Legjobb animék

Started by Chronos, 2003-05-25, 16:38:26

Previous topic - Next topic

chilip

Giniro No Kami No Agito - sztem nagyon jó anime. most néztem meg és a szememben a Mononoke Hime-vel van egyszinten. Ha vkit érdekel innen lehet letölteni: http://isohunt.com/dl.php?id=12367971
én ezt a verziót töltöttem le (RAW-os), és a magyar felirat is jó hozzá amit le lehet tölteni innen: http://animeadvent.uw.hu/feliratok/Gin-iro%20no%20Kami%20no%20Agito.zip

Cheesy

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-07-25, 22:40:05
az FLCL-t en a legrosszabb animek topikba pakolnam elso megnezes utan. majdnem olyan rossz, mint a Love Hina elso 3 resze volt :D
ja es hogy on is legyek: retroztam - Golden Boy. legjobb :whoah: , raadasul most birtam huzora mind a hat reszt :lul:

Yaa! A GB alapmű, kötelezővé tenném :D Így kell jó comedyt csinálni! Az a néha ecchi felé hajló stílus meg csak hab a tortára, de azt is kifigurázzák (a főnöknő 3 percig remegő mellei LOL)

Ryxus

Listám:

1.   Fullmetal Alchemist
2.   Naruto / Bleach
3.   Full Metal Panic!/? Fumoffu/TSR
4.   Love Hina
5.   Hellsing
6.   DearS
7.   Trigun
8.   InuYasha
9.   Dragon Ball /Z/GT
10. Slayers /NEXT/TRY
Fullmetal Alchemist and Bleach 4ever

"If you get close to the sun you just get yourself burnt" - Edward Elric

"Under the mask there is another mask" - Hatake Kakashi

"All of your opinions are rejected!" - Kurosaki Ichigo

chilip

Most néztem végig a Get Backers-t. Az eggyik legjobbnak tartom ... ha csak a 25. részig nézem, sajnos. Utána mintha másik csapat csinálta volna, így a felétől visszaesik a jó kategóriába  :D

DeathDealer

Szerintem a legjobbak: Elfen Lied,NGE,Oh!MyGoddess!,Battle angel Alita,Utawarerumono  :jee:

Próféta

Quote from: marci_attila on 2006-08-24, 03:23:38Ami most abszolút nagyon megfogott, az a Haibane Renmei volt. Az a nyugodtnak tűnő feszültséggel teli légkör... És a főcímdalába is beleszerettem, ami ugyanezt az érzést adja nekem. Szóval vígjáték animék háttérbe, és most a námberván a szürkeszárnyúaknak.
:jee: Egyetértésemet jelzendő meg is kapod első (+)-odat!

Én anno valamikor nekiálltam összeírni, hogy milyen animéket láttam, és melyik mennyire tetszett. Sajnos nem tökéletes, gyakran egy sorozat vége után felállva egész más az érzésem róla, mint ami némi üllepedés után egy hét múlva kialakul, vagy egy év múlva, vagy a második újranézés után :) De a jelenlegi elmeállapotomban a több tucatnyi közül a következő négy animéről mondom azt, hogy tökéletesek, nincs rajtuk mit javítani, és óriási kedvencek (minden sorrend nélkül):
Mononoke Hime, Cowboy Bebop, Paranoia Agent, Haibane Renmei.

Member

Most bennem is előtört az "újraértékelési vágy", valamikor ősszel időt kellene szakítanom a Lainre pl.. Meg az ELt sem ártana.

Araki

Én nem tudom sorrendbe rakni, de... az első öt: Bleach, Fullmetal Alchemist, Galaxy Angel, Jungle wa itsumo Hale nochi Guu... hopp, hol az ötödik? :confused:

Member

Quote from: Araki on 2006-08-24, 17:53:00
Én nem tudom sorrendbe rakni, de... az első öt: Bleach, Fullmetal Alchemist, Galaxy Angel, Jungle wa itsumo Hale nochi Guu... hopp, hol az ötödik? :confused:
Látom, egyre jobban elhatárolódunk egymástól ilyen téren, hugi. :D

freeknight

Én most nézem a Fullmetal Alchemistet. Először -bármily furcsa- nem tetszett.Valahogy folyton azt éreztem, hogy abszolút semmi összefüggés nincsen az egyes részek között, csak Edwardék vándorolnak, és időnként a másvilágra segítenek néhány embert ( :uzi:). Persze, az érzelmes részek kellőképp megrázók voltak, és csak ezért néztem tovább. Eleinte. Most a 15. rész környékén kezd összeállni a történet. Csak nem értem miért kellet ezt így késleltetni... Vagy csak az én felfogásom lassú :muhahah:? Nah, mindegy szóval ez is egy király animének ígérkezik :szemuveges:. (köszi Rolne és Kunth az ajánlást!)

Member

Quote from: freeknight on 2006-08-25, 13:27:57
Először -bármily furcsa- nem tetszett.
Nem furcsa, szerinted miért landolt már annyi embernél a szemetesben? :)
Türelem rózsát terem.

Cobra

A feléig ki kell bírni, onnan jobb lesz. Az első 15 rész tényleg nem nagy szám.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

freeknight

Szerintem a sorozatokkal az a baj, hogy mindegyiknek egy kicsit döcögősen indul az eleje. Anno első animémet, a Last Exilet is majdnem ezért tettem le. Hogy megbántam volna... :ejnye:. Na mondjuk ott az első 4 rész volt unalmas, a Fullmetal Alchemist azért magasan túltesz rajta e téren :smile:.

fema

Én az első rész feléig bírtam kb, aztán annyiban maradtam vele. :) De ha már ennyit dícséritek, lehet, h előkaparom valahonnan és nekiállok megnézni... Csak az Inu Yasha miatt nem tudok mást nézni... :P

L.Mole

Quote from: freeknight on 2006-08-26, 14:14:47
Szerintem a sorozatokkal az a baj, hogy mindegyiknek egy kicsit döcögősen indul az eleje.

Nem feltétlen.
A GTO első epizódja szerintem mintapéldája annak, hogyan indítsunk egy sorozatot: Pontosan megmutatja mire számíthatsz, felcsigáz, felkelti az érdeklődésedet, és akár még önálló produktumként is megállja a helyét. A legtöbb anime ezt úgy próbálja elérni, hogy ep1-nek bevágnak egy részt a sorozat közepéről, mint pl. a Gungrave esetében, ami mellesleg mintapéldája annak, hogyan ne kezdjünk sorozatot.

Ettől függetlenül a Gungrave nálam továbbra is Top1-es. <-- On voltam! On voltam! :rotfl:

Mattanja

Quote from: L.Mole on 2006-08-29, 01:49:42
A GTO első epizódja szerintem mintapéldája annak, hogyan indítsunk egy sorozatot: Pontosan megmutatja mire számíthatsz, felcsigáz, felkelti az érdeklődésedet, és akár még önálló produktumként is megállja a helyét.
És még lehetne mondani jópár ilyen animét. Tény, hogy a fenti állítás nem igaz - talán csak rossz sorozatokat nézett freeknight.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Bishop

QuoteEttől függetlenül a Gungrave nálam továbbra is Top1-es. <-- On voltam! On voltam! :rotfl:

Együtt érzek veled :jee: Top1 :D

Member

Eléggé ritkán küldök be ide listát, most megteszem.

1.
2. Demashitaa! Powerpuff Girls Z
3. Jungle wa itsumo Hale nochi Guu (összes, de a Deluxe a legjobb)
4. Fullmetal Alchemist
5. Bleach
6. Haibane Renmei
7. Kenshin OVA Seishouhen
8. Galaxy Angel

Többet kategórizálni már nem tudnék. Negatív topot meg a flém elkerülése végett nem írnék. :haha:

Zsiga

Quote from: Member on 2006-09-08, 11:00:35
Eléggé ritkán küldök be ide listát, most megteszem.

1.
2. Demashitaa! Powerpuff Girls Z
3. Jungle wa itsumo Hale nochi Guu (összes, de a Deluxe a legjobb)
4. Fullmetal Alchemist
5. Bleach
6. Haibane Renmei
7. Kenshin OVA Seishouhen
8. Galaxy Angel

Többet kategórizálni már nem tudnék. Negatív topot meg a flém elkerülése végett nem írnék. :haha:
Szerintem nyugodtan írhatnál egy Hall of Shame-et is, én pl. kíváncsi lennék rá.

Lt. Simoan Blarke

Member: hova fordult a vilag, nem az FMA van topon nalad :D
Zsiga: van legrosszabb animek topic, szal sztem ne itt biztasd ra :D

nekem meg at kellett ertekelnem a legjobbakat az utobbi napok tobbgiganyi megnezett animeje utan. a top3 egyertelmu, de az azt kovetok kozott nem tudok rangsort felallitani  :mad:

1. Onegai Teacher
2. Elfen Lied
3. City Hunter eddigi osszes (season 1-4, .357 Magnum, Bay City Wars, Angel Heart 1-13)
Onegai Twins, Cowboy Bebop, Samurai Champloo, GitS osszes (hat, megkopott a varazsa, tul regota nem neztem meg :D ), Excel Saga, School Rumble osszes (retesteszta effektus), FMP osszes, Last Exile, Texhnolyze. lehet, hogy inkabb film es sorozat kapcsan kellene gondolkodnom, bar akarhogy is nezem, mindegyik cucc legalabb sorozat is... nehez feladat a kedvenceket osszehasonlitgatni :(
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-09-08, 14:09:54
1. Onegai Teacher
2. Elfen Lied
3. City Hunter eddigi osszes (season 1-4, .357 Magnum, Bay City Wars, Angel Heart 1-13)
Onegai Twins, Cowboy Bebop, Samurai Champloo, GitS osszes (hat, megkopott a varazsa, tul regota nem neztem meg :D ), Excel Saga, School Rumble osszes (retesteszta effektus), FMP osszes, Last Exile, Texhnolyze. lehet, hogy inkabb film es sorozat kapcsan kellene gondolkodnom, bar akarhogy is nezem, mindegyik cucc legalabb sorozat is... nehez feladat a kedvenceket osszehasonlitgatni :(
blarke: "hova fordult a vilag, nem az Elfen Lied van topon nalad" :D

Amúgy az Elfen Lied második megtekintése után döntöttem úgy, hogy FMA csússzon egy kicsit lentebb, és az sem ma volt. :)

Vejiita

Hello mindenki!
Látom ez egy felettébb érdekes topic, ezért én is írok egy listát, hogy melyek a kedvenc animéim (eddig) :

1. Fullmetal Alchemist (ezt már eleget dicsérték előttem)
2. Dragonball Z (ez egy akkora klasszikus, hogy megérdemli a második helyemet, ezzel kezdtem az anime-nézést)
3. Rurouni Kenshin (ezt kötelezővé kéne tenni :smile:)
4. GetBackers (nagyon ott van, főleg Dr. Jackal :szemuveges:)
5. Naruto
6. Trigun
7. Wolf's Rain (a legszebb történet amit valaha láttam)
8. Cowboy Bebop
9. Samurai Champloo
10. Neon Genesis Evangelion

Member

Ennél a listánál az az érzésem támadt, mintha két nagyobb rajongótábor olvadt volna össze. :)

sirtomi

NGE-t és CB-t így hátra sorolni  :ejj:

DB-t viszont ki lehet emelni a többi elé :D

Lt. Simoan Blarke

Member: atalltam love comedykre :)

Vejiita: szerintem siman nem lattal eleg animet, hogy a Wolf's Rain tortenetet tartod legjobbnak. a DBZ-t edig nem szoktak klasszikusan animenek nevezni :D egyebkent nekem is megvan ez a "ket nagy rajongotabor merged" feeling, ahogy igy neztem a listat :) [Naruto pl. nekem meg mindig a "nem merem megnezni rokapofa kalandjait, mert amit lattam azon sirva rohogtem es rohogve sirtam" kategoria.]
a 6, 8, 9 viszont :cool:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Member

Quote from: Vejiita on 2006-09-08, 15:08:08
1. Fullmetal Alchemist (ezt már eleget dicsérték előttem)
2. Dragonball Z (ez egy akkora klasszikus, hogy megérdemli a második helyemet, ezzel kezdtem az anime-nézést)
5. Naruto
Quote6. Trigun
8. Cowboy Bebop
10. Neon Genesis Evangelion
Ezekre gondoltam, mindig egymás mellett hallom őket. :)

blarke: Ugyanez a véleményem "rókapofa kalandjairól". Te meddig bírtad?

Ezek közül az 1. és a 3. tetszik, utóbbi csak Shishio legyőzéséig.

Vejiita

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-09-08, 15:13:49
Vejiita: szerintem siman nem lattal eleg animet, hogy a Wolf's Rain tortenetet tartod legjobbnak.
Naruto pl. nekem meg mindig a "nem merem megnezni rokapofa kalandjait, mert amit lattam azon sirva rohogtem es rohogve sirtam" kategoria.]
a 6, 8, 9 viszont :cool:

Egy szóval sem írtam, hogy a Wolf'S Rain-t tartom a legjobb történetnek. Azt írtam, hogy a legszebb történetnek gondolom.

A Naruto-n az első 1-2 résznél én is röhögtem, meg azt hittem, hogy ez csak egy nagy rakás sz*r lehet 7 éveseknek. De aztán továbbnéztem, és miután láttam belőle 5-6 részt, már egész komolyan tudtam venni a sztorit, és azt vettem észre, hogy nem tudom abbahagyni. :Kiraly:

Hát igen, a Cowboy Bebop nekem is igencsak tetszett, mert nagyon sajátos életérzést tükröz. Ilyen a Champloo is.
Verjetek meg, de én nem értek egyet az Evangelion minden egyes mondandójával, viszont a listába azért bevettem mert nem rossz  :jee:

sirtomi

Quote from: Vejiita on 2006-09-08, 16:02:37
Verjetek meg, de én nem értek egyet az Evangelion minden egyes mondandójával, viszont a listába azért bevettem mert nem rossz  :jee:
Nem is kell egyetérteni mmindennel. Szerintem pont az a lényeg, hogy elgondolkodtasson és saját véleményt formálj!

Lt. Simoan Blarke

Member: 6 reszig. ram ott olyan szinten ramtort a hanyinger, mint anno a Slayers eseteben... a DBZ tokeletesen elszorakoztatott, ugyanez Narutorol es haverjairol nem mondhato el.

Vejiita: bocs, nem tudok fogalmazni. amiota lavudrama-junkie lettem, azota nalam a legjobb es a legszebb szinonimanak szamitanak tortenet szempontjabol. en a Wolf's Raint sztori szempontjabol is egy gyenge kozepes animenek tartom, sztem a Kimi ga nozomu eiennek, az Onegai Teachernek, az Onegai Twinsnek sokkal szebb a tortenete. ja, hogy nincs benne ver meg harc? boccccs :o { no offense. csak ugye ez is baromi relativ dolog. nezz meg sok animet, es rajossz, hogy a Wolf's Rain sztorija messze nem erdemli meg a -legszebb- jelzot :) }
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Draconire

#1349
Leírom már én is a listám:
1. Higurashi no Naku Koro ni   -ezt nem fogja semmi se elmozdítani innen...
2. Elfen Lied
3. Hellsing (az első verzió)
4. Samurai Champloo
5. Trigun
6. Cowboy Bebop
7. Suzumiya Haruhi no Yuuutsu
8. Evangelion
9. Fate/Stay Night
10. Tenjou Tenge
11. Elmebeteg/poénos/idióta/stb. animek (igen ide tartoznak olyananok mint az Excel Saga, FLCL, Dokuro-chan, Nadesico(sorozat), Dai Mahou Touge(kint lévő részek), Jungle, Azumanga Daioh, Fumoffu....hmmm, remélem nem hagytam ki innen semmit)

szerk: TUDTAM hogy valamit elfelejtek... a Fate-et beillesztettem a helyére, most olyan top 10+1 -re sikerült, de jó így XD