manga boltok (online, offline)

Started by Raggie, 2004-03-23, 11:56:37

Previous topic - Next topic

Raggie

Az interneten van tehát egy pár lelőhely, de szerintem hangulatosabb újságból olvasni! Esetleg boltokat, vagy antikváriumokat nem tudtok, ahol lehet mangát venni?? Lehet esetleg külföldön is csak ne túl messze!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Miura

Hallottam,hogy Budapesten van egy képregénybolt,ahol mangákat is árulnak,igaz egy kicsit drágán..
nem tudja valaki a pontos címet véletlenül?
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Fazék

Quote from: MiuraHallottam,hogy Budapesten van egy képregénybolt,ahol mangákat is árulnak,igaz egy kicsit drágán..
nem tudja valaki a pontos címet véletlenül?
Itt a cím és pár egyéb infó is gondolom :)

Miura

Quote from: BlimpItt a cím és pár egyéb infó is gondolom :)

köszönöm szépen!
 :D
"A szeretet hiányát az ember soha nem pótolhatja; ám a szeretet minden mást pótol."
(P. Matteo)

Pikkon

Magyarországon lehet vhol egyáltalán bármilyen mangát szerválni vmilyen boltban?
Én már nem hiszem, de remélem nem süllyedtünk le idáig...
Narutoooh!!!  -  Sasukeeee!!!

roderick

Quote from: PikkonMagyarországon lehet vhol egyáltalán bármilyen mangát szerválni vmilyen boltban?
Én már nem hiszem, de remélem nem süllyedtünk le idáig...

http://forum.kepregeny.net/index.php?showtopic=400

pl. itt lehet... habár ha jól tudom (nem jártam, ott csak hallomásból) elég kevés manga van, de mindenfélét lehet rendelni, amit európában nyomnak... persze hamár rendelés, akkor ki tudja, hogy nem olcsóbb-e valami internetes bolt.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

lynx655

Quote from: roderickhttp://forum.kepregeny.net/index.php?showtopic=400

pl. itt lehet... habár ha jól tudom (nem jártam, ott csak hallomásból) elég kevés manga van, de mindenfélét lehet rendelni, amit európában nyomnak... persze hamár rendelés, akkor ki tudja, hogy nem olcsóbb-e valami internetes bolt.

Eltaláltad. Kötetenként átlag 3300at kérnek, ahol az amerikai listaár $10 (7 angol font) azaz 2600 ft, több rendelésre azért adnak kedvezményt, de így is olcsóbb amazonról rendelni és fizetni a postaköltséget. Természetesen nem egyessével...
Másrészt ajánlom mindenki figyemébe a Japán nyelvtanuláts. :D A Japán manga átlagban 400+-10 jen körül van, ami kb 750, max 800 ft, kötetenként, vagyis a fordított kiadásnál meglehetõsen olcsóbb, mégha akármilyen szállítgatást is beleszámítunk. Én már el is kezdtem japánozni, már pl narutot kb annyira olvasok, mint 7 éve angolt... :D

rudymester

Quote from: lynx655Eltaláltad. Kötetenként átlag 3300at kérnek, ahol az amerikai listaár $10 (7 angol font) azaz 2600 ft, több rendelésre azért adnak kedvezményt, de így is olcsóbb amazonról rendelni és fizetni a postaköltséget. Természetesen nem egyessével...
Másrészt ajánlom mindenki figyemébe a Japán nyelvtanuláts. :D A Japán manga átlagban 400+-10 jen körül van, ami kb 750, max 800 ft, kötetenként, vagyis a fordított kiadásnál meglehetõsen olcsóbb, mégha akármilyen szállítgatást is beleszámítunk. Én már el is kezdtem japánozni, már pl narutot kb annyira olvasok, mint 7 éve angolt... :D

Tény hogy nem olcsó de a kényelmes és biztonságos. Csak akkor fizetsz ha megjött a cumó és nem kell aggódbi a szállítás miatt. Én nem igazán ismerem a netes rendelést és mivel hogy ritkán jutok net közelbe, nem is nagyon tudnék rendelgetni. Mindenesetre benézek a Trillianba és rendelek valamit bizti. Ezek mellett még ott van a comicsinvest.hu -is, ami azért alacsonyabb árakkal dolgozik é szerintem itt is lehet rendelni, csak ugye itt nem egy boltban veszed át a mangákat.

Feldin

Quote from: lynx655Eltaláltad. Kötetenként átlag 3300at kérnek, ahol az amerikai listaár $10 (7 angol font) azaz 2600 ft, több rendelésre azért adnak kedvezményt, de így is olcsóbb amazonról rendelni és fizetni a postaköltséget. Természetesen nem egyessével...
Másrészt ajánlom mindenki figyemébe a Japán nyelvtanuláts. :D A Japán manga átlagban 400+-10 jen körül van, ami kb 750, max 800 ft, kötetenként, vagyis a fordított kiadásnál meglehetõsen olcsóbb, mégha akármilyen szállítgatást is beleszámítunk. Én már el is kezdtem japánozni, már pl narutot kb annyira olvasok, mint 7 éve angolt... :D
Honnan rendelsz japánt?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

animoni

Quote from: lynx655Eltaláltad. Kötetenként átlag 3300at kérnek, ahol az amerikai listaár $10 (7 angol font) azaz 2600 ft, több rendelésre azért adnak kedvezményt, de így is olcsóbb amazonról rendelni és fizetni a postaköltséget. Természetesen nem egyessével...
Másrészt ajánlom mindenki figyemébe a Japán nyelvtanuláts. :D A Japán manga átlagban 400+-10 jen körül van, ami kb 750, max 800 ft, kötetenként, vagyis a fordított kiadásnál meglehetõsen olcsóbb, mégha akármilyen szállítgatást is beleszámítunk. Én már el is kezdtem japánozni, már pl narutot kb annyira olvasok, mint 7 éve angolt... :D

Ezek szerint, ha jól értem, te már rendeltél mangát roderick által megadott internetes honlap alapján? Vagy te máshonnan tudsz rendelni mangát?
You called me strong, you called me weak
But your secrets I will keep
[/COLOR]

Sidney

Barátnõm már rendelt így mangát, és asszem 4500 Ft-ot fizetett  :mad:
Én még keresem az olcsóbb megoldásokat...

Aidan

#11
szeretném itt is kérdezni...nem tudja valaki hol lehet inuyasha mangákat beszerezni, használt is jó bizonyos használtsági fokig persze...amazon.com-on néztem, de az elég drága és amúgy sincs meg nekik végig...
köszönöm
ui: maguk a kézzelfogható könyvecskék érdekelnek...gépen megvan scan-ben
edit: angol változat érekelne
He, who hopes not to win, has already lost.

I believe in karma, do good things and good things happen.

Oblodra

Német mangabolt
Pontos címet nem tudok, de ezt írta egyik ismerõsöm:

ahol csak nemet mangakat lehet kapni
hihetelten nagy valassztekban
2000 Ft/Manga aron
becsben
 van a mariahilfer strasse
az nagyon nepszeru, turistautca ha kimesz mindenkepp megtalalod.:
ha azon elekzdesz lefele menni a palyaudvarrol lesz majd jobb oldalon egy templom, elotte meg ilyen vurslizok stb
es a templomtol balra el kell indulni egy utcan, es ott lesz a templom utan nem sokkal

Remélem segít valakinek.. Ha valaki Budapesti és netán kimegy egyszer az szólhatna, mert meg szeretném szerezni a Fullmeta Alchemistet
Embernek ember a farkasa...

Rounin

#13
Üdv! Aprócska kérdés pusztán... nem tudja valaki, hogy Frankfurtban található-e s ha igen, akkor merre : manga bolt? ^^

Edit: idõközben tárgytalan -.-

katedralis

Quote from: Raggie GordonAz interneten van tehát egy pár lelõhely, de szerintem hangulatosabb újságból olvasni! Esetleg boltokat, vagy antikváriumokat nem tudtok, ahol lehet mangát venni?? Lehet esetleg külföldön is csak ne túl messze!


Szia!
Lehet hogy vigasztal, lehet hogy nem: a Lurdyban nyilt egy KING COMICS nevû képregénybolt. Fõleg németül, de lehet rendelni angolul is. Továbbá az http://aoianime.animehq.hu oldalon találtam ezt a honlapot ahol lehet mangát rendelni //www.animebolt.hu.

Ramiz

Vitassuk meg a tapasztalatainkat és véleményeinket a manga boltokról! Az online boltokról, fõleg a külföldiekrõl, már sok szó esett, de tudtommal pl a budapesti (offline :)) boltoknak még nincs topikjuk. Nekem eddig a Trilliannal és a King Comics-szal (Lurdy) kapcsolatban van tapasztalatom és véleményem, de már rendeltem az animebolt.hu-ról is, csak még nem kaptam meg. Úgyhogy ha van igény rá, akkor leírom, amit láttam, meg ti is. (A Kingbe ma voltam, beszélgettem a tulajjal is.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

Én minap a King Comcisban voltam... Volt ott minden szép és jó, csakhát nagyobbrészt németül:), deviszont a minden, tényleg minden, nemis tudom volt-e olyan dolog amit néztem és ne lett volna belõle (kivéve talán berserk, ahol 2 kötet volt, aztán lehet a többit csak elkapkodták), de amúgy rendelni is lehet náluk ha jól tudom
Mondjuk mázli volt, hogy nem lehet kártyával fizetni, ígycsak 1 Blame! kötettel lettem gazdagabb (abban úgyse baj, ha német.. hisz nem nagyon beszélnek:P )
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Yakumo

1. Szerintem ez egy értelmes Topic-nyitás volt Ramiz:D (újítasz?)
na jó just kiddin'!:D

Az én tapasztalataim: King Comics (Lurdyház) jó meg szép meg nagy. Ami nekem hasznosítható: figurák és Artbook-ok. A manga majd' mind német (az istennek se akarják végre hozni az angolt, csak keveset) nekem meg a német nem smakkol, akinek viszont megfelel, annak nagyon jó! Viszont ha angol manga, akkor Trillian! Egy: amikor nyitott a King Comics, rákérdeztem Evangelion mangára: csak az elsõ 4 kötetet tudták volna rendelni és drágábban is mint a Trillian. Na erre fogtam magam átmentem a Trillian-ba és õ mindet tudta hozni, 3 meg éppen ott is volt nála. Szóval az angol mangában neki jobbak a kapcsolatai és a tudása meg olcsóbb is;)

Konklúzió: angol manga Trillian, német manga King Comics.
arról nem tudok nyilatkozni,hogy német manga terén hogy áll a Trillian.

Artbook-ról viszont más a tapasztalatom. (sajnos itt nem tudok kiállni a Trillian mellett, pedig jó srác) Artbook-ot az AnimeStars-ról az érdemesebb rendelni,mert olcsóbb még postaköltséggel is simán. Mangába nem olcsóbb,de nem is drágább. Max egy kicsivel.

WallSroll mindenhol drága, AnimeStars-on szünetel is a rendelése, érdeklõdés kis száma miatt:)

Figurák is mindenhol drágák ezeket érdemesebb (talán meglepõ) külföldrõl rendelni, vagy Ebay. (Kösz Moha:jee: :D)

Jaja! Van még egy ComicsInvest nevû online Mangabolt (tényleg csak manga) amivel én még nem kerültem kapcsolatba, állítólag jó!

Mostanra ennyi;)

Ramiz

#18
Quote from: roderickMondjuk mázli volt, hogy nem lehet kártyával fizetni, ígycsak 1 Blame! kötettel lettem gazdagabb (abban úgyse baj, ha német.. hisz nem nagyon beszélnek:P )
Viszont van egy OTP átellenben... úgyhogy elfogyott minden pénzem (csak ne kelljen iv-zni! :D ), viszont be tudtam vásárolni a maradék Blame!-bõl (már csak 2 kötet hiányzik! :hopp: ). :)

Quote from: Yakumo1. Szerintem ez egy értelmes Topic-nyitás volt Ramiz :D (újítasz?)
na jó just kiddin'! :D
Mármint azt illetõen, hogy értelmes topiknyitás volt?... :beken: ... just kiddin'. ;)

Quote from: YakumoKonklúzió: angol manga Trillian, német manga King Comics.
arról nem tudok nyilatkozni, hogy német manga terén hogy áll a Trillian.
Hááát... én mégis az Animestars-ra szavazok. Vélemények lejjebb.

Trillian VS Animestars - innen rendeltem elõször (Hellsinget). Jó vaskos a katalógus :D , viszont szerintem szörnyû sokat kell várni a mangára. Lehet, hogy ez az Animestars-nál is így van, de ott legalább látod. Mondjuk várakozás szempontjából mindenképpen a King Comics nyer, mert oda csak el kell menni érte. :) Mindenesetre én a Trillianból azért ábrándultam ki, mert állandóan zárva van, amikor az ember nem számítana rá. :( És nem is tudja pontosan, hogy mikorra jön meg a manga. No meg jobban szeretek csak akkor fizetni (bármennyit is), mikor már a kezemben van a manga.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

(Sorry nem fértek el a vigyorik egy postban)

King Comics - itt voltam most. Nálam jelenleg abszolút nyertes, igaz, mázlim van a némettel (elsõ idegen nyelvem, és még valamennyire szeretem is :kiraly: ), de akkor is, basszus, itt fele- vagy harmadannyiba kerülnek a mangák (németül)!!! Az nagyon-nagy különbség! Viszont angolt nem szabad itt venni, az tény (Ghost in the Shell Animestars-tól 4500-ért úton van, itt meg 8000 volt...). Egyébként itt lehet király posztereket, naptárokat (Yui Shop!!! Máig az egyik kedvenc (színes!) hentai mangám, és itt van naptárjuk!!!) és artbookokat (gyönyörû szép Satoshi Urushihara artbook meztelen csajokkal csak 4500 ft! nagyon vaciláltam... végül az döntött, hogy a mangát lehet vonaton, buszon és ismerõsök jelenlétében is olvasni. :o Meg hentaival úgyis tele van egy(pár) könyvtáram. :lazza: )

Ja, egyébként aranyos sztorim van... Nézelõdtem már egy ideje a King Comicsban (két vizsgarész között volt pár órám egyébként is... no meg olyan jó érzés volt... végigsimogattam minden mangát... :o ), amikor hallom, hogy a pultos halkan azt mondja valami kisegítõ fickónak, hogy "az a srác már vagy egy órája csak nézelõdik, nem szól semmit és még nem válaszott semmit"... jól van, odasétálok szép lassan, õket bámulom. Fekete öltönyben, félhosszú fekete szövetkabátban voltam, úgy nézhettem ki, mint egy bús bérgyilkos vagy egy merengõ sírásó, néztek, hogy mit akarok. Mondtam, direkt jó halkan (mert akkor jobban odafigyelnek az emberek), hogy "Bécsben napokat el tudtam nézelõdni". Nem tudták, hogy merhetnek-e nevetni... :lazza: Aztán meg vettem 4 kötetet, megnyugodtak, hogy ha nem is vagyok normális, de legalább vevõ vagyok :D , és elbeszélgettem a fickóval. Azért õ sem semmi: azt mondta, hogy a német cégtõl, akikkel felvette a kapcsolatot, elsõre mindenbõl rendelt egy darabot, ami csak volt nekik. :3x3:  :muhahah: Aztán rendel még, amibõl fogy. Hát a Blame! már majdnem teljesen elfogyott... :kiraly: (Az elsõ 2 kötetbõl van még.) Az Akirából valaki elvitte az 1. kötetet, egyébként talán megvettem volna. Amúgy az Urushihara artbook nagyon fogyhat, mert már kettõ is van belõle. :D

Apropó, a "Ghost in the Shell 1.5 - Human Error Processor"-ról tudtok valamit? Láttam egy ilyet a boltban, még soha nem hlalotam róla! Keménykötésû, van hozzá CD, és úgy tûnik, 4-5 rövidebb sztorit tartalmaz (címek a borítón). Lehet, meg kellett volna vennem... de nem mertem, mert míg az alapmanga tetszett, a Man-Machine Interface már nem különösebben...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Yakumo

Quote from: RamizAmúgy az Urushihara artbook nagyon fogyhat, mert már kettõ is van belõle. :D
HOLNAP
 MEGYEK
 MEGNÉZEM
 AZT MAGAMNAK
 NAGYON!!! :hahaha: :whoah:
Thx for the Infó! Véletlenül nem Love az Artbook címe?
Mert azt AnimeStarsról nem tudtam megrendelni, mert elfogyott, ha az AKKOR [SIZE="3"]MEGVESZEMMM!!! :D[/SIZE]
Remélem más is ír majd ide, jó Thread ez:)

Andi

#21
Az én tapasztalataim/véleményem:

King Comics - Nagyon nagy választékuk van, le a kalappal csak szívás hogy nem tudok németül. Az árak is rendben vannak szerintem.

Trillian - Egyszer rendeltem valamit, többet nem fogok. Az árak is irreálisan magasak (szerintem), a cucc amit rendeltem pedig másfél  helyett 3 hónap után jött meg. No comment.

Animebolt.hu -  A választék nagyon nagy, a mangák ára elfogadható, gyors beszerzés/postázás. Az egyetlen ami miatt nem szoktam tõlük gyakran rendelni, az a postaköltség. Egy 2500 Ft-os manga végül 3500 Ftomba került. Jó, tudom, a pk-rõl nem õk tehetnek, de sajna én elég messze lakom tõlük, szóval szóba sem jöhet a személyes átvétel.

ComicsInvest - Csak jót tudok mondani róla. A mangaválaszték folyamatosan bõvül, az összes beszerzõ hely közül itt a legjobbak az árak és hamar hozzájuthatsz a kiszemelt cucchoz :)

Jut eszembe a Nyugati pu-nál az Alexandria könyvház alagsorában vannak mangák. Amikor én voltam Akira 1-3 kötetet láttam, kicsit borsos volt az ára 8000 Ft/kötet.

Ramiz

Quote from: AndiComicsInvest - Csak jót tudok mondani róla. A mangaválaszték folyamatosan bõvül, az összes beszerzõ hely közül itt a legjobbak az árak és hamar hozzájuthatsz a kiszemelt cucchoz :)
Akkor ezt majd csekkolom. :)

Quote from: YakumoThx for the Infó! Véletlenül nem Love az Artbook címe?
Debizony! :D És hogy lásd, milyen jó vagyok, megengedem, hogy a zacskós könyvet vidd el (az egyik ki van már bontva). Úgyis megveszem elõbb-utóbb... most is nehezen tudtam csak letenni, a kedvenc képeim benne vannak! :cool:

Quote from: YakumoRemélem más is ír majd ide, jó Thread ez:)
Na ugye. :kiraly: :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Yakumo

A LOVE AZ! Muhahaha!!! Kösz!
Hogy ne legyek túl off: Azt nem írtam, hogy a Comicinvesttel én is találkoztam, de csak rendezvényeken, akkor persze jó árai voltak, ezekszerint amúgy is:)

Nimlot

Lenne egy két kérdésem!
1.:Ezt a trillion-t merre találom?
2.:Emléxik valaki hogy Groove Adveture Rave (avagy Rave Master) c. mangát lehet e kapni itthoni boltokban? lehetöleg 12. volumétõl
"Being too kind is also... cruel!"

Yakumo

Quote from: NimlotLenne egy két kérdésem!
1.:Ezt a trillion-t merre találom?
2.:Emléxik valaki hogy Groove Adveture Rave (avagy Rave Master) c. mangát lehet e kapni itthoni boltokban? lehetöleg 12. volumétõl
1093 Budapest Lónyay u. 28. Holnaptól van nyitva pont;) ált. déltõl 18-ig van nyitva, (szombaton 12-14-ig,vasárnap nincs) de elõtte nem árt telefonálni,mert sajnos akadnak hirtelen vám-ügyei és akkor néha nem megy be. Tel. aztán go;)
Az említett mangát nem ismerem, de tuti megszerzi neked.

Amúgy: Trillian :D

Nimlot

Kössz a felvilágosítást! :D
"Being too kind is also... cruel!"

Ramiz

Quote from: NimlotKössz a felvilágosítást! :D
De miért nem valamelyik netes boltot veszed igénybe, ha egyszer olcsóbbak és kevesebbet kell várni?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nimlot

Azért mert errõl a manga rendelésrõl egyáltalán semmit nem tudok hogy hogyan hol és mit. Egyáltalán az elsõ manga amit olvasni akarok mert nincs anime folytatás.
"Being too kind is also... cruel!"

Ramiz

Szerintem nem bonyolultabb elküldeni egy rendelést, és utánvétellel kifizetni, mint megkeresni a Trillian boltot, elõleget fizetni és késõbb visszamenni érte. :)
A mangaolvasásba pedig nagyon hamar bele lehet szokni, és, szemben a dohányzással, nem lehet abbahagyni. :lazza: :o
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!