Gitár és aki mögötte van

Started by Danhibiki, 2005-12-03, 22:03:50

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: .Attila on 2011-10-25, 23:51:19
Gitár elvive V52-be, hangszedő egy pólusa (vagy mije) nem mágneses. Klafa.

Más: blues improhoz van tippetek? Esetleg egy lick gyűjtemény, honlap? Még mielőtt hallás után kezdek nekiállni (nyilván ez a legüdvözítőbb, ám leglassabb is, majd ez is sorra kerül).

Nekem van sok giga videó, pdf kotta, lick gyűjtemény és minden hasonló. Egyszer gyere át egy külső vincsivel. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila


Ramiz

Quote from: .Attila on 2011-10-30, 21:40:01
Want.

Ha gondolod, a Könyvtár Klubos koncertünkre viszek egy DVD-nyit.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Majd még szólok, hogy ott tudok-e lenni.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

motifator

Milyen hangolásban van az a gitár? Amúgy  :cool:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Ramiz

Én is csípem a videót. A gitár open D-ben vagy G-ben van (én a D-t kezdtem el gyakorolni, de amúgy ugyanaz a kettő, csak a 6-ból 5 húrt hangolásilag (távolságok a húrok között) arrébb kell csúsztatni).

I'll just leave THIS here:
http://www.youtube.com/watch?v=33J15nBXVXw&feature=player_embedded
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék


Ramiz

De legalább BABY BABY BABY-t könnyebb játszani és gyorsabban célhoz juttat. :D A technikás meg komolyabb dolgokat meg nem a bugyiba jutásért kell tanulni, hanem magunkért, meg a hasonló érdeklődésűek elismeréséért. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Újra és újra elgondolkozom azon, hogy hol az a pont, amikor meg kéne próbálni bandát keresni.
A dolgot nehezíti, hogy mindenhol tapasztalt gitárost keresnek.

Ramiz

Quote from: .Attila on 2011-12-03, 02:03:15
Újra és újra elgondolkozom azon, hogy hol az a pont, amikor meg kéne próbálni bandát keresni.
A dolgot nehezíti, hogy mindenhol tapasztalt gitárost keresnek.

Ha rám hallgatsz, mielőbb. Menj el egy-két bandához, sehol nem fognak téglát dobálni utánad, ha nem téged keresnek - ami, most már megtanultam, legalább annyira múlhat szemlélet- vagy célkitűzés-beli különbségeken, mint vélt vagy valós technikai hiányosságokon, ha nem jobban -, legrosszabb esetben tapasztalatokat és sztorikat gyűjtesz (meg kapcsolatokat, amik NAGYON-NAGYON-NAGYON hasznosak ezen a területen (is)), legjobb esetben meg kiderül, hogy bőven megfelelsz. Minden banda mindig fölémond a saját szintjének, hogy kiszűrjék a túlzott önbizalommal rendelkező kezdőket. :D Másrészt meg azért érdemes minél előbb elkezdeni másokkal zenélni, mert van egy csomó dolog, amit másképp nem lehet megtanulni. Figyelni a másikra, tempót tartani vagy tempóváltáshoz igazodni, másoknak szólót adni vagy kis lyukakat észrevenni és kitölteni (nem is feltétlenül szólókkal - a másfél perces húrnyűvésnél én egyre többre becsülöm a 4 ütemes, szolid, alig kiemelkedő, de nagyon hangulatos gitáros "bemondásokat", csomó ilyet használ pl a Rolling Stones, Lynyrd Skynyrd, The Kinks stb).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Mocsok nehéz úgy, hogy mindenhol tapasztalatot várnak el (hol csak bandásat, de jellemzően inkább fellépésit). No meg nem is bízok még magamban.

Kuroi Tenshi

Valahol el kell kezdeni.

Quote from: .Attila on 2011-12-04, 03:47:37
No meg nem is bízok még magamban.

Pedig az együttesezősdiben, ha valami, akkor ez igazán kell.
Nyugi, láttam én már olyan kutyaütőket fellépni koncerten,
és lemezt kiadni, amiket művészet lenne alulmúlnod ;D

Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-12-04, 10:48:45
Nyugi, láttam én már olyan kutyaütőket fellépni koncerten,
és lemezt kiadni, amiket művészet lenne alulmúlnod ;D

Ez így igaz! Ha kételkedsz magadban, az a legjobb jel, hogy ideje bandáznod! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

:)
Valahol el kell, nézem a hirdetéseket, de mindenhol fellépési tapasztalatot kérnek. Na meg sima rock/hard rock hirdetést nem találok (bár én magam is feladhatok hirdetést), rockabilly, metalcore meg mittomén mi van. Jah, felszerelés is kell, abból momentán gitár van csak, erősítő nincs.
Nyitva tartom a szemem, addig meg rendbe rakom a pengetésem.

Ramiz

Tribute bandából van sok, abból választék is bőven. Amúgy meg alapvetően gitárosból kurva sok van, dobosból meg bőgősből meg hiány. De azért mindig lehet találni valamit. :D Énekelni nincs kedved?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

#706
Hát ööö, nem tudom, hogy van-e. Nekem alapvetően tiszta (azaz kórus) hangom van.
Azért én látom, hogy itt-ott gitárost is keresnek. Basszerost nem keresnek olyan sokat, dobost igen, egy igazán jó dobos meg maga a kincs.

szerk.: gitározás és énekelés egyszerre meg abszolút nem megy.

.Attila


Alkyra

#708
Egy kis segítséget kérnék a tapasztaltabb gitáros fórumozóktól.  Nem rég kezdtem el a gitárral foglalkozni egy játék keretében amit Rocksmith-nek hívnak. A lényeg az, hogy éppen a Nirvana - In Bloom számot tanulom a rendszeren keresztül és ott elég gyakran van a 6. fret  (Még azt se tudom, hogy magyarul hogy hívják, uram atyám...Kérlek nézzétek ezt el nekem a justinguitar oldalról tanulom az elméletet) E húrja (legvastagabb) amikor pengetem furcsa...mellék hangot ad ki, mintha hozzáérne a többi fret fém részéhezhez. Nem is tudom. Ahogy haladok feljebb (5-4-3-2-1) ez eltűnik, de lejebb megmarad. Ez a jelenség továbbá a pengetés erejével egyenesen arányos erősödik.

A gitár maga szép hangot ad ki, de ez a 'fémes utórezgés' böki a csőröm. Mintha nem lenne elég távolság a húr és a fém között lentebb és amikor lefogom a 6.at és pengetem, akkora  többihez is hozzáér amit nem kéne.

Nagyon kellemetlen. Félek, hogy megsérült ott a gitár ahol nem kéne amikor egyszer leejtettem a kezemből amikor átadtam öcsémnek. (a heveder lejött és a feje megnézte a földet közelebről miközben fogtam a testét. van rajta egy kis sérülés a fejen, de nem szólt bele semmibe és a tuner sem mond hibát és alapból szépen szól)

A lefogást szerintem jól csinálom ( a fret fém része fölött egy picivel fogom le úgy, hogy a tenyerem nem érinti a nyakat és az ujamat próbálom minnél finomabban és merőlegesen rányomni) a pengetést egy lentről induló felfelé tartó mozgással szoktam csinálni.

A gitárom egy Epiphone Les Paul Junior. Akármilyen tanácsot szívesen fogadok és elnézést a szakzsargon tökéletes hiánya miatt.

Előre köszönöm a segítséget,

Alkyra




.Attila

Elnézzük. Már csak azért is, mert én is jobban tudom az angol szavakat :) Amúgy fret = bund.

Zörgés: ilyen nekem is volt nemrég. Jó eséllyel nyakbeállítás lesz. Próbáld ki, hogy lefogod a mély E húrt az 1. és annál a bundnál, ahol a nyak találkozik a testtel (nekem strato-im vannak, ott a 18. bundnál van). A 7.-9. bundnál kell meglesni, hogy mennyi hely van a bund és a húr között. Állítólag annyi rés kell, hogy egy pengető beférjen, de egy bankkártya már nem. 3. kéz növesztése ajánlatos a művelethez :D Bár egyszerűbb, ha raksz egy capo-t az első bundra.
Nálam konkrétan nem volt hely, emiatt zörgött. Állítottam a nyakon, azóta nem zörög.
Nyakbeállítással viszont vigyázni, komoly, akár visszafordíthatatlan sérülést is lehet okozni a gitárban. Néha nem ártana elvinni beállíttatni egy megbízható szervizbe.

Ramiz

Én még sosem állítottam nyakon, nem is tudom, mernék-e itthon. Csak a húr magasságát állítgattam eddig.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Alkyra

#711
Quote from: Ramiz on 2011-12-07, 04:12:51
Én még sosem állítottam nyakon, nem is tudom, mernék-e itthon. Csak a húr magasságát állítgattam eddig.

Ezt pontosan hogyan is kell? Láttam, hogy a "hídon" (angol bridge) van a mágneseket alatt valami tartó szerkezet, azt kéne esetleg megpiszkálnom valahogyan? Alig egy hete van meg a cucc és nagyon nem merem megpiszkálni őszintén mondva, de az őrületbe kerget a dolog.

Alapból nem tudom még rendesen és folyamatosan lefogni a megfelelő helyen a hangokat és még ez is!  :smile:

.Attila

Ha nincs problémád a húrmagassággal, azaz pl. jól tudsz nyújtani, akkor a húrmagasságot sem kell piszkálnod.
Les Paul-on nem tudom, hogyan kell. Nézd meg itt az első hozzászólást:
http://www.ultimate-guitar.com/forum/showthread.php?t=602241
Kicsit lefelé van egy Adjusting Action, fret buzz, dead notes rész.

A nyakat tényleg ne állítgasd. Szerintem a legjobb lenne, ha megnézetnéd hangszerésszel.
Hangszerészeknél arra kell figyelni, hogy rendes munkát csináljanak, sajnos a legtöbbje nem foglalkozik alaposan a beállításokkal, legalább Pesten (egy kivételt tudok).

Ramiz

Ja, van a neten sok leírás, és gitártól is függ. Amúgy általában egy kis csavarhúzóval lehet állítani a húrlábnál azokat a kis baszokat két csavarral, ami eltartja a testtől.

Szervízek közül a Vintage 52-ről olvastam sok jót, email-re korrektül válaszoltak, ha lesz egy kis pénzem, én elviszem oda a gitáromat, az tuti.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Nekem korrektül beállították a gitárt V52nél.
Javaslatom viszont az, hogy vigyél saját húrkészletet, mert kicsit drágábban számolják a boltinál.

Viszont mintha Alkyra nem pesti lenne.

Alkyra

#715
Quote from: .Attila on 2011-12-08, 14:18:48
Nekem korrektül beállították a gitárt V52nél.
Javaslatom viszont az, hogy vigyél saját húrkészletet, mert kicsit drágábban számolják a boltinál.

Viszont mintha Alkyra nem pesti lenne.

De pesti vagyok.^^ Azon belül is zugló.

EDIT: LOL!!XDXD Vintage 52 ott van a párom lakásától kb 50 méterre... Hát ezért sem kell nagyon utaznom majd...

.Attila

Akkor hajrá. Vigyél húrkészletet.
Ha nem kell síkba csiszolás, akkor sima beállítást kérj.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila

http://youtu.be/Iq2FxDTuAeY

Pre-delay.
A végén lévő alkalmazása elég érdekes.

.Attila