Gitár és aki mögötte van

Started by Danhibiki, 2005-12-03, 22:03:50

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Pirula on 2011-05-10, 18:46:46
Köszi az ötleteket, punkban gondolkodtam valamennyire én is, azért mondtam hogy a Ramones nem ér, a Blink meg a Bad Religion nem jutott eszembe de jók lesznek Beastie Boysszal együtt!  :smile: Az Enter Sandmant már gyakorolják.  :whoah:
A fő probléma hogy meglehetősen nagy szakadék tátong a zenei világaink között.
Ja, hogy ebben a zenekarban TE IS benne vagy? Király! :whoah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: Ramiz on 2011-05-10, 18:50:21
Quote from: Pirula on 2011-05-10, 18:46:46
Köszi az ötleteket, punkban gondolkodtam valamennyire én is, azért mondtam hogy a Ramones nem ér, a Blink meg a Bad Religion nem jutott eszembe de jók lesznek Beastie Boysszal együtt!  :smile: Az Enter Sandmant már gyakorolják.  :whoah:
A fő probléma hogy meglehetősen nagy szakadék tátong a zenei világaink között.
Ja, hogy ebben a zenekarban TE IS benne vagy? Király! :whoah:
Hát nem. Azaz nem a hagyományos értelemben. Az irodánk gitárklubját vezetem és velük tervezek egy koncertet, hogy érezzék hol tartanak, meg legyen miért pedálozniuk. Dobosunk nincs, szóval azt én nyomom egyelőre, fantasztikus színvonalon.  :D


Ramiz

#663
Quote from: Pirula on 2011-05-10, 22:05:30
Hát nem. Azaz nem a hagyományos értelemben. Az irodánk gitárklubját vezetem és velük tervezek egy koncertet, hogy érezzék hol tartanak, meg legyen miért pedálozniuk. Dobosunk nincs, szóval azt én nyomom egyelőre, fantasztikus színvonalon.  :D

Been there, done that! :D Na jó, koncerten nem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Még reménykedem hogy a hónapban sikerül fogni valakit aki legalább egy tisztességes tüptürüpptütüppöt le tud ütni. Ha nem és nem fejlődök akkor meg lehet hogy beülök cajónnal aztán csókolom.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Klasszikus gitárokban tudtok valami megbízhatót?
Persze menjek és próbálgassam őket, ez alap. De amihez nincs tapasztalatom, az az, hogy idővel mennyire tartósak.
Egyik boltban Roling's-ot ajánlottak, mondván, hogy a 30-40ezer kategóriában a gitártanárok is ezt szeretik ajánlgatni, mert jó a hangja (valóban kellemes), jól néz ki (valóban) és tartós is (ez nyilván a kérdés).
Yamaha-ra és Alvaro-ra viszont negatív dolgokat mondott a bolt tulaj (pedig azok is vannak neki és még drágábbak is, szóval jobban járna elvileg). A belépő Alvaro-król (no20, no25) neten sem pozitívumot találtam, de a Yamaha vélemény meglepett. Konkrétan a Yamaga C40-ről és C70-ről van szó. (Állítólag átvitték Kínába a gyártást és azóta olyan is a minőség.)

Ramiz

Nekem Greg Bennet-em van, Amerikában vettem, 2xx dollárért, nagyon elégedett vagyok vele.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Azt hiszem, marad az, hogy megbízok az eladóban.
Ha már nem a drágábbikat ajánlja, az jelenthet valamit. Kivéve, ha a nem kelendőt akarja rám sózni.
De még gitáros fórumon is kuss van, senki nem mond semmit.

Ramiz

Két eset van ilyen kérdések kapcsán, vagy senki sem mond semmit, vagy mindenki mást mond. :) Gitárboltos is lehet elfogult, árulhatja a régebben a nyakán rohadó gitárt stb stb... Szerintem ha utánaolvasgatsz és nagyon markáns vagy neked tetsző véleményt nem találsz, akkor nagy különbség nem lesz, vedd, amelyik tetszik.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Basszgitárost keresünk, a zenei stílus kb ismert. :D Magyar szövegű saját számok blues-rock műfajban, 1-2 feldolgozás. Ha ismertek valakit, akit érdekel, vagy van tippetek, hogy hol érdemes keresni, szóljatok!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Mi történt? Kilép a basszerotok?

Hangmester fórum zenészkeresője: http://hangmester.hu/forum.php?topik=54&start=0

Ramiz

Quote from: .Attila on 2011-07-04, 09:11:59
Mi történt? Kilép a basszerotok?

Hangmester fórum zenészkeresője: http://hangmester.hu/forum.php?topik=54&start=0

Nem lép ki, de nem ér rá koncertezni, próbálni is egyre ritkábban, igazából az otthon zenélős korszakunkat szerette volna a legjobban. Mi pedig feljebb szeretnénk lépni, akkor is, ha hálátlan a zenész-világ, ha melós, ha áldozatokat kell vállalni stb... Többet akarunk rászánni, nem kevesebbet.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila


.Attila

Kikészítenek a kvart-kvint hallásgyakorlatok :Eztneked:

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2011-10-06, 00:48:02
Kikészítenek a kvart-kvint hallásgyakorlatok :Eztneked:
Ha vigasztal, engem harmashangzatokkal+forditasaikkal tudtak kikesziteni anno.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Hm, ma már jobban ment, úgy tűnik, tényleg csak idő kell hozzá.
Hármashangzatokat majd meglátom, bár ott sokat tud segíteni a hangulat, amit létrehoznak.
Kvart és kvint viszont mindkettő tiszta, ezért nehezebb nekem, de kezdek ráérezni.
Az akkord fordítások viszont tényleg nehezek lesznek, már előre látom.

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

motifator

Ja, amúgy elsőre nekem se esett le, de ez a hangutánzó csávó a Rendőrakadémiából.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila


motifator

Quote from: .Attila on 2011-10-20, 11:45:17
http://youtu.be/x_M9zWORBuA

Amúgy  :lol: persze, de egy darabig néztem, hogy most mi is történik  :wtf:

Más: Mi történt a Fender szervizben?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila

Quote from: motifator on 2011-10-20, 18:28:29
Amúgy  :lol: persze, de egy darabig néztem, hogy most mi is történik  :wtf:

Szerintem ezzel mindenki így van :D
Van egy SRV-s is, ott már kicsit egyértelműbb, majdnem összehugyoztam magam, amikor meghallottam a riffet:

http://youtu.be/iYfOp7F4RFM

QuoteMás: Mi történt a Fender szervizben?

Júniusban elvittem beállíttatni a gitáromat, mivel ráfért már majdnem 4 év után. Visszakaptam úgy, hogy jobban zörgött, mint korábban és azt mondták, hogy lehet, ráfér egy bundfenés. Megmutattam egy másik boltban is, ott néztek rám, hogy nem valószínű, más lesz ott.

Mivel vettem új gitárt, tegnap meg ma beleástam magam a beállításokba és kiderült, hogy a zörgés valószínűleg nyakbeállítás miatt van. Beállítottam a nyakat és lásd, nincs zörgés.
Utánaolvasva a dolgoknak rájöttem, hogy egyáltalán nem normális, hogy míg a hídi humbucker már hangos, a nyaki hangszedőből még semmit sem hallani. Anno náluk vettem a gitárt, szerintem be kellett volna állítaniuk legalább nagyjából, de kicsit sem volt beállítva.

Az új gitárnál amúgy észrevettem, hogy a középső hangszedő gyengus az A húrnál és ezt a hangszedő magasságának állításával aligha lehet beállítani, mert akkor hangosodik a mély E is. Úh. valszeg elviszem megnézetni, mert erre nem találtam semmit a neten, de most már nem Fenderékhez.

Ramiz

A Vintage 52 szervíz elég elismertnek tűnik a neten, a honlapjuk is bizalomgerjesztő, sok értékes, de használt gitárt hirdetnek úgy, hogy "beállíttatva a Vintage 52-nél". Nekem is ugyanilyen problémáim vannak a Vintage V100 gitáromon (bundfenés, egyik hangszedő állásban recseg), már telefonon is segítettek, ha lesz pénzem, el is viszem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Quote from: .Attila on 2011-10-06, 00:48:02
Kikészítenek a kvart-kvint hallásgyakorlatok :Eztneked:
Miket csinálsz bővebben?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: Ramiz on 2011-10-21, 11:23:29
A Vintage 52 szervíz elég elismertnek tűnik a neten, a honlapjuk is bizalomgerjesztő, sok értékes, de használt gitárt hirdetnek úgy, hogy "beállíttatva a Vintage 52-nél". Nekem is ugyanilyen problémáim vannak a Vintage V100 gitáromon (bundfenés, egyik hangszedő állásban recseg), már telefonon is segítettek, ha lesz pénzem, el is viszem.

Oda is fogom vinni az új gitárt, csekkolják le, hogy jól állítottam-e be, ill. nézzék meg a hangszedőt.

A régi gitáron viszont nem a bundok miatt volt a zörgés, egyszerűen a nyak volt rosszul beállítva, már nincs gond (ill. de, van, viszont az már nem bundfüggő, mert üresben is zörög egy-ét húr, de másképp).

Quote from: Ramiz on 2011-10-21, 11:26:06
Quote from: .Attila on 2011-10-06, 00:48:02
Kikészítenek a kvart-kvint hallásgyakorlatok :Eztneked:
Miket csinálsz bővebben?

Tanárhoz járok. Blues kíséret és improvizáció, bontások. Jelenleg nyújtások vannak terítéken (rosszul beállított gitárral nagyon klafa volt eddig), most jönnek a módok.

.Attila

Gitár elvive V52-be, hangszedő egy pólusa (vagy mije) nem mágneses. Klafa.

Más: blues improhoz van tippetek? Esetleg egy lick gyűjtemény, honlap? Még mielőtt hallás után kezdek nekiállni (nyilván ez a legüdvözítőbb, ám leglassabb is, majd ez is sorra kerül).

motifator

http://www.justinguitar.com/

Akusztikus blues-ból csak DVD-k vannak, de ha ott tartanék, én simán megvenném azokat is. Solo blues-ból itt vannak videók: http://www.justinguitar.com/en/BL-000-Blues.php
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila

Nem játszom (még) akusztikuson, a videókat majd megnézem, kösz.

motifator

Ha egyszer akusztikusra is rászánod magad, itt vannak demó videók a DVD-kről: http://www.justinguitar.com/en/PR-004-SoloBlues1-3.php
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.