tehát vhogy csoportokat is létre kéne hozni.
(na majd egyszer én is beletanulok a weblapkészítésbe...)
Quoteindex.html-en meg mindig megy a "weblap elemek toltese" szoveg...??!
Nem kéne. Ha megnézed böngészõben, akkor a betöltés után eltûnik. De lehet, hogy el kéne tûntetni azt a kis ablakot gyökerestül.
Quote from: sirtomiMúltkor a hibás oldalon néztem én is, de asszem valami javascript linkeléssel volt gond. Talán nem volt belinkelve, vagy nem volt meg a fájl.
Az a naplo.html volt, és nem azzal volt a gond, de azóta meg lett oldva.

sirtomi

Quote from: KvikvegPontosan milyen galeria lenne az optimalis neked? Mert szerintem php-val rovid ido alatt meg tudom irni.
Ha csinálsz egy ilyen galériát, azt elküldenéd nekem is?

Kvikveg

Quote from: BonciAmi optimális lenne (legalábbis nekem az tetszene), az olyan, hogy kis thumbnaileken vhol sorakoznak a képek, lehetne válogatni köztük, és ha vki kíváncsi vmelyikre, akkor arra rákattint, és ugyanazon az oldalon megjelenik a full size (mondjuk 1024x768) változat. Vagy pop-upként elõugrana. Mivel elõreláthatóan sok kép lesz, asszem jó lenne megoldani, hogy ne kelljen betölteni az összes thumbnailt. Tehát vhogy csoportokat is létre kéne hozni.
(na majd egyszer én is beletanulok a weblapkészítésbe...)
Otlet:
kepek/
   20050915
   20051005
   stb konyvtarak
   20050915.txt -> ebben php koddal $img1="20050915/name"; stb-stb
   20051005.txt ugyanigy
A kepkonyvtarakba meg name.jpg meg name_small.jpg lenne.

ezek utan rohogve le lehet generalni. Egy konyvtar egy csoport. De ha nem akarod tobb konyvtarba tenni, akkor egy is eleg, csak tobb txt file feltetlenul jo lenne. require bla.txt-vel igy el lehet intezni roviden... Igy pl megoldhato az is rohogve, hogy egy ke(mennem kell)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

TurboK

#73
Ha már képgalériaszerkesztésnél tartunk: nekem is jól jönne egy egyszerûen bõvithetõ, nem egy-html-egy-kép megoldású galéria.

Egész pontosan valami ilyesmi.
http://evilboris.greg2k.com/stuff/Metalslug_art/MS1_1/MS1-101.html

A lényeg az hogy minden egyes képhez meg lehessen külön adni a fájlméretet, legyen fent (vagy ahova tenni akarom) egy dropdown menu az ugratáshoz, és legyen oldalt két gomb a következõ és elõzõ laphoz való ugratáshoz.

Már én is próbálkoztam vele Javascripttel de a next/previous gombokat nem tudtam belõni. Gondolom phpval egyszerûbb lenne de ahoz meg nem értek.

(edit: thumbnail nem kell)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

.Attila

Quote from: KvikvegOtlet:
kepek/
   20050915
   20051005
   stb konyvtarak
   20050915.txt -> ebben php koddal $img1="20050915/name"; stb-stb
   20051005.txt ugyanigy
A kepkonyvtarakba meg name.jpg meg name_small.jpg lenne.

ezek utan rohogve le lehet generalni. Egy konyvtar egy csoport. De ha nem akarod tobb konyvtarba tenni, akkor egy is eleg, csak tobb txt file feltetlenul jo lenne. require bla.txt-vel igy el lehet intezni roviden... Igy pl megoldhato az is rohogve, hogy egy ke(mennem kell)
Mind nagyon szép, csak én totál n00b vagyok a programozáshoz, mivel csak nagyon alapvetõ Pascalt tanultam :rolleyes:

Kvikveg

Quote from: BonciMind nagyon szép, csak én totál n00b vagyok a programozáshoz, mivel csak nagyon alapvetõ Pascalt tanultam :rolleyes:
Neked csak annyit kell tudnod, hogy kepet konyvtarba berakni, txt fileba beirni. Ha uj konyvtar jon letre minimalis valtoztatas a fofo generalo fileban, de oda majt valami bazi nagy jelet rakok.
Na megnezem hol lehetne csatlakoztatni ezt meg hogyan...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: KvikvegNeked csak annyit kell tudnod, hogy kepet konyvtarba berakni, txt fileba beirni. Ha uj konyvtar jon letre minimalis valtoztatas a fofo generalo fileban, de oda majt valami bazi nagy jelet rakok.
Na megnezem hol lehetne csatlakoztatni ezt meg hogyan...
Vizuális típus vagyok, majd megmutatod ;)

Feldin

Quote from: BonciItt van.
Utóbbi idõben nem foglalkoztam vele, mert mással voltak bajaim.
Jelenlegi problémám az, hogy a képgalériát úgy kéne átalakítani, hogy ne albumok legyenek, ill. hogy könnyen meg tudjam majd oldani a képek beillesztését (nem akarom minden egyes képnek megcsinálni oldalt + a linkjét beilleszteni a galériába). Mindezek mellett jó lenne, ha illene a designba. Persze aztán lehet, hogyha ez túl bonyolult, akkor megkérem tesómat, hogy szedje elõ a flash-es progit aztán ne szórakozzunk nagyon a designnal.
Üdv!
nézd meg az én galériám.
Angel adta.
ez nem jó?
http://feldin.uw.hu/gallery/index.php
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

roderick

Quote from: KvikvegNeked csak annyit kell tudnod, hogy kepet konyvtarba berakni, txt fileba beirni. Ha uj konyvtar jon letre minimalis valtoztatas a fofo generalo fileban, de oda majt valami bazi nagy jelet rakok.
Na megnezem hol lehetne csatlakoztatni ezt meg hogyan...

Csinálj neki egy feltöltö formot és akkor még ennyit se kell csinálnia.
Én legalábbis mindig ezt szoktam, mégha nem is használom, ki tudja milyen szakbarbárhoz kezei közé kerül a dolog :)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

sirtomi

Quote from: roderickCsinálj neki egy feltöltö formot és akkor még ennyit se kell csinálnia.
Én legalábbis mindig ezt szoktam, mégha nem is használom, ki tudja milyen szakbarbárhoz kezei közé kerül a dolog :)
Tényleg egy feltöltõ formmal egyszerûbb lenne. Akkor a programról semmit sem kell tudni, de oda kéne valami beléptetés is.

roderick

mondjuk én azt szoktam csinálni, hogy nincs direkt link a feltöltö formhoz, csak a feltöltö tudja a címét, elég parasztos védelem, de nekem az az elméletem, ha valaki fel akar törni valamit akkor úgyis megteszi:)
habár amikor a hackits-el játszadoztam akkor ott volt pár jó ötlet egyszerü mégis nagyszerü védelmekre
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

sirtomi

Quote from: roderickmondjuk én azt szoktam csinálni, hogy nincs direkt link a feltöltö formhoz, csak a feltöltö tudja a címét, elég parasztos védelem, de nekem az az elméletem, ha valaki fel akar törni valamit akkor úgyis megteszi:)
habár amikor a hackits-el játszadoztam akkor ott volt pár jó ötlet egyszerü mégis nagyszerü védelmekre
Én is így szoktam, de ehhez még egy ssl beállítást kértem mindig a rendszergazdától, hogy azért mégis legyen valami jelszavas védelem.

.Attila

Quote from: FeldinÜdv!
nézd meg az én galériám.
Angel adta.
ez nem jó?
http://feldin.uw.hu/gallery/index.php
Retro feeling? :) Vhogy úgy a 70-es évek jutnak eszembe a színvilágról :)
Tesómnak is van nagyon jó flashes képgalériája, de jelenleg az volna a feladat, hogy a honlaphoz passzoljon a design.

Feldin

Quote from: BonciRetro feeling? :) Vhogy úgy a 70-es évek jutnak eszembe a színvilágról :)
Tesómnak is van nagyon jó flashes képgalériája, de jelenleg az volna a feladat, hogy a honlaphoz passzoljon a design.
lehet váltani, beállítom neked. van benne sok féle. ma nézd meg, lesz egy legördülõ témaváltó sáv.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Kvikveg

Quote from: BonciVizuális típus vagyok, majd megmutatod ;)
Kezdek aggodni. :eeek: :D
Feltolto form jo otlet.
De ha jol nezem, Feldin keptara teljesen jo. Bonci, ha megis kersz egyet tolem, szolj.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Ok, a képtárat megoldjuk majd akkor egy ilyennel (vagy Feldinével, vagy a tesóméval).

Viszont: gondolkoztam, és rájöttem, hogy html-ben folyton írogatni a naplót enyhén szólva is problémás lenne, szóval jó lenne egy blogot csinálni. Már csak egy blogmotor kellene kész designnal. Xaga linkjén (hotscripts) még nem kerestem, mert mostanában kurta kevés idõm van, de ott ált. beilleszthetõ dolgok vannak, bár ki tudja.
Szóval tud vki egy blogmotort, ami könnyen kezelhetõ és szép is? Olyan kell, ami nem regisztrálós, hisz' csak az én történeteim lennének bent.

Még vmi: kéne vmi, amin a többiekkel tudnék beszélgetni, ill. ahol kérdéseket lehet feltenni. Mivel nem lenne okos ötlet ide a USTeamre linkelni mindenkit, vmi más kéne. Ötlet?

UfoZ

Quote from: BonciSzóval tud vki egy blogmotort, ami könnyen kezelhetõ és szép is? Olyan kell, ami nem regisztrálós, hisz' csak az én történeteim lennének bent.

http://www.asymptomatic.net/blogbreakdown.htm

Moha

Quote from: BonciMég vmi: kéne vmi, amin a többiekkel tudnék beszélgetni, ill. ahol kérdéseket lehet feltenni. Mivel nem lenne okos ötlet ide a USTeamre linkelni mindenkit, vmi más kéne. Ötlet?
Mondjuk rakj fel az oldalra egy vendégkönyvet, vagy fórumot. Ilyen esetre egy egyszerûbb fórummotor is megteszi. Megpróbálok majd keresni valamit.

.Attila

#88
Quote from: UfoZhttp://www.asymptomatic.net/blogbreakdown.htm
Ez egy kicsit sok adat nekem úgy, hogy nem is ismerem még a blogok világát :p

edit: most a localization számít vmit?

edit2: a gyerek, aki csinálta ezt az összemérést, WordPresst használ, így gondoltam, én is azt nézem meg. Adatbázisos... MySQL... és halvány fogalmam sincs, mit kell csinálni, hogyan kell belõni... help? :)

UfoZ

A webhostingon, amit veszel, kapsz mysql hozzáférést is. amit tudni kell róla az a username, password, és gondolom lesz valami adminfelület ahol hozhatsz létre adatbázisokat, vagy van egy kész adatbázis.

Ezt a 3 adatot kell majd megadni a programnak installáláskor (username, pass, dbname) - ez általában annyi hogy fel kell ftp-zni, meglátogatni a setup.php-t vagy ilyesmi, kitölteni mindent szépen, létrehoz neked egy blog usert stb, aztán a végén letörölni a setup.php-t (vagy megcsinálja magának). (most nem próbáltam ki de kb így szoktak mûködni)

localization annyi hogy milyen nyelveket támogat, azt is be lehet állítani az adminban, és akkor nem az lesz hogy "5 comments" hanem "5 hozzászólás" stb.