Gitár és aki mögötte van

Started by Danhibiki, 2005-12-03, 22:03:50

Previous topic - Next topic

Edina-chan

No igen, de nem mindenkinek van rögtön pénze elektromosra+erősítőre..inkább elkezdtem akusztikuson,az úgyis olcsóbb, és most egész jól megy, ezért később lesz elektromos is. Volt olyan ismerősöm, aki megvett drágán eletromost,mint kezdő,aztán rájött,hogy nem tud rajta játszani,sőt,nem is akar megtanulni rendesen mert elment a kedve vagy hasonló,és el kellett adnia..nem akartam hasonlóan járni. :/ előbb a kicsivel..

de nemkell letámadni,mindenki azon kezdi amin akarja,na  :eek:

.Attila

Nem támadtam én senkit, csak eszembe jutott, hogy néhányan forszírozták, márpedig klasszikuson kell kezdeni.
Ez a kezdő cucc, az egész összesen picivel kevesebb mint 60ezerbe került.

Edina-chan

Nem kötelező azon, de többnyire azon szokták...viszont ez nem szabály vagy vmi ilyesmi. xD Az én akusztikusom olyan szinten kezdő, hogy 15-20 körül volt,és mégis lehet rajta jól játszani. :D És az azért mégsem 60. Majd a mikulástól kérek elektrot.  :hopp:

.Attila

Én eladtam 40ezerért vmimet (nem, nem a vesémet :P), és arra raktam rá 20ezret.
Egyébként kicsit más azért a két gitár, legalábbis ahogy olvastam. Kisebb kezűeknek (pl. lányoknak ;)) jobb lenne az elektromos, mert közelebb vannak a húrok.

Edina-chan

Ja, játszottam már elektromoson,és sokkal kényelmesebb volt,szóval majd előbb utóbb beszerzek egyet.^^


Edina-chan

hát ez igen érdekes,egészségére..  :D
Én most ezt gyakorlom: (jó,live,nem a legjobb,csak itt legalább látni hogy gitározik)
http://youtube.com/watch?v=HoeuHeDLPtU&mode=related&search=
az introt ritmikailag el is találom,de utána kész,fatális error XD ja,és viszonylag egyszerű akkordokból áll^^ de attól még gyakorolnom kell,jó sokat..  :3x3:

.Attila

Én egyenlőre egyszerűbbet tűztem ki célul (még szép, 5 napja gyakorlok): Under The Bridge intro. Abban nincs akkord, viszont viszonylag gyorsan kell eltalálni a hangokat. A (jóóóó) távoli cél pedig: Lynyrd Skynyrd - Free Bird gitárszóló.

Groven

Nocsak... én is decemberben kezdtem, szintén akusztikuson.  :smile:
Mikor elektromos először volt a kezemben fura is volt. Kicsit másképp kell rajta játszani. Sok esetben a hangzása is jobb, de az akusztikusban amit a legjobban szeretek az h nem vagy kötve technikához. Bármikor kimehetek 1 helyre gyakorolni anélkül, h a gitáron kívül bármi mást kéne vinnem.

Edina-chan

jah,az akusztikus praktikus :D
Te szerintem biztosan többet tudhatsz, mint én, valóigaz, decemberben kezdtem de volt vagy 2 hónap amikor hozzá se nyúltam, csak porosodott.  :3x3: de ez már nincs így rég :D

.Attila

#400
Vhol korábban a topicban volt szó a vibrato-ról és a tremolo-ról, ill. az ezeket keltő eszközökről. Wikipedia:

QuoteA vibratót gyakran összetévesztik a tremolo szakkifejezéssel, talán az elektromos gitárokon megtalálható tremolo kar elnevezésnek köszönhetően. A fő különbség az, hogy a tremolónál az amplitúdó változik, a vibratónál a frekvencia. Viszont a vibrato egység az, ami tremolót produkál...


4 Non Blondes - What's Up számában a Bm akkord az melyik?


Ramiz

Hehe, jó ez a képregény... :D Bonci, te is elszóltad magad Pirula után... :haha:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

:)
[spoiler]Azért elég rossz lenne, ha akkor jutnék csak barátnőhöz, amikor gitározok. Attól ugyanis még elég messze vagyok.[/spoiler]

Btw. 8 óra munka elég könnyen játszható :)

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2007-09-22, 17:29:29
Azért elég rossz lenne, ha akkor jutnék csak barátnőhöz, amikor gitározok.

Bocs, ha esetleg az álmaidat rombolnám le, de nem ettől fogsz :D
(Pedig engem sem zavarna, ha így lenne :( )

.Attila

#404
Nézd, ha kitartó vagyok, akkor talán 2-3 éven belül már játszani is tudok viszonylag normálisan. Nem 2-3 év múlva szeretnék barátnőt egyébként sem ;) (bár lehet, hogy még akkor sem lesz...)

Banda van egyébként?

Btw. október 16-án Victor Wooten koncert

Fubenalvo

Skacok, akordok lefogása már elég jól megy, mind power chord, mind "normál"...
Viszont pengetéstechnikailag még van mit fejlődnöm. Van 5-6 ritmus amit szoktam és annyi... és már én unom magamar. :D
Jó, néha fogok valamit újat de aztán rájövök hogy az csak 2 váltakozása az eddigiekből... :P
Szóval pengetéstechnikákat hol lehet neten fellelni!? Any idea?

Ramiz

Én egyszer nekiültem és elkezdtem leszedni minden t0rren1et, amit csak gitározás-tanulással kapcsolatban találtam (zenék és pdf-ek). A kották felét printeltem csak ki eddig és így is belefulladok... van baromi sok! Én most a fingerpicking stílust gyakorlom egyelőre, mert a bandás zenélés bonyolult és ez magában is szól + jó ügyesítő gyakorlás mindkét kéznek. De van ritmusgyakorlatos kottám is. Bár szerintem azt a legegyszerűbb úgy gyakorolni, hogy beraksz egy számot és próbálod akkordokkal lekísérni. Egyébként terveim szerint bluest, klasszikus rockszámokat (Steppenwolf rulez! :whoah: ) és funky-t szeretnék megtanulni, aztán hogy melyiket tudom majd játszani és kivel, azt nem tudom...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fubenalvo

Ma délelött jameltünk haverral azt közbe ment a felvétel... szerintetek!?
Hozzáteszem hogy sosem tanultam senkitől, így amatőr szemmel nézzétek, hogy ne égjek nagyot. :D
http://magyarocksite.extra.hu/00_egyeb/pr3.mp3

motifator

Hát csak ide írok, bár nem sűrűn vagyok gitár mögött, de:
YAY!!! Bejutottunk az ABC tehetségkutató hazai elődöntőibe!!! Majdnem 200 zenekarból 35-öt választottak ki, és benne vagyunk!!! Már csak meg kell nyerni, meg persze a bécsi döntőt is  :P
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila

Az biza 17,5%, gratula :appl:
Ööö... mi a csapatotok neve?


motifator

 :merci:
A nevünk Lincoln

Edit: KT megelőzött, de neki is  :merci:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila

Hangfoglalás megvolt. Ezerszer érdekesebb lett volna, ha már tudnék gitározni.
Néhány kép:
http://atira.extra.hu/IMG_1863.jpg
http://atira.extra.hu/IMG_1870.jpg
http://atira.extra.hu/IMG_1871.jpg
http://atira.extra.hu/IMG_1874.jpg
http://atira.extra.hu/IMG_1877.jpg
Azért van 4 kép is arról az ürgéről, mert az előadók között igazából ő volt most az egyetlen érdekes.

Kuroi Tenshi

Ma délután én is voltam, letudva. Újdonság nem volt, zaj igen,
tehát a hangszereket rendesebben csak nyugodtabb körülmények
között a boltban lehet kipróbálni. Az az ürge elég korrektül slappelt,
viszont semmi mást nem. A slap pedig inkább a húroktól függ, mint a
hangszertől, így ez nem igazon volt Sadowsky-bemutató...
(hogy a viszonteladók árait ne is említsem...)
Szívem csücske, balkezes hangszerek: összesen talán három balos
basszusgitár volt, ami kevesebb, mint amennyi nekem van; közülük
azzal a Warwick Thumb-bal már úgy emlékszem párszor összefutottam
:D

.Attila

Csak hármat? Én ugyan nem számoltam, de többnek tűnt nekem.

Lazzaret

Én sajna nem jutottam ki ugyanis nagyon elvagyunk havazva az együttessel. Mivel dec.29.-én lesz egy fellépésünk és eddig csak két számmal vagyunk meg az új felálásunkkal ezért nem igazán van idönk az ilyesmire. Azért titkon irigyelek mindenkit aki kijutott rá :D

Ja és grat motifator.


www.arkangyalok.uw.hu

Lazzaret

Kéne egy kis help.

Nem tudok dönteni két basszgityó között.
Az egyik egy Yamaha RBX A2, a másik meg egy Washburn T24. Az elsőt nagyon nem ismerem de baromira tetszik a msáodikon már játszottam is és frankó volt. Árban van némi különbség kb 30K.

A Yamaha nagy újdonság az AIR technológiának köszönhetően, ez a technológia különleges Sustain hangzást biztosit a gitárnak.


www.arkangyalok.uw.hu

.Attila

Mindkettőt ki kell próbálni.
Konkrét tanácsot szerintem csak K_T tud adni itt basszusgitárokkal kapcsolatban.

Egyébként 1 éve nyomod és már fellépés lesz? :)

Lazzaret

Már nem is az első  :D De mostantól mint énekes. A basszerozás mint komoly "hobbi" van most jelen az életemben. De lassan már menni fog a L'Ark en Ciel Drivers High basszusa is. Igaz nem azon a sebességen mint amivel Tetsu nyomja de már megyeget :) Az új bassz meg azért kell mert ami van az egy roncs :)


www.arkangyalok.uw.hu

Kuroi Tenshi

Fogalmam sincs, milyen lehet. De
1) Mennyire fontos, hogy fél percig szóljon egy hang? Sztem nem sok értelme
még hosszabb sustainnek, a legtöbb hangszer már így is bőven elég sokáig tudja
tartani a hangot.
2) Keményfák közé puhafát szendvicselni nekem nem hangzik túl jól. És nem
ettől van a sustain, ez csak a rezonancia-karaktert változtatja meg, hanem
pont a kemény, merev fák tartják jobban a hangot és az átmenő-nyakas
felépítés.

Oh, a Jerzy Drozd-koppintás Washburn? Gyakori hangszerfák, szólhat jól is, de
ez csak akkor derül ki, amikor kipróbálod; valamint a készítés minősége is egy
jó kérdés.

Keress rá mindkettőnél review-kre, menj és próbáld ki őket és másokat is
élőben, köztük néhány nagyobb márkát is, ha tudsz (Warwick, Musicman és
Fender elég sok boltban szokott lenni), hogy lásd, halld és érezd a különbséget;
ha időd engedi, nézz fel Pestre és járj végig pár boltot, lesz itt még jópár
számodra érdekes hangszer (pl MTD)