Legjobb animék

Started by Chronos, 2003-05-25, 16:38:26

Previous topic - Next topic

Bishop

én sem bírtam a Naruto-t az elején,aztán egyre jobb,Chuunin vizsgától már egész jó,Rock Lee,és Neji,vissza adta a reményeimet a Fighting anime-kel,nem az a lapos egy ököllel leütlek dolog

Member

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-09-08, 16:09:47
Member: 6 reszig. ram ott olyan szinten ramtort a hanyinger, mint anno a Slayers eseteben... a DBZ tokeletesen elszorakoztatott, ugyanez Narutorol es haverjairol nem mondhato el.
Akkor én türelmesebb vagyok, 17.

Bishop

#1352
nem teljesen pontos már de még régebben így volt a sorrend azóta egykát hátrébb lévő előrébb került
One piece
Gungrave
Saiyuki
X
Peace Maker Kurogane
Naruto
Bleach
Samurai deeper Kyo
Coyote Ragtime Show
Rahxephon
Dragon ball
Marchen Awaknes Romance
Fate stay night
Trigun
Fullmetal Alchemist
Project ARMS
Full metal panic Fomoffu hupsz ez lemaradt :D

csacsa

nekem nincs külön listám, hogy melyik a legjobb anime, meg nem is csak egy stílust nézek, hanem mindenből egy kicsit. De itt van egy lista, ami most a sorrend az animék között:
1. Rurouni Kenshin
2. Bleach
3. Trinity Blood
4. Naruto
5. Basilisk
6. Hana Yori Dango
7. X
8. Inuyasha - bár a manga sokkal jobb, és a mai napig tart.
9. Bastard
10. Ragnarok The Animation

és még folytathatnám a sort vagy 70 címmel, mert minden amit megnéztem tetszett, de ezek voltak, amik a legjobban megmaradtak bennem. De a listában nincs benne az az anime, ami a legjobban fogva tartott emgem, és a mai napig nem ereszt, és ez a Sailor Moon. Mondjatok erre bármit, ez az egyik legjobb a világon.
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Vejiita

Quote from: Member on 2006-09-08, 16:15:17
Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-09-08, 16:09:47
Member: 6 reszig.
Akkor én türelmesebb vagyok, 17.

Hmmm.........ha ennyi rész után nem tetszett, akkor elismerem, a Naruto-t tényleg nem nektek találták ki :D.
Örültem, hogy Csacsa is sokra értékeli a Kenshin-t, egyet tudok érteni vele.
Gmer! Ez a Higurashi no Naku Koro ni ez miről szól? Vagy milyen fajta anime? Csak mert ha ennyire tetszett neked akkor kíváncsi vagyok.
Ja igen, és még annyit, hogy a One Piece tényleg jó? Mert úgy látom, elég népszerű, de az első részt egy kicsit furcsának találtam. Na persze lehet hogy ez is lassan-beindulós történet.

Darkstar

#1355
Quote from: Vejiita on 2006-09-08, 17:06:22
Ez a Higurashi no Naku Koro ni ez miről szól? Vagy milyen fajta anime? Csak mert ha ennyire tetszett neked akkor kíváncsi vagyok.
Azt nem lehet elmondani. Látni KELL! Amúgy egy nyomozós/thiller/horror/dráma játék animésítve, kawaii csajokkal (->azaz "killer lolikkal" :D), nagy hentesbárdokkal, sok vérrel, Oyashiro sama-val és iszonyatosan jó hangulattal.  :whoah:  Ja, és a Na mindíg piros. :)

Itt van róla 1 leírás
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Vejiita

Köszi a linket.
Hm, 24 rész.
Nem is sok, valószínűleg meg is nézem :szemuveges:

Cobra

Még nincs vége, a töltögetés alatt meg olvasgathatod a topicját itt (bár ha jobban belegondolok, akkor inkább 1-1 rész megnézése után olvasd el a hozzá tartozó postadagot, mert elég spoileres a topic)

Gmer egyvalami biztos letszíthatja a Higurashit a trónodról: Higurashi remake a manga alapján egy normális csapattól  :D
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Draconire

#1358
Quote from: Cobra on 2006-09-08, 17:48:57
Gmer egyvalami biztos letszíthatja a Higurashit a trónodról: Higurashi remake a manga alapján egy normális csapattól  :D
Hát amennyit láttam(olvasni még nem kezdtem el, kell hagyni valamit a sorozat utánra is XD) a mangából, ezt maradéktalanul el is hiszem :D
szerk: Bár nem hinném hogy valaha is lesz ilyen :(

Phineas

Az én ízlésem:

- Naruto (régebbi részek)
- Hellsing
- He is my master
- Néhány animatrix rész (kid's story; world record; detective's story)
- Chihiro

Araki

Ha már mindenki ennyire belejött, én is megpróbálom sorrendbe szedni:

1. Fullmetal Alchemist
2. Bleach
3. Galaxy Angel
4. Jungle wa itsumo Hale nochi Guu
5. Demashitaa! Powerpuff Girls
6. Ranma 1/2
7. Elfen Lied

Ha jobban végignézem, ugyanaz, mint Memberé, csak más sorrendben. Amúgy meg az első kettő felállása attól függ, hogy melyiket nézem... :rolleyes:

Shali

Ej, én se maradjak már ki a sorból (;

1. Ghost in the Shell - legeslegjobban az első film és az első évad, de a többi is nagyon tetszett, ez volt az első anime, amit láttam és nagyon meghatározó élmény számomra

2. Cowboy Bebop - mind a sorozat, mind a film 10/10-es; humoros, drámás, izgalmas, akciós, jó csajos, minden benne van, ami kell

2. Samurai Champloo - a Cowboy Bebop rendezőjétől nem is lehetett mást várni

3. Hellsing - a hihetetlen jó hangulata miatt került erre a helyre.

4. Paranoia Agent - ennek az animénak az intróját imádtam eddig a legjobban, amúgy meg nagyon durván elvont

4. FLCL - nagyon keményen elvont, nagyon pörgős, nagyon beteg ^^

5. Metropolis - a történet nagyon érdekes, a rajzolásmódja, a jelmezek, a zene nagyon egyedi, én nagyon imádtam

5. Texhnolyze - mégegy szájberpank témájú anime, ami némiképp kilóg a sorból, mert ez egyáltalán nem humoros

6. Akira - nem hiszem, hogy bármit is mondanom kellene róla (=

6. Serial Experiments Lain - a lista legvégére került, mert egy kicsit lassúcska, de nagyon elgondolkodtató

Plusz valszeg helyet fog kapni a Higurashi no Naku Koro ni is (piros 'Na'-val, csak lusta vagyok színezni), még az elején tartok, de nagyon durva. Tudni kell rólam, hogy nem szeretem a thrillereket, de ezt mégsem bírom nem megnézni ((=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Ink

Legjobb animek...mind más,mindbe van valami szeretnivaló...1 karakter,1 csavar a töténetbe...stb. Én csak 2 nevet írok amik nagy hatással voltak rám,és a mai napig kellemes borzongás fut végig rajtam ha eszembe jut 1-1 jelenet :)
Cowboy Bebop
Neon Genesis Evangelion

Vejiita

Quote from: Shali on 2006-09-10, 02:00:08
1. Ghost in the Shell - legeslegjobban az első film és az első évad, de a többi is nagyon tetszett, ez volt az első anime, amit láttam és nagyon meghatározó élmény számomra

2. Cowboy Bebop - mind a sorozat, mind a film 10/10-es; humoros, drámás, izgalmas, akciós, jó csajos, minden benne van, ami kell

2. Samurai Champloo - a Cowboy Bebop rendezőjétől nem is lehetett mást várni

3. Hellsing - a hihetetlen jó hangulata miatt került erre a helyre.

Az első néggyel egyet tudok érteni Shali, nagyon  :cool:-ok.
A Hellsing és a Ghost in the Shell nekem is tetszett, csak annyira nem, hogy beletegyem őket a listámba.

Fubi

Én azt hiszem a Genshiken-t ide sorolnám, ezt az animét mindenkinek ajánlanám aki nem is tudja mi is az az otaku, vagy esetleg ódzkodik a hentai-tól., de szimplán csak röhögni is lehet rajta.  :lul: Csak kár hogy ilyen rövid lett. :bruhuhu:
Meg aztán van benne elrejtve egy két okosság amit érdemes észben tartani és visszamondani ha valakinek nem tetszik hogy animét/mangát/hentai-t nézel.

sirtomi

Jó lista Shali!  :tezsvir:

Paranoia Agent folyamatban van, Samurai Champloo meg tervben. A többit láttam és nálam is az élen vannak, ha kéne listát állítanom, de nem teszem.

Vejiita

Darkstar és Gmer, a Higurashi no Naku Koro Ni tényleg nem semmi ám.
Most tartok a 14. résznél, és alig tudom abbahagyni a nézését. :D
Szóval most már én is ajánlom mindenkinek aki nem ódzkodik egy kiadós borzongástól.

Darkstar

Ugye-ugye. :)  :whoah:
Üdv a klubban! :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Draconire

Oyashiro-sama meg fog dícsérni minket, mert gyűjtjük a híveket  :D

Shali

Időközben a listámba raktam a Cromartie High Schoolt is.
Akinek a Paranoia Agent vagy az FLCL tetszett, annak nagy valószínűséggel ez is be fog jönni. Főként helyzetkomikumra épülő poénok, némi elmés diskuráció és rengeteg nagy állatság.
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Szacsi

Amik nekem a legjobban tetszetnek:
Berserk, Loveless, Mushishi, Comedy, Kaze no tani no Nausicaa, Whisper of the heart, Laputa, Trinity blood (tudom, több sebből vérzik, de akkor is :D), Wolf's Rain

Persze ott van még a Bebop is, amit nagyon jónak tartok, Akira, FMA se rossz és még folytathatnám a sort. De a legek az elején vannak ^^

smash++

Már én is láttam jó pár anime-t amióta usteam-es vagyok!,de még nem eleget :D.
Nekem nem nagyon van listám,mert nem vagyok képes ilyen listát csinálni.Szinte mindegyik anime tetszik a maga stilusával/ban(pl:Grenadier-ezt azért irom,mert biztos gyerekesnek tartanak vagy izléstelennek meg minden,de a maga stílusában jó kis anime és tetszett)
Szóval én megnézek egy anime-t és úgy vagyok vele "A fene vigye el,hogy vége van :D.Nem fogok jobbat látni...Aztán megnézek egy másikat és De jó...,és előről megy ez az ördögi kör :rotfl:

Azért sem tudok listát csinálni mert sok anime egészen a végéig tetszett és kiváló volt,a végét meg elrontotják (az én izlésem szerint)-ez valahogyan nagyon megy nekik,hogy nekem keresztbetesznek:D csak egy pl Fullm Alch.

PL GTO-----ÖRÖK KEDVENC habár a vége ennek sem tetszett és még ebből is lehetett volna kihozni pár részt...mint sok másból

Trou

Nem láttam még ilyen topicot, ígyhát most nyitottam frissen-üdén. A téma gondolom magáért beszél.

For me:
1. Onegai Teacher
2. Golgo 13
3. Busou Renkin
4. FMA
5. Slayers

:D

Alkyra

Hm...ez eléggé érdekes témakör. Mindenkinél alalpból változó és időhöz kötött. Továbbá Nekem rengeteg olyan anime van amit 'elsőnek' raknék be, így a helyezések is meglehetősen érdekesek lennének.

Aki már jóideje anime-zek és legalább 150-200+ anime-t látott már az nem nagyon tud mit mondani erre a témára.XD
Viszont, ha évadokat tekintünk akkor rögtön más a dolog, de erről már van topic-unk...

NLZ

Micsoda hülyeség ez. Egyértelmű, hogy a világ 5 legjobb animéje az Excel Saga, a GTO, a Hajime no Ippo, a Gokudo és a Naruto: Konoha Sports Festival.
[reserved]

Rounin

Hja, aki kihagyja a Bebop-ot, az nem tudom, mire fel hiszi magát az egy igazság letéteményesének. :p

motifator

Én is úgy vagyok vele, hogy ha már elég sok animét láttál, akkor nehéz abszolút toplistát felállítani.
Műfajonként már sokkal több értelme van. Nekem valahogy nehéz sorrendbe rakni a világ legjobb vígjátékát, a világ legjobb romantikus drámáját, a világ legjobb mecha epic shounenjét, a világ legjobb iyashikei sorozatát, stb. Ha az volna a kérdés, hogy mi a top 5 vígjáték, a top 5 dráma, stb. az már könnyebben menne. Mondjuk ott is lennének gondok a műfaji átfedések miatt.
Szal nehéz kérdés, túl sok jó animét láttam már, vagy egy hétig kéne agyalnom rajta, hogy egy top 5-öt fel tudjak állítani, és valószínűleg nem is lennék elégedett a végeredménnyel.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Soldier

hasamra csaptam és ezek jutottak elsőre eszembe

  • Fate/stay night
  • Kimi ga Nozomu Eien//ef - a tale of memories
  • Strawberry Panic
  • Code Geass//TTGL
  • Chobits//Erementar Gerad

frozenstein

1. Higurashi no Naku Koro ni
2. Cowboy Bebop
3. Shakugan no Shana
4. Code Geass R2
5. Hellsing OVA

Nihilus

1. TTGL
2. One Piece
3. NGE
4. Hajime No Ippo
5. Trigun