Gitár és aki mögötte van

Started by Danhibiki, 2005-12-03, 22:03:50

Previous topic - Next topic

.Attila

Valakinek nincs Earmaster-e?
Kicsit sokallom azt a 60 dollárt... Működő torrentet meg nem találni.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Nincs valakinek egy fölös, régi pickup-ja?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Nincs, de azért nem ártana tudni, hogy milyet keresel.

Ramiz

Quote from: .Attila on 2010-08-21, 11:08:38
Nincs, de azért nem ártana tudni, hogy milyet keresel.

Bármilyet, akármilyen fos lehet. Ha nem találok, tekercselni fogok. Egyhúros home-made gitárba kéne.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

motifator

Quote from: Ramiz on 2010-08-26, 16:08:47
[...]Egyhúros home-made gitárba kéne.
:lol: :jee:
Ha kész lesz, akkor /r pics!!! Sőt, félkész állapotában is feldobhatsz egy-két képet, érdekelne.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.


.Attila


Ramiz

Quote from: motifator on 2010-08-26, 19:50:30
Quote from: Ramiz on 2010-08-26, 16:08:47
[...]Egyhúros home-made gitárba kéne.
:lol: :jee:
Ha kész lesz, akkor /r pics!!! Sőt, félkész állapotában is feldobhatsz egy-két képet, érdekelne.

Ismered az idevágó Jack White-videót, ugye? :D
http://www.youtube.com/watch?v=xCFXeChXfcI

Ennél azért egy fokkal kifinomultabb megoldást keresünk, de csak egy fokkal.


Bonci: 8300-ért már nem is vészes, de nekem még csotrogányabb kell! :D Lehet, hogy tekercsből csinálok majd.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila

Hangszedő, kimenet, kábel, erősítő, pedál... azért kell még néhány cucc :)

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2010-08-30, 13:42:05
Hangszedő, kimenet, kábel, erősítő, pedál... azért kell még néhány cucc :)
Noigen... de akkor is lol.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Milyen erősségű hangfalat kell vennünk szerintetek és melyik márkát érdemes (2-t vennénk max), hogy be tudjuk egyedül is hangosítani a koncertünket egy közepes méretű helyen (Delírium Pub mondjuk)?

http://codahangszer.hu/index.php?temacim=Hangos%EDt%E1s&mainpromo=Hangfalak&content=listitems.php&kategoriaID=38

Van keverőpultunk (két leharcolt kontrolládával) és egy 65 W-os Fender kombónk meg egy 20 W-os csöves a szájharmonikának, és mivel hangfalat akarunk venni, szerintem nekem is elég lenne egy 20 W-os kombó, csak az erősítés meg a torzítás végett, de ebben sem vagyok biztos, azért jobb az erősebb?

Vagy vegyek inkább rögtön csak erősítő fokozatot?

Ja és a basszusgitárnak is kell majd erősítő vagy kombó, de egy sima hangfal remélem elviszi azt is.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

motifator

Ha kis helyre kell, akkor érdemes a hangszereket csak az alapokról nyomatni, és a hangfalakat csak énekre használni, esetleg mehet még róla a szájharmonika vagy a szinti, ha van nálatok olyan.
Ahhoz, hogy gitárt vagy ne adj Isten bőgőt is hangosítsatok, már elég izmos cucc kell. Az a tapasztalat, hogy ha túl sok minden szól egy közepes-gyenge hangfalpárból, akkor kása lesz az egész hangzás. Csak akkor érdemes mindent hangosítani, ha van mondjuk 2x1000 Watt, és van emberetek is, aki hangosít. Különben csak szopás az egész, és nem is fog jól szólni. Ja, kis klubokban meg úgyis túl hangos lesz majd, le kell majd tekerni a keverőt, akkor meg az alapok túl fogják szólni a hangosítást, ami megintcsak szopás.

Szal azt tanácsolom klubozáshoz, hogy szóljon minden hangszer alapról, ha vesztek egy hangfalpárt, arról csak az ének meg a szájharmonika menjen. Ehhez elég lehet akár egy 2x150 Wattos cucc is kisebb klubokba, de 2x300-ban lesz bőven tartalék is, ha kell. Mi annakidején 150-200 Wattos cuccokkal jártunk mindenfelé, 2 ének meg szinti ment róla, néha sampler, a gitárok meg alapról mentek mindig. Így elég jól tudtunk szólni mindenhol, és elég egyszerű volt a rendszer ahhoz, hogy magunktól be tudjunk állni, külön hangosító ember nélkül.

A cucc kiválasztásához javaslom, hogy ugorjatok be egy hangszerboltba, és hallgassátok meg, hogy mekkorát szól, meg persze milyen szépen. Utána persze ugyanúgy meg lehet rendelni ugyanazt a típust online olcsóbbért, ha egyáltalán olcsóbb online.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Ramiz

Quote from: motifator on 2010-09-01, 13:47:43
Szal azt tanácsolom klubozáshoz, hogy szóljon minden hangszer alapról, ha vesztek egy hangfalpárt, arról csak az ének meg a szájharmonika menjen. Ehhez elég lehet akár egy 2x150 Wattos cucc is kisebb klubokba, de 2x300-ban lesz bőven tartalék is, ha kell. Mi annakidején 150-200 Wattos cuccokkal jártunk mindenfelé, 2 ének meg szinti ment róla, néha sampler, a gitárok meg alapról mentek mindig. Így elég jól tudtunk szólni mindenhol, és elég egyszerű volt a rendszer ahhoz, hogy magunktól be tudjunk állni, külön hangosító ember nélkül.

Na várj csak, az "alapról" az mit jelent? Saját kombóról? (Gitárok és basszgitár is?) Ha igen, milyen erős kombó kell? Olyan zárt helyeken játszanánk, mint mondjuk a Delírium Pub vagy a Big Bike Pub, de pl a Gödör vagy a Szimpla pinceszintje se túl nagy (persze ezeken a helyeken még nem játszottunk :D).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

motifator

Jaja, saját kombót mondom. Milyen erős? Az eléggé relatív. Ha szar, akkor sokwattos, ha jó, akkor nem annyira sokwattos :) Hallottam már 15 wattos csöves Orange kombót úgy szólni, hogy leesett a hajam tőle, meg 50 wattos kínai szart kicsit nagyobb hangerőn szenvedve recsegni.
Basszernek ugyanez igaz, havernak volt kicsi 60-as EBS, simán leszólta a régi nagy batár Powerstate-jét.

Szal meg kell hallgatni, boltban kipróbálni, tanácsot kérni. A számok önmagukban nem sokat mondanak.

Az a baj, hogy nem ismerem ezeket a helyeket, amiket mondasz. A Filtert vagy a Fészek művészklubot vágod? Azok elég kicsi helyek, de ott nálunk elég volt a kis kombó gitárnak (15 Wattos Orange, de az Orange azért elég jó cucc), asszem a Filterbe felraktuk egy székre azért. De Rocktogonba is megszólaltak a kis kombók.
A Gödör azért már nagyobbacska hely, de ott szokott hangosítás lenni, nem? Egy Kultiban vagy egy A38-on már full hangosítással játszik az ember, ott mindegy, hogy mekkora kombókat viszel.

A lényeg az, hogy nem tudok neked egyszerű receptet mondani, hogy "ezt meg ezt vegyétek meg, és akkor fasza lesz". De az biztos, hogy szebben fogtok szólni, ha nem hangosítjátok a gitárt meg a bőgőt, hanem hagyjátok alapról menni, főleg kis helyeken. És az is biztos, hogy egyszerűbb is jó hangzást belőni, nem kell annyi kábel, annyi mikrofon, és nem kell 2*1000 wattot megvenni, meg cipelni, hogy elbírja a gitárokat meg a bőgőt.
Ha meg olyan nagyobb helyre mentek játszani, ahol nincs cucc, és nektek kellene szervezni, akkor meg béreltek hangosítást és próbáljátok belekalkulálni a bevételbe, legfeljebb nullszaldós lesz a buli.

Most úgy néz ki, hogy nem nagyon van zenekarom, valamit kéne intézni itt Debrecenben, unom már, hogy más városba kell szervezni a próbákat. De az biztos, hogy nem nagyon vennék emiatt komoly hangfalszettet, csak valami minimált, ami próbára elég az éneknek meg a szintinek, esetleg kis klubokba el lehet vinni. A lényeg, hogy olcsó, kicsi és könnyű legyen. Ha nagyobb helyre kell menni, akkor ott vagy legyen cucc helyben, vagy akkor marad a bérlés.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila


motifator

Szereztem egy 1980-as Gibson SG Standard-et  :hopp: :hopp: :hopp:
Na meg egy Vox ToneLab LE effektet meg egy ütött-kopott tranyós Marshallt!
Már csak meg kell tanulni gitározni :) Este lehet, hogy feltolok 1-2 fotót.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Ramiz

Quote from: motifator on 2010-09-06, 14:14:32
Szereztem egy 1980-as Gibson SG Standard-et  :hopp: :hopp: :hopp:
Na meg egy Vox ToneLab LE effektet meg egy ütött-kopott tranyós Marshallt!
Már csak meg kell tanulni gitározni :) Este lehet, hogy feltolok 1-2 fotót.
Fotót, ember!!! :D Imádok új gitárt venni... Nekem majd egy Epiphone Les Paul kell majd (fekete vagy meggypiros sunburnst), de előbb a Vespámra spórolok/költök majd. :)

Ja és köszi a hangosítós tippeket! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

motifator

Este majd nyomok pár fotót, bár sötét lesz, mire hazaérek, fényképezőm meg nincs, csak telefon.
Amúgy nem vettem, hanem bátyámé az egész cókmók, de ő mostanában nagyon nem foglalkozik a dologgal, azt mondta, hogy idén összesen egyszer vette kézbe a hangszert, így lecsaptam rá. Szal csak határozatlan idejű kölcsönre van nálam, de attól még király dolog persze :)
Na pontosan így néz ki, csak a pickupok már nem eredetiek, hanem full fekete műanyagborítású EMG humbuckerek. De ugyanez a koptató meg ugyanilyen potik, ugyanitt van a pickupváltó meg a jack aljzat, meg ugyanilyenek a bundberakások. A szín is ugyanez, csak az egész gitár eléggé ütött-kopott, nem ilyen szép fényes, mint a képen, de ez csak plusz feelinget ad neki :)

Ja, és szivesen a tippeket :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

#620
Quote from: motifator on 2010-09-06, 14:14:32
Szereztem egy 1980-as Gibson SG Standard-et

Jó szórakozást hozzá, aztán remélem jobban kijöttök,
mint ahogy Santana ;D
[spoiler]
Santana-ról van az a sztori, hogy ugyebár nagy
zenész és nagyon tiszteli a hangszereket. Egyszer
adtak neki egy SG-t, hogy a koncerten ezen játsszon.
Megnézte, kipróbálta, majd visszaadta, hogy márpedig
nem ezen fog játszani. De ragaszkodtak hozzá, úgyhogy
felkapta, belevágta a falba, ripityára törött, s mondta,
hogy megmondta, hogy evvel a szarral nem fog játszani
:D
'80, remélem még jófajta Gibson, igazán-nagyon elsat-
nyulni csak utána kezdtek, kilencvenes és kétezres
években alsó- és középkategóriában csak a nevükből
éltek, a minőség vadul oszcillált, az átlag pedig átlagon
aluli minőségű volt. De ha valaki gitárt mond, a legtöbb
embernek Gibson jut az eszébe ::)
[/spoiler]

Quote from: .Attila on 2010-09-04, 20:28:06
[img]

Hmm, szóval egy álcázott termékbemutató, amihez
meghívtak néhány nevesebb hazai zenészt, adtak neki
egy nevet és belépődíjat is szednek, hogy ne legyen
annyira feltűnő, most ám alaposan túljártak az agyamon
:haha:

Ha EBS, akkor slap-fest lesz, mivel abban erősek, tehát
azt fogják kihangsúlyozni, ami még egy laikus számára is
csak az első pár percben király, fél óra után már unalmas.
De remélem nem így lesz.

Quote from: motifator on 2010-09-02, 12:53:22
Jaja, saját kombót mondom. Milyen erős? Az eléggé relatív. Ha szar, akkor sokwattos, ha jó, akkor nem annyira sokwattos :) Hallottam már 15 wattos csöves Orange kombót úgy szólni, hogy leesett a hajam tőle, meg 50 wattos kínai szart kicsit nagyobb hangerőn szenvedve recsegni.
Basszernek ugyanez igaz, havernak volt kicsi 60-as EBS, simán leszólta a régi nagy batár Powerstate-jét.

Szal meg kell hallgatni, boltban kipróbálni, tanácsot kérni. A számok önmagukban nem sokat mondanak.

Nagy +1 ezek és a többi mellé.
Orange-et már én is hallottam, még más csövesekhez
képest is durva...
Annyit tennék hozzá:
1.) érdemes gitár és basszusgitár erősítőnél egy 1:3-1:4
arányt tartani tranzisztorosoknál, csöves vs tranyósnál
viszont még ennél is többet (ill. ott a kis teljesítményű
csöves gitárfej ellen is erős basszus kell). Tehát pl. egy
20W-os gitárerősítő mellé minimum 60W-os basszust
nézzetek már eleve.
2.) gitárhoz elég jó kombók vannak, basszushoz viszont
ritka és/vagy drága a jó, a legtöbb csak közepes, de
inkább szörnyű. Ott érdemes egy kisebb de jó 210-es
+ egy 115-ös láda, vagy csak egy 210-es, vagy a
legminimalistább egy jó 112-es. A "standard" basszus
stack 410+115, nem véletlenül; csak az már sem kicsi,
sem olcsó. A 210-zel kevés lesz a mély, az 112-vel már
kicsit több, de így is kevés, ill. a magasokból és közép-
magasokból is értelemszerűen kevesebb lesz.
Én erre sok vadászat után nagy nehezen egy olyan
ládát szereztem, ami kicsivel nagyobb, mint egy 112-es,
viszont egy 12-es és egy 10-es (meg persze magas-
sugárzó) van benne; ez viszont fehér holló.

Ramiz

#621
Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-06, 21:20:34
2.) gitárhoz elég jó kombók vannak, basszushoz viszont
ritka és/vagy drága a jó, a legtöbb csak közepes, de
inkább szörnyű. Ott érdemes egy kisebb de jó 210-es
+ egy 115-ös láda, vagy csak egy 210-es, vagy a
legminimalistább egy jó 112-es. A "standard" basszus
stack 410+115, nem véletlenül; csak az már sem kicsi,
sem olcsó. A 210-zel kevés lesz a mély, az 112-vel már
kicsit több, de így is kevés, ill. a magasokból és közép-
magasokból is értelemszerűen kevesebb lesz.
Én erre sok vadászat után nagy nehezen egy olyan
ládát szereztem, ami kicsivel nagyobb, mint egy 112-es,
viszont egy 12-es és egy 10-es (meg persze magas-
sugárzó) van benne; ez viszont fehér holló.

Ezeket a +-okat nem értem, akkor ezek most egy kombó meg egy hangszóró párosítások vagy mi?...


EDIT: mondjuk akkor ezek alapján egy ilyen kéne nekem:
http://www.hangszerdiszkont.hu/hu/component/virtuemart/?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=5609&category_id=331&manufacturer_id=65

Raggie-nek Fender 65W-osa van, de egyrészt még 50% körül is alig használjuk a hangerőt (igaz, ez a pincében van, ahol gyakorlunk - de sok kocsma alig nagyobb és szintén pincehelyiség), másrészt nekem valamiért nagyon élesnek, fémesnek tűnik a hangja, nem tudok rajta "barátságos" témákat játszani.




EDIT 2.: ezt a puha, "ragadós" hangzást mivel lehet elérni, amivel itt a háttérben a kísérőgitár ráz?
http://www.youtube.com/watch?v=MAGoqMZRLB4&feature=related
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

motifator

Időbe tellett nekem is, mire leesett, de hangszóróméreteket ír. Szal a 210-es + egy 115-ös azt jelenti, hogy egy kétszer 10 collos láda meg egy egyszer 15-ös. Vagyis ez: http://img3.musiciansfriend.com/dbase/pics/products/2/3/2/390232.jpg

Az az Orange kombó igencsak jó cucc, szépen is szól, no meg elég menő is :) De azért próbáld ki valahol, ha tudod, hogy tényleg elég lesz-e a hangerő neked. Azok alapján, amit leírtál, elég lesz, de nehogy akkor derüljön ki, hogy rejtett megalomán vagy, amikor már megrendelted és kiszállították :D

A hangzás amit linkeltél meg szerintem kihozható rövid delay-jel meg rugós zengetővel, de nem vagyok gitáros. Még! :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2010-09-07, 14:47:21
Ezeket a +-okat nem értem, akkor ezek most egy kombó meg egy hangszóró párosítások vagy mi?...
Quote from: motifator on 2010-09-07, 15:09:45
Időbe tellett nekem is, mire leesett, de hangszóróméreteket ír.

Bocs, azt hittem, egyértelmű ^^"

Igen, hangfal + erősítő. Basszushoz kevés jó
kombó van, azok pedig igen drágák; és még a
jók is elég kemény kompromisszumok. Fel
sem érnek egy közepes, de jól összeválogatott
fej + láda/ládák kombinációhoz. Utóbbi viszont
méretesebb, így a szállítás mindig gond.

Ezek az új orange-ek nem tudom, milyenek.
Régi csöveseket láttam-hallottam, brutálak.
De hogy az újak?... mindenképp hallgasd meg
előtte. S ha Raggie Fenderét élesnek találod,
akkor ez lehet, hogy nem fog tetszeni.

Ha nem tetszik az alap-hangszín, akkor állíts
rajta, tekerd lejjebb a gaint, magasakat,
feljebb a közepet.

Quote from: Ramiz on 2010-09-07, 14:47:21
EDIT 2.: ezt a puha, "ragadós" hangzást mivel lehet elérni, amivel itt a háttérben a kísérőgitár ráz?

Reverb, chorus, delay kombináció? De én se
vagyok gitáros :)

Fazék

FIGYELEM! az alábbi videók által okozott lelki sérülésekért semmilyen formában nem vállalok felelősséget!

transsexual bassplaying
[spoiler]http://www.youtube.com/watch?v=YMCgM9zt6-E&fmt=18
http://www.youtube.com/watch?v=H_X7mMU6Gb0[/spoiler]

Kuroi Tenshi

vótmá'
(Próféta, hol is? :angyali:)
(a lucky staros mm-re + szerkóra tisztán emlékszem)

Ramiz

Valakinek van FIRST_HAND tapasztalata az Emergenza tehetségkutató fesztiválróL? (in before: tudom, hogy a sok forduló, a szavazósdi és a drága jegy a közönség lehúzásáról (is) szól, de sok tapasztalatot is nyerhetnénk rajta, csak kíváncsi vagyok, hogy milyen igaziból)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!


Ramiz

Ti inkább vennétek egy használt, de jó állapotú Epiphone Les Paul Standard Plus-t 100ért (boltban 140) vagy egy Epiphone Les Paul Special II-t 40e-ért újonnan? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!