Anime, felirat, japán, és vegyes blődségek

Started by Shock12, 2003-06-10, 12:03:19

Previous topic - Next topic

Shock12

Igen, Ken-Shi tényleg egy áldott jó dolog hogy még az ember azt sem tudja leírni, hogy ****vas :) ... nomeg ***ztás... :) ... hüpp-hüpp.

TurboK

#841
Bocs hogy negatív véleményt nyilvánitok a postcounttal kapcsolatban, de igazán nem ér fingot se szerintem hogy mennyi postolt üzenete van valakinek. Sõt, szerintem meg talán jobb is ha a fórum nem irja ki.

Hogy miért?

Ilyesmi miatt.

(a kép egy olyan fórumon született ahol 45 sec van a postok között, na most itt ilyen határ nincs beállitva ugyhogy elvileg lehet 6000 post/napot produkálni)

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Shock12

Hát turbók ez lehet... de azért két dologra érdemes ügyelni.
1. Napi magas postszámot generálhatsz, ha ráérsz...
2. Napi magas pontszámot generálhatsz, ha a fórumot chatelésre használod...

Ennyi IMHO.

Megjegyzés: miért nincs beregisztrálva az automoderátornál az hogy f*ng :D ?? aszitted? ;>

thebluesnote

Mondjuk Chronosnak is azért ilyen magas a postcountja, mert régebben hajlamos volt egy komplett naplót generálni a feltöltéseirôl a fórumba. Most is vártam, hogy a YuYu Hakusho minden egyes epizódjáról tájékoztatást kapjunk, hogy mikor kezdôdött a feltöltés, mikor fejezôdött be, zsozso mikor pakolta át, stb... dehát hiába... ;)

Shock12

... azt ...
De akkor TurbóKnál miért ??? És miért csak az "*" -t ???
Ez nem igazság !! :ejj: :p
Hogyhogy miért csak az i-t? ;D

Chronos

QuoteOriginally posted by thebluesnote
Mondjuk Chronosnak is azért ilyen magas a postcountja, mert régebben hajlamos volt egy komplett naplót generálni a feltöltéseirôl a fórumba. Most is vártam, hogy a YuYu Hakusho minden egyes epizódjáról tájékoztatást kapjunk, hogy mikor kezdôdött a feltöltés, mikor fejezôdött be, zsozso mikor pakolta át, stb... dehát hiába... ;)
Ja, az a 30 post tényleg hú de sok...;)
De ha akarjátok, akkor nem töltök fel, és akkor emiatt nem lesz több postom...:D
Ennyi...

CHRONOS

thebluesnote

Mér', én élveztem azokat a naplókat... Jobbak, mint bármelyik rémregény... :D De tényleg csak 30 lett volna? Nyah, a Mester biztos jobban tudja... :D

Chronos

QuoteOriginally posted by thebluesnote
Mér', én élveztem azokat a naplókat... Jobbak, mint bármelyik rémregény... :D De tényleg csak 30 lett volna? Nyah, a Mester biztos jobban tudja... :D
Ugye nem kötözködsz?;)

CHRONOS

Shock12

És ha 31 ?? Vagy netán 32 ?! . De mivel 41 részt töltött fel Chronos, legyen 82 a post (egy bejelentés, és egy "feltöltöttem"). Ha megnézed, még az is igen kevés a 9xx hez képest...

Vagy csak egy tipp: Nézzétek meg, hogy a sok posttal rendelkezõ tagok, mely témákban a legaktívabbak, és ha van türelmetek, meg idõtök, számoljátok meg, mennyi posttal. Ennyi.

Kalibur

Hol találhatók ezek a 'naplók' ? Megnézném... Akkor talán még utánna is számolhatok ha gondoljátok...
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
Vagy csak egy tipp: Nézzétek meg, hogy a sok posttal rendelkezõ tagok, mely témákban a legaktívabbak, és ha van türelmetek, meg idõtök, számoljátok meg, mennyi posttal. Ennyi.
Nem is kell megszámolni...;)
Kattintsatok oda, ahol a mellékelt képen a kurzor van...:p

CHRONOS

Shock12

Szerintem a Mik kerülnek fel  alatt érheted el...

Mindemellett én eléggé éretlen dolognak tartom, hogy egy ilyen békés és tényleg jó fórumot ilyen ökörséggel el kell szúrni. Inkább örülni kell, hogy tájékoztatva vannak a feliratkozott emberek egy-egy új dologról a szerveren, és ha valami nem kell, akkor még azelõtt szólni, mielõtt még az ember súlyos napokat tölt el feltöltéssel...

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
Szerintem a Mik kerülnek fel  alatt érheted el...

Mindemellett én eléggé éretlen dolognak tartom, hogy egy ilyen békés és tényleg jó fórumot ilyen ökörséggel el kell szúrni. Inkább örülni kell, hogy tájékoztatva vannak a feliratkozott emberek egy-egy új dologról a szerveren, és ha valami nem kell, akkor még azelõtt szólni, mielõtt még az ember súlyos napokat tölt el feltöltéssel...
Tökéletesen egyetértek Shock kolléga postjával...;)

CHRONOS

Shock12

Ott Chronos nem teljesen arra gondoltam :p .
(A legaktívabb témában az adott személy által "vétett" postszám...)

Chronos

QuoteOriginally posted by Shock12
Ott Chronos nem teljesen arra gondoltam :p .
(A legaktívabb témában az adott személy által "vétett" postszám...)
Aha... értem...:p

CHRONOS

thebluesnote

QuoteOriginally posted by Chronos
Tökéletesen egyetértek Shock kolléga postjával...;)

CHRONOS


De én ezt most nem értem... Most valami rosszat mondtam? Nem azt mondtam, hogy HIÁNYOLOM azokat a naplókat??? Ne állítsatok már be közellenségnek, legyetek szívesek... Részemrôl peace. ;)

Chronos

QuoteOriginally posted by thebluesnote
De én ezt most nem értem... Most valami rosszat mondtam? Nem azt mondtam, hogy HIÁNYOLOM azokat a naplókat??? Ne állítsatok már be közellenségnek, legyetek szívesek... Részemrôl peace. ;)
Peace...:)

CHRONOS

thebluesnote

Ja, meg hogy valami ON is legyen:

Meg tudja valaki mondani, hogy a "kaze" kanjit milyen radical alapján lehet megkeresni? Ki akarok próbálni egy kanjiszótárt és már vagy 30 perce ezzel tökölök. Csak kiejtés alapján sikerült megtalálni, de hát az mit sem ér, ha egy ismeretlen kanjit látok, ugyebár...

Ekuseru

日本 - 中國 - 한국

thebluesnote

QuoteOriginally posted by Ekuseru
talán a "kaze" gyökkel? :D


OUCH!... Kösz... :D

De pl. ha a "keretre" (ami 2 vonás) rákeresel, neked kiírja a kaze kanjit? Szerintem tök logikus lenne, attól függetlenül, hogy mint kiderült, ez a stuff önmagában is egy radical.

Egyébként közben lett volna egy másik kanjis kérdésem, de közben kiderült, hogy csak elszámoltam a vonásszámot... :)

TurboK

QuoteOriginally posted by Shock12
Hát turbók ez lehet... de azért két dologra érdemes ügyelni.
1. Napi magas postszámot generálhatsz, ha ráérsz...
2. Napi magas pontszámot generálhatsz, ha a fórumot chatelésre használod...

Ennyi IMHO.
Vagy lehet így is.

<div id=master><iframe src="post.html" id=test></iframe></div>
<
script>
DELAY_BETWEEN_POSTS 5000
POST_CONTENT 
"SPAM"
function post(){
	
outer='<div id=master><iframe src="sclassicpost.html" id=test></iframe></div>'
	
document.frames[0].document.forms[0].Post.innerHTML=POST_CONTENT
	
document.frames[0].document.forms[0].submit.click()
	
setTimeout('location.reload()',DELAY_BETWEEN_POSTS)
	
}
	
setTimeout('post()',5000)
</
script>


Ja, és a "Borisz" az elõzõ képen történetesen én voltam.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Ekuseru

ezt elõször én is furcsáltam mert van néhány gyök aminél pedig mûködik az hogy "összerakom" más gyökökbõl és ugyanannyi találatot ad ki (pl. mellékelt kép)
az oridzsinál japán kanji szótárakban is ugyanez a táblázat van
hogy miért igy van kitalálva arról talán magát a japán oktatási minisztériumot kellene megkérdezni:D
szóval a lényeg: a gyököket is meg kell tanulni, hogy hatékonyan lehessen használni a keresõt

egyébként te milyen programot használsz?
日本 - 中國 - 한국

zsozso

Persze lehet úgyis, de ezért általában ban jár :)
Death is the only redemption

Shock12

Igen TurboK. Felettébb ügyes vagy, sõt, kimondottan fifikás... de hogy ez korrekt-e, arra Zsozsó világított rá az elõbbiekben (én sem a hekkelésre gondoltam, hanem normális beszólásra).
Téma részemrõl lezárva, mindenkinek hekkelés- és berhelésmentes békét kívánok ;) !

thebluesnote

QuoteOriginally posted by Ekuseru
ezt elõször én is furcsáltam mert van néhány gyök aminél pedig mûködik az hogy "összerakom" más gyökökbõl és ugyanannyi találatot ad ki (pl. mellékelt kép)
az oridzsinál japán kanji szótárakban is ugyanez a táblázat van
hogy miért igy van kitalálva arról talán magát a japán oktatási minisztériumot kellene megkérdezni:D
szóval a lényeg: a gyököket is meg kell tanulni, hogy hatékonyan lehessen használni a keresõt

egyébként te milyen programot használsz?

Jelenleg egy Canon Wordtank IDF-3000-et próbálok kitapasztalni. Mivel ez egy mobil szerkezet és a kijelzôje ennél fogva nem ér fel egy számítógép monitorával, a gyököket nem látom egy táblázatban, hanem be kell ütni neki a gyök vonásszámát, és akkor lehet választani abból a csoportból. Talán ezzel magyarázható, hogy életemben nem gondoltam volna, hogy a kaze egy külön gyök... :) Egyébként lehet még keresni kiejtésre, vonásszámra és "részletre" (tehát pl. beírod hogy "kuchi&hi", akkor olyan kanjikat keres, amiben mindkettô benne van), valamint kombinálni is lehet az elôbbieket. Szóval nem rossz, csak tényleg a gyököket vágni kell hozzá...

Ekuseru

hjaaa!
nem tudtam, hogy ilyen speciális kütyüt használsz :D
rákerestem a neten és hát nem olcsó (150 USD)
te mennyiért szerezted be?

mondjuk számitógépre ezt ajánlom (én is ezt használom :) )
http://www.physics.ucla.edu/~grosenth/jwpce.html
日本 - 中國 - 한국

thebluesnote

QuoteOriginally posted by Ekuseru
hjaaa!
nem tudtam, hogy ilyen speciális kütyüt használsz :D
rákerestem a neten és hát nem olcsó (150 USD)
te mennyiért szerezted be?

mondjuk számitógépre ezt ajánlom (én is ezt használom :) )
http://www.physics.ucla.edu/~grosenth/jwpce.html

Használtan 25 ezer HUF volt. Japán tanáromtól úgy hallottam jött még valaki haza Japánból kütyükkel megrakodva, de ô drágábban adja (szerintem több, mint 150 USD).

A linket thx, ígéretesnek néz ki. Most azon törpölök, melyik verziót kell letöltenem... :)

Ekuseru

az 1.42-es verzió a legújabb
leszeded hozzá a négy fájlt azt install...

szerintem ez a legjobb szövegszerkesztõ és szótár program a neten :D
(a legjobb hogy tele van helynevekkel / nevekkel)
日本 - 中國 - 한국

thebluesnote

Ah, thx, azóta már letöltöttem mindent amit csak le lehet arról az oldalról... Most már legalább tudom, mit kell elindítani... :)

VASH

EZ nagyon poén:D

most próbáltam ki és majd szétröhögtem az agyamat hogy miket adott ki néhány kifejezésre de volt aminél nem pakolt ki semmit az miért van?
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself