Anime, felirat, japán, és vegyes blődségek

Started by Shock12, 2003-06-10, 12:03:19

Previous topic - Next topic

Chronos

QuoteOriginally posted by zsozso
b.A.K.a avagy a japán nyelv rejtelmei  <- ez legyen ?
Igen. Kösz Zsozso!:hopp:

CHRONOS

zsozso

QuoteOriginally posted by Chronos
Igen. Kösz Zsozso!:hopp:

CHRONOS

Np
Death is the only redemption

Shock12

Igen Zsozsó, ez legyen :) . (Amennyiben nincsen ellenvetésed :) )

Chronos

Hát emberek, ez rekord itt az USTeam fórumán!!!
1 hét alatt 153(!) post csak ebben a thread-ben!!;)
Csak így tovább!!!:hopp:

CHRONOS

Shock12

Érdekes volt a kezdõtéma. el lehetett rajta vitatkozni, meg tulajdonképpen a folytatás is érdekes lesz :) . (Reméjjük)

Ekuseru

ha már ez a téma, akkor nem tudja valaki, hogy van-e valami hivatalos szabály arra hogyan kell átirni pl. angol szövegeket katakanába?
日本 - 中國 - 한국

edrebel

hivatalos szabály nincs, de egy kis gyakorlattal rájöhetsz...
ed

edrebel

Egyébként, ha már itt tartunk... Én születésem óta nyelvbuzi vagyok, az angollal és olasszal kezdtem, a némettel folytattam, de ilyen szép nyelvet, mint a japán, még sosem láttam. Amit én egy nyelvben értékelek, az az egyszerû és érthetõ logika, az egyértelmû és logikus szabályok, de elsõsorban a használhatósága, a gyakorlati értéke. Meggyõzõdésem, hogy a japán a legegyszerûbb nyelv, amivel eddig találkoztam, talán a legegyszerûbb mind közül. Talán éppen emiatt találja sok ember nehéznek... az európai nyelvek ugyanis hihetetlenül (sokszor feleslegesen) túl vannak bonyolítva...
ed

Shock12

Ezt örömmel hallom :D . Akkor úgy érzem, a  nyelvtana nem fog kiborítani :) .

Ken-Shi_Kun

Okos pilóta alagútban nem katapultál...

Ken-Shi_Kun

Nyelvtannal én is hadilábon vagyok, úgyhogy ez nekem is jó hír
Okos pilóta alagútban nem katapultál...

Chronos

Írjon már valaki be ebbe a fórumba!!!;)
Shock és Ken-shi pedig hozzanak új témát, mert én már nem tudok mit kitalálni.....:(

CHRONOS

Shock12

Látom Chronos, unatkozol :) . Pl. kérdezhetsz a japánnal kapcsolatban, itt van néhány hozzáértõ ember... vagy bármi, ami eszedbe jut...

Ja, letöltöttem az Onegai Sensei folytatásának bevezetõjét (trailerét, vagy nevezzétek aminek akarjátok :) ), ezt persze az AJ feliratozta :D , és a sorozatot is fogják csinálni. De ami a legfontosabb: A sorozat július 15el indul, 6.30kor... azt ne kérdezzétek, ez mikor is van pontosan...

Tényleg: Mekkora az idõeltolódás pl. Budapest és Tokio között (tudom, megnézhetném, de hátha valaki fejbõl tudja :D )

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
Tényleg: Mekkora az idõeltolódás pl. Budapest és Tokio között (tudom, megnézhetném, de hátha valaki fejbõl tudja :D )
Elvileg +8 óra...

CHRONOS

Shock12

Na, akkor azok már kelnek... nekem meg már feküdni kéne :) . No sebaj.

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
Na, akkor azok már kelnek... nekem meg már feküdni kéne :) . No sebaj.
Én már rég alszom......:p

CHRONOS

Shock12

Na, még a régi témához tartozóan:

ANN-on az a lökött, aki elkövette azt a hibát, hogy leírta a gondolatait (a vitát kirobbantó cikk), most megint írt, és a miránk is gondolt. (Szerintem kicsit ismerõs az agyának a járása... :rolleyes: )

QuoteInternational "Consumers"

The one point that gave me the most pause for thought was the issue about Anime fans in other countries outside of North America. The traditional fansub ethics, as well as the ones we proposed, are very North American centric. Many people brought up the very relevant point, "Why should international fans lose access to a title just because it was licensed in North America?"

After a fair amount of thought, I have found two reasons that international fans don't make it right for groups to continue to fansub titles after they have been licensed in North America.

1) I am aware of Spanish, German, and French fansub groups. If there isn't a fansub group doing titles in your language, perhaps you should consider starting one.
2) If you can read the English subtitles on fansubs, then you can read the English subtitles on an imported R1 DVD. This might sound harsh, but fansubs aren't there (or at least they aren't supposed to be) to make Anime cheaper; they're there to make Anime available.

Tessék... szerintem itt tükrözõdik a tipikus amerikai egocentrikus gondolkodásmód... IMHO.

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
(Szerintem kicsit ismerõs az agyának a járása... :rolleyes: )
Csak nem "kedvenc" Steve-ünkre gondolsz ?  :D

CHRONOS

Shock12

Igen, kedvencünkre gondolok... hogy egyem a kis szívét :D . De látszik, hogy mennyire egyöntetû a gondolkodásuk odaát... :rolleyes:

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
Igen, kedvencünkre gondolok... hogy egyem a kis szívét :D . De látszik, hogy mennyire egyöntetû a gondolkodásuk odaát... :rolleyes:
Én már semmin sem csodálkozom....;)
Amerikaiakról mindig is meg volt a véleményem.:p

CHRONOS

Shock12

Na igen... én nekem is mostmár, bár én még ki akartam menni melózni, de többek között ezért tettem le errõl a tervemrõl...

Chronos

Fel kéne dobni a thread hangulatát, ezért ezt kapjátok::D

Megy egy ember a sivatagban, már nagyon szomjas. A távolban lát egy kutat, nagyon megörül neki, de amikor odaér látja, hogy se vödör se kötél. Belenéz, de csak sötétséget lát. Nem tud mit csinálni, fog egy követ beledobja, hallgatózik... semmi.. Kicsit jobban körülnéz, lát egy kovácsüllot. Odamegy, nagy nehezen felemeli és bedobja a kútba. Hallgatózik... semmi. Egyszercsak lát egy kecskét a kút felé rohanni, szalad-szalad és fejest ugrik a kútba. Nagyon meglepodik ezen az emberünk. Egyszercsak odajön egy beduint teveháton.
Ráköszön a beduin:
"- Szép jó napot, nem látott véletlenül egy kecskét errefelé? "
"- Dehogynem láttam, tiszta erejébol szaladt a kút felé és fejest ugrott bele!" - mondja az emberünk. Ezen nagyon elcsodálkozik a beduin, vakargatja a szakállát.
"- Hmmm... ez nagyon érdekes, pedig még egy üllohöz is ki volt láncolva!":hopp:
+Ezek a dolgok:;) (Shock feltétlenül halgassa meg)
(ja, és csak erõs idegzetûeknek!:p)
http://www.telefonbetyar.hu/top40/60.mp3
http://www.telefonbetyar.hu/top40/61.mp3

Remélem ez feldobja majd a thread hangulatát....:hehe:
Tudom, offtopic, dehát ez van.......  :D
Én mondtam hogy csak erõs idegzetûeknek! Mindenki csak saját felelõsségére halgassa meg!:)
Jó röhögést kíván,

CHRONOS

Shock12

:jee:

Hát ez eléggé morbid volt... :D . Azt mondjuk nem értem, nekem miért kellett ezt feltétlenül meghallgatnom (és megrontani vele gyermeteg lelkemet :o ).

Akkor én is küldök egy linket (talán nem ismeritek), ami híven tükrözi amerika kultúráltságát :) . Azt nem mondom, hogy nincsen köztük jó :D , de azért eléggé beteg...

http://www.stickdeath.com

Nagyon kiüthette megint Ken-Shin, mert nagyon nem írogat (lehet, hogy ezúttal tényleg bekómált :eek: )

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
:jee:

Hát ez eléggé morbid volt... :D . Azt mondjuk nem értem, nekem miért kellett ezt feltétlenül meghallgatnom (és megrontani vele gyermeteg lelkemet :o ).
Bocsáss meg nekem gaz tetteimért....:p
Quote
Akkor én is küldök egy linket (talán nem ismeritek), ami híven tükrözi amerika kultúráltságát :) . Azt nem mondom, hogy nincsen köztük jó :D , de azért eléggé beteg...

http://www.stickdeath.com
Ismertem, de azért kösz. Jó tudni, hogy mások is ismerik ezt a király site-ot.:hopp:
Quote
Nagyon kiüthette megint Ken-Shin, mert nagyon nem írogat (lehet, hogy ezúttal tényleg bekómált :eek: )
Azért remélem nem.... :eek:

CHRONOS

zsozso

Tyû most nézem, hogy túlvagyunk másfélezer hozzászóláson ;)
Death is the only redemption

Chronos

QuoteOriginally posted by zsozso
Tyû most nézem, hogy túlvagyunk másfélezer hozzászóláson ;)
Az király! Úgy látszik beindult a fórum!!!;)
:eek: Vagy csak én írogatok be ilyen sokat?:eek:
Ki tudja..........:p

CHRONOS

Shock12

Hm... Az nem rossz Zsozso...
De az nem lenne rossz, ha ebben a témában lennénk túl :D . Mondjuk akkor már mindenki teljesen profi lesz japánból, és a browser egybõl vált japán encoding-ra :D

zsozso

QuoteOriginally posted by Chronos
Az király! Úgy látszik beindult a fórum!!!;)
:eek: Vagy csak én írogatok be ilyen sokat?:eek:
Ki tudja..........:p

CHRONOS

Lassan utolérsz hozzászólásban.
(Najó nem :D)
Death is the only redemption

Shock12

Persze, a lényeg az evolválódás... :cool:

Chronos

QuoteOriginally posted by zsozso
Lassan utolérsz hozzászólásban.
(Najó nem :D)
Az az igazság, hogy nem arra pályázom.:p
Általában meg sem nézem postjaim számát.:D

CHRONOS