Gitár és aki mögötte van

Started by Danhibiki, 2005-12-03, 22:03:50

Previous topic - Next topic

.Attila

Keresel egy előadót, aki klasszikus gitáron játszik, és megkeresed a GP-ben :)
(csak klasszikus? akusztikus nem?)

Lazzaret

Quote from: .Attila on 2008-01-07, 17:58:00
Keresel egy előadót, aki klasszikus gitáron játszik, és megkeresed a GP-ben :)
(csak klasszikus? akusztikus nem?)

bármeik jó csak lelehessen nyomni a 4 húros basszgtáron :D :D :D


www.arkangyalok.uw.hu

Ramiz

Keresünk nem túl drága, de megbízható gitártanárt, aki az alapokra (némi zeneelmélet is) és főleg blues-os, jazz-es kíséretekre tudna oktatni gitárost, illetve egy péntek délután ráérő basszgitár-tanárt (alapok, hangnemek, kíséreti típusok), ez utóbbi lehet akár egyetemista is (gondolom a pénteki megkötés elég furcsa). Zenekar két tagja helyett most már én kezdtem el keresni... mert kell tanár. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: Ramiz on 2008-04-13, 21:12:39
Keresünk nem túl drága, de megbízható gitártanárt...

Sikerült találni?
Nekem is kéne, csak rock/metal stílusban. Természetesen elektromos gitáron.

Ramiz

Quote from: .Attila on 2008-06-08, 12:44:46
Quote from: Ramiz on 2008-04-13, 21:12:39
Keresünk nem túl drága, de megbízható gitártanárt...

Sikerült találni?
Nekem is kéne, csak rock/metal stílusban. Természetesen elektromos gitáron.

Pár nevet találtam, de még nem volt időm felkeresni (vizsgák...). Írok, ha már elmentem hozzá. Fő kérdés, hogy tényleg ért-e az akusztikus fingerpicking blues-hoz, vagy csak kottái vannak hozzá (azok nekem is vannak...).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

http://www.youtube.com/watch?v=GqMUe-5kK7I&NR=1#t=3m40s
Hehe. A kis trukkos kapcsolo.

http://www.youtube.com/watch?v=FDuH7Vy48QM

Ramiz: neked es Raggie-nek milyen gitarotok van? Azon kivul, hogy CB virit rajta. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Hú de beindult itt most a gitár élet! :D Nekem valamilyen Washburn gitárom van, amit használtan vettem. Daninak Squier Stratocaster. Ezen belül fogalmam sincs. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Valakinek volt már dolga olyan késleltető pedállal, mint amit ez a faszi használ?
http://www.youtube.com/watch?v=WW7nJH5_bGA
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Delay + reverb kombinációja, ahogy mondja is :p
Még a beállításokra is kitér...

Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-01-11, 16:22:54
Delay + reverb kombinációja, ahogy mondja is :p
Még a beállításokra is kitér...

Jó, de arra voltam kíváncsi, hogy valaki használt-e ilyet: milyen drágák az ilyen pedálok, bele van-e építve az olcsóbbakba is. De úgy tűnik, ehhez DSP-t használ és az olcsó pedálok nem tudják ezt.

Ugyanis a Roland Cube kombókkal szemezgetek (ugyanannyiba kerül a 15W-os és a Micro Cube, a 2W(!)-os... omg... 6 ceruzaelemmel működik! :D), azokba be van építve, nem kell még néhányszor 10 ezret elköltenem a pedálra. (Mármint nem most, hanem később, amikor és ha rendes erősítőre lesz szükségem.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

motifator

Valami ilyesmi kéne neked
Vagy ha kicsit több pénzed van, akkor ilyesmi :D
Persze kezdetnek lehetne valami olcsóbbal próbálkozni, esetleg egy multieffekttel. Ha szereted az analógosabb hangzást, akkor egy zoom: újonnan egy G1, használtan egy 505 MkII, esetleg 707. Sok kezdő gitáros első effektje, és sokan elégedettek vele, az énekesünk nincs túlságosan eleresztve anyagilag, ő a mai napig egy zoomot használ.
De egy időben divatos volt a Behringer V-Amp (2) is, ami ahhoz képest, hogy mennyi mindent tud, elég olcsó. Bár a hangminőségétől nem igazán voltak elájulva az emberek, sokan fikázták, de az ár/érték aránya egész jó, szerintem rohadt olcsón kapsz ilyet is használtan. Annyi, hogy talán kicsit nehezebben kezelhető, mint egy zoom, igazán kényelmesen csak számítógépes editorral lehet szerkesztgetni a beállításait, és külön kell hozzá pedált venni.

De bemész egy hangszerbótba, megmondod hogy ócsó használt diléj kéne, és valszeg kapsz valami olyat, amivel kezdőként tökéletesen elégedett leszel.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Ha óccsón, akkor valami használt zoom multi.
Gitárosunknak is olyan van, nem szól rosszul, bár kezelni nem
valami leányálom (az olcsó multik mind ilyenek), majd holnap
megkérdezem, hogy pontosan melyik is van neki.
Behringert ne vegyél, nem csak hangminőségben, hanem ami
még rosszabb, összeszerelés- és anyagminőségben szörnyű,
gyorsan tönkremegy.
Pedálokat egyesével venni... azt csak akkor, ha hosszú távon,
komolyan gondolkozol a zenélésen, és még akkor se biztos.

Az erősítőkbe épített effekteket én a helyedben hagynám,
inkább vennék egy olcsó-de-jó használt multit és egy használt
kombót: jobb hangzás, több effekt akár még olcsóbban is.

.Attila

Én a KORG A3X-et próbáltam ki karácsony előtt.
A multik szerintem arra jók, hogy a rakat sok effekt közül kiválaszd azokat, amik kellenek neked és ha komolyabbra veszed a dolgot, akkor már tudod nagyjából, milyen effekt is kell neked.
Ezért fogom én is multival kezdeni, majd.

Zsiga

Na, faterom megint vett magának egy gitárt. (A HJ-600 VSB-t.) Lassan meg kéne tanulnom játszani rajtuk és lenyúlni az egyiket... :D

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2009-01-29, 19:56:14
Na, faterom megint vett magának egy gitárt. (A HJ-600 VSB-t.) Lassan meg kéne tanulnom játszani rajtuk és lenyúlni az egyiket... :D

Hmmm, te most csak szemétkedni jöttél ebbe a topikba? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2009-01-30, 10:34:21
Hmmm, te most csak szemétkedni jöttél ebbe a topikba? :D
:angyali:

Kvikveg

Quote from: Ramiz on 2009-01-30, 10:34:21
Quote from: Zsiga on 2009-01-29, 19:56:14
Na, faterom megint vett magának egy gitárt. (A HJ-600 VSB-t.) Lassan meg kéne tanulnom játszani rajtuk és lenyúlni az egyiket... :D

Hmmm, te most csak szemétkedni jöttél ebbe a topikba? :D
Hm, nekem is ez ugrott be... :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Kviki, van már gitárod? Mármint azon az akusztikuson kívül.

Nakedape

#468
http://www.youtube.com/watch?v=WetVXbYRfWk

ez egy picit mintha megölne valamit a az egészből.

Xzone: danke, itt is javítottam.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Xzone


Én


.Attila

#471
Quote from: Nakedape on 2009-02-06, 14:05:38
http://www.youtube.com/watch?v=WetVXbYRfWk

ez egy picit mintha megölne valamit a az egészből.

Miért ölne meg bármit is? Nem kötelező használni, viszont adott esetben koncerten jól jöhet, mert nem kell kiállni külön hangolni.
Bár a drop C hangolás hiányzik, ha jól láttam.

szerk.: az viszont tény, hogy egy újabb dolog, ami elromolhat.

Más: Boss Metal Zone DO WANT! A Super Octave meg érdekes.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

Quote from: .Attila on 2009-02-07, 14:09:53
Quote from: Nakedape on 2009-02-06, 14:05:38
http://www.youtube.com/watch?v=WetVXbYRfWk

ez egy picit mintha megölne valamit a az egészből.

Miért ölne meg bármit is? Nem kötelező használni, viszont adott esetben koncerten jól jöhet, mert nem kell kiállni külön hangolni.
Bár a drop C hangolás hiányzik, ha jól láttam.

szerk.: az viszont tény, hogy egy újabb dolog, ami elromolhat.

Más: Boss Metal Zone DO WANT! A Super Octave meg érdekes.
jó  kokrétan nem öl meg semmit meg hasznos is, csak arra gondoltam h a hangszerek közül a "gitár" azaz méginkább a  "gitáros" ami hordoz ilyen beépített lazaságot és azzal furcsa :)

@ ramiz :
ilyet leáttam élőben, jó kis orosz népi hangszer, látod ők még nagybőgőt se tudnak csinálni :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila


Ramiz

#475
Ilyet akartam venni a vicces effektek miatt (ld videó), de pofátlan az ára szerintem... fene tudja, mennyire kerül gyárilag az a sok effekt.

Úgyhogy ilyet fogok venni, és ezzel még lehet nyáron mobilkodni is. Nem tudom, hogy egy pedált is elbír-e... meg elem helyett kell szereznem aksit.

(Amúgy ez vajon mitől más, mint az előző?)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kuroi Tenshi

Remélem ezeket, főleg az utolsókat csak viccnek szántad :)

Mert ezek a "functional novelty" kategóriába tartoznak.
1.) A micro cube-nál a sima cube videója van, ami eléggé más
kategória (5" vs 12")
2.) A beépített effekteket nem lehet rendesen kezelni, keverni.
Ld. ott egy gombon volt 4féle effekt, tehát egyszerre csak 1-et
tudsz közülük használni (bár viszonylag normálisan osztották el,
azokat együtt nem érdemes használni, amik egyazon gombon
voltak). Ha effektekkel akarsz hülyéskedni, akkor, mint mondtuk,
vegyél egy olcsó/de jó használt multieffektet, azokon úgyis van
fülhallgató-kimenet.
3.) Ilyen kis hangszóró nem bír el rendes frekvencia-tartományt.
Villanyos vagy, google: "headphone amp" vagy "guitar headphone
amp" és dobd össze. Ha meg nem fejhallgatóval akarod hallgatni,
akkor egy jack-bemenetes, legalább 5-6"-es aktív hangszórót
dugj rá (aka számítógép-hangszóró)

Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-13, 01:22:38
Remélem ezeket, főleg az utolsókat csak viccnek szántad :)

Mert ezek a "functional novelty" kategóriába tartoznak.
1.) A micro cube-nál a sima cube videója van, ami eléggé más
kategória (5" vs 12")
2.) A beépített effekteket nem lehet rendesen kezelni, keverni.
Ld. ott egy gombon volt 4féle effekt, tehát egyszerre csak 1-et
tudsz közülük használni (bár viszonylag normálisan osztották el,
azokat együtt nem érdemes használni, amik egyazon gombon
voltak). Ha effektekkel akarsz hülyéskedni, akkor, mint mondtuk,
vegyél egy olcsó/de jó használt multieffektet, azokon úgyis van
fülhallgató-kimenet.
3.) Ilyen kis hangszóró nem bír el rendes frekvencia-tartományt.
Villanyos vagy, google: "headphone amp" vagy "guitar headphone
amp" és dobd össze. Ha meg nem fejhallgatóval akarod hallgatni,
akkor egy jack-bemenetes, legalább 5-6"-es aktív hangszórót
dugj rá (aka számítógép-hangszóró)

1.) Igazad van, tényleg nem az a videó. Nem is néztem meg, mert korábban már láttam a Micro videóját, arra gondoltam.
2.) Nem baj, nem koncertezni akarok vele. :) Nincs rendes kombóm, jelenleg Raggie-ét használom...
3.) Viszont el tudom vinni Balatonra hülyülni, meg tudok este halkan gyakorolni a szobámban az elektromos gitáromon is...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Ramiz on 2009-04-13, 00:27:41
Ilyet akartam venni a vicces effektek miatt (ld videó), de pofátlan az ára szerintem... fene tudja, mennyire kerül gyárilag az a sok effekt.

Úgyhogy ilyet fogok venni, és ezzel még lehet nyáron mobilkodni is. Nem tudom, hogy egy pedált is elbír-e... meg elem helyett kell szereznem aksit.

(Amúgy ez vajon mitől más, mint az előző?)

:D lol!
Viccesen néznek ki!

Mindenesetre mindenképpen hallgass meg egy ilyet mielőtt megveszed, hogy tényleg olyan-e mint amilyenre gondoltál... :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

#479
Quote from: Raggie on 2009-04-13, 01:50:18
Mindenesetre mindenképpen hallgass meg egy ilyet mielőtt megveszed, hogy tényleg olyan-e mint amilyenre gondoltál... :)

NEM!!! Tele van pénzzel a számlám és ez zavar! Megint le akarok égni!!! :__devil: :lame:

[spoiler]Különben is, ez az, amit az apám mondana! Érted? Az APÁM!!![/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!