Main Menu

Ergo Proxy

Started by Ramiz, 2006-02-12, 23:58:24

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

OFF: melyik részben????
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyoOFF: melyik részben????
OFF: 29. rész, a második fõcím után.

Ramiz

Quote from: ProfetaOFF: 29. rész, a második fõcím után.
Jah, van ilyen benne. Tényleg, beszélgessünk már a MP-ról, tisztára hangulatba jöttem! :D Van topikja is a Külvilágokban. Tárgyaljuk meg, kinek melyik a kedvenc szkeccse. :D

4. epizód: nekem egyre jobban tetszik. Ne az akcióról szóljon egy ilyen anime. :) Viszont elég furcsa, hogy a szereplõk kinézete néha megváltozik. Lil Meyer és Vincent is legalább 2-3-szor "megváltozott" csak ez a rész alatt... :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Quote from: Ramiza szereplõk kinézete néha megváltozik. Lil Meyer és Vincent is legalább 2-3-szor "megváltozott" csak ez a rész alatt...

Igénytelenség, GitS:SAC2-effektus.
Azt hiszik, hogy a sok csillogó-villogó számítógépes textúra majd feledteti a nézõkkel, hogy lusták rendesen megrajzolni az alakokat és az animation checker is biztosan chatelt munka helyett.
Failure is the default option

Project_2501

Üdv Mindenkinek !

Gondolom a fordítás minõsége most is hagy némi kívánnivalót maga után, de végre itt az ötödik rész :whoah:
A kis Pino (még szerencse, hogy nem egy másik magánhangzóra végzõdik a neve) szerintem is nagyon kawaiii :D engem leginkább Alita/Gally – ra emlékeztet a GUNNM – bõl és a fejlett világ kontra "aljanép" kontraszt is ismerõs vonás az elõbb említett sorozatból. Ettõl eltekintve eddig nagyon tetszik a sorozat és remélem ezután sem fog ellaposodni a történet.
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

kikuchiyo

Pár megjegyzés az ötödik részhez:

Mindig elcsodálkozom, hogy mennyire tömör tud lenni az angol nyelv.
Egyetlen mondatban ki tudja fejezni azt, amihez a japánnak 1 percnyi szövegelésre van szüksége. :rolleyes:

Kicsit idõhúzó résznek tûnt ez nekem. Viszont akik arra tippeltek, hogy [COLOR="LemonChiffon"]Vincent az egyik Proxy[/COLOR], azok most örülhetnek.
Persze lehet, hogy csak ezt akarják elhitetni velünk. De õk nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amirõl õk úgy tudják, hogy tudjuk.
Failure is the default option

Venom

S most akkor mi van?  :LolLolLolLol:


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Project_2501

Quote from: kikuchiyo on 2006-04-05, 13:46:43
...
Persze lehet, hogy csak ezt akarják elhitetni velünk. De õk nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amirõl õk úgy tudják, hogy tudjuk.
Ez így vélhetőleg majdnem biztos, hogy több mint valószínű :biggrin:

Az 5. részhez : Nem igazán értem, hogy kinek ártanak azok a szerencsétlen földönfutók akik a városon kívül élnek és, hogy miért kell robotrepülőket küldeni a levadászásukra :confused: Érdekes, hogy Timothy halála most mennyivel megrázóbb volt mint azé a sok emberé akikkel a bevásárlóközpontban végzett PROXY.
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Ramiz

Quote from: Project_2501 on 2006-04-07, 21:47:50
Nem igazán értem, hogy kinek ártanak azok a szerencsétlen földönfutók akik a városon kívül élnek és, hogy miért kell robotrepülőket küldeni a levadászásukra :confused: Érdekes, hogy Timothy halála most mennyivel megrázóbb volt mint azé a sok emberé akikkel a bevásárlóközpontban végzett PROXY.
Hát igen, ez elég indokolatlan. De naggggyon drámai. Grrr...
Engem nem rázott meg jobban. Olcsó fogás: kawaii kiscsaj meg töketlen kissrác haverkodik, kampec stb...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Szerintem kezd egyre jobb lenni a sorozat. Komolyan, már az opening zenéjével is megbarátkoztam.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

roderick

#100
Nah, gyorsan kihasználva hogy itthon -otthonnal ellentétben- van net, gyorsan megnéztem az 5. részt és habár tényleg egyre inkább lassul a cselekmény ez egyre kevésbé zavar engem.
Másrészt kicsit zavarban vagyok mert amikor még aktuális volta addig nem volt kedvem bepostolni, mostmeg leszedték, de a wikipedián olvastam olyasmit -valami fordítóprogramos fordítás lehetett- hogy a történet háttérében van egy olyasmi mozzanat, hogy egy hasonló dóm, mint Romdeau összedölt és onnan az emberek elmenekültek és pl. ebben a dómban kerestek menedéket és ez az addig tökéletesen müködö társadalomban meglehetösen nagy problémákat okozott. Ugye volt is utalás hogy refugee emberekre meg ilyesmikre. Nos mivel levették a wikipediáról nemtom mennyire hiteles, de nekem így ránézésre szimpatikus elképzelés:)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Venom

Hja, ők az "immigrants", azaz bevándorlók. Szerintem az a bizonyos város Moszkva lehetett, Vincent Law is onnan jött. (Első részben Lir megjegyzi, hogy érezni a nyakláncon Moszkva szagát.)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Ramiz

Imádom ezt a Paranoid Androidot. :) El is kezdtem szedni egy Radiohead összest. Több mint 1 GB... :icon_eek:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

BUMP

(Csak azért, mert kijött a 6. rész)
Failure is the default option

Kraivan

Mit tudni a shinsen-sub munkálatáról ezen téren?

Az ő fordítói munkájukban eddig megbíztam (többnyire), csak ezen téren most igencsak lassan haladnak. Tudtommal ők még a 3. részen gyúrnak. :'(
Sajna jártam már úgy hogy elkezdtem sorozatot és más fordítói brigádtól szetem le a második felét a sorozatnak.
Mintha két külön animet néztem volna... :confused:

RE@L

Quote from: kikuchiyo on 2006-04-22, 00:15:54
BUMP

(Csak azért, mert kijött a 6. rész)
Whoa, elég lassan jönnek ki sajna, szinte már ki is ment a fejemből hogy Ergo Proxy-t is nézem  :eek:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Project_2501

Úgy tűnik, hogy az Anime-Jiyuu fansub csapat a leggyorsabb, az eddig leadott 8 részből már 6 - ot felíratoztak :)

>>> Anime-Jiyuu homepage <<<
"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2006-04-22, 00:15:54
BUMP (Csak azért, mert kijött a 6. rész)
Basszus, pedig egy hete mindennap felnéztem a Toshokanra, hogy én szólhassak először...  :bruhuhu:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

#108
A Shinsen-subsról azt lehet tudni, hogy elkezdenek egyszerre hatszáz sorozatot, ezért egyikkel se haladnak rendesen.
Amúgy jó munkát végeznének.

Ez az Anime-jiyuu viszont jobbnak tűnik, mint a Yoroshiku, akik korábban először kiadták a részeket.

Ja, akik látták a 6. részt:
rossz helyen volt az a takaró a végén, nem?  :hehe: :hopp:
Failure is the default option

Kraivan

Quote from: Project_2501 on 2006-04-22, 15:06:36
Úgy tűnik, hogy az Anime-Jiyuu fansub csapat a leggyorsabb, az eddig leadott 8 részből már 6 - ot felíratoztak :)

>>> Anime-Jiyuu homepage <<<
Mennyire jó a munkájuk? Megnézhetőek? Érthetőek?
Mert ki vagyok éhezve.

kikuchiyo

A hatodik rész jónak tűnt, szerintem szedd le.

Archiválásra inkább a Shinsen-subs vagy az A-kraze lesz alkalmas. (Vagy a HDTW-raw-ok :))
Failure is the default option

Ramiz

#111
Kiku, ha ennyire bírod az ilyesmi részeket, ajánlom figyelmedbe az Ergo Proxy hentai-t. Pino kalandjai a bevadult proxykkal... :D :muhahah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Doko?? Doko??  :appl: :hehe:

:D
Failure is the default option

Ramiz

Kis kawai Pina megtanulja az érzelmeket. Kutacsdroidokat könnyű leszedni, de azért ők is célba találnak néha. Morcos, nehezen kezelhető szereplő meghal, mindenki sajnálja. Puhány főszereplő srác egyre jobban beleszokik a furcsa és kalandos helyzetekbe. Fiatal majdnem meztelen csinos főhősnőn zsebkendőnyi takaró van csak, de persze pont a mellein.
... Lesz még ebben a sorozatban valami új?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Project_2501

"...We aren't even sure that project 2501 really is a bug. Originally the purpose of this project was to..." quotation from GITS

RE@L

Intro zene végre eljutott odáig hogy megkedveljem :) Emlékeztek? Első részeknél nekem nagyon nem tetszett :)
7. rész után én azt mondom/remélem hogy egyre csak jobb lesz. Én eddig még nem csalódtam a sorozatban, és a végén a sors vagy a véletlen keze de REAL Meyer? :D  :_piszka:  :angyali:
(még a végén ezekután pár év múlva megfogják kérdezni tőlem hogy innen vettem-e a nevem...)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Venom

Egy biztos. A sorozat úgy halad előre 5-ik sebességben, hogy nem tudunk meg sokat. Ami szerintem jó, mert így egyszerre izgalmas és titokzatos. És nem lövik le a poént az elején.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Ramiz

Quote from: Venom on 2006-04-29, 13:48:18
Egy biztos. A sorozat úgy halad előre 5-ik sebességben, hogy nem tudunk meg sokat.
Nagyon praktikus, mert eltelhet akármennyi rész, aztán a végén kitalálnak valami sztorit visszamenőleg és vége az animének.
Aztán ne legyen igazam...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

7. rész csekk...

Egész jó rész lehetett volna, érdekes dolgok derültek ki, és még hangulata is volt néhol, de:
az egészet elcseszte az, hogy Real (vagy Lil vagy RE-L vagy éppen hogy van kedvük hívni) valami egészen elborzasztóan igénytelenül pocsék módon volt megrajzolva. Nem volt két jelenet, ahol ugyanúgy nézett ki a feje.
És ne mondjátok, hogy "művészi szabadság" meg hogy a "bensőjében dúló bizonytalanságot és érzelmi viharokat jelképezi", mert ez kamu. Amit kiadtak a kezük közül, az egyszerűen igénytelen, elkapkodott, kritikán aluli. Sokszor mintha valami durva vázlat került volna be a végleges helyett.

Nem lesz ez így jó.
Failure is the default option