Gitár és aki mögötte van

Started by Danhibiki, 2005-12-03, 22:03:50

Previous topic - Next topic

Danhibiki

Quote from: Kuro_TenshiJa meg a másik fele:

Tranzisztoros erõsítõket nem szép dolog maximumon járatni (mondhatni csak a hülye amatõrök teszik). A csövesnek magas a THD (Total Harmonic Distortion)-ja, de az alsókon, ami a kellemes csöves torzítás-karakterisztikát adja. A tranyós ezzel szemben a magasabbrendûeket torzítja, azt is szabálytalanul (asszem 2., 5., 7.), és ez a fajta zaj már elég csúnyán hangzik, zavaró.
Ezért is szoktak tranyósokból nagyobb teljesítményût használni és azt letekerni, mert az így tisztább, és marad még elegendõ "headroom" a beütésekre, amit a maximumon járatva már erõsen torzítana. Szemben a csövessel, amibõl inkább kisebb teljesítményût maximumra felcsavarva, mert akkor a "legszebb" a torzítása
Jaaa, értem. Na majd felvilágosítom a srácot!!:) De mondjuk az enyém félcsöves, ez mit jelent?:rolleyes:
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Kuroi Tenshi

Félcsöves = csöves elõfok, tranzisztoros végfok.

Danhibiki

Egy kis élménybeszámoló:): Ma voltam Pesten, mert többek közt egyik barátomnak néztünk valami haladóbb elektromosgitárt és az Árkádiában voltunk ahol megpillantottuk eme nemes és ritka gitárt, igen a Fender Mustang 69'-et:)(lehet, hogy 59-es volt, mert úgy rémlik, hogy 50éves a gitár)Nem bírtam megállni, hogy ne próbáljam ki:D. Ezért kedvesen megkérdeztem az eladót, hogy lehetne arról szó, hogy nyüstöljem egy kicsit a "kicsikét":D Persze, hogy igen volt a válasz (megjegyezném, hogy az Árkádiában jófejek az eladók!!:jee: ). Már játszottam egyszer egy ilyen gitáron és megkell, hogy mondjam, hogy akkor nagyon nem tetszett (ugyanez a típus volt csak jobban levolt lakva és sz.rabb is volt a nyaka és a kapcsolói is eléggé recsegtek), de ez a gityó pff...nyílegyenes volt a nyaka, ez szerintem azért nagyszám, mert ugye 40 éves és nincs benne pálca és még ez egy igazi (Leo)Fender cége által készített gityó. A pick-up váltói teljesen hangmentesek voltak (már amikor váltottam), a nyaka egy kicsitt vastagabb, mint a mostani Fender-ekének (az enyémbõl kiindulva), de ennek ellenére kényelmes, mondjuk nem játszottam rajta órákat. A festék éppenhogy le van kopva 1-2 helyen, ez egy ilyen régi gitárnál szerintem már, már kötelezõ, ütés nyomok, horpadások sehol...Egy baj van...250.000Ft:beken: De ez sajna itthon természetes, mert ritka, de jó is a gitár, de külföldön még mindigg olcsóbb már Ausztriában is.
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Kuroi Tenshi

Quote from: DanhibikiEgy baj van...250.000Ft:beken: De ez sajna itthon természetes, mert ritka, de jó is a gitár, de külföldön még mindigg olcsóbb már Ausztriában is.
Ha az eredeti '69es, akkor az még olcsó is.
De szerintem csak egy RI, Fender sokat csinált ilyet.

Mit sír a szád? A Corvettem listaára 389 000 volt, és 360-at keményen leperkáltam érte :rolleyes:

Danhibiki

Quote from: Kuro_TenshiHa az eredeti '69es, akkor az még olcsó is.
De szerintem csak egy RI, Fender sokat csinált ilyet.

Mit sír a szád? A Corvettem listaára 389 000 volt, és 360-at keményen leperkáltam érte :rolleyes:
Ohh:p Hát aki önálló keresettel rendelkezik annak ez lehet, hogy nem egy nagy cucc, de mivel 16 vok, ezért elég messzinek tûnik nekem ez a 250ezer, nemhogy a 390....:D
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Kuroi Tenshi

Quote from: DanhibikiOhh:p Hát aki önálló keresettel rendelkezik annak ez lehet, hogy nem egy nagy cucc, de mivel 16 vok, ezért elég messzinek tûnik nekem ez a 250ezer, nemhogy a 390....:D
Önálló kereset?
hah.
megtakarított ebédpénz évekig, nyári munka, zsebpénz, stb. :p

Danhibiki

Quote from: Kuro_TenshiÖnálló kereset?
hah.
megtakarított ebédpénz évekig, nyári munka, zsebpénz, stb. :p
Ebbõl sincs nekem egyik sem szóval kontra:p
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Kuroi Tenshi

Hát akkor ideje elkezdeni gyûjteni :p

Nekem az összes cuccom saját pénzbõl van :3x3:

Danhibiki

Quote from: Kuro_TenshiHát akkor ideje elkezdeni gyûjteni :p

Nekem az összes cuccom saját pénzbõl van :3x3:
TISZTELLEK:hail: Mondjuk, a kajapénzt+a zsebpénzt ki adta?:D
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Kuroi Tenshi

Quote from: DanhibikiTISZTELLEK:hail: Mondjuk, a kajapénzt+a zsebpénzt ki adta?:D
És ki éhezett? :p

Danhibiki

Quote from: Kuro_TenshiÉs ki éhezett? :p
Nyertél....:muhahah:
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Pirula

A szeretet ünnepére megleptem magamat egy 13-as Ernie Ball húrkészlettel, meg a szándékkal hogy lehangolok D-re. Ez mind szép és jó, de felhúrozás és hangolás után olyan szögben áll a tremolószerkezet hogy nekem fáj ha ránézek. Pedig elvileg lazulnak ilyenkor a húrok nem? Inkább beesnie kéne picit, nem ilyen mocskosmód feszülnie.

Kuroi Tenshi

Vastagabb húrok -> tovább kell feszíteni, hogy ugyanazon a hangmagasságon rezegjen.
Ha csak az E-t hangolod le, akkor az lazább lesz, de a többi nem -> aszimmetrikusan húzza a tremolót, de ennek nem kéne akkora nagy változást hoznia.
Ha E-be visszahangolod, helyreáll valamennyire, vagy akkor sem?

Pirula

Quote from: Kuro_TenshiVastagabb húrok -> tovább kell feszíteni, hogy ugyanazon a hangmagasságon rezegjen.
Ha csak az E-t hangolod le, akkor az lazább lesz, de a többi nem -> aszimmetrikusan húzza a tremolót, de ennek nem kéne akkora nagy változást hoznia.
Ha E-be visszahangolod, helyreáll valamennyire, vagy akkor sem?
Gondoltam hogy nagyobb feszítõerõ kell, ezért is raktam bele még egy rugót, hogy ez meglegyen, de semmi. Ja, és nem drop-D-re akarom leengedni, hanem minden húrt egy egész hanggal. Ezért is képtelen vagyok felfogni hogy miért? E-be lehetetlen visszaállítani, már most is ropognak a hangolókulcsok, a nyak meg lassan karikára görbül.
Végigcsináltam a Flolyd Rose oldalon leírt tortúrát amit ilyen esetekben ajánlanak, de azt sem használ. Azért azt képtelen vagyok elhinni hogy csak 9-es D'Addario húrokat és normál hangolást képes elviselni a cucc... szóval valamit biztos rosszul csinálok, csak nem tudom hogy mit.


Kuroi Tenshi

Quote from: PirulaIdeiglenes megoldás. :D
:3x3:

"Anyád!"
:lul:

Nyak görbül, tremoló feszül?
Túl nagy feszítõerõ kell a húrokhoz. Úgy látszik, már a gitár határain túl vagy...
Én megpróbálnám valami köztessel, mondjuk 11-essel

Pirula

Quote from: Kuro_TenshiNyak görbül, tremoló feszül?
Túl nagy feszítõerõ kell a húrokhoz. Úgy látszik, már a gitár határain túl vagy...
Én megpróbálnám valami köztessel, mondjuk 11-essel
Gyanítom hogy az lesz. :(
Csak azt hittem hogy egy nagyjából univerzális gitárt vettem anno, és most elég nagy csalódás. Mindegy, még próbálkozom valamivel.

Danhibiki

13as szett? Ennyire zúzni akarsz?:lul: Szegény gitár ezekszerint nem akarja a jót.:ejnye: Télleg elég durva, négy rugó és még így sem bírja?:eek: Kérlek számolj be az újabb fejleményekrõl:)
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Kuroi Tenshi

Quote from: PirulaGyanítom hogy az lesz. :(
Csak azt hittem hogy egy nagyjából univerzális gitárt vettem anno, és most elég nagy csalódás. Mindegy, még próbálkozom valamivel.
Biztos, hogy nem hangoltad félre? Nem cseréltél véletlenül fel húrokat? Meg hasonló dolgokat azért biztos, ami biztos, check.
Úgy látszik, két gyenge pontja van: a nyak és a tremoló. Ilyen feszességnél már mindkettõ feladta.
Ezek a vékony nyakak lehet, hogy kényelmesebbek, de gyengébbek, és kevésbé szólnak. Meg gondolom semmi merevítés nincs bennük. Bezzeg az én két hatosomban, az egyikben acélrudak, a másik meg szénszálerõsítésû :D Mondjuk van is rá ok, feszül rajtuk úgy kb 120-150 kg húrtól függõen :3x3:

Pirula

Quote from: Danhibiki13as szett? Ennyire zúzni akarsz?:lul:
Mondhatjuk. :) Egyszerûen gyönyörû hangja van ilyen vastagságnál, meg érezni ahogy beindul az egész test amikor pengetsz. Nagyon állat.
Quote from: DanhibikiSzegény gitár ezekszerint nem akarja a jót.:ejnye: Télleg elég durva, négy rugó és még így sem bírja?:eek: Kérlek számolj be az újabb fejleményekrõl:)
Amint túl vagyok az ünnepi ebéden összeszedek egy kis türelmet aztán folytatom, de gyanítom hogy lejjebb fogom hangolni aztán kész. Ha CGCFAD-re engedem lehet hogy már rendben lesz, legfeljebb SOAD-ot gyakorlok Biohazard meg Life Of Agony helyett. :) Ha az sem elég akkor elõszedem a Black Sabbath meg a QOTSA tabokat. Vagy legvégsõ esetben Sepulturát. De az már B.

Quote from: Kuro_TenshiBiztos, hogy nem hangoltad félre? Nem cseréltél véletlenül fel húrokat? Meg hasonló dolgokat azért biztos, ami biztos, check.
Úgy látszik, két gyenge pontja van: a nyak és a tremoló. Ilyen feszességnél már mindkettõ feladta.
Ezek a vékony nyakak lehet, hogy kényelmesebbek, de gyengébbek, és kevésbé szólnak. Meg gondolom semmi merevítés nincs bennük.

Megnéztem, nem hangoltam félre. Elenite még arra is gyanakodtam hogy lehet hogy egy oktávval magasabbra hangoltam véletlenül, de nem. Húrok sorrendje jó, úgy látszik tényleg ennyit bír a cucc. Mindenesetre ha mégegyszer gitárt veszek, az tuti hogy vasbeton fix húrlába lesz.
Tényleg jó lapos nyaka van és imádom is emiatt, de igen, megvan az ára sajnos. Merevítõpálca van benne egyébként. A karikára görbülés meg költõi túlzás volt. :) Csak már nem láttam a lila ködtõl ami ellepte az agyamat. 4 órán keresztül veszõdtem vele és semmire sem jutottam, azért a végére már bepipultam rendesen.

Danhibiki

Quote from: PirulaMondhatjuk. :) Egyszerûen gyönyörû hangja van ilyen vastagságnál, meg érezni ahogy beindul az egész test amikor pengetsz. Nagyon állat.
Jaa...értem:) Van abban valami amit mondasz...:jee:
Quote from: PirulaAmint túl vagyok az ünnepi ebéden összeszedek egy kis türelmet aztán folytatom, de gyanítom hogy lejjebb fogom hangolni aztán kész. Ha CGCFAD-re engedem lehet hogy már rendben lesz, legfeljebb SOAD-ot gyakorlok Biohazard meg Life Of Agony helyett. :) Ha az sem elég akkor elõszedem a Black Sabbath meg a QOTSA tabokat. Vagy legvégsõ esetben Sepulturát. De az már B.
Hehe, mindenk elõtt a gitározás:ejnye:. QOTSA-Go With The Flow-ban milyen hangolás van:confused:
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Pirula

Quote from: DanhibikiHehe, mindenk elõtt a gitározás:ejnye:. QOTSA-Go With The Flow-ban milyen hangolás van:confused:
Van itt egy GuitarPro-s tab, azt írja hogy normál hangolás. Tõlem aztán... Viszont szerintem jobb leengedni a húrokat C-re aztán ugyanúgy E-nél kezdeni, úgy meglesz benne a dög.
Szerintem. :)

Kuroi Tenshi

Quote from: PirulaTényleg jó lapos nyaka van és imádom is emiatt, de igen, megvan az ára sajnos. Merevítõpálca van benne egyébként.
Nyakállító pálca igen, merevítõrúd viszont ritkán van gitárban :p

Danhibiki

Quote from: PirulaVan itt egy GuitarPro-s tab, azt írja hogy normál hangolás. Tõlem aztán... Viszont szerintem jobb leengedni a húrokat C-re aztán ugyanúgy E-nél kezdeni, úgy meglesz benne a dög.
Szerintem. :)
Köszi és C-re hogyan kell hangolni? 8. bundhoz?
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Pirula

#84
Quote from: Kuro_TenshiNyakállító pálca igen, merevítõrúd viszont ritkán van gitárban :p
Ja hogy a kettõ nem ugyanaz?! Merevítõ tényleg nincs benn. :)
Quote from: DanhibikiKöszi és C-re hogyan kell hangolni? 8. bundhoz?
Most megfogtál, gépet használok.
De úgy talán meg lehet oldani hogy az A húrt leengeded F-re. Ezt hogy nem az E 5. bundot meg az A üreset hangolod egymáshoz hanem az E1-et és az A üreset. Azután pedig az összes többit szépen az A húrhoz a normál módszer szerint.

edit:
Ehhh... Elkezdtem lehangolni még mélyebbre, erre a legvékonyabb húrocskám fogta magát és elszakadt, közvetlenül a hangolókulcsnál. Most aztán jobban érzem magam. :( Azt hiszem már most elkezdek spórolni egy megbízható, jó hangú fix húrlábasra.

Ramiz

#85
Van itt a szobánkban egy kis gagyi 10 éves gyerekgitár, vacak, hamis (nem lehet meghangolni, mert a bundok össze-vissza vannak, és az akkordok mindenképpen hamisak). A bátyám mégis állandóan ezt pengeti, most épp egy Blink 128 szám bevezetõ dallamocskáját pötyörészi. :) Gondoltam, rábeszélem, hogy vegyen egy elektromos gitárt. Azzal is kell gyakorolni, de mégis jobban hangzanak rajta az aránylag egyszerûbb dolgok is (látványos), és egyszerûbb (Ramones, Die Toten Hosen (nekem), Blink 128 (neki :))) dalokat aránylag hamar meg tudnánk tanulni. Nagy meglepetésemre sikerült. :3x3: :hopp: Azt mondta, negyvennel beszáll. Tehát én spórolok egy kicsit jövõre az egyetemi pénzbõl, és veszek vele valami olcsó-de-használható (lehetõleg használt) gitárt, a szükséges pár kábelt, mert valami erõsítõt sem ártana. Ezt csak azért mondom, mert beszerzési helyeket, márkákat illetõ tippeknek örülünk, illetve amíg gyûlik a pénzem, ha valamilyen ismerõsötök vagy haverotok meg akar válni a gitárjától, és szerintetek megéri a vétel, akkor szólhatnátok nekem. :merci:

edit: visszaolvastam, Pirula és Kuro_Tenshi is írta, hogy rutinos rókával lehet azért 50 alatt (számomra) jó vételt csinálni... esetleg bevállalná valamelyikõtök, hogy most vagy majd közülnéz velem? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Danhibiki

Quote from: RamizVan itt a szobánkban egy kis gagyi 10 éves gyerekgitár, vacak, hamis (nem lehet meghangolni, mert a bundok össze-vissza vannak, és az akkordok mindenképpen hamisak). A bátyám mégis állandóan ezt pengeti, most épp egy Blink 128 szám bevezetõ dallamocskáját pötyörészi. :) Gondoltam, rábeszélem, hogy vegyen egy elektromos gitárt. Azzal is kell gyakorolni, de mégis jobban hangzanak rajta az aránylag egyszerûbb dolgok is (látványos), és egyszerûbb (Ramones, Die Toten Hosen (nekem), Blink 128 (neki :))) dalokat aránylag hamar meg tudnánk tanulni. Nagy meglepetésemre sikerült. :3x3: :hopp: Azt mondta, negyvennel beszáll. Tehát én spórolok egy kicsit jövõre az egyetemi pénzbõl, és veszek vele valami olcsó-de-használható (lehetõleg használt) gitárt, a szükséges pár kábelt, mert valami erõsítõt sem ártana. Ezt csak azért mondom, mert beszerzési helyeket, márkákat illetõ tippeknek örülünk, illetve amíg gyûlik a pénzem, ha valamilyen ismerõsötök vagy haverotok meg akar válni a gitárjától, és szerintetek megéri a vétel, akkor szólhatnátok nekem. :merci:
Blink 182...:D A haveromnak van egy gityója ami egy kezdõ elektromosgitár, de ez tényleg kezdõ!! 20ezer Ft-ért kb...
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Ramiz

Quote from: DanhibikiA haveromnak van egy gityója ami egy kezdõ elektromosgitár, de ez tényleg kezdõ!! 20ezer Ft-ért kb...
Jó, de mit jelent az, hogy kezdõ? Mások az arányai, vagy csak bénábban szól? Vagy hamarabb megmurdel?
Illetve érdemes-e kezdõvel kezdeni?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Danhibiki

#88
Quote from: RamizJó, de mit jelent az, hogy kezdõ? Mások az arányai, vagy csak bénábban szól? Vagy hamarabb megmurdel?
Illetve érdemes-e kezdõvel kezdeni?
Ez azt jelenti, hogy nem Fender meg nem Gibson...:lul: Na de komolyra fordítva a szót! 1.Gyengébben szól 2.Nem olyan minõségû, mint egy százezres gityó (rétegeltlemez test, kicsit kisebb is a teste, mint egy rendes gitárnak).Akkor érdemes ilyennel kezdeni, ha mindenféleképpen kell elektromosgitár és a részletek nem érdeklik az embert, de ha tényleg minõségre vágysz akkor spórolj és vegyél 100 körül gitárt, az már tényleg gitár lesz, természetesen attól még, hogy drágábban veszel gitárt, nem biztos, hogy jó vétel lesz....Sok gitárt ki kell próbálni és meg kell nézni!:tezsvir:
Edit: Na Pirula elkezdtem hangolni a gitárt, vmi baromi különleges hangzást kaptam:lul:
[COLOR="DarkOrchid"]Ah! My Goddess! Powa...[/COLOR];)

Pirula

Quote from: DanhibikiSok gitárt ki kell próbálni és meg kell nézni!:tezsvir:
Jól beszél a srác. De mivel nekem ezek a kvalitásaim nincsenek meg - azaz rengeteg gitárt megnéztem már, de kipróbálni max. 15-öt tudtam eddig ami azért nagyon kevés - inkább Kuro_Tenshit keresgéld a témában.
Párat azért tudok ajánlani: Epiphone-ból a Special sorozat, ezek úgy 46-50 körül mozognak újonnan.
Squier cuccai egész pofásak még kezdésnek.
Inkább azt írom hogy miket érdemes elkerülni: az olcsó Samick és Vorson modelleket, valamint jól meg kell nézni minden Kínában készült cuccot mert még mindig a tömeggyártásra vannak ráállva, a minõség meg valahol nagyon hátul kullog.
Erõsítõ az már macerásabb. Ott talán a Hartke cuccait érdemes megnézni, egész jó ár/minõség aránnyal bírnak. Bár nem tudom hogy itthon van-e forgalmazójuk.